Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
    С'я че имаш предвид "Аз имам законно с какво да стрелям" е ясно ...
    Ясно колко ти е ясно...
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      ...(то това да 'нападаш' полицай си е дребно административно нарушение...) ...
      Ето това никой - ама никой - не го е твърдял.

      С останалото съм съвсем съгласен. Ама, за да не е реалност, демокрацията няма общо, а неналичието на полиция, за сметка на милиция (или именно, елемент нямането на демокрация).
      Последно редактирано от davc; 18-10-18, 21:54.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Например да си изтърве презокеанския полет, да пропусне важна среща, да не закара родилка до болницата, или какво?
        Имал съм такова дело някога. Детето на един човек пада върху бутилка. Жестока рана, от която тече кръв. Извън София са. 112 нямаше-службите бяха разделени. От Бърза помощ ми казват, че линейка може да дойде най-рано след час, защото единствната работеща е тръгнала за съседно градче, за да вземе човек с предполагаем инсулт. Друга линейка няма. Връзва раната, за да намали кръвоизлива и с колата тръгва към Пирогов. Първите ченгета, които го спират, го спират защото няма колан. Изобщо не се интересуват от факта, че на задната седалка седи дете с ръка, омотана в кърпа, видимо напоена с кръв. Сядат и 15 минути му пишат акт за колан. Виках ги специално в съда да ги разпитвам, понеже на първото заседание бяха представили бележки, че са служебно ангажирани, а аз си държах да ги питам как може да са такива извънземни идиоти..., единия дебил така и не дойде, за сметка на което другия беше дебил като за двама. Ама тотален дебил. Ченге, предпенсионна възраст, цял живот в КАТ (много държеше да каже, че има 20 години стаж като пътен полицай). Всеки ден като спрел някой на пътя, оня му разправял как баба му умира или кравата ражда. Не му било работа да гледа вътре в колите какво има, той извършвал контрол по движението и е спрял водач без колан. Точка.
        Нашия човек продължава към Пирогов, явно с превишена скорост и се набива на радар. Втора серия дебили и 20 минути писане на акт. Имало дете на седалката, ама не обърнали внимание, не помнели...
        В края на краищата пристига в болницата с около 40 минути закъснение, детето е с масивна кръвозагуба и се налага спешна операция, защото има засегнат голям кръвоносен съд. Обжалваме и двете постановления. Загубихме на всички инстанции. Според нашите съдии трябва да седиш и да чакаш бърза помощ. Независимо къде, независимо кога ще дойде-дори да ти кажат, че няма да дойде, пак трябва да стоиш и да я чакаш. Не можеш да караш пострадали от инциденти в болница, защото тази дейност е специално регламентирана и може да се извършва само от лица, преминали обучение и притежаващи квалификация, удостоверена по съответен ред, при това само и единствено със специализирани автомобили, на чиито водачи по изключение е позволено от закона да не се съобразяват с някои от общовалидните правила за движение по пътищата...
        Това ми постанови съда на две инстанции. Та с тоя самолет и тая жена, дето раждала...не знам как си го представяш, ама ако се следва горната логика (все пак съд се е произнесъл), в единия случай може да си винкеш такси, а за другия трябва да чакаш специализирания транспорт.
        И когато-тогава....
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
          Да се върнем пак на съпоставката на интересите. Какво се случва с паркирането пред някой гараж? Какви са последиците най-често?
          Това нарушение, най-много да създаде някакво неудобство на някой в случая собственика на гаража. Интересното е, че масово хората си представят, че трябва да звъннат някъде, най-често на 112 или градската мобилност и от там да долети паяк "като бърза помощ" ако не и по-бързо и полицай, като единия вдигне колата на нарушителя и го таксуват 100лв., а другия му набие канчето като му спука тиквата от глоби. Прав ли съм ?
          Чисто от любопитство, без да се приема като заяждане - ти деца имаш ли?

          Осъзнавам че това е личен въпрос, но още веднъж искам да подчертая че не се касае за заяждане.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Имам. И гараж имам. И кола, и я водя с нея на детска градина. Тва защо те вълнува в толкова ранни зори и в каква връзка е с темата?

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
              Хахахах Е добре. Боя се обаче, че твоето разбиране за вреда е в противоречие с разбирането на закона, какво е ..



              Хохо, в много грешна посока залиташ. Ич ми не е дали ще търсите адвокат или някой друг. Напротив ще се радвам ако се оправяте сами.
              Междудругото много се забавлявам.
              Колко от вас търсят отговорност на неправилно спрелите на пешеходни пътеки и на всяко едно, ама абсолютно всяко едно кръстовище? Колко от вас търсят отговорност на спрелите на тротоара? Не ви интересува тогава нарушението нали? Само ако е пред гаража ви?
              Ехх.. опасявам се, че няма да ме разберете какво искам да ви кажа ама...
              Единствено Ясен зацепва май за какво иде реч...
              Дреме ви, теглете му една майна и тва е

              Понякога и тези дето пишат и протестират , се явяват и нарушители . Така че в даден момент правят това дето им е удобно и им изнася .
              Забелязал съм че ако закона се отнася за тях не го ползват ама като видят че някой друг се възползвал, го цитират до буквата и запетайката . Писал съм много пъти и ще го напиша пак . Масата недоволни от положението е малка и все още няма сили и възможност за промяна . Отделно че промените се инициират от хората с власт и пари . За тях обаче сегашното дередже е изгодно . В мътната вода , вадят добър улов .
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Така де, така. Което ме подсеща и друго да питам. Ако един ден слезете в мазето (говоря за хората ,които живеят в режим на етажна собственост) и установите, че някой ви ползва мазето какво правите? Или ако не ползва вашето, ползва неговото по начин да ви пречи на вас да ползвате вашето? На полицията ли звъните или на някакъв отдел в общината, която какво прави!?

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Гаража, сега мазето... Усещам, как след малко ще съм крив и като заваря крадец вкъщи.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Гаража, сега мазето... Усещам, как след малко ще съм крив и като заваря крадец вкъщи.
                    Защо бе Цецо какво? Ако не искаш не отговаряй. Разискваме ситуации, които са сходни по своя ефект, практически се срещат всеки божи ден и са абсолютно свързани с "нищо правенето" от страна на държавата към добрия гражданин, който най-често е и голям данъкоплатец и осигурител и
                    има право да изисква от нея да си върши работата и да бие по главите не толкова съвестните други граждани.
                    .

                    На теб може да ти изглеждат различни неща, но на практика засягат по един и същи начин един и същи защитен интерес. Само способа по който се засягат е различен.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                      Имам. И гараж имам. И кола, и я водя с нея на детска градина. Тва защо те вълнува в толкова ранни зори и в каква връзка е с темата?
                      Аха. Е представи си следния случай - 1 часа посред нощ, дъщеря ти се гърчи и пищи от температурен шок (пу пу да не дава господ), линейка няма. Тръгваш ти да я караш в спешен кабинет - пред гаража ти кола и не можеш да излезеш.

                      Та моля те, моля те още веднъж да ми обясниш как в тази ситуация ще останеш дзен, заемайки поза лотос. А когато говедото се появи ще го дариш с всеопрощаваща усмивка, ще му наметнеш гирлянда от орхидеи и двамата ще се хванете за ръце и акапелно ще изпеете "Уна палома бланка".

                      Моля те, нарисувай ми я тая картинка още веднъж. Искам да си я представя.
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                        Така де, така. Което ме подсеща и друго да питам. Ако един ден слезете в мазето (говоря за хората ,които живеят в режим на етажна собственост) и установите, че някой ви ползва мазето какво правите? Или ако не ползва вашето, ползва неговото по начин да ви пречи на вас да ползвате вашето? На полицията ли звъните или на някакъв отдел в общината, която какво прави!?
                        Въведоха 112 точно с цел да не звъниш на хиляда места. Относно безумното сравнение между гараж и мазе в блока, прочети първо чл.1 от ЗЗДП внимателно, после виж кой трябва да следи за спазването му в глава пета. Не намесвай ЗУТ и ЗУЕС, както и контрола там, при пътищата за обществено ползване.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                          Така де, така. Което ме подсеща и друго да питам. Ако един ден слезете в мазето (говоря за хората ,които живеят в режим на етажна собственост) и установите, че някой ви ползва мазето какво правите? Или ако не ползва вашето, ползва неговото по начин да ви пречи на вас да ползвате вашето? На полицията ли звъните или на някакъв отдел в общината, която какво прави!?
                          Колкото по-огромен апарат и колкото по-високи и строги глоби да има за нарушителите , съзнанието и манталитета на българина няма да се промени . Той е склонен да воюва и да защитава своето . Той не разбира защо е забраната за безразборното къмпиране . Той очаква че чуждото е общо , обаче неговото е лично и никой няма право да го докосва . Според мен усилията трябва се насочат в друга посока . Какво и как не мога да кажа , защото нямам такава компетенция . Обаче с увеличаването на глоби и репресивен апарат промени не се забелязват .
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                            Колкото по-огромен апарат и колкото по-високи и строги глоби да има за нарушителите , съзнанието и манталитета на българина няма да се промени . Той е склонен да воюва и да защитава своето . Той не разбира защо е забраната за безразборното къмпиране . Той очаква че чуждото е общо , обаче неговото е лично и никой няма право да го докосва . Според мен усилията трябва се насочат в друга посока . Какво и как не мога да кажа , защото нямам такава компетенция . Обаче с увеличаването на глоби и репресивен апарат промени не се забелязват .
                            При ефективността на наличния репресивен апарат спокойно могат да направят глобите и колкото външния дълг.

                            Ииии понеже тоя репресивен апарат е еманация на същия тоя народ който прави нарушенията - пътят ще бъде дълъг.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              При ефективността на наличния репресивен апарат спокойно могат да направят глобите и колкото външния дълг.

                              Ииии понеже тоя репресивен апарат е еманация на същия тоя народ който прави нарушенията - пътят ще бъде дълъг.
                              Ясно и съгласен . Обаче защо отново се опитваме да откриваме топлата вода , достатъчно е да се почерпи опит . Лошото е че стане има няма след едни 200 години може би ( по аналогия с ливадата на Нейно Кралско...) .
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Еее
                                Както казва Маркс (ясно че в бившия източен блок никой не го е чел) историята и статистиката показват че престъпленията не намаляват въпреки наказанията.

                                Демек трябва съвсем друг подход. Вика му се възпитание.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X