Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Какъв модел е техниката колега ,пусни и снимано през деня със звук и срещу слънцето ,понеже виждам срещу фаровете добре се получава и то нощем.
    FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
    BJ42 04 1982
    FJ62 11 1983 skipe blago4x4
    LZ 2 BHB

    Коментар


    • #77
      От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от blago4x4 Преглед на мнение
      Какъв модел е техниката колега ,пусни и снимано през деня със звук и срещу слънцето ,понеже виждам срещу фаровете добре се получава и то нощем.
      в мнение по-нагоре 59 има две клипчета, а в тази тема има още едно, мнение 19
      иначе камерата е евтино китайче, поръчано от английския ибей, с доставката беше 90 и няколко лева. води се 2"LCD Dual Full HD Camera Car DVR Black Box Digital in-car Video Recorder /без линк, но лесно ще я намериш/
      сега отчитам като грешка, че я поръчах с 2 камерки, щото една е достатъчна, но пък ако се скапе едната, може да се използва другата

      звук няма, че си говорим глупости с едно приятелче, но утре ще пътувам до Врачанско и ще направя повече дневни клипчета

      допълнение: по принцип качеството е малко по-добро, но аз ги компресирам с virtualdub преди да ги кача на сървъра, а май не трябва.
      и още нещо, само на батерия издържа само двайсетина минутки, и няма включена карта в комплекта

      Последно редактирано от IvanIvanovi; 17-11-12, 00:04.
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #78
        От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        В съда нямаш шанс ,просто го нямаш ,почети закона ,на пътека била или не ,след като си я сгазил ,отнасяш го .
        Бях свидетел ,как шофера на БМВ блъсна един пьян пътник слязал от колата ,чакаща на светофара .Викнах ме линейка и дори я дочакахме ,дойде и полиция ,естествено оставих си данните ,чтото водача на БМВ не беше виновен АМА ИЗОБЩО .Лошото че той получи инфаркт ,а пьяндето се поизтупа и нищо му няма .
        Наистина съм за спазване на правилата от всички и водачи и когато сме без кола и от полицаите също .Втора година ,точно пред сервизчето ми отсреща има наспирани коли и няма как да минеш ,ако не пресечеш двойна непръкъсната ,това го правят и патрулките ,но колите пак са там ,ни им пука на полицаите .

        Коментар


        • #79
          От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Паркиране в стил " да пречим на другите " на паркинга на Кауфланд.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка4530.jpg
Прегледи:1
Размер:132.4 КБ
ID:5425604
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #80
            От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Пари има тоя с Тоуотата,новичка ми се вижда за да я прежали така лесно.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #81
              От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              не е нищо ново за каращите в София, но все пак:



              и то в рамките на няколко минути
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #82
                От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                не е нищо ново за каращите в София...
                Първият слаломира от лента в лента без мигач. Прави го и докато преминава през кръстовище. Наистина както казваш - нищо ново за каращите в София. Ако просто си беше карал в дясната лента по-бързо от другите, всичко щеше да е наред.
                Другият случай:
                Жълто камионче се движи в бавно в лявата лента - класика, но ... има право. Престроява се в средната лента, за да може да продължи направо. Пуска мигач. Ми... всичко е наред, само дето много пречи на всички останали - няма как.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #83
                  От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Има право, но ако стане ПТП трябва да се мотивира защо е избрал лявата лента. Не върви "Щото така ми хрумна".

                  Коментар


                  • #84
                    От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    този с камиончето скъса нервите на всички, а в дясната лента имаше учебна кола която караше с 30.
                    това че е дал мигач, не му осигурява предимство пред таксито, което засече доста грубо точно преди светофара.
                    друг е въпроса, че там е е много гадно...ляв завой и точно на завоя лявата лента става за наляво, дясната за направо, а от дясно се появява нова лента, в която се включват идващите от пресечката.
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #85
                      От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                      Има право, но ако стане ПТП трябва да се мотивира защо е избрал лявата лента. Не върви "Щото така ми хрумна".
                      Никой не те пита, камо ли да се мотивираш... В Закона пише, че в населените места можеш да ползваш която лента ти е удобно. А, че "пречел" е относително... И колите пред него не успяха да хванат следващия светофар. Там има и пешеходна пътека, и никой не може да ми диктува някаква минимална скорост на придвижване, щото аз си я съобразявам. Това не е магистрала или междуградски път. Може да висиш половин час в задръстване без нерви, ама че някой вместо с 50 е карал с 40 или 35, и то при положение че се приближавате към светофар, минавате през пътека, където и на двете места може да се наложи спиране... и вече Ви къса нервите?! Ясно. На състезателите които хвърчат из столицата с над 100км/ч, и линейките с включени сирени им пречат, че карат бавно и се размотават.
                      А иначе мотивите да кара там човека са толкова много, че мотивирането е най-малкия проблем. Аз лично в началото на същата отсечка имам и леко ПТП именно заради каране отдясно - излиза кола от пряката и ме удря леко от дясната страна. Изправял съм се на нокти заради изскачащи пешеходци, клошари, велосипедисти и то не само на пешеходните пътеки. А от ляво е канала и има ограда, има и видимост, имаш време за реакция, няма някой внезапно да спре пред теб, че видял нещо интересно на тротоара или иска да паркира или нещо си... Да не говорим, че в дясно кофите за боклук и клоните на дърветата пречеха за нормално каране на по-големите превозни средства и така или иначе се налага(ше) да ги заобикаляш навлизайки в лявата лента. А като няма кой да те пусне там, трябва да спираш, да чакаш, да се надяваш...да се ядосваш... Паркиралите на тротоара също "стърчаха" на улицата, а пречеха и при самото паркиране или тръгване(това и сега си е така).

                      ПП: Я пробвай да засечеш така някое такси, да видиш какъв вой ще настане. Ясно е, че човека даде мигач и онзи го пусна. Ти що не караше зад учебната кола? Е, и той заради това. Идващите от дясно от пряката, са без предимство. Може спокойно да се престроиш в най-дясната лента и те са длъжни да те изчакат.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #86
                        От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        писах, писах, ама с писане не става!!!

                        всеки да кара както знае и може, но после да има дупе да си носи последствията!!!
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #87
                          От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Така е, ама е тъпо да ми свЕткат нек'ви и да ме питат защо съм в лявата лента, като че сме на магистрала Тракия. И същите тези да правят после глупости, които ако не им прощавам, не биха могли да си познаят колите. Това което казваш е лошото, че всеки кара както знае и може. Ама трябва поне всички да знаят едно и също, ако и да не могат еднакво. И затова книжката уж не се купува от магазина...
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #88
                            От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                            Има право, но ако стане ПТП трябва да се мотивира защо е избрал лявата лента. Не върви "Щото така ми хрумна".
                            Всъщност ако стане ПТП каращият в лявата лента трябва да се мотивира с ето това:
                            Чл. 15.
                            (1) ... (2) Разпоредбите на ал. 1 не се прилагат и водачът на моторно превозно средство може да използва за движение най-удобната за него пътна лента в следните случаи:

                            1. ...

                            2. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) в населените места, на пътно платно с две и повече пътни ленти за движение в една посока, обозначени с пътна маркировка или пътен знак, по които е разрешено движението на пътни превозни средства със скорост не по-голяма от 80 кm/h;
                            От друга страна пък имаш право да караш в дясната лента със скорост по-висока от колкото "влечугото" в лявата лента. Не се води изпреварване:
                            - десен мигач (престрояваш се)
                            - даваш газ до позволената скорост ("влечугото" ако ще да се влачи с 20 км/ч)
                            - ляв мигач (престрояваш се)
                            В цялата схема няма изпреварване

                            П.П. Точно в тази част на бул. Евлоги и Христо Георгиеви е отвратително да караш в дясната лента. А в случая стана ясно, че там е имало още един "проблем" - учебна кола. Т.е.: "Спирам рязко и без предупреждение!" Дали натоварено камионче с удължен спирачен път би карало след учебна кола...
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Законът е ясен.
                              По презумпция трябва да се движиш в дясната лента. Законът позволява да не е вдясно, ако ти е по-удобна лявата. Но трябва да се обосновеш защо ти е по-удобна. Cecoa1 е дал някои, които биха се приели. Моята мисъл е, че членът от закона не ти дава право току така да се движиш в лявата. Трябва да си има причина.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Е, аз не съм безгрешен, но който е, нека първи хвърли камък. Интересно ми е, вие какво ще направите в следващата ситуация?





                                Ето и една мацка с Витара посред село............. погледна, видя ме че се набирам по баира, и реши да мине......... не ми отне предимство, но добре че белия бус внимаваше........

                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X