Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

    Какво ще стане, когато започнат да изпращат информацията от КАТ диретно в данъчното?

    Коментар


    • #77
      От: Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

      Ще блокират сървърите и на двата отбора.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #78
        От: Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

        Те вече са свързани и си обменят информация, но само актуални данни-от момента на свързването на системите нататък.Колите от миналото, ако почнат да ги разследват, ще им трябват сървърите на НАСА, да я обработят тая информация, като знам как се пише софтуер за държавната администрация.

        Аз разчитам на това, че ще се окаже че има прецедент за дерегистриране на автомобил с изгубен малък талон.МВР работят именно по тоя начин.Както не може и е смъртен грях, така в един момент някой пише едно указание и започва да може.Ей така едно време, разрешиха да се запазват табелите, когато купуваш кола от твоя град.А преди това-ааа йок, не може, как тъй-задължително пререгистрация, канали и сърдити чичковци в сини престилки да ти крещят на ухото да загасиш двигателя, че щели да се изтровят.

        Коментар


        • #79
          От: Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

          Темата е старичка но и аз се сблъсках с този проблем.Миналата година пролетта продадох кола,като я прехвърлихме при нотариус.Новият собственик обаче не я пререгистрира в КАТ.Аз съм я отписал в данъчното веднага щом я прехвърлихме.
          Днес честитка ми дойде 200лв за превишена скорост.
          Предполагам че сега ще трябва да се разходя до КАТ с копието от договора?Ще мога ли да я отпиша от КАТ за да не ми се налага да ходя повече при такива инциденти и да се прехвърли глобата на новия собственик?
          " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

          Коментар


          • #80
            От: Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

            Носиш в КАТ копие от договора и си готов, отписват ти я. Друг е въпроса тая кола как остава "висяща", имам една такава, продадена на мургав гражданин.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #81
              От: Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

              Интересува ме да не ме търсят от данъчното и КАТ.А колата нека си виси в КАТ,като не си е решила държавата този проблем,както и много други.
              Сега ще трябва да се разкаравам 100км до КАТ и обратно.Така и не го решиха този проблем с продажбите на МПС.
              " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

              Коментар


              • #82
                От: Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

                Щом си я отчислил от данъчното няма да те търсят, носиш копие на договора и в КАТ. Лятото миналата година продадох кола - нотариуса прати в данъчното договора и ми я отчислиха служебно(да не повярваш). Като си купих джипа КАТ са уведомили данъчното и ми я бяха зачислили служебно. Това нарочно го проверих след няколко месеца, направо не повярвах.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #83
                  От: Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

                  В данъчното вече им се подава информация от КАТ и ги записват служебно.И аз като купих декември месец джипа и отидох до данъчното,там ми казаха че служебно от КАТ им е дошла информацията.
                  Това за нотариусите е добре,ама явно не всички го правят.
                  " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

                  Коментар


                  • #84
                    От: Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

                    Хубаво де,обаче всички страните от същноста на въпроса-идва честитка от камера а колата не сме я карали ние.Дали е продадена,дадена на заем,служебна и тн. все тая Кат търси нас.Според тоя текст:
                    "(5) (Нова - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) Електронният фиш по ал. 4 се изпраща на лицето по чл. 188, ал. 1 или 2 с препоръчано писмо с обратна разписка. В 14-дневен срок от получаването му собственикът заплаща глобата или предоставя в съответната териториална структура на Министерството на вътрешните работи писмена декларация с данни за лицето, извършило нарушението, и копие на свидетелството му за управление на моторно превозно средство. На лицето, посочено в декларацията, се издава и изпраща електронен фиш по ал. 4 за извършеното нарушение. Първоначално издаденият електронен фиш се анулира."

                    Означава ли този текст,че ако аз пратя данни в кат на някой гражданин на друга държава ще търсят него и ще ме оставят на мира?

                    Коментар


                    • #85
                      От: Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

                      Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                      .....Означава ли този текст,че ако аз пратя данни в кат на някой гражданин на друга държава ще търсят него и ще ме оставят на мира?
                      Да... Трябва да предоставиш данните (адрес и т.н.) заедно с копие от шофьорската му книжка....
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X