Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да спрем "войната" по пътищата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Как да спрем "войната" по пътищата

    Днес , за ЕДИН ден , срещу мен излязоха ДВЕ коли , при това че и в двата пъти се движиха в неправилна посока в улици с ЕДНОПОСОЧНО движение ........Плюс към това на магистрала София-В.Търново в с.Сопот там дето ремонтират моста човека при налиции на работещ сфетофар направил нещо подобно "незабелязвайки" червения сфетофар . Мен той забеляза .......Измина цялата отсечка на заден ход .
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #17
      До: Как да спрем "войната" по пътищата

      Според мен няма да спре докато не се изкоренят от съзнанието ни мисли като "На мен това не може да ми се случи" и "Аз МОГА да карам" няма да е зле да се избегне "Виж какво мога - но ти не прави така" и тн

      Коментар


      • #18
        До: Как да спрем "войната" по пътищата

        Може и вече да е пускано: http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1069291 . Звучи интересно,но и доста налудничаво...
        Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
        A2 (+)

        Коментар


        • #19
          До: Как да спрем "войната" по пътищата

          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
          Днес , за ЕДИН ден , срещу мен излязоха ДВЕ коли , при това че и в двата пъти се движиха в неправилна посока в улици с ЕДНОПОСОЧНО движение ........Плюс към това на магистрала София-В.Търново в с.Сопот там дето ремонтират моста човека при налиции на работещ сфетофар направил нещо подобно "незабелязвайки" червения сфетофар . Мен той забеляза .......Измина цялата отсечка на заден ход .

          О, подобни идиоти се срещат на всеки милиметър. Обаче не винаги шофьора е единствения виновник за това. Вчера го направих и аз това каране в насрещно на еднопосочна улица, но от немай къде заради тъпите строители. Карам си в правилната посока по една еднопосочна уличка. Стигам кръстовище. Направо, на където ми е разрешено един бетоновоз налива бетон на един строж. Никакъв шанс за минаване. На ляво, на където също ми е разрешено друг строеж. Камьон блокирал улицата и разтоварват тухли. На дясно ми е забранено, на зад също. Излишно е да казвам, че на предното кръстовище нямаше никакво предупреждение, че ще е задънено и да не навлизам...
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #20
            До: Как да спрем "войната" по пътищата

            Аз пък си мисля, че каквито и да е глоби и мерки да се вземат, докато не се направят пътища проблема няма да се реши. Идиоти има навсякъде, не само в България.
            Неможе в една пътна мрежа да увеличиш броя на автомобилите 3 пъти, а пътищата да не ги разшириш и да няма такъв ефект.

            Каквото и да се измисли, докато няма прилични магистрали, без дупки, с маркировка, знаци и осветление проблемът няма да се реши.

            Коментар


            • #21
              До: Как да спрем "войната" по пътищата

              Пускам ви линк към тема в Ауди форума. Човек от BMW форума иска съдействие по темата с "войната" по пътищата.

              http://audibg.com/index.php?showtopic=25398

              Мисля, че организираните действия на участниците от няколко форума могат най-малкото да предизвикат дебати и някакви действия в правилната посока.

              Коментар


              • #22
                До: Тема за оплаквания - "Да се оплача"

                Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                ...Но се уверих, че понякога да си с мотор е предимство, защото можеш да се мушнеш до две коли
                аз съм се мушкал между два тира, изпреварващи се по задбалканския път срещу мен... Окомерно единият се движеше с 5кмч, а другият - с 6кмч, но това не им пречеше да се изпреварват на завой... добре, че пътят беше широчък...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #23
                  До: Тема за оплаквания - "Да се оплача"

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  по задбалканския път ...
                  Къде е това?

                  Коментар


                  • #24
                    До: Тема за оплаквания - "Да се оплача"

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    аз съм се мушкал между два тира, изпреварващи се по задбалканския път срещу мен... Окомерно единият се движеше с 5кмч, а другият - с 6кмч, но това не им пречеше да се изпреварват на завой... добре, че пътят беше широчък...
                    Е точно поради тази причина е редно вече да се организираме и покажем зараждането на гражданското общество.

                    Пуснах нова тема тук

                    Коментар


                    • #25
                      До: Как да спрем "войната" по пътищата

                      Ето до какво води неразумната скорост и мушкането между тирове!!! Видеото е преди, а снимките след "случката" озаглавена - "Последните две минути от живота".

                      http://fishki.net/comment.php?id=23911

                      Коментар


                      • #26
                        До: Как да спрем "войната" по пътищата

                        Ами как - хващаме нарушителя на място и му хвърляме един хубав бой... шегувам се - това нищо не оправя!!!
                        Тази тема е "болна" за нашата мила страна. Вярно е, че пътищата ни нищо не струват, но иначе данъци и такси за едно и също нещо по няколко пъти - колкото искаш. Вярно е и това, че има много деца с голям мерак да карат и да се перчат с пълна газ на платното. Но е вярно също, че между водачите няма толерантност - всеки мисли, че е най-добрия и най-бързия на пътя. Примери има много..., но въпросът е не какво поражда тази война, а как да я спрем!
                        На първо място трябва да започнем от себе си като се замислим какъв пример даваме на децата си докато сме на шофъорското място, защото те попиват всяко действие и реплика. Така в момента, в който седнат на 18г зад волана те имитират, но нямат опита, за да си го позволят!
                        А какво да кажем за тези, които пият и даже се и напиват и сядат зад волана - потенциален убиец! Наскоро чух по новините за един с над 6 промила - той не е държал волана, а се бил облегнал на него. Полицаите го спрели съвсем случайно, без причина...за какво да говорим изобщо?
                        Българина си е нихилист и каквито и закони да се приемат винаги адвокатът ще намери вратичка за този с по-дебел портфейл! А има много такива, на които им тежи кръка върху газта, че и на техните деца-също. Била съм свидетел на дрогирано хлапе, което няма дори 18г, но кара джипа на баща си и то напълно дрогирано. Влиза в заведението и заспива на масата. И така спокойно си кара в града без никой нищо да му каже! Много хубаво, нали?А какво да кажем за катаджиите, които имат много интересна избирателна пропускливост Цялата ни система е такава, но и хората нищо не правят. Какво може да се направи? Ами най-малкото да не приемаме нещата начумерено, тюхкайки се пред тв-то като видим нечия катастрофа по вечерните новини и след седмица забравим за това. Стига сме си траяли, а когато видим нередност нека изкажем недоволството си. Би било хубаво да се създаде отворена радио-линия, по която да се съобщава за такива нередности и съответните органи да започнат да си вършат работата. Но като знам в какво положение е страната едва ли ще има необходимите ресурси - било то трудови или материални... това е положението - "рибата се вмирисва откъм главата". Но поне ние бъдем по-отговорни на пътя, за да дадем пример не на друг, а на децата ни, които утре ще седнат зад волана!
                        (все още нямам деца, аз самата съм такова или поне така казвам ).
                        Темата е доста трудна, защото се пита как да спрем тази война. Аз показъх какво е мнението ми, но не се чувствам удовлетворена, защото измежду многото примери ми се губи нишката на отговора - КАК по д....лите?
                        "Най-умният винаги отстъпва" - каква велика мисъл!
                        Тя обеснява причината за господството на глупостта в света.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Как да спрем "войната" по пътищата

                          Хм, имаше и една темичка дето бях пуснал, ама нито тук, нито в Ауди форума (от където тръгнаха нещата) няма развитие.

                          Значи казваш трябва да се направи нещо. Съгласен, даже бях предложил да има дискусия и да се излезе с предложения. Пък те могат да се обсъдят, да се ошлайфат. После се събираме повечко хора (например заедно с Ауди форум, БМВ форум и т.н.) и се прави нещо, което да влезе в новините. Т.е. да се чуят конкретните оплаквания и конкретните предложения.

                          Само че, за мое съжаление, нито в този, нито в Ауди форума се започна по същество с предложенията. Даже с колегата от bmw-power.net (който подхвана всъщност темата и я пусна в Ауди форума) се опитвахме да организираме среща на двата форума - не стана. Няма интерес.

                          Остава да си се оплакваме. Това го можем добре

                          Коментар


                          • #28
                            До: Как да спрем "войната" по пътищата

                            Днес мой познат с жена си загинаха без да имат никаква вина На излизане от Луковит един ненормалник с ТИР на КIFOR е навлязал в тяхното платно и ги е убил на място
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • #29
                              До: Как да спрем "войната" по пътищата

                              Едно време имаше едно нещо, дето му викаха "неделно училище". Трябва да го въведат отново, но в КАТ. И там да останат нарушителите цял ден. 8 часа да гледат най-бруталните сцени от катастрофите. Не само на трупове, ами да чуят как вият хора от болка, та да ти настръхне козината, или се давят от собствената си кръв, преди да ги извадят от спесканите тенекии. Как ритат като заклани животни, та да схванат, че не се различаваме от телетата в кланицата в агонията си! Тогава може и да се поусетят някои. Да чуят поне веднъж как докторът на "Бърза помощ" обяснява на полицаите, че оцелелият(който е на крака, доста поужулен, но в съзнание) е бил паднал от колата и така е оцелял, а водачът "Бог да го прости" е затиснат от волана. И да чуят писъците на оцелелия, който не вярва, че приятелят му, "който е добро момче" вече е мъртъв. Защото това съм го видял с очите си и си мисля, че нормален човек със сигурност много ще си помисли преди да натисне, за да покаже колко е велик! Три пъти съм ставал поемно лице(лице без отношение към събитието, което не е пряк свидетел на случилото се, което подписва протокола на следователите като свидетел на самите следствени действия) и няма да забравя нито един от случаите, докато съм жив!
                              Описаният случай с бетоновозите го има регламентиран в доста страни. Просто да го приемат и тук. Затваряне на улица става срещу специално разрешение от организатора на движението, срещу солена сума. Незаконното затваряне води до наказателна отговорност.
                              В Германия, например, за употреба на алкохол, освен всичко друго, те изпращат и на психиатър, с който трябва да проведеш сеанси, докато той не реши, че си годен. А на него не му се бърза-всеки сеанс е пари!
                              А пък най-добре да въведат така коментираните "черни" кутии с малко разширение. Всеки да е длъжен да си купи и да плати фискализация и монтаж-като на касовите апарати. Технически решения има, възможности-също. Сега да пуснем заданието във форума на програмистите, поне 20 решения ще има! Който не купи "черна кутия", няма да кара! И тук трябва да схванем, че шофирането не е право, а привилегия. Който изпълни изискванията, той ще кара. Останалите с градския транспорт. Има и влакове. И всичко с фискална памет. Няма махане. Чиповете при промяна да се пазят в досието. Спира полицаят, закача си лаптопа и лепва глоба за превишение на скоростта от преди два масеца. И понеже всичко е в програмката-няма начин за пускане. Иначе-камери на всички полицейски коли. Радарите в система, дрегерите-също и информацията и тук във фискална памет, а копието през сателитчето и направо в централния компютър на КАТ и на Данъчното. Да няма парички под ръчички. За неправилно изпреварване-2 години без книжка и колата за социални нужди-я за поща, я за някой патронаж. Ако е чужда(че всички ще почнат да карат "чужди" коли) да се заплаща двоен размер на стойността на колата по "Шваке". Няма никакви намаления за чукната ламарина и не знам какво! Който няма пари-да ги изчука на камъни! И не наказание от-до, ами фиксирано- 1 км/ч превишение-50 лева. За всичко-точно. Да няма адвокатски трикове: Над 1,2 промила алкохол, за всяка десета по 45 дни затвор. За 2 промила излизат май към 2 годинки, плюс глоба за "амнистираните" 1,2 промила-от 24 средни заплати. За над 40км/ч - 1 годинка на държавна издръжка и за всеки километър нагоре + 1 месец. За "болните" да се направи затворска болница, че те всички ще се изпоразболеят!
                              Последно редактирано от Еmil; 06-08-07, 00:12. Причина: допълване

                              Коментар


                              • #30
                                До: Как да спрем "войната" по пътищата

                                По проверени данни вчера около 15.30ч. нашия шампион по фигурно пързаляне М.Ставински с Хамер 3 по пътя към гр.Приморско , при несъобразена скорост и показания на дрегера 1.18промила удря два автомобила. Ауди и хонда единия водач на 23г. умира почти веднага, момиче на 20 г. е със сериозна опасност за живота и още няколко постродали са настанени в болницата с други травми. От Хамъра пострадали няма , да видим как ще се развият нещата в този случай...............

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X