Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Ограниченията са част от правилата. На който не му харесва да е така има два начина:
    1. Законен- да атакува правилата по канален ред
    2. Незаконен- да не спазва правилата.

    И пак ще питам:Тези 'излишните' знаци, кой ги поставя и защо? Някой прави мръсно на шофьорите или? Питам, защото и аз ги плащам!
    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      С известно (не особено голямо) усилие на въображението, мога да си представя тема без коментари, но пък по никакъв начин не мога да се сетя - какъв би бил смисълът от такава.
      Като става въпрос за форум де - не за фейсбук, или блог.
      форум е, спор няма, затова е пълен с хиляди подобни на чат теми................. аз, пък, с моето развинтено въображение си бях помислил, че форумът, в комбинация с медията, може да направи една секция "вижте и не правете така!" и тези клипчета да предизвикат някакъв обществен ефект /дори и дебат/ и тези изпълнения по улиците да почнат да намаляват, тази година с процент, догодина с два, щото видите ли, се е създала обществена нетърпимост към тях.....................



      какъв наивен мечтател съм,а
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        форум е, спор няма, затова е пълен с хиляди подобни на чат теми................. аз, пък, с моето развинтено въображение си бях помислил, че форумът, в комбинация с медията, може да направи една секция "вижте и не правете така!" и тези клипчета да предизвикат някакъв обществен ефект /дори и дебат/ и тези изпълнения по улиците да почнат да намаляват, тази година с процент, догодина с два, щото видите ли, се е създала обществена нетърпимост към тях.....................



        какъв наивен мечтател съм,а
        Двама сме
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          ...форумът, в комбинация с медията, може да направи една секция "вижте и не правете така!" и тези клипчета да предизвикат някакъв обществен ефект /дори и дебат/ и тези изпълнения по улиците да почнат да намаляват, тази година с процент, догодина с два, щото видите ли, се е създала обществена нетърпимост към тях.....................



          какъв наивен мечтател съм,а
          Много добре звучи!
          А какъв е проблемът?
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            форум е, спор няма, затова е пълен с хиляди подобни на чат теми................. аз, пък, с моето развинтено въображение си бях помислил, че форумът, в комбинация с медията, може да направи една секция "вижте и не правете така!" и тези клипчета да предизвикат някакъв обществен ефект /дори и дебат/ и тези изпълнения по улиците да почнат да намаляват, тази година с процент, догодина с два, щото видите ли, се е създала обществена нетърпимост към тях ...
            Както се вижда и от темата, далеч не всички ситуации са безспорни. Как точно ще се получи обществен дебат, ако някой просто вземе да се изживява като истина от последна инстанция и иска само да сочи с пръст без право на "обжалване"?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Аз па викам да си спазваме правилата за движение, а? Щот кат гледам и тука като за политиката всеки разбира всичко. Чак па и къде и какви излишни знаци имало. Ма това си е работа на цял отдел. Та както казах, нека да спазваме правилата! Темата е друга.
              п.п.Както казваше Тимоун:
              -Пумба братче. Ти мисленето не го можеш.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                За ситуацията с линейката: колегата, който снима имаше повече право да мине на червено - все пак се движи направо... Можеше спокойно да бъде състезател, който видите ли, е свикнал с рискове. Друг пък сто пъти не е спирал на пешеходна пътека - защо да го прави изобщо някога? Ако се беше стигнало до удар, щеше да се окаже, че линейката "е била с включена специална сигнализация" и пак да се започне дебатът как нямаме толерантност към "спасителите на човешки живот".
                От друга страна, вече съм споменавал въпросната книга - някога имаше "Коментар на ЗДП и ППЗДП". Там нарушенията се деляха на две категории - с непосредствена опасност за движението и "такива, които не са предизвикали непосредствена опасност за движението, но при други обстоятелства могат да го застрашат". Аз добавям една подкатегория, която безусловно приравнявам към първите: УМИШЛЕНИ нарушения. Завой наляво на червено... малко повечко е, за да намеря каквото и да било оправдание, дори зад волана да стои самодоволен шампион от "Формула 1", а не смачкан от всекидневието български шофьор на линейка...
                Погледайте това изпълнение на "професионален водач на автобус" - международен при това. Фирмата е гръцка - Зорпидис. На записа са две нарушения - автомобил, който се готви да завие наляво, въпреки знака, който му го забранява и автобусът, движещ се с несъобразена скорост. Едва избягнах удара. До последно мислех, че ми удря багажника. Спря на 40-50 метра от разминаването, за да се разправя с шофьора на леката кола.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
                  Ако се беше стигнало до удар, щеше да се окаже, че линейката "е била с включена специална сигнализация"
                  Интересно. Всеки път ли става така?

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    По въпроса съм писал вече в друга тема. Да не се повтарям. В една Словения можете да се обадите на 112 и да питате дали има причина дадена кола да се движи с включена сигнализация. Глобата за водач, който я включва неправомерно е 1000 евро. И сигурно ще му бъде наложена и платена. В България съм виждал МНОГОКРАТНО как "основанието" за включване отпада веднага след минаването на червен светофар. Факт.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
                      В България съм виждал МНОГОКРАТНО как основанието за включване отпада веднага след минаването на червен светофар. Факт.
                      И какво лошо има в това? Предлагаш да дрънчи през цялото време?

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Лошото е, че всъщност ИЗОБЩО няма никакво основание за включване. Включително съм бил вътре в коли със СРД и съм виждал как се включва сигнализацията "да стигнем по-бързо". И това не е лошо, предполагам... Дрънченето през цялото време пък е част от това сигналът да е "ясен и достатъчен за възприемане". Не да ми го включи, когато съм на 1 метър от кръстовището и минавам на зелено и после да каже, че не съм му осигурил предимство(затова слагам и камера в колата - да се вижда какво и как става).

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                          Ограниченията са част от правилата. На който не му харесва да е така има два начина:
                          1. Законен- да атакува правилата по канален ред
                          2. Незаконен- да не спазва правилата.

                          И пак ще питам:Тези 'излишните' знаци, кой ги поставя и защо? Някой прави мръсно на шофьорите или? Питам, защото и аз ги плащам!
                          Поставя ги този, който :
                          1.Който с поставянето на знака си измива ръцете при бъдещи кръвопролития ( това се споменатите по-горе ,,кървави'' знаци ) .Вместо да се направи нещо наистина смислено,спасяващо животи .
                          2.Този, на който му е платено да ги сложи-примери бол...(така наречените ,,частни знаци'')
                          Виден столичен ихтиолог

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                            Поставя ги този, който :
                            1.Който с поставянето на знака си измива ръцете при бъдещи кръвопролития ( това се споменатите по-горе ,,кървави'' знаци ) .Вместо да се направи нещо наистина смислено,спасяващо животи .
                            2.Този, на който му е платено да ги сложи-примери бол...(така наречените ,,частни знаци'')
                            1. Значи О.К, спазват се знаците, няма кръвопролития там.
                            2. Ако не е незаконно плащането, пак О.К.

                            Общо взето всички знаци, светофари, осеви линии и другите участници в движението ме бавят......
                            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                              1. Значи О.К, спазват се знаците, няма кръвопролития там.
                              2. Ако не е незаконно плащането, пак О.К.

                              Общо взето всички знаци, светофари, осеви линии и другите участници в движението ме бавят......
                              Цт!
                              1.Понеже участъка е измислен профански (главен скоростен път,пресечен от десетки малки,през 2 км), колкото и да спазваш знака, пак стават поразии.Пример-намаляш до 60 (колкото си пише) ,чичо Гошо с Мускала ,натоварен с тикви ,зеле и каквото се сетиш , се включва в движението и става мармалад.Не те е видял, защото отбивката е на възможно най-идиотското място, всичко е обрасло и нищо се не види.В резултат-ново ограничение, този път 40.И така, докато не се стигне до пълно спиране, слизане от колите , рецитиране на ,,Аз съм Българче '' и т.н. Простото решение е събирането на множеството малки пътчета в един , след това детелини...ех, размечтах се.
                              2.Колко да е ОК?Разрешават се обратни завои на немислими места,само и само да посетиш въпросния търговски обект...Не е незаконно,но дали е безопасно?
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                                Простото решение е събирането на множеството малки пътчета в един , след това детелини...ех, размечтах се.
                                И кога ще се изплати тоя футуристичен замисъл?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X