Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Челник за туристически нужди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Челник за туристически нужди

    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    А моя е, че има доста по-добри от Petzl. Май най-доброто им е маркетинга...
    Понеже вече стана традиция минат не минат 3-4 години да поговорим за челници Petzl в тази тема ... явно си прав - маркетинга им си го бива

    Извън майтапа, може би точно там е заровено кучето. Челниците са динамично развиващ се продукт от времето на нажежаемите жички до сега без прекъсване. Горе долу от тогава (от нажежаемите жички и моделите ZOOM и Duo) е и моя интерес към тях. По онова време наистина нямаше лампа която да се доближава дo Petzl изобщо. След това нещата се промениха и общо взето моделите се променят непрекъснато, но статуквото е почти стационарно. Petzl предлагат широка гама продукти, като топ моделите им са много близо до най-доброто, имат по някой хипер-трупер модел, който не е много ясно ще го бъде ли или е само за реклама, имат и много добра гама шир потреба качествени челници на разумни цени. И през тези 20-тина години ВИНАГИ има някой челник на пазара който може да сложи в джоба си актуалния топ модел на Petzl... факт. Факт е, обаче и че този, който разбива хегемонията на Petzl всеки път е различен... вече съм забравил името на първия с два свръх мощни диода във фрезована алуминиева кутия с включване с датчик на Хол за пълна херметичност... беше преди 20 години, после Primus, Zebra, led lancer и други вадят супер фенери, обаче Petzl си владеят пазара. Защо ли... аз имам обяснение - защото за да си купите най-добрия челник трябва 1. Да имате много опит, за да знаете точно от какво имате нужда и 2. Да направите много сериозно проучване за да откриете точно в момемнта кой прави най-хубавия челник. Обикновено дори запалените маниаци правят това 1-2 пъти в живота си. А фенерчетата стават в пъти по-ефективни през година-две и идва време да си купим нов. И когато искаме по-добър нов челник, но не сме готови да направим цялото проучване... си купуваме Petzl прост маркетинг, но явно си бачка...

    П.С. Към момента Petzl Myo RXP за мен държи приза за функционалност по няколко причини.
    1. Работи с 3 батерии АА - малко останаха старите кучета.
    2. Има най-добрата хомогенна светлина изобщо - това е единствения челник с който, ако ти светя в ръцете докато развиваш часовникарско болтче и се въртя наляво - надясно изобщо няма да разбереш
    3. Отличен далечен сноп със същия диод... без разсейвател
    3. Добър баланс на главата.

    Единствения съществен недистатък е липсата на свръх слаб режим.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • От: Челник за туристически нужди

      Абе и аз така едно време си купих супер трупер Тика ХР, и като тръгнах по горите вечерта започна едно препъване.

      Снопа или твърде концентриран или твърде разпръснат. МИО надявам се да е по-добре днес.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • От: Челник за туристически нужди

        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
        Абе и аз така едно време си купих супер трупер Тика ХР, и като тръгнах по горите вечерта започна едно препъване.

        Снопа или твърде концентриран или твърде разпръснат. МИО надявам се да е по-добре днес.
        Не сравнявай ябълки с круши - нито концепцията, ното замисъла, нито цената на тика и мио са сходни... тиката е перфектния челник за всяка жабка на колата да си имаш по един и в поне 3 чекмеджета вкъщи... миото е ченик за планина.

        П.С. Тика ХП си е пак за жабката в колата, но за гъзари
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • От: Челник за туристически нужди

          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
          Абе и аз така едно време си купих супер трупер Тика ХР, и като тръгнах по горите вечерта започна едно препъване.

          Снопа или твърде концентриран или твърде разпръснат. МИО надявам се да е по-добре днес.
          Имам познат който слезе от х. Соколна през зимата и през ноща, ползвайки единствено и само въшката e+Lite на Петзл. Та явно проблема ще да е в зад кормилното устройство щом като си се спъвал с Тиката...
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • Челник за туристически нужди

            Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
            П.С. Тика ХП си е пак за жабката в колата, но за гъзари
            А, по-настоящем иделно се вписва по предназначение.

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Имам познат който слезе от х. Соколна през зимата и през ноща, ползвайки единствено и само въшката e+Lite на Петзл. Та явно проблема ще да е в зад кормилното устройство щом като си се спъвал с Тиката...
            Абе то аз и на лунна светлина съм слизал, но не е това идеята точно. Иначе и аз имам познати дето бягат по 100км, но не съм почнал да давам съвети за маратони... Между другото съм имал този e+Lite...
            Последно редактирано от Jimi; 07-10-18, 00:07.
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • От: Челник за туристически нужди

              Здравейте,

              Реших да си купувам челник, но реших да поразгледам и прочета малко за тях, преди да го избера... Та, направо се изгубих в информацията . Мнения много, то е ясно, всеки е с различни предпочитания и има различни изисквания и нужди, които трябва да покрива въпросният челник. По начало реших да взема Petzl TIKKA, лесно достъпен е - може да се закупи от доста места, и цената не е толкова висока 50-57лв (за мен си е като цяло височка де, че досега не съм давал толкова за челник ). Друг модел, който набелязах е Black Diamond SPOT, който е с кажи-речи същите характеристики, цената му варира между 60-80лв. Горе-долу в тоя ценови диапазон е и Petzl Actik (~80лв.). Почити си бях избрал някой измежду тия три, когато стигнах и до тази тема с информация и тотално се замислих вече, като видях Zebralight, от който в момента ме отказва единствено цената. В сайта на Зебрата виждам, че има модели, които пише, че държат около +2 часа на 1000+ лумена, интересува ме дали през цялото време ги подържат или с времето пада надолу постепенно. Само от eu.nkon.nl ли мога да поръчам Zebralight?

              Зареждащата се батерия на Petzl CORE заслужава ли си? Или е по-добре да си взема отделни батерии, които се зареждат?

              Преки наблюдения и впечатления не съм имал от нито един модел, точно затова и мисля да започна с нещо по-евтино, за да добия представа от какво точно имам нужда, какво ми пречи и какво ми харесва. По принцип търся нещо, което да свети максимално силно с по-широк обхват, a не светлината да е концентрирана на едно място, и да издържи поне 4-5 часа.

              Коментар


              • От: Челник за туристически нужди

                Наскоро се сдобих с Fenix HL55 - много радва. Почти постоянно го ползвам в най-ниските 2 режима и поне на мен ми е предостатъчен.

                Неутрална светлина, добро цветопредаване CREE XM-L2 U2 диод, и според мен много добре подбрана ширина на лъча.

                Не ми тежи след 5-7 часа носене.
                След 2 такива дни (или общо 10-12 часа светене в тия режими, приблизително 70:30 най-нисък/следващ режим), OPUS-а наля в батерията 552mАh.
                Ползвам го с Panasonic със защита, 3400mA, което явно ще стигне за доста светене.

                ПП: Впрочем и от зарядното на OPUS съм силно доволен. За в кола се е утрепало.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Челник за туристически нужди

                  Има ли нещо сносно под 30лв (за село)? Което да не точи батерията - ако е с директно зареждане - ще е още по-добре.

                  Коментар


                  • От: Челник за туристически нужди

                    Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                    Има ли нещо сносно под 30лв (за село)? Което да не точи батерията - ако е с директно зареждане - ще е още по-добре.
                    Мой колега си купи YATE Tiger с USB зареждане и е много доволен.Цената му е 35лв.Аз ползвам PETZL Tikkina с три ААА батерии и друго не ми трябва.Купих го за 33лв.Имах и доста по-скъп Olight ама се строши.

                    Коментар


                    • От: Челник за туристически нужди

                      Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                      Има ли нещо сносно под 30лв (за село)? Което да не точи батерията - ако е с директно зареждане - ще е още по-добре.
                      BORUiT D10 XM-L2 20 лева от Алиекспрес. Ползвам го вече две години доста често и за сега не ме е предавал.Има 5 степени на светене , лек е , зареждане и не грее ако не е на максимум.

                      Коментар


                      • От: Челник за туристически нужди

                        Първоначално публикуван от petarsejo Преглед на мнение
                        BORUiT D10 XM-L2 20 лева от Алиекспрес. Ползвам го вече две години доста често и за сега не ме е предавал.Има 5 степени на светене , лек е , зареждане и не грее ако не е на максимум.
                        Имам го, моя е с два диода. Качествена и проста сглобка. Много здрав. Батерия 18650. Има добре изолиран usb. За тия пари .. е повече от перфектен.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X