Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    Повечето от нас помнят нещастният случай, когато едно дете беше блъснато на пешеходна пътека в София на бул. Г.М. Димитров. След този случай направиха повдигнатите пешеходни пътеки... за да им е гадно на шофьорите. Защо казвам "за да им е гадно"? Ами защото "друга" полза от тези повдигнати пешеходни пътеки няма.

    ...
    а-а... не е така! Пробвай някой път като пешеходец и ще се убедиш!
    Пък и точно този тип пътеки не вредят на колите за разлика от старите "легнали полицаи" които са по-къси от междуосието на колите, а и с доста по-стръмни ръбове...
    Но за част от водачите май трябва да има изскачащи метални шипове на пешеходните пътеки, щото и на "повдигнатата" пешеходна пътека дават всичко от себе си да минат преди пешеходеца!
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
      а-а... не е така! Пробвай някой път като пешеходец и ще се убедиш!
      Пък и точно този тип пътеки не вредят на колите за разлика от старите "легнали полицаи" които са по-къси от междуосието на колите, а и с доста по-стръмни ръбове...
      Но за част от водачите май трябва да има изскачащи метални шипове на пешеходните пътеки, щото и на "повдигнатата" пешеходна пътека дават всичко от себе си да минат преди пешеходеца!
      Ъхъ, я мини със средностатистическа нормална кола от там, спазвайки отграничението от 50км/ч, да видим какво от окачването и ще оцелее. Въобще не споменавам да речем средностатистически пасат, или друго клекнало возило, дето и на магистрала си влачи подкартерната защита по неравностите.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Поне в Овча купел, преди надигнатите пътеки има ограничение 30.
        Първият ми сблъсък с такава пътека в Люлин преди месец беше доста неприятен, търсех огледите на Армеец и си карам аз с около 50 , виждам че има пътека, но няма канещи се да я пресичат и малко я прелетях......... отдалеч изобщо не личи, че е надигната и не намалих

        сега намалявам
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Преди коментираната от мен пешеходна пътека на Г.М. Димитров си има знаци:
          А13 "Изкуствени неравности по платното за движение"
          и
          В26 "Забранено е движение със скорост, по-висока от означената" за 30 км/ч

          Аз гледам на легналите полицаи като на "необходимо зло". Демотивиращо, обаче, е да видиш, как майка с дете пресича/прескача на забранено и опасно място въпреки полаганите усилия - пешеходни пътеки, спящи повдигнати полицаи и светофари.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            с 50 не съм пробвал, но с 30 с 3 различни коли (едната е пасат) си минавам редовно като няма хора и трябва да отбележа, че с джипа друса най-много, а с пасата най-малко... Баничарката малко поскръцва, но всепак е форд и то на 14 години
            В същото време разни ... (тук се автоцензурирам) спират до 0 дори на боядисаната в червено обикновена пешеходна пътека на новото трасе до ТВ-кулата Определено има ефект от поставените "вдигнати" пътеки!
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Повдигнатите пътеки са добро нещо, но не трябва да се слагат навсякъде - примерно на районни артерии и т.н.
              Никой не ги слага както трябва. Височината им трябва да е 7.5см, но никъде не съм видял такава, всички са по-високи.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                ...Никой не ги слага както трябва. Височината им трябва да е 7.5см, но никъде не съм видял такава, всички са по-високи.
                Потвърждавам.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                  Аз гледам на легналите полицаи като на "необходимо зло". Демотивиращо, обаче, е да видиш, как майка с дете пресича/прескача на забранено и опасно място въпреки полаганите усилия - пешеходни пътеки, спящи повдигнати полицаи и светофари.
                  Ми шото место таа тъпня трее да има как му се викаше - пасарелка?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Ми шото место таа тъпня трее да има как му се викаше - пасарелка?
                    А баш!

                    Да не говорим за кръстовището на бул. "Черни връх" и бул. "Арсеналски" (хотел Хемус). Отдолу е подлез със заход от четирите посоки, но отгоре пешеходните пътеки си стоят заедно с пешеходния светофар - идиотия в действие
                    Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Няма как - сложили са асансьори само на два от четирите тротоара на Хемус. Няма начин да се мине с количка/колело лесно понеже има само стълби на другите два. Като караш и детска количка освен МПС започваш да виждаш нещата в друга светлина .

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        ...и трябва да отбележа, че с джипа друса най-много...
                        Мини със 60-70 и гарантирано с джипа ще друса най-малко. Случи ми се, като още не знаех че са повдигнали конкретната, на място, на което минавам всеки уикенд. Вечер, няма ни кьорава кола, ни пешеходец, осветление кажи-речи никакво - виждаш че е повдигната 5 метра преди да минеш.
                        В тоя смисъл, тия с черните гейки нямат никакви грижи да минат и със 100.

                        Въпроса е, къде ги слагат, защото аз съм убеден че въпросната, през която прелетях, е безсмислена. Виж има една на Опълченска и Кирил и Методи, която определено трябва да се вдигне. Рискови случки на нея виждам всеки ден по няколко пъти, хем я гледам само докато пуша навън, а не по цял ден.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Може би слагат на места, където се е случило нещо.. В Стралджа сложиха до едно циганско училище едва след като блъснаха едно дете..

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            И моите 5'стинки по темата от днес (от 0:35 нататък). Малоумно престрояване, кръстовището на Сливница и Мария Луиза. Умникът решава да изпревари цялата колона, чакаща за направо и да се престрои от лентата за ляв завой. Даже не си направи труда да даде мигач.

                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Е то това там се случва по 100 пъти на ден. Мен ми е чудно кога някой като тоя ще отнесе чакащите пешеходци, които изведнъж се озовават пред него...
                              124 -> 164
                              T4

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                а на мен ми се случи нещо подобно преди 2 години, но с по-малък камък..
                                http://youtu.be/ph9t6Wk1YKE
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X