Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Е жертви няма, това е много добре (ма май нещо отиваме към фразата на Гагич за червата и стрелбата).
    А обходния маршрут, какъвто - такъв, самият факт, че много от хората и без допълнителни мерки са го избрали е достатъчно показателен, че той представлява състоятелна алтернатива. Това пък, че не е в много добро състояние е още един аргумент, че мотането при оправията е наложително да не се случва и е проблем. Трактористът не е нужно да се шматка из полето, естественото положение е да бъде нарочно потърсен (а и другите, които си изброил при нужда). Всевъзможна техника, че съществува по принцип, съм съвсем наясно, но който толкова изключително държи да се възползва именно от такава - да си прави организацията, да си поема масрафа и преди всичко да не ангажира в продължение на седем часа кого ли не със себеси (прочее пожарникарите - само примерно - като идат да гасят, изобщо не се ограничават да разбиват врати и прозорци с брадви, да режат с моторни флексове и т. н. и т. н.).
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Точно в тия 7 часа е разковничето. За толкова време, опашката само от камиони и автобуси би стигнала до Драгоман. А Гагич се е връщал няколко километра до Драгоман за да се качи на стария път. Следователно пътя реално е бил затворен от около половин-един час(много е вероятно и когато Гагич е обърнал, вече движението да е било пуснато, но така става с дългите колони - бавно потеглят). През останалото време пътят си е бил толкова отворен, колкото е бил и при преминаването на Гагич в първия клип - т.е. напълно отворен. Най-малкото щеше да се сезират журналята за такава евтина "новина" - "Хора чакат в преспите 7 часа, на 20 километра от София".
      А за масрафа, кожите на когото трябва са си ги свалили, не се притеснявай. Но и затова си има мярка. Ако е твой камиона и товара, едва ли ще се радваш да ти го репатрират в насипно състояние, само за да се спестят няколко минути на пътуващите по този път. За недоволните - "Път, срок няма!" И не само у нас, навсякъде. Вината на държавата при нас - да, има я - този път отдавна не трябваше да е такъв. И да, и дублиращ път трябваше да има, и мантинели и репатраци и организация... Но съществуващите сега условия са такива и нищо кой знае какво по-добро с тези ресурси не може да се направи.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Точно в тия 7 часа е разковничето. За толкова време, опашката само от камиони и автобуси би стигнала до Драгоман. А Гагич се е връщал няколко километра до Драгоман за да се качи на стария път. Следователно пътя реално е бил затворен от около половин-един час(много е вероятно и когато Гагич е обърнал, вече движението да е било пуснато, но така става с дългите колони - бавно потеглят). През останалото време пътят си е бил толкова отворен, колкото е бил и при преминаването на Гагич в първия клип - т.е. напълно отворен. Най-малкото щеше да се сезират журналята за такава евтина "новина" - "Хора чакат в преспите 7 часа, на 20 километра от София".
        А за масрафа, кожите на когото трябва са си ги свалили, не се притеснявай. Но и затова си има мярка. Ако е твой камиона и товара, едва ли ще се радваш да ти го репатрират в насипно състояние, само за да се спестят няколко минути на пътуващите по този път. За недоволните - "Път, срок няма!" И не само у нас, навсякъде. Вината на държавата при нас - да, има я - този път отдавна не трябваше да е такъв. И да, и дублиращ път трябваше да има, и мантинели и репатраци и организация... Но съществуващите сега условия са такива и нищо кой знае какво по-добро с тези ресурси не може да се направи.
        Не е така. Като се изконвертират и другите клипчета, може да напускам, но няма да са "по темата", нали, щото са без кръв, черва... Не можах да откача камерата, защото е в другия край на стъклото (пред предна дясна седалка), за да снимам баш "спасителната операция" - ако я сложа в центъра, като пусна духалката за предното стъкло, в един момент се отлепя "вендузата" й и пада. ТИР-а си го "вадеха" и изобщо не бяха напреднали особено, ще видя дали се е хванал в кадър някъде. Задръстването се вижда вляво на втория клип. През Калотина нямаше никакво движение и на отиване и на връщане, в сравнение с други дни. А голяма част от потока си минаваше по "резервния" път, откъдето минахме и ние. За журналистите тия дни има къде-къде по-драматични новини, това нали е "нещо нормално, обичайно, нищо "куриозно" няма" ?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Даа, камерата започва да става все по препоръчителен аксесоар...
          Преди малко изнервен пенсионер изскочи от автомобила си (новичко Клио) с някакви намерения, ама на края само си поприказвахме От разговора разбрах разбрах, че заради личния си келешлък не му давам път...
          Ситуацията - движа се по еднопосочна много тясна улица със спрели автомобили в едното платно (общо взето обирам огледала и клонки от дърветата)...
          И смятам да правя ляв завой към друга още по-тясна еднопосочна улица... От която излиза (срещу движението) въпросния пенсионер, който има намерение да тръгне срещу движението и по 'моята' улица, пък аз му преча...
          Помислих, че просто не е видял знака и му го посочих (дал съм мигач и т.н.)... Пенсионера изскочи с думите 'на правилника ли ще ме учиш - пък аз живея в този блок'... И ме посъветва да съм продължил направо за да му дам път, пък нататък да си маневрирам както си искам....
          Е не стана така, ама ме учуди наглостта... За съжаление нямах възможност да заснема 'театъра'
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:car.jpg
Прегледи:1
Размер:25.8 КБ
ID:5648096
          Последно редактирано от slowtraveler; 11-03-15, 20:08.
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Необичайна концентрация на унтерменши около Румънското посолство днес.

            Унтерменш № 1 - десен завой от средна лента (клип 1, от 0:15 нататък + първите секунди от клип 2)

            Унтерменш № 2 - престрояване през 2 платна (клип 2, 0:06 до 0:14)

            И черешката на тортата, и моят личен фаворит за титлата "Тъпак на деня" - Унтерменш № 3 - едва не ми отнесе калника докато се престрояваше по метода "мене господ ме пази", а и лекинко на червено се изшпори през кръстовището (клип 2, от 0:25 нататък)

            Клип 1:


            Клип 2:
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              Необичайна концентрация на унтерменши около Румънското посолство днес.

              Унтерменш № 1 - десен завой от средна лента (клип 1, от 0:15 нататък + първите секунди от клип 2)

              Унтерменш № 2 - престрояване през 2 платна (клип 2, 0:06 до 0:14)

              И черешката на тортата, и моят личен фаворит за титлата "Тъпак на деня" - Унтерменш № 3...
              Как смееш да наричаш унтерменши водачи, грижещи се за оптимизиране на пропускливостта на кръстовищата ?!
              Не четеш ФорумЪт, не си научил нищо от неговия Форумен Правилник за движение по пътищата ?

              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
              Не разбирам какъв е проблема "да се увеличи пропускливостта" на малоумно направени кръстовища - проЗД пример, който и преди съм давал - на Орлов Мост като се идва откъм стадиона има 3 платна - 1. Направо и наляво, 2. Направо 3. Десен завой... Какъв е проблема да се направи 2 платна за десен и лявото да остане и за направо??? Ама НЕ! Километрични колони всеки ден последните 30 години /поне откакто аз бях ученик в 7-мо у-ще/...
              Естествено, че ако съм първа кола на това кръстовище, ще завия надясно от средното платно и не се смятам за нарушител...!!!...
              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Там това не може да се случи, защото десния завой свети зелено преди да светне за направо, и после през цялото време докато свети зелено и за направо. Т.е. не е нужно да се буташ "у дЕсно" , достатъчно е да изчакаш светването и за направо. Завоя е лесен, щото надясно е широко, има барем три ленти в които да се включиш. ВЕрно, не е законно баш, но не е опасно. Мога да стана инструктор, по незаконно но безопасно шофиране...
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                В случая с Орлов Мост - най-дясната лента е само за десен завой. Дори и някой от средната лента да реши да прави десен, единствено трябва да го направи с по-широк радиус на завоя, за да не закачи някой от дясната лента.

                В конкретния случай - унтерменш № 1 прави десен завой от средна лента, при дясна лента която позволява движение И направо И на дясно, т.е. той няма как да знае този от дясно дали ще кара направо или ще завива. Както и в случая - налага му се да изчака продължаващ направо автомобил, за да си направи десния завой, спирайки цялата средна лента (е, поне даде мигач).

                Унтерменши №2 и №3 ги оставям без коментар. И последната им грижа е оптимизиране пропускливоста на конкретното кръстовище, даже напротив - точно подобни боклуци го задръстват допълнително.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Боецо на вятъра , ако трябва да сме честни и ти наруши правилата , пресече двойна непрекъсната линия
                  А сега по-сериозно Относно движението в гоелмите градове , аз лично имам проблеми с престрояването , защото няма никаква логика, веднъж двете десни ленти са за надясно , полсе само едната е за надясно и направо , и знаците са на 100-а метра преди кръстовището , където в трфик има автобуси , камиони и не се виждат , светофарите също не са ясно разбираеми от далеко . Не защитавам "джигитите" ,но понякога се случва и на най-примерните да нарушат правилата . Трябва да сме толерантни. Аз лично също съм правил подобни нарушения , но винаги съм се извинявал със премигване на аварийните светлини. Почти никога не съм срещал агресия срещу себе си. Мисля , че е важен подхода просто
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Има маркировка като слънце, че средната лента е само за направо. Водачът на Клиото извършва нарушение, което подлежи на глоба, ама като няма кой да глобява, това се е превърнало в масова практика по кръстовищата.

                    Че как Тариката ще се нареди в правилната лента да изчака 5-6 коли ..?
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Wind warrior, каква е камерата, която ползваш в колата? Супер картина дава.
                      "Light travels faster than sound. That is why some people appear bright before you hear them speak."
                      LZ1NWW
                      B(+)

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                        Има маркировка като слънце, че средната лента е само за направо. Водачът на Клиото извършва нарушение, което подлежи на глоба, ама като няма кой да глобява, това се е превърнало в масова практика по кръстовищата.

                        Че как Тариката ще се нареди в правилната лента да изчака 5-6 коли ..?
                        Има и светофари като луни - вдясно и над средната лента, указващи разрешено преминаване надясно и направо. 19-та секунда, първия клип. Ха сега де ?
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Аз забелязах , на първия клип, че човека подаде мигача още преди лентата да стане непрекъсната , но сивото ауди не го пусна.
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            В конкретния случай - унтерменш № 1 прави десен завой от средна лента, при дясна лента която позволява движение И направо И на дясно, т.е. той няма как да знае този от дясно дали ще кара направо или ще завива. Както и в случая - налага му се да изчака продължаващ направо автомобил, за да си направи десния завой, спирайки цялата средна лента (е, поне даде мигач).

                            Извинявам се за глупавия въпрос, но ти как би минал на дясно, при условие че въпросната лента е пълна с превозни средства идващи от път без предимство?

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от Божидар Алексов Преглед на мнение
                              ... Извинявам се за глупавия въпрос, но ти как би минал на дясно, при условие че въпросната лента е пълна с превозни средства идващи от път без предимство?
                              Минава се вдясно, само че трябва да направиш маневрата малко по-далеч от светофара. Пускаш някой от идващите откъм Цариградско да мине в средната лента, а тебе те пускат да влезеш в дясната. Обаче упражнението може да отнеме няколко секунди, поради което онези, чието време е най-ценно, гледат да изпреварят колкото се може повече коли в средната лента и след това да се шмугнат за десен завой в самото кръстовище ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Минава се вдясно, само че трябва да направиш маневрата малко по-далеч от светофара. Пускаш някой от идващите откъм Цариградско да мине в средната лента, а тебе те пускат да влезеш в дясната. Обаче упражнението може да отнеме няколко секунди, поради което онези, чието време е най-ценно, гледат да изпреварят колкото се може повече коли в средната лента и след това да се шмугнат за десен завой в самото кръстовище ...
                                Ти представяш ли си как спираш по средата на платното с десен мигач, и идващите от Пейо К. Яворов как ще те благославят че си спрял така. За да изчакаш да те пуснат евентуално, защото според мене човека с Аудито можеше да го пропусне, все още не бяха толкова близко до кръстовището.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X