Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Челник за туристически нужди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Челник за туристически нужди

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Въдица нямате ли?
    А има ма кой ще си играе,имаме канджа за вадене на риби колкото тебе / колко ще кила да си пак си на кантара /,но така или иначе водолаз чисти дъното на лодката 2 пъти в месеца,само трябва да го насъскаме с посока.Не е тежък и ме съмнява да е отлетял далеч,беше и оранжев,а не като моя син та няма да се дзвери много.
    Последно редактирано от BENZBOSS; 13-01-13, 05:12.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #47
      От: Челник за туристически нужди

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Въдица нямате ли?
      Аз нещо дето съм го засили да плува нарочно, няма да го гоня с водолаз. Брат ми е прав де- прекъсна ми нещо, извадих протеклите незнайно защо батерии и ги смених. Пак прекъсна и го метнах през рамо във водата. След няколко часа идвам да паркирам лодката и гледам нещо свети от дъното. Бия бесни спирачки и тъкмо да спомена майката на ненормалния водолаз и гледам- няма балончета. Не е водолаз. Фенера си свети от 4 метра дълбочина. Как да е, купих друг, същия.

      Я кажете сега тия Зебра колко стават? Чета на Близнака оная тема и джунглата в Малайзия и там той си казва -Зебрата била най-добра. Отидох на страницата им и греда- 16-17 модела. Искам с насочен лъч и максимално ярко ЛЕД. Искам и да мога да го включвам веднага на най- ниското възможно ниво. Искам и да е противоводен. Ама като казвам противоводен, да издържа в кофа с вода поне една вечер. А сега кажете какво точно искам!

      http://www.zebralight.com/Headlamp_c_7.html
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #48
        От: Челник за туристически нужди

        Поведе ми една дистанция,аз тькмо се бях засилил да питам на Близнака Зебрата каква е и опс,ти вече питаш.

        Нищо де,питаме двама - Близнак каква ти е Зебрата?
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #49
          От: Челник за туристически нужди

          Верно да кажат, че и аз се оглеждам за един H51.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #50
            От: Челник за туристически нужди

            А не ги помня точно по модели та те бяха четири различни Зебри.Ще питам Събин с коя оперирах и ще ви кажа.Знам само че като за тежестта си и размерите това свети като жезъла на Гандалф.Между другото всичките бяха и с препоръчаните от фирмата батерии.Общо имахме 6 или 7 добри челника.Сравнявах го и с на колегите светулките. Зебрата ме впечатли със силния си диод и компактните си размери.Другото е че лесно може да се махне от ластичната лента.Може да се залепи едно магнитче към корпуса и да се прикрепя на невероятни места.
            Виждам че фирмата има предостатъчно технически дани за всеки един от моделите.Така че най добре е да си изберете като за вашите персонални нужди светило.

            Не знам за какви туристически нужди ви трябва но според мен това си е направо гепено от военната индустрия.
            Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 17-02-13, 12:15.

            Коментар


            • #51
              От: Челник за туристически нужди

              Обичам гепеното еле от шапкарите.

              Модела който загледах по простата причина,че бачка с нормални батерии каквито ние постоянно носим е тоя долу,,дьржи 2 метра под вода за 30 минути та ако ме залива вьлна или вали яко няма да се даде кучето.

              H502c High CRI Neutral White AA Flood Headlamp
              Waterproof to IPX7 (2 meters, 30 minutes)

              Мерси,ще го засека с това което ние имаме.



              ьььььььь нещо не ми се врьзва - тоя в раницата ми го дават да вади 80 лумена на 1 ват диод,Зебрите бият между 200 и 750 лумена
              Последно редактирано от BENZBOSS; 17-02-13, 18:10.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #52
                От: Челник за туристически нужди

                Аз flood beam не искам. И искам да е с АА батерии. От цялата страница, като отсеем червените, Flood, и тия с различни от АА батерии, остават 3 модела.
                H51 AA 200LM - 6100k to 6500k Цвят на светлина 200 lm
                Н51С АА 85 CRI- 4000k цвят на светлина 130 lm
                H51W - 4200k цвят на светлина 172 lm

                Аз освен цвета светлина друга разлика не виждам. Ясно, че 6100-6500к ще е по-ярка, но по-синкава светлина. А сега кажете колко ще е разликата между 4000к и 4200к? Толкова ли е голяма, че да направят отделен модел? И колко е разликата между 130 и 172 лумина?
                Последно редактирано от NIKSD; 17-02-13, 18:15.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #53
                  От: Челник за туристически нужди

                  Ибей ги няма,на Амазон до 90 кинта,от кривите батерии между 7 и 35 кинта за батерия та цели АА батерийки.Между 4000 и 4200 я намеря аз разлика я не,мисли го и ми чукни едно око,черпя една ламБа.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #54
                    От: Челник за туристически нужди

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    Аз flood beam не искам. И искам да е с АА батерии. От цялата страница, като отсеем червените, Flood, и тия с различни от АА батерии, остават 3 модела.
                    H51 AA 200LM - 6100k to 6500k Цвят на светлина
                    Н51С АА 85 CRI- 4000k цвят на светлина 130 lm
                    H51W - 4200k цвят на светлина 172 lm

                    Аз освен цвета светлина друга разлика не виждам. Ясно, че 6100-6500к ще е по-ярка, но по-синкава светлина. А сега кажете колко ще е разликата между 4000к и 4200к? Толкова ли е голяма, че да направят отделен модел?
                    Има принципна разлика между двата модела. Единият е с CREE диод, другият на NICHIA. Като освен по спектъра по който си приличат, се различават по това какъв е гарантираният CRI (Color rendering index) на светодиода... Накратко този с гарантиран CRI индекс свети най-слабо, но цветопредаването при него е най-правилно. Писах преди време една статия, обяснил съм по-подробно... Като пример, ако ти е нужно със сигурност да отличиш маслено петно във водата от нещо сходно, де да знам например водорасло, това е твоят челник...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #55
                      От: Челник за туристически нужди

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Ибей ги няма,на Амазон до 90 кинта,от кривите батерии между 7 и 35 кинта за батерия та цели АА батерийки.Между 4000 и 4200 я намеря аз разлика я не,мисли го и ми чукни едно око,черпя една ламБа.
                      Чакай да се изкажат тия дето са ги ползвали. Аз така като гледам H51w 4200k 172lm ми звучи като победител. 40 лумина отгоре, сравнително бяла светлина, батерията държи колкото и останалите. Регулаторите явно са едни и същи. Н51АА с 200 лумина ме блазни, ама ако е много синьо, на пристигане в Хавай ще съм като полицейска сирена в погледа.
                      Трай да видим препатилите какво мислят.

                      Ето! Голямо благодаря Господин Петров! Прочетох всичко писано от Вас за фенерите още вчера. Просто не мислех, че 200к имат някаква разлика. И понеже нямаме кой знае какъв зор да различаваме цветове а в същото време не искам да е супер синьо, за сега се насочвам към Н51w.
                      Последно редактирано от NIKSD; 17-02-13, 18:30.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #56
                        От: Челник за туристически нужди

                        Относно цветната температура,има конверсионни филтри,корегиращи цвета в доста сериозни граници.
                        Пример:при цветна температура 6100К и слагане на конверсионен филтър 1 плътност,получената нова цветна температура ще е 3700К.
                        6100К и филтър 1/2 получаваме -> 4900К.
                        Филтърът е оранжев,желатинов,лесно се реже и е на фирмите LEE или Rosco и се ползва професионално в киното и телевизионните продукции.
                        Ако някой желае,мога да му пратя парче 5х5см от 1/2 плътност,примерно и може само да си го отреже и закрепи някак на челника.
                        Удобството е, че когато е необходимо точно цветопредаване,този филтър се слага,при нужда от повече мощност, се маха

                        Има и различни дифузьори,също с различна плътност,така,че не е проблем и разсейването на светлината при източника с по насочена светлина


                        Естествено при ползването им има и минимална загуба на светлинна мощност,но се получава различен ефект от стандартния заводски.
                        Последно редактирано от charger; 24-02-13, 19:12.
                        Пътят е целта.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Челник за туристически нужди

                          Интересно инф,Благодаря.

                          Няма да е за челник,а за фар ЛЕД,само ми е чудно как това ще държи на солена вода ма за опит не таковат,ще вкарам някой долар за проба.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #58
                            От: Челник за туристически нужди

                            За Лед фар,може да е същия филтър,но от оптична пластмаса,доста качествена,на фирмата Кокин (Cokin).В зависимост от големината на фара,има и различни размери на филтрите.

                            http://www.cokin.co.uk/

                            Конверсионният филтър за 6100К->3900К е Филтър Cokin P030 (Orange 85B)

                            http://www.cokin.co.uk/pages/colour3.htm - Тук гледайте филтрите от серията 85 - A,B,C



                            Това са филтри за фотография и видео,може внимателно да се пилят, режат и дупчат.
                            Пътят е целта.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Челник за туристически нужди

                              Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
                              Естествено при ползването им има и минимална загуба на светлинна мощност,но се получава различен ефект от стандартния заводски.
                              Разбира се, че има. Прочее, първите диоди с ниска цветна температура точно така ги и правеха. Сега освен филтри им слагат и други луминисцентни багрила.

                              Кандидатирам се за парчето филтър.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Челник за туристически нужди

                                Колега, който и да вземеш от изброените няма да сбъркаш.Всички са добри.Всеки има + и -
                                Аз лично имам 3, Petzl Tikka XP2 ; Petzl e-LITE ; и един на SERT(марка риболовни бринадлежности).Доволен съм от всички.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X