Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да спрем "войната" по пътищата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Как да спрем "войната" по пътищата

    Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
    Ами защото още от едно време не уважавам напъните на нахъсани квартални ОФ активисти да упражняват засилен контрол върху личния живот на хората!
    Това за едно време го остави в миналото. Там си му е мястото.

    Едно време не е имало толкова дрога по улиците, толкова малолетни бременни, толкова мощни коли в ръцете на току-що изкарали книжка и т.н.

    За това едно време е имало методи, които са вършили някаква работа, но сега не я вършат. И поради това се налага измизлянето на нови.

    И правилния подход според мен е да се обсъждат (методите) от хората, които ги касае най-много (т.е. шофьорите), за да се въведат смислени мерки. Иначе оставаме в ръцете на политиците, които така или иначе се движат извън ЗДП и не им пука какво ще пише там, а т.к. не ги ловят камери, дрегери и радари не им пука и за нищо друго.

    Е, вместо да се обсъждат реални мерки и те да бъдат предложени организирано, си лафим тук за бройлери и за ОФ от едно време.

    Коментар


    • #47
      До: Как да спрем "войната" по пътищата

      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
      Ники, не стават ли нещата "много Лични"
      Не, опитах се да обясня, че няма нищо лично. Аз се опитвам да доказвам своите тези и да водя дискусия за конкретни мерки. Вместо това получавам примери, как в дадена ситуация това не работа или дори по-лошо, как това е мислене на бройлер, на наивен човек, очакващ някой да оправи положението.

      А тези дето не мислят като бройлери какво правят? Днес един колега сподели как са загинали негови познати при сблъсък с ТИР. Трябва ли всеки да загуби близък, познат или приятел, за да се замисли какво е необходимо да се направи?

      Коментар


      • #48
        До: Как да спрем "войната" по пътищата

        Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
        Снощи по тв Европа съобщиха, че НЕ бил употребил алкохол...
        Ще видим каква е истината...
        Е да, ама днес вече пробата му била положителна.
        И май той бил виновен., както се вижда от статията.

        Не знам какво да мисля, при положение, че Максим Ставийски е участвал и в кампанията "Ако си пил - слез, искам да стигна жив."

        А може би наистина един от начините да се спре войната по пътищата е такива снимки да се публикуват по-често и навсякъде, за да ги гледат възможно повече хора.
        Прикачени файлове
        ... to be continued

        Коментар


        • #49
          До: Как да спрем "войната" по пътищата

          Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
          А тези дето не мислят като бройлери какво правят? Днес един колега сподели как са загинали негови познати при сблъсък с ТИР. Трябва ли всеки да загуби близък, познат или приятел, за да се замисли какво е необходимо да се направи?
          Точно този ТИР е лош пример за твоята теза, той има вграден тахометър с фискална памет. Като го спрат полицаите могат да проверят с колко се е движил. Както и повечето нови камьони всъщност. Пълен контрол. И това помогнало ли е на хората, които са загинали? Като изключим превръщането във бройлери техническите средства не могат все още да заменят хората. Ако имаше кой да накара и осигури условия на полицаите да седят по пътищата и когато вали, да спират дори с-класи с 4 еднакви цифри в номера, и наистина да пишат акт ще има доста по-сериозен ефект. Не е нужно нещата да са сложни, сегашния правилник, със сегашните наказания е достатъчен. Въпроса не е в техниката, а в хората които да го прилагат.
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #50
            До: Как да спрем "войната" по пътищата

            Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
            Точно този ТИР е лош пример за твоята теза ...
            Това да се разбира ли като началото на дискусия Как да спрем "войната" по пътищата? Сега си спомних как беше името на темата, а тя не беше за бройлерите. Тях може да ги обсъдим ако искате в форума за политика и икономика, защото щели да им скачат цените.

            По въпроса с C-класите и тахометрите също може да се помисли. За едните проблема е, че когато камерата в автомобила на полицая е заснела колата и скоростта и няма връщане, а за другите е при преминаване през границата да се снемат данните и на място да се наложат наказания. И двете според мен не са особено трудни за изпълнение. Въпрос на желание.

            Коментар


            • #51
              До: Как да спрем "войната" по пътищата

              Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
              Вместо това получавам примери, как в дадена ситуация това не работа или дори по-лошо, как това е мислене на бройлер, на наивен човек, очакващ някой да оправи положението.
              Колкото до бройлерите и т.н. това също са аргументи защото нещата, които предлагаш са лоши. Просто примера е наистина удачен. Ако искаш да си просто един човечец, който иска стабилен контролиран и дирижиран от други спокоен животец няма лошо. Пазенето на тайни обаче не значи, че си престъпник. Можеш да искаш да ги пазиш не само от държавата. При тази мрежа без съвестни хора където трябва всеки ще може да се добере до нея. Представи си примерно, че не искам конкурентите ми да знаят с кой се срещам или от къде точно са в момента камьоните ми. Че примерно някой гей би искал да отиде в гей бар без настоящите и бъдещите му работодатели да разбират това. Или пък, че ходиш на сбирки на бивши алкохолици. Или пак да опрем до най-важното - че хората, които получават тази информация няма да злоупотребяват с нея. Конкретно в случая с движението по пътищата това означава, че в КАТ трябва да работят съвестни и надежни хора. Което пък от своя страна и без въвеждането на техниката пак би решило проблема. Не се ли оправи първо структурата, която налага наказанията няма никакво значение какъв е контрола - баровеца с мерцедеса пак ще си лети с 200 на червено и няма да има кой да го накаже, а когато ти се наложи на теб на зелен светофар да натиснеш газта, за да се изнесеш по-бързо от кръстовището и избегнеш сблъсъка с него просто ще те глобят при следващата проверка...
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #52
                До: Как да спрем "войната" по пътищата

                Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                Това да се разбира ли като началото на дискусия Как да спрем "войната" по пътищата? Сега си спомних как беше името на темата, а тя не беше за бройлерите.
                Не сме се отклонили толкова. Просто ти изказваш теза, а другите контра теза. Или идеята е да се приема на сляпо всяка идея?
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #53
                  До: Как да спрем "войната" по пътищата

                  Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                  Колкото до бройлерите и т.н. това също са аргументи ...
                  Алтернативата на това някой да се грижи за реда и спокойствието на гражданите е те сами да се грижат за това. Например с пушки, пистолети, ножове и юмруци. Ако това е твоето предложение може да се обсъди и да се види какво мислят останалите.

                  Ако предлагаш да променим мисленето на хората, които следят за спазването на закона бих те препратил към един фантастичен разказ "Нулево решение". Познавайки нашия манталитет би следвало да е повече от ясно, че на добра воля не може да се разчита, следователно да се търсят средства, които да гарантират тази добра воля. Например електронните такива.

                  Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                  Не сме се отклонили толкова. Просто ти изказваш теза, а другите контра теза. Или идеята е да се приема на сляпо всяка идея?
                  Естествено, че при демокрацията би следвало да се наложи волята на мнозинството. За това идеята е да се обсъждат предложенията и да се стремим към консенсус.

                  Отклонението за бройлерите не е контратеза, а опит за омаловажаване на моята такава чрез удар по егото на защитаващият я. По същата логика, може да се контрира, че другия защитава тезата на престъпник, т.к. предлага занижаване на контрола, което както знаем е в полза най-вече на престъпниците. Идеята ми беше ако се предлагат идеи да се мотивира с какво ще са полезни и особено дали са реализируеми. Естествено най-добрият вариант е всеки да спазва правилата, при което като цяло ще отпадне необходимостта от полиция. Т.к. това с годините се е доказало за невъзможно, се стига до постоянно увеличаване на полицейщината.
                  Така виждам аз нещата.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Как да спрем "войната" по пътищата

                    Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                    Аз се опитвам да доказвам своите тези и да водя дискусия за конкретни мерки.
                    Къде са доказателствата?!? Защото аз такива не виждам. Виждам само някаква вяра, че въвеждането на тотален електронен контрол ще е някаква панацея.

                    А иначе ти сам представи доказателство за това как повечето хора при подобни форумни дискусии се поставят в позицията на потърпевши, без това непременно да отговаря на истината.


                    По въпроса с нас (потърпевшите) мога да кажа, че никога не са ми отнемани точки и никога не съм имал акт. Това за 10 години ежедневно шофиране. Произшествие съм имал само едно и то по чисто моя вина на 2-та година след като взех книжка. Счупих си фара в една Лада (спираща по бързо от тойотата ми ).
                    По този повод мога да твърдя и докажа, че съм сред внимателните и разумни шофьори, които спазват правилата. От тази си позиция имам правото да искам тези, които не ги спазват, да си получат заслуженото.
                    От цитираното излиза, че ако ти си бил потърпевш, то то е било в резултат на твое нарушение, защото именно ти си причинил ПТП поради (най-вероятно) неспазване на дистанция. А причината да нямаш акт и отнети точки, с което явно се гордееш, комай е единствено в това, че при ПТП-то не сте викали КАТ. Иначе актът, а оттам и отнемането на точки просто не ти мърдат.

                    Е, по-ясна илюстрация на навика първо да се търси вината у другите - здраве му кажи!

                    За протокола: За 25-годишен шофьорски стаж 4 (четири) пъти съм удрян (най-вече отзад) от "потърпевши", на които все някой друг им е виновен ...

                    Извод: Ако повечето хора не се замислят над това какво е поведението им на пътя и да се опитат да го променят - пиши я бегАла работата. Не можеш да сложиш камери и полицаи навсякъде ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Как да спрем "войната" по пътищата

                      Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                      Алтернативата на това някой да се грижи за реда и спокойствието на гражданите е те сами да се грижат за това. Например с пушки, пистолети, ножове и юмруци. Ако това е твоето предложение може да се обсъди и да се види какво мислят останалите.

                      Ако предлагаш да променим мисленето на хората, които следят за спазването на закона бих те препратил към един фантастичен разказ "Нулево решение". Познавайки нашия манталитет би следвало да е повече от ясно, че на добра воля не може да се разчита, следователно да се търсят средства, които да гарантират тази добра воля. Например електронните такива.
                      Има все пак някакви граници.

                      Прочети си внимателно горните два абзаца. Те си противоречат. В първия искаш да дадеш пълен контрол на от страна на тези, които следят закона. А във втория казваш, че е невъзможно те да бъдат съвестни. С други думи желаеш безнравствени неморални същества без никаква идея какво е добро да контролират напълно съдбата ти?!

                      Надявам се поне да разбираш, защото останалите не биха искали да паверят напълно съдбата си на днешната полиция и депутати... За да направиш това - пълно контролиране на живота от електронни устройства навсякъде - трябва като минимум да имаш нравствени и достойни органи на реда и управници. С други думи утопия. Ако това не е на лице... Пак ще попитам - ти искаш ли ДНЕШНИТЕ български полицаи и политици да разполагат с абсолютен контрол над теб?

                      Не предлагам да сменим този манталитет. Знам, че няма как. И точно за това съм против и този контрол. Без тази промяна ще е по-скоро вреден, отколкото полезен. А, ако по някакво чудо тези промени станат... То тогава ще е излишен.
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Как да спрем "войната" по пътищата

                        Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                        Къде са доказателствата?!? ...
                        Прав си за съжаление. Полицаите пристигнаха, видяха че на ладата и няма нищо и се развикаха защо сме им се обадили. След което си заминаха. Това е причината да нямам акт. Не е нещо, с което да се гордея.

                        И самия факт, че си го признах е също толкова факт, колкото и че нямам повече произшествия и не са ми писали акт или отнемали точки. Просто факти. Тълкуването разбира се е в ръцете на всеки, който ги чете.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Как да спрем "войната" по пътищата

                          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                          Има все пак някакви граници.

                          Прочети си внимателно горните два абзаца. Те си противоречат...
                          Въпросът винаги опира до това кой има полза. Полицаят, който те спира има полза да не ти напише акт, а да ти вземе парите. Изместваме това от всеки пътен полицай, до ограничен кръг хора, които биха могли да заличат вече направените снимки и/или издадени актове. Разбира се това не премахва изцяло корупцията, намалява я в значителна степен. И т.н., могат да се въведат достатъчно правила, уреди, софтуер и т.н, за да се намали драстично избягването на наказанията. Пълно щастие няма, казвано е много пъти.

                          Увеличаването на процента нарушения/наказания ще доведе до подобряване на културата по пътищата и намаляване на произшествията. Естествено на 3 ракии никой не го мисли това, въпроса е като го хванат да му вземат книжката за дълъг период от време, че ще го махнат от пътя.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Как да спрем "войната" по пътищата

                            Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                            Прав си за съжаление. Полицаите пристигнаха, видяха че на ладата и няма нищо и се развикаха защо сме им се обадили. След което си заминаха. Това е причината да нямам акт. Не е нещо, с което да се гордея.
                            Не те питам за доказателства имаш ли нямаш ли нарушения и актове.
                            Това НЕ ме интересува.

                            Става въпрос за доказателства, че електронната полицейщина ще реши проблемите без да създаде други, още по-сериозни ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Как да спрем "войната" по пътищата

                              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                              За протокола: За 25-годишен шофьорски стаж 4 (четири) пъти съм удрян (най-вече отзад) от "потърпевши", на които все някой друг им е виновен ...
                              Това с удъра отзад е класика... Последния път като ме удариха отзад протестираха през полицая, че не трябвало да наказват него, а да издирят този, който ме засече и заради който набих спирачки... Принципно е прав отчасти. Онова леке си заслужава акт. Обаче аз все пак спрях... Защо той да не е можел... стига да спазва нужната дистанция.

                              В същото време пък се возех с един приятел, когато той удари кола отзад. Тръгваше от светофар на голям булевард и ускоряваше плавно. В момента, в който натисна спирачките със сигурност не беше стигнал 50. От една малка пресечка без предимство изкочи на метри пред него кола с мръсна газ. Ако не беше натиснал бързо спирачката щеше да удари колата странично, обаче той успя забави достатъчно тя почти напълно се извъртя и той я чукне леко в стопа. Дойде КАТ. Съставиха му акт като ударил отзад... На другият нищо. На въпроса "Ами, ако не бях натиснал спирачката и го бях треснал странично?" катаджията отговори "Ами тогава той щеше да е виновен.". Е, в този случай като очевидец не мисля, че ударилия отзад имам каквато и да е вида. Минава на зелено, не кара с превишена скорост и дори успява да намали достатъчно, за да сведе риска за околните до минимум... А според полицая излиза, че зад си чист пред закона трябва да го треснеш в шофьорската врата и да го потрошиш .
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Как да спрем "войната" по пътищата

                                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                                Не те питам за доказателства имаш ли нямаш ли нарушения и актове.
                                Това НЕ ме интересува.

                                Става въпрос за доказателства, че електронната полицейщина ще реши проблемите без да създаде други, още по-сериозни ...
                                Така де, ама си редактирах мнението докато си писал. Чети по-горе. Доказването на теза става чрез логика, статистика, примери. Аз поне за други начини не се сещам, а ти?

                                Къде са твоите доказателства, че ще създаде такива?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X