Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Челник за туристически нужди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Челник за туристически нужди

    Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
    Димек за 2 вечери по 2 часа съм я свършил. Май по добре да не е с една АА.

    Опааа ми тя една такава 18650 на олайт излиза 40 лв. Колко би трябвало да издържи тва чудо, че да струва толко.
    Ми издържа,не знам колко ма 100 метра свети,на 50 пък съвсем всичко виждам.За мен си заслужава всеки лев - карам примерно лодчица за едни пари / нулите по избор /,подхождам с това нещо в тьмницата и пляяяяяс боен фар на челото,а я блъсна а съм си загубил работата та ако ще и 80 долара баттерията да е пак си заслужава.

    А смятай сега - един челник Зебра,един Олайт М22,един друг Олайт ма му забравих модела,трети Олайт с 2 батерия 18650 в него,една резервна в Пеликан кутия и една 18650 в зареждачка.Преброи ли ги?7 броя батерии,2 зареждачки и фенер който зарежда и той,питай ме дали си заслужава 40 лева или там колко са батерийката.

    Това е само каквото нося в мен и само с батерии 18650,иначе имам малко АА и ААА,но челника на Зебра с батерия 18650 е основно бойно средство и не го заменям за нищо.

    В кратце - давай,скачай смело,аз гарантирам
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Челник за туристически нужди

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Ми издържа,не знам колко ма 100 метра свети,на 50 пък съвсем всичко виждам.За мен си заслужава всеки лев - карам примерно лодчица за едни пари / нулите по избор /,подхождам с това нещо в тьмницата и пляяяяяс боен фар....
      Zebra-тa на най-силния режим е верно боен фар. Просто не знам как го прави това с това мини рефлекторче.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • От: Челник за туристически нужди

        Някой из България продава ли напоследък Зебра?

        Коментар


        • От: Челник за туристически нужди

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0875.jpg
Прегледи:1
Размер:338.5 КБ
ID:5799884Това е китайски челник за 20лв.
          Лодка за захранка,я виждам на 200м.
          Направих си експеримент,12ч.на максимум светлина.
          Свети китаеца,и това е!
          Ползвам го за риболов,и ми върши прекрасна работа.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: Челник за туристически нужди

            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
            Zebra-тa на най-силния режим е верно боен фар. Просто не знам как го прави това с това мини рефлекторче.
            Подхождам аз,светнал съм се като товарния влак,до мен един мрънка Кептън това Кептън онова.......аз му отговарям ма и карам.......по едно време ми вика Виж,виж тука.......виж де ама съм се обръщал да видя и около мене залягат,няма виж,Робокоп положението,как се завъртиш да видиш и виждаш вече само ти,другите кьорави ходят

            Супер съм се чудил за чий грездей на тая вьшка са и пернали толкова сила у светенето,но в някои моменти и ми светна за чий.Иначе за боен фар ползвам Олайт M3SX ма като са ми заети ръцете и Зебрата бие яко.
            За нормално светене батерии не са ми падали,но си имам няколко както казах и не ги стискам до дупка.

            Ластика му струва обаче колко 3 китайски челника и за у нас имам някакъв Тика ли беше,Пецел ли........не помня,подпирам го със Зебрите обаче ако се наложи,китаец за 5 лева нямам,има ги ма аз нямам,пари за глупости нямам за това така.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Челник за туристически нужди

              Абе, разликата в нуждите води до разлика в приоритетите. Ако ще ми свети докато слагам червея на куката, каквото и да е, ще върши работа. Ама ако ще свята на пилота, който идва да ме търси и спасява в океана, там вече аз съм червейчето и ...
              Отделно дето си вдигам кръвното с боклуци и после ме е яд на мене си. Ама и това е до приоритети.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: Челник за туристически нужди

                Така де,на село да проверя дали кучето мъкне кокьл и дали петела е снесъл яйце и с китаец за 5 лева става.Заслужава ли си 40 кинта батерията........ми от къде да знам,за мен си заслужава да мъкна 7 броя по 40 и 5-600 долара у фенери,заслужава ли си Зебрата 100те долара?Ми не знам ма знам,че нЕма Геле,да съм скапал 16 китаеца с нашето ползване па нервите отделно.

                Е Олайт имат челник много подобен на Шареното магаре,струва 20-30% по-малко,на външен вид ми харесва много ма при 2 зебри в сака и 0 проблеми с тях някак си не намирам смисъл да дам какво да е за него та е така да го пробвам.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Челник за туристически нужди

                  Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
                  Абе и аз нещо се бях загледал в тия зебри с 1 АА батерия, ама не им ли падат много бързо батериите?
                  2х по-бързо, в сравнение с челник 3хААА и 300 лумена. (Black Diamond Spot)

                  За целта - купи от алито най-евтиният челник със зареждане micro usb. Около 10-15лв. излизаха. Бяло/зелен

                  Коментар


                  • От: Челник за туристически нужди

                    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                    [ATTACH=CONFIG]970348[/ATTACH]Това е китайски челник за 20лв.
                    Лодка за захранка,я виждам на 200м.
                    Направих си експеримент,12ч.на максимум светлина.
                    Свети китаеца,и това е!
                    Ползвам го за риболов,и ми върши прекрасна работа.
                    Вярно свети много, но като всички тънкана китайци, много тежи, не става за дъжд (или поне докато се нагрее, че да изпарява водата), ако случайно се включи в багажа, може и да се палнеш
                    Иначе да, според нуждите. Става и с карбитена лампа.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Челник за туристически нужди

                      Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                      2х по-бързо, в сравнение с челник 3хААА и 300 лумена. (Black Diamond Spot)
                      Не си бил с Eneloop.
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • От: Челник за туристически нужди

                        Има доста по-добри батерии от Eneloop.
                        Бях с Eneloop на Zebra-та. :*

                        Коментар


                        • От: Челник за туристически нужди

                          Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                          Има доста по-добри батерии от Eneloop.
                          Бях с Eneloop на Zebra-та. :*
                          Даже е Eneloop Pro 2500mAh. Зареждаеми по-добри няма.

                          PP Ластика сега е нов, може да тичаш с него. Има и версия на ластика с трета лента над главата за такива като теб.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • От: Челник за туристически нужди

                            Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
                            Димек за 2 вечери по 2 часа съм я свършил. Май по добре да не е с една АА.

                            Опааа ми тя една такава 18650 на олайт излиза 40 лв. Колко би трябвало да издържи тва чудо, че да струва толко.
                            Качествена (на читав производител) 18650 батерия, напълно заредена има около 12 Wh, има и с малко по-голям капацитет.
                            Качествена АА NIMH батерия има около 3 Wh... Ако се използва само една или две, при диодно осветление, се налага да има и електроника за повишаване на напрежението - където има големи загуби (КПД-то е <75-80%). Тука малко задълбавам ама в крайна сметка: Резултата е малко време за светене. На практика трябват поне 3 батерии АА или ААА за диодно осветление.
                            Качествена ААA NIMH батерия има около 1.1 Wh.
                            Това е максимума, който можеш да очакваш че е възможно да отдаде съответната батерия при идеални условия.

                            Консумацията на диода... зависи ... е да речем от 20-50 mA (при които няма да виждаш почти нищо ако е един диод) до към 3 A за Cree XML и Cree XHP50 и до 5 А за Cree XHP70 диоди, при които можеш да получиш осветеност по-голяма от да речем автомобилен фар халогенна или с ксенонова крушка. Това е за един диод.
                            Да речем , че за нормална осветеност за близка работа, при читав диод са достатъчни 100-150 mA, за далечна...колкото повече - толкова повече (на мен ми стига 1А).
                            Е, горе имаш максималния капацитет, имаш и някаква консумация - смятай

                            При мен (за моите нужди) осветлението съм го решил по следния начин:
                            челници с 18650 батерии с добри диоди - за мен.
                            за децата и жената с добри диоди и ААA NIMH батерии

                            стана длъжко.

                            Коментар


                            • От: Челник за туристически нужди

                              Ама пък полезно. Взех да се зарибявам. Та Зебра в БГ от де, или да търдя някой дето се връща от щатите в близко време?
                              "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                              Коментар


                              • От: Челник за туристически нужди

                                Няма в БГ. Горе съм дал един сайт. После Габко.
                                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                                Drag Grand Canyon Daily
                                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                                LZ1JYM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X