Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разликата между КАТ и МВР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разликата между КАТ и МВР

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    ...ми обясниха ако искам да не си давам талона, срещу скромна добавка към глобата, за да не се разкарвам да си презаверявам акта .... (20лв за ПТП-то и 10лв за талона)
    Тая па схема каква е? Не съм виждал или чувал за такова нещо? На кого плати "скромната добавка към глобата" за да не ти прибират талона?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Разликата между КАТ и МВР

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Тая па схема каква е? Не съм виждал или чувал за такова нещо? На кого плати "скромната добавка към глобата" за да не ти прибират талона?
      На КАТ платих - официалната глоба за липсващ талон беше 10лв (ако помня добре, че минаха повече от две години от тогава). На ръка нищо не съм им давал, даже малко се бях ядосал та леко на въпреки ги бЕх подхванал...служителите де... Това щото македончето много нелепо се джастира все едно нарочно, а просто си беше новобранец с книжка на месец, па и тон се опитваше да държи, та не ми се щеше да го пускат без акт...
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: Разликата между КАТ и МВР

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        На КАТ платих - официалната глоба за липсващ талон беше 10лв (ако помня добре, че минаха повече от две години от тогава). На ръка нищо не съм им давал, даже малко се бях ядосал та леко на въпреки ги бЕх подхванал...служителите де... Това щото македончето много нелепо се джастира все едно нарочно, а просто си беше новобранец с книжка на месец, па и тон се опитваше да държи, та не ми се щеше да го пускат без акт...
        Показали са ти вратичка в закона. Сега не е така, спират МПС-то за проверка и който в колата има неплатена глоба остава без книжка.
        А македончето са го пуснали за да не развалят крехките двустранни отношения извоювани с трудни дипломатически маневри.
        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

        Коментар


        • От: Разликата между КАТ и МВР

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          , а в случая полза има само корумпирания служител, който решава дали да отнеме книжката и да я прати в чужбина. .
          И откъде накъде решихме че в конкретния случай служителя е корумпиран? Или ей така да си плюем!?
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • От: Разликата между КАТ и МВР

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            И откъде накъде решихме че в конкретния случай служителя е корумпиран? Или ей така да си плюем!?
            Не в конкретния случай. По ПРИНЦИП, по ДЕФИНИЦИЯ е корумпиран
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Разликата между КАТ и МВР

              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
              И откъде накъде решихме че в конкретния случай служителя е корумпиран? Или ей така да си плюем!?
              Принципно съм го казал. Като нещата са криви, има три варианта - върши си работата без въпроси, държавата я получи глобата я не, нарушителя бере ядове за нещо, което не е задължително да е направил с цел тарикатлък. Втори вариант - затваря си очите, просто от човещина, нарушителят вероятно ще си плати след напомнянето, и трети, като втория, плюс бонус за служителя.
              Защо въобще трябва да има крив закон, заради който да разчитаме на човещината на служителя и готовността му да не си свърши работата?!
              Сигурно не е сложно да има срок, до който да се плати и книжката да се върне директно.
              Ама защо да е просто, като може да е сложно?!
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Разликата между КАТ и МВР

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                Принципно съм го казал. Като нещата са криви, има три варианта - върши си работата без въпроси, държавата я получи глобата я не, нарушителя бере ядове за нещо, което не е задължително да е направил с цел тарикатлък. Втори вариант - затваря си очите, просто от човещина, нарушителят вероятно ще си плати след напомнянето, и трети, като втория, плюс бонус за служителя.
                Защо въобще трябва да има крив закон, заради който да разчитаме на човещината на служителя и готовността му да не си свърши работата?!
                Сигурно не е сложно да има срок, до който да се плати и книжката да се върне директно.
                Ама защо да е просто, като може да е сложно?!
                Мисля, че съм го споменавал и преди някъде из форума.

                Поне два пъти са ме спирали в откровенна, но техническа издънка, със служебна каляска.

                Първия път - с изтекъл ГТП, флийт мениджъра беше забравил да ми напомни. Беловлас катаджия, очевидно от Татово време, на изхода от Ловеч, посока Троян. Попита ме колата служебна ли е, явно веднага му стана ясно за какво иде реч. Пожела ми приятен път, и ме посъветва като се върна в София, още същия ден да мина на преглед. Което и направих.

                Втория път - някъде около Дряново май беше. Две млади момчета. Предишния ден бях взел новата каляска - връчиха ми един топ документи, хвърлих ги в жабката и тръгнах командировка. Спират ме за рутинна проверка. Сичко наред, ама имам стикер за гражданска на стъклото, ама нямам талонче. Или имам стикер за ГТП ама нямам талонче - не помня вече кое от двете беше. Колегата който ми издаваше колата го изпуснал в купчината документи. Направиха ми забележка, и ми пожелаха приятен път.

                Не съм много сигурен, но отчасти отдавам дружелюбното им нарушение, на факта че и в двата случая веднага си признах че съм в издънка, и не се държах като анус. И получих съответното насрещно отношение и разбиране. Та катаджиите също са хора, колкото и да не ни се вярва.

                Отделно са ме спирали поне още 2 пъти за откровенни нарушения (маловажни, но фактически нарушения) - отново си признах че съм в издънка, и отново се разминах с "карайте внимателно, лек път".
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Разликата между КАТ и МВР

                  Всъщност има вариант за 10 лв да не им се пише, щото то толкова е.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Разликата между КАТ и МВР

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Принципно съм го казал. Като нещата са криви, има три варианта - върши си работата без въпроси, държавата я получи глобата я не, нарушителя бере ядове за нещо, което не е задължително да е направил с цел тарикатлък. Втори вариант - затваря си очите, просто от човещина, нарушителят вероятно ще си плати след напомнянето, и трети, като втория, плюс бонус за служителя.
                    Защо въобще трябва да има крив закон, заради който да разчитаме на човещината на служителя и готовността му да не си свърши работата?!
                    Сигурно не е сложно да има срок, до който да се плати и книжката да се върне директно.
                    Ама защо да е просто, като може да е сложно?!
                    Е нещо много са ти шибани принципите!? Значи за тебе и според твоите принципи всички катаджии са корумпирани или просто не трябва да си вършат работата от чиста човещина!?

                    П.П. И после почваме да ревем що сме кочина и що цари анархия и шуробаджанащина! Ми щото масово ги толерираме и такива са ни очакванията, затова!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • От: Разликата между КАТ и МВР

                      Значи сме на прав път, щом ги научихме и ония да зачитат кеша. Вярно по 5-10 на наште пари, но точно както в миналото по митниците.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Разликата между КАТ и МВР

                        О, за катаджиите въобще не става въпрос. Само че нормативната уредба може да е по-читава, та и да са недобронамерени, корумпирани и пр. да нямат за какво да се хванат. Щото въпросния проблем си е глупост от която никой няма полза.

                        И Даскалов, никъде никакви кочини и други обидни думи, не съм споменавал, та ако обичаш...по-полека. Не съм обобщавал и нищо за полицаите, много добре знаем всички, че има свестни, както и непочтени. Лично имам достатъчно случки и с едните и с другите.
                        И никъде не съм казал, че не трябва да си вършат работата, дори напротив.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Разликата между КАТ и МВР

                          Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                          Показали са ти вратичка в закона. Сега не е така, спират МПС-то за проверка и който в колата има неплатена глоба остава без книжка.
                          А македончето са го пуснали за да не развалят крехките двустранни отношения извоювани с трудни дипломатически маневри.
                          Като пътник в колата органите на МВР могат да ти искат (проверят) само и единствено личната карта . Шофьорската книжка по нашите закони все още не е документ удостоверяващ самоличността и след като не управлявам МПСто не съм длъжен да я нося а и да я нося не съм длъжен да я предоставя на органите . Така че като пътник могат да ме хванат само за долуподписания
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Разликата между КАТ и МВР

                            sek.1, навярно не е съвсем така...
                            Предполагам: Щом удостоверят личността ти, дори и да не носиш книжката си, могат да те уведомят (например срещу подпис), че книжката ти е отнета (не е валидна) заради неплатени глоби... Или да ти връчат уведомления за НП, които досега не са успели да ти ги връчат (и за които ще имаш срок за плащане).....
                            От там нататък ако ти е отнета книжката - ти си длъжен да я предадеш в КАТ, а не те да те търсят отново. А не го ли направиш - при следваща проверка като шофьор ще изскочиш като шофирал без свидетелство за правоуправление (а там е сериозна глоба, плюссваляне на номера, спиране на автомобил от движение например 6-12м ако е личен, или 1м ако е служебен) и т.н.
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Разликата между КАТ и МВР

                              Коментирано е и в друга тема, че баш си е документ. Че кмет Груйчо у наше село го неще е друго.
                              ,,...(3) Свидетелството за управление на моторно превозно средство удостоверява правоспособността за управление на моторно превозно средство, а за български граждани - и самоличността на територията на Република България, чрез съдържащите се в него данни...."
                              От тук
                              https://pravatami.bg/zakoni/zakon-za...chni-dokumenti
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Разликата между КАТ и МВР

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                ...Така че като пътник могат да ме хванат само за долуподписания
                                По принцип си прав. Но ако приведеш гласно такъв аргумент, полицайчетата могат да се впрегнат(хора са) и да изревеш като Калабака, когато установил, че книжката му изведнъж може да отлети за БарЦелона без него. Законно Още от казармата си знам, че няма по- голяма мизерия от това да те гърчат по устав.
                                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X