Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разликата между КАТ и МВР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разликата между КАТ и МВР

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Т.е. пак сме в изходна позиция..
    Пцилютно.
    КАТ в сегашния си вид трябва да се разформирова и създаде от нулата.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Разликата между КАТ и МВР

      Ейй, човек иска да ви отвори очите, а вие се интатите. Зор ви е да си висите по опашки, ми добре Когато управлявате след едномесечния срок с изтекъл акт, ако НП не ви е връчено или е връчено, но не е влязо в сила не сте в нарушение.Трябва да носите АУАН или НП, но нямате никакво задължение да ги презаверявате, проблем на органа е как ще установява фактическата обстановка, ако нямат печат! Дали ще правят служебно справки за етапа на производството или каквото искат, не е ваша работа!

      Съответно, административно нарушение по чл. 185 вр. чл. 157,, ал. 6 във вр. с чл. 100,, ал. 1, т. 1 от ЗДвП е налице, когато водачът управлява МПС в едномесечния срок от съставяне на АУАН, при което е бил отнет и контролния му талон, без същият да носи съставения му АУАН. След изтичане на този срок за водача вече съществува задължението да носи издаденото му НП, а не АУАН, като в случая едномесечния срок по чл. 157,, ал. 6 от ЗДвП е пряко следствие от вмененото с разпоредбата на чл. 52 от ЗАНН задължение на административно-наказващия орган да се произнесе по преписката в месечен срок от получаването й.
      В обстоятелствената част на процесното НП обаче, липсват данни дали на лицето е било издадено НП във връзка с цитирания в него АУАН, съответно ако такова е било издадено - дали то е било носено (в този случай разбира се, не ще е налице нарушение). При положение, че НП не е било издадено, т.е. ако административно наказващия орган не е спазил задължението си да се произнесе по административно-наказателната преписка в едномесечния срок, то управлението на МПС, без да се носи НП, което замества контролния талон, не може да се вмени във вина на лицето това нарушение.
      Воден от изложените съображения и на основание чл. 63, ал. 1 от ЗАНН, съдът
      РЕШИ:
      ОТМЕНЯВА Наказателно постановление № 32-0000223/29.06.2016 г
      Самото задължението за връчване е на административно наказващия орган, то е строго формално и е подчинено на императивни разпоредби. Реда за връчване на наказателните постановление е този, по който се връчват книжата по наказателно процесуалния кодекс, производството е строго формално и всяко нарушение пречи НП да влезе в сила. Т,е спецално натоварен служител трябва да дойде да ви го връчи постановлението. Ако не ви намери да отбележи това в разписката. Да ви посети пак, или да ви потърси в местоработата, ако му е известна и т.н. Не случайно сте длъжни да уведомявате органа при промяна на адреса си, защото следват неблагоприятни последици, ако не го правите. Т.е прилага се фикция когато имате нов неизвестен адрес и постановлението се връчва служебно. Въобще практиката да се прескача реда по НПК е незаконосъобразна. Всякакви измишльотини, като ходене в КАТ, изпращане по пощата и др. са незаконосъобразни. Щом обаче сте такива специалисти нека КАТ си правят каквото искат. Докато има кой да им ходи по опашките няма да се промени системата.

      Коментар


      • От: Разликата между КАТ и МВР

        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
        Ейй, човек иска да ви отвори очите, а вие се интатите. ...
        Тъй, незаконен, ок, попитах, колко ще ти струва да обжалиш глоба за 10лв.Ниската глоба в случая е силата на Ушев.

        пп
        предложение- навит съм тия глоби да ми ги жалиш, кажи колко лв. ще искаш на брой жалба.
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: Разликата между КАТ и МВР

          Ще ти отговоря така:
          Когато спреш да се примиряваш с незаконната глоба от 10лв., защото би ти струвало 300лв. да я оспориш, тогава в България ще стане като в Европа или САЩ ( по примера от темата в раздела "политика и икономика". Тъй като всеки предпочита да си плати десетте кинта и да не се занимава е такова положението. Когато 5000 човека си обжалват глобите от 10лв., и съда постанови КАТ да плати тия хонорари на хората ,за незаконния акт, тогава ще има бой по фуражката и милицонера ще спре да ги пише. Искате законност и справедливост, но не я търсите. Тия 300лв. ги плащаш пак, като ходи да висиш в КАТ вместо да ги изкараш с работа. И междудругото, огромен брой адвокати работят на резултатен хонорар. Или не търсят предварително плащане от клиента, а си взимат парите директно от държавата. Даже за тях това е още по добре, тъй като водят 2 дела и си пускат 2 хонорара, докато ти вместо да висиш на опашката си пиеш бирата вкъщи. Утре иди пак си плати глобата.
          Последно редактирано от Борислав Ангелов; 05-09-17, 10:54. Причина: Правописна грешка.

          Коментар


          • От: Разликата между КАТ и МВР

            Това е ясно (Ограничение 50км/ч. Имате и снимка.Потвърдено е и от АПИ. Колко е ограничението? )
            ,
            дай оферта за колко ще се навиеш да ми жалиш глобите.
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: Разликата между КАТ и МВР

              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
              ... Когато 5000 човека си обжалват глобите от 10лв., и съда постанови КАТ да плати тия хонорари на хората ,за незаконния акт, тогава ще има бой по фуражката и милицонера ще спре да ги пише. ...
              Сам вярваш ли си на това, което пишеш?!?

              Едно заглавие за размишление

              Плащаме близо 500 000 евро за обезщетения по дела срещу България в ЕСПЧ
              Информацията е от декември 2016 и сумата касае само няколко дела ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Разликата между КАТ и МВР

                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                Това е ясно (Ограничение 50км/ч. Имате и снимка.Потвърдено е и от АПИ. Колко е ограничението? )
                ,
                дай оферта за колко ще се навиеш да ми жалиш глобите.
                Глоби жаля само на роднини и мойте си, и то ако съм убеден в правотата си. Иначе не излиза рентабилно. В момента се занимавам с една глоба за без билет на жената и се съдим, като потенциално казуса или свързани с него събития ще се разглеждат от 3 различни съдилища. Може и да загубя, но съм убеден, че съм прав и дори, ако трябваше да си плащам, нямаше да ги оставя да си правят каквото искат. Що се отнася до твоя казус аз съм го коментирал още тогава. Всичките ти несвързани обяснения и недостатъчното инфо тогава, са довели до каквото са довели. Минималното възнаграждение по такова дело за 1 инстанция е 300 лв. Ти колко плати?

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Сам вярваш ли си на това, което пишеш?!?

                Едно заглавие за размишление



                Информацията е от декември 2016 и сумата касае само няколко дела ...
                Напълно си вярвам. Изобщо най-вероятно си нямаш и идея какви дела разглежда ЕСПЧ. Със сигурност не са глобите на КАТ за по 20 или 10 лв. Различават се съществено усилията, които трябва да се направят, за да не ни съдят в ЕСПЧ, и за да не пишат фуражките тъпи незаконни актове.

                Коментар


                • От: Разликата между КАТ и МВР

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                  Глоби жаля само на роднини и мойте си, и то ако съм убеден в правотата си. Иначе не излиза рентабилно. ...
                  Е как добре обясни, защо хората не жалят дреболии по 10лв. Та не ги наричай овце

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                  ..недостатъчното инфо тогава,...
                  Всички юристи и съдии тогава в темата им беше недостатъчно инфото
                  Толкова недостатъчно, че даже не забелязват, че глобата е писана,че е в града, пък то мястото извън градО (по смисъла на закона за който дават акъл)
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • От: Разликата между КАТ и МВР

                    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                    Ще ти отговоря така:
                    ...Когато 5000 човека си обжалват глобите от 10лв., и съда постанови КАТ да плати тия хонорари на хората ,за незаконния акт, тогава ще има бой по фуражката и милицонера ще спре да ги пише. Искате законност и справедливост, но не я търсите. Тия 300лв. ги плащаш пак, като ходи да висиш в КАТ вместо да ги изкараш с работа. И междодругото, огромен брой адвокати работят на резултатен хонорар. Или не търсят предварително плащане от клиента, а си взимат парите директно от държавата. Даже за тях това е още по добре, тъй като водят 2 дела и си пускат 2 хонорара, докато ти вместо да висиш на опашката си пиеш бирата вкъщи. Утре иди пак си плати глобата.
                    По ЗАНН разноски не присъждат, по ЗОДОВ да търсиш такива за отменено НП доколкото знам е доста тегаво начинание - има съдебни състави, които "речат и отсЕчат": проЙзводство по ЗАНН е безплатно, разноски на страните не се следват, разноски не подлежат на присъждане в отделно производство ! Та, може да не е много пердута тая кауза, ама си е за кверулантни, че и богати тъжители, дето няма да бият адвоката, ако загубят такова дело за разноски. Е, няма да го бият, но няма и да дойдат повече в кантората му.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Разликата между КАТ и МВР

                      Нали и аз това съм казал по-горе.
                      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                      Направените по такъв спор разноски подлежат на възстановяване от органа чийто акт е отменен по реда на Закона за отговорност на държавата и общините за вреди. Ако сам човек не си търси правата и е дезинтересиран от фака на нарушението си е за него. Никоя институция не може да упражнява правата ви вместо вас.
                      Много добре си работи производството и много колеги от тва се издържат. Особено при имуществените санкции предвидени по някои специални закони, като ЗХ и т.н. където глобите достигат солидни суми, а безхаберието и неграмотщината на актосъставители и наказващи органи наподобяват тези в КАТ. Имах случай в който на приятел му удариха глоба 2000лв., че в плод и зеленчук било прашно. Питай ги дали не си платиха.

                      Коментар


                      • От: Разликата между КАТ и МВР

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                        Питай ги дали не си платиха.
                        БАБХ или който там е бил органът, може и да си плащат, КАТ обаче отказва. Категорично. "В тоА бюджет паре нема и в следващия бюджет паре нема да има"!
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Разликата между КАТ и МВР

                          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                          Ейй, човек иска да ви отвори очите, а вие се интатите. Зор ви е да си висите по опашки, ми добре .
                          ...
                          Т,е спецално натоварен служител трябва да дойде да ви го връчи постановлението. Ако не ви намери да отбележи това в разписката. Да ви посети пак, или да ви потърси в местоработата, ако му е известна и т.н. Не случайно сте длъжни да уведомявате органа при промяна на адреса си, защото следват неблагоприятни последици, ако не го правите.
                          Една година и отгоре (не знам баш колко), никой не ме е търсил, а НП си седи в районното.
                          За призовка за свидетел ме намериха, за НП - не.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Разликата между КАТ и МВР

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Една година и отгоре (не знам баш колко), никой не ме е търсил, а НП си седи в районното.
                            За призовка за свидетел ме намериха, за НП - не.
                            Е, па за тия заплате - толкоз! Претоварени са мумчеата, ти искаш и НП-та да ти връчват на крака като пенсия по бай Тошово време?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X