Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

    Ситуацията накратко:
    Автомобил, който съм продал през 2007 е сниман с превишена скорост през септември. Още е със номерата, които се водят на мое име. При мен идва фиш с глоба 300лв. Аз като съвестен гражданин съм дал едно копие от договора за покупко-продажба в КАТ, другото в данъчната служба и сега нямам нито едно. Как да процедирам нататък?
    “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
    Walter Rohrl
    GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

  • #2
    От: Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

    Отиваш при нотариуса изповядал сделката, даваш некви пет лева примерно (те без пари нищо не правят ) и си излизаш с копие.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

      Ако помниш нотариуса и горе долу периода бягаш за копие и оттам в КАТ.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        От: Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

        Даже няма много да им обясняваш, като видят договора и вземат данните от него ще препратят фиша на собственика.
        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

        Коментар


        • #5
          От: Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

          А като не помня нотариуса? В КАТ дали пазят копията дето съм им дал? Или да се надявам на данъчните, те поне не ми искат данъци. Би следвало при тях да е наред.
          “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
          Walter Rohrl
          GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

          Коментар


          • #6
            От: Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

            Каква е логиката от КАТ да те търсят ако колата е регистрирана при тях на новото име?
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              От: Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

              И аз това се чудя. Ако е прехвърлена и зачислена на друго име, защо търсят теб тогава, то им излиза чия е и пращат фиша тогава на който е.
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • #8
                От: Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

                Идеята е, че купувача е купил колата и я е прехвърлили в данъчното, но не и в КАТ. И сега го е страх да не отнесе глоба за това и не я прехвърля. Макар да е минал срок давност и да няма глоба, той не знае. А и сега със снимка за 300 лв., още повече няма да иска да я прехвърля. Това предполагам е ситуацията.
                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                Коментар


                • #9
                  От: Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

                  Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                  А като не помня нотариуса? В КАТ дали пазят копията дето съм им дал? Или да се надявам на данъчните, те поне не ми искат данъци. Би следвало при тях да е наред.
                  Подай жалба, че са ти отнели МПС то в КАТ.
                  Тоя хубостник ще го засекат , ще го спрат, ще го задържат ... до изясняване на случая.
                  Ти има какво да изясняваш - че КАТ не трябва да глобяват теб. И имаш право щом постъпват незаконно да им създадеш работа - да ти издирят колата и да уточнят собствеността и.
                  Ти си спазил закона - минал си пред нотариус и си отписал колата от данъчното.
                  Щом търсят ОТНОВО теб - значи колата си е твоя.
                  Аз бих си прибрал колата и бих си платил глобата...... ама новия собственик едва ли ще се съгласи.........
                  Щом КАТ ти създават главоболия - създай им работа и ти.
                  Успех !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

                    Най лесния метод е отивате с водача на мпс-то в кат и той си поема глобата разбирасе ако е възможен този варянт.Имам бус който се ползва от друг водач и след консултация с катаджия такова му беше обяснението.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

                      Няма как да я запишеш в данъчното ако талона не е прехвърлен в КАТ.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

                        Да, то няма и как да я отчислиш, ако не я продадеш и с договора да я отчислиш или да я бракуваш. Също я зачисляваш на ново с новия талон на твое име по местоживеене.
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

                          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                          Няма как да я запишеш в данъчното ако талона не е прехвърлен в КАТ.
                          Не съм убеден , защото срокът за данъчното е 2 седмици, а за КАТ 1 месец. Поне така беше.
                          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

                            А от нотариуса 15 дни.Дали след това новия собственик изобщо е отишал в кат.Защото аз и такава случка имам преди време продадох си колата всичко точно договори документи и след две години съвсем друг човек ме издири за да я прехвърлим наново.
                            Последно редактирано от Даниел Чобанов; 27-10-11, 19:37.
                            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фиш на автомобил продаден преди 4 години.

                              Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                              А от нотариуса 15 дни.Дали след това новия собственик изобщо е отишал в кат.Защото аз и такава случка имам преди време продадох си колата всичко точно договори документи и слид две години съвсем друг човек ме издири за да я прехвърлим наново.
                              Е не е одил, може и в данъчното да не е одил, но тогава колегата мисля, че не може да я отпише. Но незнам точно, може и да я е отписал, а купувача да не я е зачислил. Случки всякакви, имам факти точно по този въпрос и затова съм убеден в думите си.
                              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X