Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    ... Светофарът се сменя на жълто на 25-тата секунда - 2 секунди след като съм настъпил линията. В този момент аз се намирам върху трамвайните линии - т.е. навлязъл съм в кръстовището
    Ако на това кръстовище имаше камера (или патрул на КАТ) съм сигурен, че щеше да изгориш. На 28-та секунда на чисто червено си към средата на кръстовището. Пък после обяснявай кога си пресякъл стоп линията ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Автогол!? На всеки може да се случи

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
        Понеже бях сигурен, че някой ще каже това, изгледах много внимателно клипа, за да видя какво съм направил.
        Навлизам на кръстовището на 23-тата секунда от клипа. Това е моментът в който пресичам широката напречна бяла линия, която маркира къде трябва да спра на червено. Светофарът се сменя на жълто на 25-тата секунда - 2 секунди след като съм настъпил линията. В този момент аз се намирам върху трамвайните линии - т.е. навлязъл съм в кръстовището
        Глей ся. За да съм напълно честен, на твое място вероятно бих минал и аз. И не защото системно си минавам на "тъмно жълто", а единствено защото трамвая там прави десен завой и ако спра 1 метър след стоп-линията (както със сигурност можеше да направиш ), железния кон може да ме забърше. Иначе си беше чисто нарушение.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Хубуу де! Пресичането на стоп-линията не означава ли навлизане в кръстовището?

          Иначе там не бих останал - след стоп-линията и на трамвайните релси. Не че идваше трамвай, но това са подробности.

          Иначе - да. Ясно ми беше, че така ще стане и можех на зелено да спра преди стоп-линията.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Не съм съвсем сигурен, но мисля, че всички камери, които снимаха автомобили спрели след стоп-линията вече ги пренастроиха така, че да снимат само след като си навлязъл в напречното платно. Така, че не би трябвало да се смята за навлизане в зоната на кръстовището. По същия начин се смятат и петте метра за паркиране преди кръстовище. Стоп-линията е ориентир къде можеш безопасно да изчакаш докато трамвая си направи маневрата и пешеходците безпрепятствено да пресекат. Лично аз не се сещам за текст от закон В БГ, който те задължава да спреш задължително преди нея, но спирането след нея си е на твоя отговорност.
            НАРЕДБА № 2 ОТ 17 ЯНУАРИ 2001 Г. ЗА СИГНАЛИЗАЦИЯ НА ПЪТИЩАТА С ПЪТНА МАРКИРОВКА
            Чл. 22. (1) Стоп-линията М6 се нанася преди кръстовища, железопътни прелези, пешеходни или велосипедни пътеки, подвижни мостове, места за превключване от едно в друго платно за движение, при светофарни уредби и на други места, сигнализирани с пътен знак Б2 ("Спри! Пропусни движещите се по пътя с предимство"), на място, което осигурява:
            1. най-добра видимост за водача на спрялото пътно превозно средство към кръстовището;
            2. безпрепятствено движение на участниците в движението, които имат предимство;
            3. безопасно преминаване през конфликтната зона за най-кратко време;
            4. най-добра видимост за водача към сигналите, подавани от пътни светофари, на кръстовище, в което движението се регулира от пътни светофари.
            (2) Стоп-линията се изпълнява с непрекъсната линия с широчина 0,50 m и се нанася напречно на пътните ленти. Преди стоп-линията върху платното за движение може да бъде нанесен и символът "STOP" на разстояние от 2,00 до 25,00 m от нея.
            (3) Допуска се очертаването на стоп-линията да се извършва косо на оста на платното за движение.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Преди въпросната бензиностанция има поставено ограничение (мисля , че беше 60км/ч) доста рисково е да се излиза от нея (мястото беше някога на баба ми , а бензиностанцията е на един от най-добрите ми приятели).
              Там как не е станало голямо мазало още не мога да разбера. Лично са ме изпреварвали там с над 200км/ч с мотор от дясно.
              Бог да пази на това място (между Мездра и Враца, точно преди разклона за село Руска Бела).
              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Всички знаем че Черен джиБ е с предимство!!! и ето аз така случайно съм се ориентирал към правилния автомобил Но какво се случва, когато се срещнат 2 черни джиБа на кръстовище?

                Сега сериозно:
                Мокро е, хлъзгаво е, аз съм с предимство, макар да не си личи много. Аз наричам това шофьорски опит - да видиш черния джиБ преди автобуса да го е скрил от полезрението ти, да продължиш мислено траекторията му и да намалиш навреме. Защото не се знае дали той(или тя) могат да направят същото. А ако се стигне до ПТП, ти остава единственото удовлетворение, че няма да ти напишат акт.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Видяхте ли колоездача?


                  Опитвам се да завия надясно. Уличката е толкова тясна, че трябва да изчакам първо автомобила да освободи. Отделно, че като дясно стоящ е с предимство, което точно в тези тесни улички не е от съществено значение. "Местните" имат друго виждане кой кого как трябва да прескочи и заобиколи

                  Действията им нямаха особен смисъл. На следващото кръстовище завиха наляво, което на практика е същото като да бяха продължили направо на въпросното кръстовище - 2-те улици се събират след 30 метра.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Айде и от мен 2 от днес:
                    Първото сигурно сте го видяли по новините. Така и не ми стана ясно каката с Трибека-та какво е правила на релсите.


                    Второто от вечерта - предполагам шофьора е бил на годините на колата.
                    Последно редактирано от lini; 23-11-12, 21:09.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                      Хубуу де! Пресичането на стоп-линията не означава ли навлизане в кръстовището?

                      Иначе там не бих останал - след стоп-линията и на трамвайните релси. Не че идваше трамвай, но това са подробности.

                      Иначе - да. Ясно ми беше, че така ще стане и можех на зелено да спра преди стоп-линията.
                      Мисля, че е редно да се предадеш в КАТ. Признай си и на теб ще ти олекне, а те ще ти напишат акт. Появата в новините после е гарантирана.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        Всички знаем че Черен джиБ е с предимство!!! и ето аз така случайно съм се ориентирал към правилния автомобил Но какво се случва, когато се срещнат 2 черни джиБа на кръстовище?

                        Сега сериозно:
                        Мокро е, хлъзгаво е, аз съм с предимство, макар да не си личи много. Аз наричам това шофьорски опит - да видиш черния джиБ преди автобуса да го е скрил от полезрението ти, да продължиш мислено траекторията му и да намалиш навреме. Защото не се знае дали той(или тя) могат да направят същото. А ако се стигне до ПТП, ти остава единственото удовлетворение, че няма да ти напишат акт.
                        А аз не. Ситуацията изисква да намалиш и без присъствието на черни джиБове, защото автобуса може да крие от полезрението ти например заблуден пешеходец и ако го "вземеш" с теб(да не дава Господ), не се сещам нещо за което да изпиташ удовлетворение след това...

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                          А аз не. Ситуацията изисква да намалиш и без присъствието на черни джиБове, защото автобуса може да крие от полезрението ти например заблуден пешеходец и ако го "вземеш" с теб(да не дава Господ), не се сещам нещо за което да изпиташ удовлетворение след това...
                          Прочее, то затова и не се изпреварва на кръстовище и на пешеходна пътека. При такава ситуация, ако се беше стигнало до ПТП, акт щяха да пишат и на двамата.

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            без думи!!!

                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Повечето от нас помнят нещастният случай, когато едно дете беше блъснато на пешеходна пътека в София на бул. Г.М. Димитров. След този случай направиха повдигнатите пешеходни пътеки... за да им е гадно на шофьорите. Защо казвам "за да им е гадно"? Ами защото "друга" полза от тези повдигнати пешеходни пътеки няма.
                              За съжаление само няколко месеца след този инцидент (днес) заснех една майка, която пресича между една от въпросните пешеходни пътеки и светофар, прескача оградата и прехвърля 3-4 годишната си дъщеря. Това е един чудесен пример как да възпитаваме децата си.

                              Много години трябва да минат, поколения трябва да се сменят докато станем цивилизовани хора.

                              А този, ако някой го блъсне, ще е виновен. Нищо че пресича на 5 метра от пешеходната пътека, по диагонал, тичайки и на завой без видимост:


                              Как се пресича околовръстното шосе по здрач с черни дрехи:


                              И за десерт един състезател по Цариградско шосе:
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първо се влачеше едвам-едвам та малко коли успяхме да минем изобщо на светофара. После спря върху пешеходна пътека, на по малко от 5 метра от кръстовище и започна да товари багаж. (ЗДП Чл. 98 (1) 5 и 6)
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X