Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
    В конкретния случай не е до правила. Това е манталитет и култура.

    Виждал съм в центъра на Букорещ, костюмар с очила и вратовръзка да отваря вратата на S класата и да си изтръсква пепелника на улицата.
    С къф номер беше
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      С къф номер беше
      БЪЛГАРСКИ, ама... това щото много рОмънци карат с БГ-регистрациЙ, че по-евтино откъм застраховки и не плащат данък.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        РОм ънец си беше. То там така е прието...за някои. ...като тука.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Снимки нямам, ама ми писна и искам да се оплача публично За два дни два пъти бързащи идиоти се опитват най-съзнателно да ме избутат от пътя, и двата пъти, докато си возя децата... Единият случай - правя си разрешен ляв завой на Ботев от една пресечка, булевардът празен, изведнъж отдясно по трамвайните линии долита няк'ъв с космична скорост, изравнява се с мен и ме притиска здраво и целенасочено... Вторият - тази сутрин - пред мен спира автобус, в насрещното - движение, докато чакам да се освободи, за да го заобиколя, отзад клаксони, накрая заобикалям, няк'ъв ме изпреварва с клаксон и ме изтиква надясно, а когато и аз изнервена му отвръщам с клаксона, спира пред мен на средата на улицата и слиза от колата... Честно, ако бях сама, щях и аз да спра, за да видя какво точно си мисли, че ще направи; сега просто го заобиколих по банкета... Не ги разбирам бе, просто не ги разбирам тези нерваци... Някой, ако може, да ми обясни...

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от eager Преглед на мнение
            Единият случай - правя си разрешен ляв завой на Ботев от една пресечка, булевардът празен, ... Някой, ако може, да ми обясни...
            За нерваците - "състезателния дух на Ганьо", намиращ проявление само спрямо по-малки или по-еФтини от НЕГОВАТА кола автомобили.
            А за другото - НЯМА на бул. "Хр.Ботев" (ако за него става въпрос) никъде разрешен ляв завой при включване от пресечка. Виж пак мястото може и снимка да пуснеш
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Обещавам.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                А няма ? Примерно тук - http://goo.gl/maps/3wH7d ?

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                  Ама ги рзбираш нещата
                  Нищо не разбирам, както обикновенНо.
                  ДАНС е упълномощена да заяви:

                  Първоначално публикуван от ДАНС
                  На територията на магазин "Метро-1", гр.София, бул. Цариградско шосе 7-11 км, и на прилежащия му паркинг НЕ СЕ ИЗВЪРШВАТ НАРКО-СДЕЛКИ . За извършените нарушения молим да не се обръщате към нас, тъй като санкционирането им не влиза в компетентността на Агенцията
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:narco.jpg
Прегледи:1
Размер:101.3 КБ
ID:5629170

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:narco1.JPG
Прегледи:1
Размер:130.4 КБ
ID:5629171
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Да колега... Поздрави за наблюдателността. Метро е магазина в случая. Лощото е че всъщност това се случва пред всеки друг магазин. И обикновенно отговора на "компетентните" органи е: Това е частна собственност и ние нямаме правомощия.
                    Моя много близка стана инвалид по стечение на обстоятелсвата и вече на няколко пъти съм на косъм от влизане в новините. Пред тях има запазено място, но то е любимото такова за всякакъв нагъл народ, който не стига че паркира там, ами и се разправя с мен по темата...

                    И най-лошото е, че държавата абдикира тотално от всякакво вмешателство по личните отношения между гражданите. Както наскоро министъра на Вътрешни работи каза по повод тегленето на суми от гражданите от банкови клонове, изплащащи суми от КТБ " Ние няма да им се превръщаме в частни охранители на хората" ! ...

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
                      Да колега... Поздрави за наблюдателността.
                      Не е моя. Колега от форума ми посочи мястото.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                        Най-ефективния вариант е снимка , разпечатана на хартия и прикрепена към жалба в полицията. Имам над 20 такива случая и винаги са ми пращали писмо с копие от акта съставен на собствениците на сниманото МПС.
                        Дай някаква идея за текста на жалбата ще си го напиша и размножа в голям тираж. Снимки с телефона стават достатъчно добри... Аз, и голям брой колеги ще снимаме абсолютно безвъзмездно... Нищо не би струвало и да се наемат няколко хиляди пенсионери да си щракат снимки срещу скромно възнаграждение(което ще се плаща с малка част от глобите, примерно 2лв на снимка). Е, ще се наложи и пишещите актовете в полицията да се увеличат, че и да работят на всичкото отгоре, като почнат да получават килограми жалби със снимки..
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Дай някаква идея за текста на жалбата ще си го напиша и размножа в голям тираж. Снимки с телефона стават достатъчно добри... Аз, и голям брой колеги ще снимаме абсолютно безвъзмездно... Нищо не би струвало и да се наемат няколко хиляди пенсионери да си щракат снимки срещу скромно възнаграждение(което ще се плаща с малка част от глобите, примерно 2лв на снимка). Е, ще се наложи и пишещите актовете в полицията да се увеличат, че и да работят на всичкото отгоре, като почнат да получават килограми жалби със снимки..
                          Каква идея да ти дам , на този саркастичен текст
                          Аз описвам ситуацята и като доказателство предоставям снимков материал, като преди това съм звъннал на 112 .
                          Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 15-12-14, 12:41.
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                            Каква идея да ти дам , на този сркастичен текст
                            Аз описвам ситуацята и като доказателство предоставям снимов материал, като преди това съм звъннал на 112 .
                            Извинявай, наистина не си ме разбрал правилно. Просто ми се ще в действителност нещата да са така - всеки да може лесно и бързо да сигнализира за нередности и наистина да има полза от това със съответните наказания. А то нищо не пречи да е така, както сега се пращат SMS-и за паркиране(в София), да могат да се пращат и снимки за нарушения(най-малкото да се почне от паркирането, че е най лесно). И даже жалбата е излишна, може само да се напише час и място, и да се прави акт. Ако някой е хептен "невинно" ощетен, може да обжалва нарушението, но си носи риска да са го "щракнали" двама-трима бдителни граждани и тогава глобата плюс разходите по обжалването(може и по две за да се възпитава въздържание от шикалкавене) си е за негова сметка. И оправданието на КАТ "Ама нямаме необходимия ресурс..." ще отпадне. Те само ще прибират парите, а пък ние ще се научим къде да спираме и къде не. Може за достоверност, че колата е спряла/паркирана, да има изисквания за снимката/снимките какво да включват(както когато я снимат преди да я вдигне паяка).
                            Това всичко би могло да се измисли и да работи, но шегата ми беше относно изискването за хартиена жалба и снимка. То и за него нищо не пречи да се направи стандартна бланка, където да се попълва само регистрационния номер на автомобила, място, дата, час, вид забрана която се нарушава(за спиране и паркиране не са чак толкова много). Т.е. мисълта ми е, че неща могат да се направят, но не се правят.

                            ПП: Аз лично не бих паркирал неправилно при възможността, всеки случаен минувач да може да ми издейства глоба. И сега гледам да не го правя, но ми се е случвало, че и колата са ми вдигали и са ме глобявали. Така и трябва да бъде.
                            Последно редактирано от cecoa1; 15-12-14, 12:58.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              А за другото - НЯМА на бул. "Хр.Ботев" (ако за него става въпрос) никъде разрешен ляв завой при включване от пресечка. Виж пак мястото може и снимка да пуснеш
                              Заповядай:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060849.jpg
Прегледи:1
Размер:97.1 КБ
ID:5629226

                              Улицата е "Бистрица", при това не е единствената пряка с разрешен ляв завой по "Ботев".
                              И предвид че се наложи да врътна няколко км, за да изчистя името си, мога само да благодаря за напомнянето, че мрънкането по форуми под афект си е чиста загуба на време

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                Извинявай, наистина не си ме разбрал правилно. Просто ми се ще в действителност нещата да са така - всеки да може лесно и бързо да сигнализира за нередности и наистина да има полза от това със съответните наказания. А то нищо не пречи да е така, както сега се пращат SMS-и за паркиране(в София), да могат да се пращат и снимки за нарушения(най-малкото да се почне от паркирането, че е най лесно). И даже жалбата е излишна, може само да се напише час и място, и да се прави акт. Ако някой е хептен "невинно" ощетен, може да обжалва нарушението, но си носи риска да са го "щракнали" двама-трима бдителни граждани и тогава глобата плюс разходите по обжалването(може и по две за да се възпитава въздържание от шикалкавене) си е за негова сметка. И оправданието на КАТ "Ама нямаме необходимия ресурс..." ще отпадне. Те само ще прибират парите, а пък ние ще се научим къде да спираме и къде не. Може за достоверност, че колата е спряла/паркирана, да има изисквания за снимката/снимките какво да включват(както когато я снимат преди да я вдигне паяка).
                                Това всичко би могло да се измисли и да работи, но шегата ми беше относно изискването за хартиена жалба и снимка. То и за него нищо не пречи да се направи стандартна бланка, където да се попълва само регистрационния номер на автомобила, място, дата, час, вид забрана която се нарушава(за спиране и паркиране не са чак толкова много). Т.е. мисълта ми е, че неща могат да се направят, но не се правят.

                                ПП: Аз лично не бих паркирал неправилно при възможността, всеки случаен минувач да може да ми издейства глоба. И сега гледам да не го правя, но ми се е случвало, че и колата са ми вдигали и са ме глобявали. Така и трябва да бъде.
                                И аз не паркирам неправилно, но не щото ме е страх от глоба , а защото ако искаме ред , трябва да спазваме правилата
                                Да , наистина много може да се направи , но кой ако не ние ? Ако се получи масово явление , жалби със снимки да се озовават на бюрата на органите , със сигурност ще се измисли някаква промяна на закона , така че да се облекчи затрупания от работа служител
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X