Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Интерпретацията в стил "свободно съчинение" на елементарен закон /червен светофар/ води до много неща. Нито едно от тях не е добро. На тоя кретен с линейката работата му е да спазва закона даже по-стриктно от обикновенния шофьор. Нали знаем всички за какво служи светофара и кога и как линейка може да премине на червено.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Българинът е странен дзвер. Най-честото обяснение за извършено нарушение по ЗДВП му е: "Аз тука живея", "Аз тука работя" или "От тук ми е най-пряко/удобно", все едно това му дава някакви допълнителни права, дето останалите ги нямат. Всеки смята, че държавата и светът са създадени за негово удобство и лично потребление както му е угодно. Въпрос на морал и възпитание е според мен, а у нас както личи, са на доста ниско ниво.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
        Темата на колегата е прекрасен начин да се замислим за доста неща с които сме свикнали и не ни правят впечатление, а не са редни. Всичко което е снимано е нарушение и би следвало да буди негативно отношение.
        Приемам твоето мнение, но не мога да го споделя на 100%. Може би просто защото не съм на 100% безгрешен за да си го позволя.
        Темата е хубава, редно е да се замислим за някои неща, но за реално пречещите на движението и безопасността. Всичко което е снимано е нарушение, но за мен не всичко буди негативно отношение. Може би не съм прав и професията ме е поизкривила. Но пък и няма да си изкривя душата, за да кажа нещо в което не вярвам.

        ПП: Ник, тоя кретен с линейката, може и да ти спаси живота ако не дай Боже се наложи(когато си в България). В случая си спестява глупава формалност, да изчака всички и после пак да е светнало червено на което да премине. Точно на това място има добра видимост, светофарите се застъпват достатъчно дълго, а той му се налага да минава точно от там по много пъти на ден. Ако теб хАмериката те е изкривила, да спазваш сляпо всичко на 100%. ОК. Тук опита е показал, че е по-лесно да се спазва на 96,73%, без да вреди. Даже и най-върлите застъпници на закона и реда, не могат да спазват на 100%, дори и да искат, ако шофират активно из столицата, особено в пиковите часове.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Ми те точно тая формалност е разликата в спазването и неспазването на закона. Иначе и тия, дето обират банки или ограбват жени по спирките могат да поработят някой ден, да вземат заплата и да си напазаруват "щот са гладни", ма те искат парите сега и веднага. Иначе сигурно и те спазват законите на 97,63% ....
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Ама така кажете бе, минаването на червено е формалност. Кеф! И без това карам с книжка, която не ми трябва. Сега вече няма да спирам- нали има видимост... Формалност някаква си!И аз мога да му спася живота като тръгне да се дави. Това дава ли ми правото да сръгам 4000 конси сили бангия между шамандурите на плажа? Обещавам да имам видимост!Пуста чепата тояга! За такова нещо тоя е уволнен дисциплинарно /ако беше в нормална държава/.Това, че съм се изкривил го приемам за комплимент. Каквото мама и тате не постигнаха за 20 години, тук ония формалните сформирани униформени чичковци, го постигнаха за няколко месеца. Виж ми подписа...
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Ее, Куздов, недей така... Сам знаеш колко всъщност са криви законите като цяло, барабар с тяхното прилагане най-вече. Не тези за по пътищата, ама много други. А и едните и другите не пасват в реалността на 100% във всяка ситуация. Можеш ли да кажеш, че ти лично никога и нищо не си нарушил?! А че няма да се наложи ще гарантираш ли?! А ако от това зависи живот, пак ли не би го направил?!
              Според теб, човекът с линейката, кого застраши и на кого попречи, така като гледаш, как хубаво намали и внимателно си взе завоя? Ако беше с Астра с буркан, дали щеше да се включиш да го оплюваш? Ако беше с включени буркани този, каква щеше да е разликата и по-малко виновен ли щеше да бъде?
              Ако успееш да отговориш без да си изкривиш душата с "ДА" на всичките въпроси, ще приема че аз съм сбъркан и нищо от това което съм написал не може да бъде вярно, ама никога тамън...

              Ник, не драматизирай. Ако искаш ела покарай линейка у нас, и без друго няма много желаещи. Спазвай на воля, щом и ти си безгрешен. Сам каза, че го правиш заради глоби, а не по съвест. Говори хубаво за държавата и лошо за теб.
              Никъде не съм призовал нищо да не се спазва и шофьорите да са камикадзета и масови убийци. Просто оправдах човек, в ситуацията на който всеки от защитниците на буквата на закона тук, би направил същото. Няма глоба, не пречи, не застрашава, прави го всеки ден по много пъти, демек рутина, сигурност в действията... всеки нормален би го направил.

              Вие го изкарахте като световен проблем нарушението на този човечец. А какво остава за тези които виждам със стотици по цял ден и реално пречат и застрашават?!
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Никога не съм твърдял, че съм безгрешен. Криви, прави, законите са такива и никъде не са ги отменили защото нас не ни кефят. И не е проблемът в нарушението, а в оправданието на всеки да си нарушава. Знаеш ли колко пъти на ден ми иде да "скъсам" книжката на някои от твоите колеги от градския транспорт? Не стига, че светофарите за нищо не ги броят, ми потеглят и спират и се престрояват както им е кеф и на всичкото отгоре говорят по телефона през това време. И като им свирна с тромбата да се усетят, само ме изгледат като че съм объл камък и продължават да си карат и да си говорят. Това съвсем не ми изглежда като отговорно поведение към стоте и горница пътници, които се возят отзад. Не знам кога някой ден ще ми писне и ще ги подкарам и тях, колкото и да им е криво после.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Сега го приемаш лично, и от позицията на полицай. Но нищо общо с горните ти думи. Явно ти също си се оправдавал пред закона и с това не си по-различен от хората които съдиш.
                  Глобявали са колеги за телефон, няма да е прецедент. Аз пък трябва да взема една камера като на Алекс и да ти покажа от другата страна как изглеждат нещата. Само за един ден, мога да заснема толкова нарушения, на другите, че на пътен полицай не би му стигнала и една седмица да пише актове. Ама не пишат. Но пък и не виждам смисъл да се обиждаме като даваме за пример колеги, щото ако моите са за без книжка, нЕкои от твоите са за в затвора. Без да искам в никакъв случай да обидя читавите от тях, защото съм сигурен че има.
                  Не искам спора ни да излиза от добрия тон и затова ще повторя каквото твърдях. Не оправдавам всеки и не неглижирам закона като цяло. Но и осъзнавам, че към сегашния момент той не може да бъде спазен на 100% и от всички. Оправдавам някои от нарушителите, в опрелени ситуации, с определени причини да го направя.
                  Написах и малко по-горе философското разсъждение за законите и тяхното спазване. Живеем в 21век. Технологии всякакви. За абсолютен контрол с камери, скенери и датчици на всеки ъгъл, има техника, има и възможност. От преди поне 10-15 години има технологии, достатъчни за да ни е излишно да шофираме въобще, та камо ли да правим нарушения. Фантастика, да. Ама никой не го иска. И полицаите не биха били нужни и шофьори... такива като сега... Но положението съвсем умишлено е такова каквото е. Затова ви има вас(като професия), има ни все още и нас. Ако всички си вършим съвестно работата, на мен лично ще ми е по-добре.
                  Последно редактирано от cecoa1; 14-12-12, 02:36.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Не го приемам лично и никога не съм се оправдавал пред никого. Карам кола от 1991 г. и съм спиран за това време точно 8 или 9 пъти. Първият беше още 91' някъде около Плевен просто за проверка. После към '96 направих малко ПТП (смачках един калник) за което вината си беше безусловно моя. През '98 карах такси нощем и са ме спирали пак за проверки. Около 2001-2003 имах пак два малки инцидента - един спукан мигач на кола, която спря рязко без никаква причина и една одраскана броня поради недоглеждане от моя страна. Преди няколко месеца ме спираха в Луковит пак за проверка. А имам и един акт за превишена скорост с 29 км/ч на Ботевградско преди 3 години. За всички нарушения съм си платил като поп. И да съм нарушавал нещо през другото време съм го правил така, че никой не е видял. Но посред бял ден да минавам на червено или да правя циркове по улиците никога не е било и няма и да бъде.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Аз само едно ще кажа- двойния аршин води до ... /огледайте се/. Пазете се от нарушители. И ги наказвайте. Мълчите ли им, резултата е ... /огледайте се/.
                      Успех!
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Бе нещата ще си дойдат на място. Като набучат камери на всяко кьоше и на всяка патрулка, ако ще брат да ти е няма мърдане. Щото сега веднага се почва с "Ама аз, ама оня, ама не може ли" и то точно тия, дето най-бясно се възмущават от корупцията, от лошите закони и некадърните "органи" и управници.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Аз пък съм много ЗА тези клипове... Дори и малките нарушения да бъдат показвани.. Да се раздухва на всякъде, че има автомобили оборудвани с такива камери, да знаят всички за какво става въпрос..
                          И мен някой да ме запише как правя дивотии, нека ме пусне тук или там..
                          Тогава може би ще се изгради едно културно шофиране и ще стане по-сигурно и за шофьора отзад/отпред, и за пешеходеца..
                          Напълно подкрепям и мнението на Кузодов за камерите!

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Колеги, радвам се, че се заформя дискусия за нарушенията. Разбира се и аз не съм "дева Мария". Правя нарушения. Даже на някои от клиповете, които съм качил до тук ги има показани. Не се гордея с това. Както каза Цецо, дребните нарушения са неотменима част от ежедневието ни. Искаме, не искаме, правим ги. Къде сме принудени, къде, за да спестим някакво време и т.н.
                            Знам, че линейкаджиите имат тренинг да минават на червено. Но нека да го правят само когато има нужда. Нека да не се принизяват до обикновен джигит - да минават на червено, защото го могат безопасно. То и аз го мога безопасно, но не го правя.

                            Ето ви две нови клипчета от снощи:
                            Един нервен бързак. Газ през дясната та до лявата лента и спирачки. Последвало танцуване "в коя лента да се престроим" (както вече стана ясно това ми е любимо ) и за капак се оказа че е стигнал до никъде: Спрях съвсем без да бързам до него на светофара.


                            Запречи лентата за направо за 5-6 секунди. Не видях дали зад него имаше опашка, които да не могат да минат. Засече един завиващ наляво в обратната посока и тръгна да го обикаля от дясно. Зад него същата маневра я направи и един бус. Между другото тази маневра може да се направи много по елегантно и без да се нарушава ЗДвП,. Ако има интерес, ще обясня как.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              .... за реално пречещите на движението и безопасността.....
                              Ето заради това изречение има правила, защото всеки би могъл да си го тълкува както си поиска. А Вие доколкото разбирам сте професионален шофьор в София - и оневинявате (омаловажавате) преминаването на червено, и аз карам в София, и съм силно притеснен.

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              ..... Даже и най-върлите застъпници на закона и реда, не могат да спазват на 100%, дори и да искат, ако шофират активно из столицата, особено в пиковите часове.
                              За мен мога да кажа че НИКОГА не нарушавам правилата за движение, винаги карам до ограничението за скоростта, никога не бързам като карам (правя си сметка кога да тръгна и кога да стигна),като карам гледам да ми е приятно и спокойно, винаги пропускан бързащите (старая се да не им преча) и т.н.

                              Да кажа че и аз подкрепям темата на Alexfield, интересно е да разбереш че и в нашият форум има хора които подкрепят (оправдават) нарушения от ЗДП, пък били и те не толкова "фрапиращи".

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              .... За такова нещо тоя е уволнен дисциплинарно /ако беше в нормална държава/.....
                              Той и тук може да е уволнен дисциплинарно /ако да не сме баш в нормална държава/, стига някой да се заеме и да раздуха случая, само че всеки (да се разбира повечето, включвам и мене си) се е вглъбил в себе си, и няма възможност нито финансова, нито морална (не му стига възпитанието и съзнанието) да се занимава с обществена дейност без възвръщаемост.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Ъхъ, я мини със средностатистическа нормална кола от там, спазвайки отграничението от 50км/ч, да видим какво от окачването и ще оцелее. Въобще не споменавам да речем средностатистически пасат, или друго клекнало возило, дето и на магистрала си влачи подкартерната защита по неравностите.
                                А къде пише че като има някакво ограничение,ти трябва да минеш с точно толкова? Това е максималната разрешена скорост за този участък,а не задължителна минимална скорост! А за минаването с скорост през тях,2-3 пъти минавах през всеки от тях с скорост по голяма от тази,и то с кола на 1 300 000 км,ама засега никъде нищо не ми е останало!
                                Иво (таксито) Андреев
                                0988 91 80 50
                                Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X