Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    По принцип имам доста глупости записани от камерата в София, но няма смисъл да ги пускам всичките, понеже са доста подобни. Тези дни има доста чакане около Семинарията и на някои хора не им издържат нервите. Примера този път е бял Форд CA0134CX.

    Коментар


    • #62
      От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Крава пресича на 15-20 метра в страни от пешеходната пътека:
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #63
        От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Ако не беше спряла колата пред теб май нямаше да спреш. Поне с такова впечатление останах. Може и да греша. И ако я бутнеш си го отнасяш, като стой та гледай.

        Коментар


        • #64
          От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Изобщо нямах никакво намерение да я пускам. За мен това е голяма наглост - да пресичаш точно до (отстрани на) пешеходната пътека. Разбирам да няма къде да се пресече - да липсва пешеходна пътека наоколо - да пресече така. Но в случая няма извинение.
          Измислили са го как да пресечеш безопасно и с предимство, но ти напук го правиш опасно. Глоби трябват - не само за шофьорите, които отнемат предимство на пешеходна пътека, а също така и за пешеходците, които нагло пресичат до тях.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #65
            От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Ясно, че е нарушителка, но в съда (не дай си Боже) нямаш шанс.

            Коментар


            • #66
              От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              Изобщо нямах никакво намерение да я пускам. За мен това е голяма наглост - да пресичаш точно до (отстрани на) пешеходната пътека. Разбирам да няма къде да се пресече - да липсва пешеходна пътека наоколо - да пресече така. Но в случая няма извинение.
              Измислили са го как да пресечеш безопасно и с предимство, но ти напук го правиш опасно. Глоби трябват - не само за шофьорите, които отнемат предимство на пешеходна пътека, а също така и за пешеходците, които нагло пресичат до тях.
              Като пуснеш жената да мине какво толкова ще стане? Ще закъснееш за работа ли?
              Айде спрете се малко. Готови катаджии сте. Буквоеди...Не разбирате ли че толерантност и възпитание в чисто човешки план липсва при нас за да ни е по-приятен живота?
              Крава била...
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #67
                От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                Като пуснеш жената да мине какво толкова ще стане? Ще закъснееш за работа ли?
                А тя ако мръдне 20 метра по-надолу, на пешеходната пътека да пресече какво ще и стане ? Ще и се изтъркат токчетата на обувките ? Абсолютна крава, която едно че рискува собствения си живот, второ че създава предпоставки колегата да гледа небето на големи квадрати за няколко години. Ами ако мерцедеса в насрещното не я беше видял (все пак тя се измъква измежду две коли на платното) ? Или ако я беше видял в последния момент, и тоя зад него му беше влезнал в багажника ? Лелката дали щеше даже и да се почеше от тоя факт, или щеше да си продължи по пътя към супер спешната си и неотложна (очевидно) задача. Га че е тръгнала бъбрек да дарява...

                Ей от такива екстремни слаломисти, най ме е страх - ше ти се фърли под гумите само и само да хване скапания рейс например. Щото тоя е последния за 2 седмици напред, и след 10 минути няма да дойде следващия. Мислят с г@зовете си, ама нали са свикнали че за тях глоби няма, та...
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #68
                  От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  В едно ПТП има две страни. Това, че единия е нарушител, не означава, че другия не е. Тук въобще не става дума за толерантност и възпитание, а за възможност да прекараш известно време зад решетките. Повече да мислим за себе си. Т.е. спираш, пускаш я да си троши главата, и си свиркаш.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    ....
                    Ей от такива екстремни слаломисти, най ме е страх - ше ти се фърли под гумите само и само да хване скапания рейс например. Щото тоя е последния за 2 седмици напред, и след 10 минути няма да дойде следващия. Мислят с г@зовете си, ама нали са свикнали че за тях глоби няма, та...
                    И аз се издървям като ги видя.

                    Обаче, какво да ти кажа... баща ми е същия. "Сърфира" между вечно ненаядените му кокошки, зайци, и болницата, където често лежи по-голяма част от смисления му живот. Хем ме нерви, хем осъзнавам, че на тези години мога по-напред аз да се променя , отколкото да се надявам, че него ще науча на нещо. Като ги видя такива - ръся ги на ум, ма ги оставям да си гонят михаля. И тогава си давам сметка колко малко ми остава да заприличам на тях някой ден. Няколко минути, с тях или без тях - все тая, нали?

                    Коментар


                    • #70
                      От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                      И аз се издървям като ги видя.

                      Обаче, какво да ти кажа... баща ми е същия. "Сърфира" между вечно ненаядените му кокошки, зайци, и болницата, където често лежи по-голяма част от смисления му живот. Хем ме нерви, хем осъзнавам, че на тези години мога по-напред аз да се променя , отколкото да се надявам, че него ще науча на нещо. Като ги видя такива - ръся ги на ум, ма ги оставям да си гонят михаля. И тогава си давам сметка колко малко ми остава да заприличам на тях някой ден. Няколко минути, с тях или без тях - все тая, нали?
                      Знам ли човече, аз всички около мен (родители, съпруга, приятели) съм ги дресирал до степен, че вече например коланите на задната седалка си ги слагат без подсещане. За неправилно пресичане също съм ги окрещявал - свикнаха да пресичат като хората. Татко е с инсулт от години, едвам крета с бастунчето, ама тръгнал да ми пресича селската улица (доста натоварена) по диагонал - еми имахме няколко напрегнати беседи, и сега всичко си е на местата. Наскоро на сестра ми и шоках кофата, защото я беше домързяло да поиска назаем от някой познат столче за малката, докато си бяха в БГ (аз бях зает и не можех да ги возя няколко дена). На жената таралясника е екипиран с аварийна мигалка (лепи се на магнити) + фенер (към който има също аварийна мигалка, нож за рязане на колани и накрайник за чупене на стъкла).

                      Ние ако не се грижим за тях - кой друг ?
                      Последно редактирано от windwarrior; 15-11-12, 20:56.
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        Като пуснеш жената да мине какво толкова ще стане? Ще закъснееш за работа ли?
                        Айде спрете се малко. Готови катаджии сте. Буквоеди...Не разбирате ли че толерантност и възпитание в чисто човешки план липсва при нас за да ни е по-приятен живота?
                        Крава била...
                        Нищо няма да ми стане, разбира се. Тук изобщо не става дума дали аз бързам или не. Става дума за съвсем друго: Не може да се карат шофьорите да спазват правилата (да спират на пешеходна пътека), а да се оставят пешеходците да пресичат където им падне (точно до пешеходната пътека).
                        Аз съм толерантен. На пешеходни пътеки спирам. Спирал съм и без пешеходна пътека на места, където такава изобщо няма. Но не мога да съм "толерантен" (по-скоро безразличен) към явното погазване на закона от келешлък. За мен пресичането ДО пешеходната пътека е същото като да си изхвърлиш боклука до кофата или направо през прозореца.

                        Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                        В едно ПТП има две страни. Това, че единия е нарушител, не означава, че другия не е. Тук въобще не става дума за толерантност и възпитание, а за възможност да прекараш известно време зад решетките. Повече да мислим за себе си. Т.е. спираш, пускаш я да си троши главата, и си свиркаш.
                        Прав си Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hat.gif
Прегледи:8
Размер:3.0 КБ
ID:5425407Каква е ползата да се опитвам да свиквам кравите да пресичат правилно, ако това ще ми струва да гледам небето карирано за известно време...
                        И все пак ми се иска пешеходците да започнат да се съобразяват малко повече с това, че са част от движението. Трябва да има някакъв по-безопасен начин...
                        П.П. Далеч съм от мисълта да газя крави, защото не са на пешеходна пътека.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Разбира се ще я пусна, утре пак, после от нея 20 други ще видят че може да не въртят 10 метра повече до пешеходната пътека и че където и да е, все се пресича, и ще хукнат 30 човека през метър два да пресичат щото може! Не спирам на подобни наглеци. Имам готовност, но не спирам. Ако имам възможност ги редя през прозореца. Културно!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                            Ясно, че е нарушителка, но в съда (не дай си Боже) нямаш шанс.
                            Айде бе. Скоро (преди една-две години) имаше случай в който оправдаха една бизнес дама минала през пешеходна пътека (зебра) и сгазила (убила на място) двама младежи момче и момиче, за това че пешеходната пътека не е достатъчно ясно обозначена. Всички знаем че има такива пътеки които си ги знаят само живущите около тях, без знак със заличена маркировка.
                            Извън темата е, за което се извинявам.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Без да знам случая силно се съмнявам, че заради това са я оправдали.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                имаше доста питания за камерата, затова качвам едно клипче от вечерно шофиране,
                                нарушители няма, само демонстрира как снима евтиното китайче на тъмно:


                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X