Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слънчеви очила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Слънчеви очила

    Искам да попитам какво трябва да се гледа при избора им? Трябва ли да имат поляризация и как се класифицира/маркира/ УВ защитата им?
    Танки грязи не боятся!

  • #2
    До: Слънчеви очила

    Абе без да го смятате за реклама, но по-добри от тези не съм виждал: http://www.wileyx.com/
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      До: Слънчеви очила

      Да са поляризирани има някъв смисъл за шофьори и моряци примерно. Светлината се поляризира успоредно на отразяващата я повърхност. Значи за съществено затъмняване без да е голяма оптическата плътност ти трябват вертикално поляризирани. Те режат хоризонталните блясъци. От шосето, водното огледало, и квото още има.
      Това с ултравиолета е рекламна глупост.
      За да не те цепи главата трябва да са неутрални. Значи правилен оттенък на сивото. Така че да реже колкото може по-еднакво всички цветове, а не да оцветява някак си светът. Това и гледай. Останалото са врели-некипели.

      Коментар


      • #4
        До: Слънчеви очила

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Да са поляризирани има някъв смисъл за шофьори и моряци примерно. Светлината се поляризира успоредно на отразяващата я повърхност. Значи за съществено затъмняване без да е голяма оптическата плътност ти трябват вертикално поляризирани. Те режат хоризонталните блясъци. От шосето, водното огледало, и квото още има.
        Това с ултравиолета е рекламна глупост.
        За да не те цепи главата трябва да са неутрални. Значи правилен оттенък на сивото. Така че да реже колкото може по-еднакво всички цветове, а не да оцветява някак си светът. Това и гледай. Останалото са врели-некипели.
        Нещата са малко по-напреднали отколкото ги представяш, ама няма да споря че нямам нерви. Просто ще ти дам да погледнеш веднъж през тях и после ако имаш смелост на черното да кажеш бяло - действай.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          До: Слънчеви очила

          Не съм чувал през последните 14 милиарда години в разпространението на фотоните да са настъпили съществени изменения.
          Какво не ти харесва?

          Коментар


          • #6
            До: Слънчеви очила

            Мене от чисто любопитство - живо ме интересува от какво и как са направени моите очила.
            Почти прост полароид.
            Не ме изморяват, не променят цветовете - затъмняват колкото там, абе много си ги харесвам.

            Коментар


            • #7
              До: Слънчеви очила

              У, не знам, не съм се интересувал. Няква органика. Май че. Или полиетилен терефталат. Поне така изглеждат.
              Сигурно ако се разровиш на "оптически пластмаси" ще намериш. Те, и цветните филтри, и поляризационните край нямат.

              Коментар


              • #8
                До: Слънчеви очила

                Накратоко : не е задължително слъчевите очила да бъдат поляризирани (но аз ги предпочитам).Колкото до ,,...Това с ултравиолета е рекламна глупост....'' - всяка уважаваща оптика има уред за измерване на УВ защита.Дима когато говорим за висок клас очила(не е задължително да струват 100+ евро) ,единствено дизайна е това което ги определя като ,,най''. Вярвай ми зареждам от същата фабрика която произвежда ,,WileyX'' , както и още няколко други марки и тя(фабриката) не се намира в Сащ . Включително ,,уличните '' също имат УВ защита ,но те имат оптични проблеми.Така че купувайки от оптика , а не от ,,Илиянци" си купувате и сигурност.
                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                0899187766

                Коментар


                • #9
                  До: Слънчеви очила

                  Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                  Абе без да го смятате за реклама, но по-добри от тези не съм виждал: http://www.wileyx.com/
                  На тези представителя май беше някой от форума и имаше
                  отстъпка за форумци

                  Коментар


                  • #10
                    До: Слънчеви очила

                    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                    На тези представителя май беше някой от форума

                    Ako може да даде някой каталог
                    Танки грязи не боятся!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Слънчеви очила

                      Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                      Накратоко : не е задължително слъчевите очила да бъдат поляризирани (но аз ги предпочитам).Колкото до ,,...Това с ултравиолета е рекламна глупост....'' - всяка уважаваща оптика има уред за измерване на УВ защита.Дима когато говорим за висок клас очила(не е задължително да струват 100+ евро) ,единствено дизайна е това което ги определя като ,,най''. Вярвай ми зареждам от същата фабрика която произвежда ,,WileyX'' , както и още няколко други марки и тя(фабриката) не се намира в Сащ . Включително ,,уличните '' също имат УВ защита ,но те имат оптични проблеми.Така че купувайки от оптика , а не от ,,Илиянци" си купувате и сигурност.
                      Определено тези тук не се правят никъде другаде освен в САЩ. Ако твърдиш че купуваш такива от кЕтай, значи са толкова и истински. Да, представителя е колега от форума, но не е публикувал реклама поради реда и правилата публикувани във форума. Каталози имам, който иска може да ги види. Само ще кажа че стъклата са с осем пласта различни покрития и защити. При тези осигуряващи балистична защита осигуряват запазване на окото при стрелба с ловна пушка от незнам си к`ви футове с незнам си к`ви съчми (не слушах много внимателно)
                      Иначе съм ползвал всякакви очила, и Оукли и какви ли не Рейбани и тн от тези които Чуров казва - нищо общо няма като удобство и като това което се вижда през тях. Да не говорим че имат разни аксесоари като мекички вътрешни рамки предпазващи от проникване на прах и предпазващи окото от изсъхване и тн... Абе който иска ще му дам брошури да види и да си реши. Аз реклама правя на нещо само ако съм го пробвал и съм много доволен от него. Просто не ми е ясно как човек може да си дава парите за глупости когато има ТАКИВА неща.
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Слънчеви очила

                        )) Същата чудо технология има и в кой да е Москвич 407
                        Рефлекторите на фаровете.
                        Това се казва интерференчно покритие, и много отдавна не е никакво чудо. Ако не си свикнал с идеята, прави впечатление че всъщност един и същи сандвич играе и антирефлексно и огледално покритие. Различава ги само първият, външен слой. Понякога броят на слоевете. С вариране на дебелината и съставът на слоевете се наглася и какъвто филтър ти трябва. Реже много по-тесни и остри спектрални ивици от просто цветните стъкла, и това е ценно за някакви приложения. Но в случая с очилата не е добра идея. Трябва да се бориш с главното достойнство на метода, и да разширяваш изкуствено спектъра. За мене е безсмислено вдигане на цената, освен ако няма специална цел. Но това може да е полезно само за някой като мене. Например вътре да е набутан противолазерен филтър. Правят де, ама май не съм дорасъл до очила с по 500 долара стъклото.
                        Прочее, пази ги, особено от флекс. Покритието е много твърдо, но една драскотина - и край. Ще дава отвратителна засветка. Не може да се оправи.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Слънчеви очила

                          Uvex са един от най-добрите очила. Ползвал съм такива и съм много доволен. Модела, който ползвах леко затъмняваха, по-скоро с жълт филтър, не изморяват очите. Също така Uvex покриват стандарти за безопасност за лични предпазни средства.
                          По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Слънчеви очила

                            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                            Абе без да го смятате за реклама, но по-добри от тези не съм виждал: http://www.wileyx.com/
                            Аз имам 2 тактически модела и съм много доволен-здрави, удобни и наистина предпазват очите както от слънчевата светлина, така и от прахоляци. Само със сачми не съм ги пробвал, щото ние с такива мижави калибри не работиме , но в книжката им наистина пише, че предпазват от разни дребни проектили.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              До: Слънчеви очила

                              Добре де, а къде са тия с диоптрите?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X