Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
    Въведоха 112 точно с цел да не звъниш на хиляда места. Относно безумното сравнение между гараж и мазе в блока, прочети първо чл.1 от ЗЗДП внимателно, после виж кой трябва да следи за спазването му в глава пета. Не намесвай ЗУТ и ЗУЕС, както и контрола там, при пътищата за обществено ползване.
    Изобщо не са въвели 112 с тая цел. Вместо да ми казваш какво да прочета, първо ти се информирай за какво е 112. Щото нищо спешно няма в това, че някой ти е спрял пред гаража. Сравнението ми ти се струва безумно, не защото е такова, а по съвсем други очевидно личностни причини.
    И спирането пред гаража и ползването или преченето да се ползва мазето имат един и същи ефект. Възпрепятстват собственика да си служи с една вещ.
    Разликата е само и просто в това, че спирането пред гаража, освен това осъществява паралелно и състав на административно нарушение, но това изобщо не променя неговата същност!
    Това което се опитах да ви подскажа изискваше малко мисъл да се вложи, очевидно няма да стане, за това ще ви го изакам направо. На ден се извършват стотици хиляди, ако не и милиони административни нарушения само в България. Я някой спре някъде на забранено, я мине на червено, говори по телефона, кучето му ака в парка и т.н.
    Даже административните нарушения само по ЗДвП са сигурно стотици хиляди на ден. Вземи излез навън и се огледай. Как очакваш правоохранителния орган да ги санкционира и евентуално защо подяволите си мислиш, че спирането пред твоя скапан гараж е с нещо повече пред някое друго нарушение на ЗДвП, че да изискваш веднага да дойдели и нещо да се случело? По кой критерии ги степенуваш, кое е по-важно и кое не? Ясно, че както колегата каза, склонен си да воюваш за твоето си, ама ти е неподходящо оръжието бе. Воюваш по грешния начин с грешните средства.

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Когато звъннах на 112 за отворена шахта, или за запушен от автомобил обществен проход за инвалиди изрично ги питах дали към тях трябва да се обърна...
      Потвърдиха, че точно към тях ...

      Хипотезите станаха повечко, ама дали спрелият пред обикновен гараж знае дали гаража не се ползва от инвалид, който няма друга възможност за транспорт? И как точно би бил варианта за действие в такъв случай? Спешно или неспешно (например - има час за диализа и т.н.)...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Потърси статистика за регистрираните сигнали за нарушения по ЗДВП от граждани и после ми обяснявай как тая армия от почесващи се през джоба няма как да реагира на всеки сигнал. Нямат нужда от адвокат, да знаеш.

        Ей ти да четеш колко мнооооого работа по сигнали са свършили цък
        Последно редактирано от сто; 19-10-18, 11:34.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181019_123056.jpg
Прегледи:1
Размер:400.8 КБ
ID:5800770


          Как да процедирам.
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
            ...На ден се извършват стотици хиляди, ако не и милиони административни нарушения само в България...
            ...и една, да не кажа основната, от причините е именно крайно недостатъчните последици за нарушителя. Не като размер, а като вероятност да се случат.

            Ето ти простичък пример - всеки ден минавам по улица, по която паркирането е забранено. Двулентова, и съответно при наличие на паркирали става еднолентова. Всеки ден в час пик на тая улица стават конфликтни ситуации заради нарушаващите забраната, с прилежащото чакане, псуване и тъй-нататък, с краен резултат и прилично задръстване. При нормална организация ситуацията се решава за една седмица с едно минаване "орган" за 15 минути дневно - по едно етикетче на стъклото на всеки нарушител с размера на глобата, по една снимка в таблета на "органа" за удостоверяване на ситуацията, и дори най-гламавия най-много от втори-трети опит да паркира там ще спре да го прави.

            Прави ли се някъде? Не, НИКЪДЕ! Няколко пъти съм се обаждал, приемали са ми сигнала и не съм забелязал разлика. Мога и да продължа да се обаждам, ама нали се сещаш че в един момент или ще ме пратят в шеста глуха, или ще насочат "правомощията" си към мен за щяло и нещяло? Ако звънят по 100 човека на ден е друго - ето и част от причината.

            Кръга е порочен - рядко се подават сигнали, а когато се подават рядко нещо се върши по тях. От тук в "органа" се създава нагласата "Тоя па за кви глупости звъни - имам си и по-важна работа", а в обществото "Защо да звъня, като нищо няма да свършат".
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Разбира се, че се степенуват нарушенията.
              Държавата се води, че трябва да гарантира на гражданите си права и свободи. Съответно гони първо нарушенията (включително и административни), които ограничават нечия свобода. А след сигнал, е ясно и баш на кого и какво ограничават.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                [ATTACH=CONFIG]971942[/ATTACH]




                Как да процедирам.
                В наше село има едни лепенки Паркирал съм като идиот. Нарязани на дребно и се свалят бавно и мъчително
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение


                  Как да процедирам.
                  Прищипваш нещо одеялце от багажника да виси върху бронята, да се не драска и газзззз-назад! Туй нещо "бавни" има ли? Щот ако има, доближаваш да опре, включваш бавните и си го изтласкАл на средата на улицата. Тогаз щат-не щат, ще пратят паяк да освободи улицата, щото "път за обществено ползване" и затруднява движението на мнозина. Е, мое да му покрѝвиш страничната колонка и да му се пръснат като на надута с въздух кесия стъклата (при мен веднъж така се случѝ ), ма важното е да тА не Фанат.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Може би е най-разумно да се огледаш за собственика... като гледам, стъклото е спуснато, значи е някъде наоколо.

                    Добре де, имам и аз един въпрос, тоест едно аки по темата-ако се извършат необходимите действия и администрацията стане пъти по ефективна, тоест глобите започнат да трещят буквално при всяко нарушение, тогава по добре ли ще ни е отсега? Щото в разговори с други хора, оставам с впечатлението, че не. Никой не му се иска да го глобяват за "пет километра отгоре или настъпана маркировка"... "като на запад, 3б% му мамата"...

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                      ... Как очакваш правоохранителния орган да ги санкционира и евентуално защо подяволите си мислиш, че спирането пред твоя скапан гараж е с нещо повече пред някое друго нарушение на ЗДвП, че да изискваш веднага да дойдели и нещо да се случело? ...
                      Па що да не очаквам?!? При положение, че на нашата улица през ден вилнеят паяци и вдигат по ред на номерата и в ентусиазма си да изкарват пари даже ми вдигнаха съвсем правилно паркирания автомобил, защо да не очаквам същата пъргава реакция и когато има МПС, което наистина пречи. Примерно, поради това че е блокирало гараж(и) или пречи на вимимостта и движението в завои, преди/след кръстовище и т.п. ?
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                        ...-ако се извършат необходимите действия и администрацията стане пъти по ефективна, тоест глобите започнат да трещят буквално при всяко нарушение, тогава по добре ли ще ни е отсега?
                        изобщо казано, да.

                        Но ни е трудно да го осъзнаем.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                          Може би е най-разумно да се огледаш за собственика... като гледам, стъклото е спуснато, значи е някъде наоколо.

                          Добре де, имам и аз един въпрос, тоест едно аки по темата-ако се извършат необходимите действия и администрацията стане пъти по ефективна, тоест глобите започнат да трещят буквално при всяко нарушение, тогава по добре ли ще ни е отсега? Щото в разговори с други хора, оставам с впечатлението, че не. Никой не му се иска да го глобяват за "пет километра отгоре или настъпана маркировка"... "като на запад, 3б% му мамата"...
                          Трябва да се санкционират вредоносните нарушения (пр. спрял пред гараж, предизвикал ПТП без жертви или значителни щети) или опасните такива (кара пиян, ама под 1,2 промила, превишава с над 20 км/ч ограничението, не спира на пешеходна пътека при пресичащи пешеходци), а не формалните (настъпил стоп-линията при спиране, нагазил осевата линия при завой, не спрял на знак при абсолютно празно кръстовище, превишил с 5 км/ч ограничението и т.н.).
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            И на кой да я оставим тая преценка? Ако всяко нарушение трябва да преминава през човек, бая хора ще трябват. Но с техника, може да се постигне повече, само че техниката няма да различава формални от опасни... и може би и не трябва, в крайна сметка настъпването на осева линия и стоп линия е безопасно само под условие.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              На времето един **** ме беше затапил с една жигула до женския пазар... След 20мин свиркане и чудене, с лашкане го избутахме на трамвайната линия и си тръгнахме... Дано го у подпрял трамвая!!!!
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Трябва да се санкционират вредоносните нарушения (пр. спрял пред гараж, предизвикал ПТП без жертви или значителни щети) или опасните такива (кара пиян, ама под 1,2 промила, превишава с над 20 км/ч ограничението, не спира на пешеходна пътека при пресичащи пешеходци), а не формалните (настъпил стоп-линията при спиране, нагазил осевата линия при завой, не спрял на знак при абсолютно празно кръстовище, превишил с 5 км/ч ограничението и т.н.).
                                Присъединявам се към казаното от Гагич, плюс още нещо - в наказанията трябва да има градация за рецидиви, и с нея да е по-лесно взимането на книжката на рецидивисти. А не да те снимат десет пъти, и понеже си паралия да си плащаш без да ти дреме.

                                И хич не ми дреме, дали реда ще е плод на възпитание или заради страх от последствия. Може и наказанията да не възпитават, но цялостната картинка го прави. Освен това, за възпитанието трябва време, и ако не сработи с настоящото поколение, то това не значи, че няма да има ефект върху следващите.

                                При мен полицаите идват дори ако някой не иска да си плати пътуването в автобуса. И тогава този някой, го отнася по-сериозно от нормалната глоба. И при достатъчно упоритост да опитва неколкократно пак, градацията в наказанията може да стигне и до ефективно лежане в затвор.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X