Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Челник за туристически нужди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Челник за туристически нужди

    Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
    Аз пък един път като ходих за риба и извадих един газов фенер от водата. При това светеше.
    Ако намалиш метрите на ефективност до 7-8 метра и часовете до 25 преко сили, може и да загася фенера.
    Ха на бас? Само, че не на бири. За метрите- може и да са по малко не съм ги мерил с рулетка, но за времето залагам 12-годишно. Намираш си 2 свободни денонощия, идваш и гледаш...и после публично признание. Желателно е наличие и на секунданти.
    Вариант 2:
    Купуваш си същия,(ще ти кажа от кой магазин на Л.С.) зареждаш го със същите батерии и го пробваш в домашни условия. После само публично признание (спестяваш уискито)

    Избирай...

    П.П. Понеже ме амбицира, му сложих нови батерии и от терасата осветих прилично паркинга пред блока. Живея на 7-ми етаж. Камерата на телефона ми е много куца иначе и снимчица ще ти кача. Ти сметай метрите.

    П.П.П. Пия мистър "Джак"
    Последно редактирано от siem; 08-05-16, 20:13. Причина: П.П.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

    Коментар


    • #77
      От: Челник за туристически нужди

      Приемам, при едно условие, защото другото вече не е същото (метрите). Ако свети повече от 15 метра, повече от тридесет и пет часа, но да свети, не да междука имаш и уискито. Ще ми спестиш точно 96 лв. Така, че пращай на лични от къде си го купил.
      Ако нещата опрат до секундант, аз ще ти кажа, кой, но ти ще го убеждаваш да се наеме с подобна глупост.
      Второто ако е, ако загубиш аз ти казвам кой челник ми е необходим и ти го вземаш.
      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

      Коментар


      • #78
        От: Челник за туристически нужди

        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
        Аз обаче имам още едно наблюдение за тези години - и при мен, и при много от моите познати винаги на една ръка (айде, на няколко ръце) разстояние има поне една тика и поне един челник, който сериозно я превъзхожда... и по причини които или не са ми докрай ясни или са трудни за обяснение в няколко реда, редовно се използва тиката, а не "по-добрия" челник...
        Ще ти кажа причината според мен - повечето "накъдрени" челници ти трябват 2 висши и 4 дена отпуска за да им запомниш всичките режими и под-режими на работа - турбо-та, стробове, и т.н. Докато Тикка-та си работи на простия принцип "цък-свети, втори цък-не свети". Поради същата причина турбо-гъзарския Лед Ленсер Н14 събира прахоляка на рафта у нас, а със мен си нося един Примус дето не си знае годините (в едната чанта) и една Тикка RXP в другата раница.

        П.С. Преди години подарихме на един колега Myo (не помня кой точно модел) - оплакваше се от доста специфичен бъг. Пъпката на подвижния дифузьор, в свалено положение (фокусиран лъч) пречупвала доста гадно светлината и хвърляла бликове в очите му (той се занимава със спортно ориентиране). При теб има ли го този проблем?
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #79
          От: Челник за туристически нужди

          Аз също се оглеждам за челник, с който може да се тича и да свети достатъчно силно. Zebra-та на Icerunner е добър модел, но не прилепва по челото и се клати много.
          В момента дочупвам един Energizer с два диода и "минус лумена", но върши работа и не го мисля. Не хаби батерии и свети с приятно петно за ходене. Но само за ходене. То някои си взимат челник и искат да свети на 300м., което няма никаква логика....

          Коментар


          • #80
            От: Челник за туристически нужди

            За бягането се огледай за нещо с изнесени батерии. Може на колана примерно. Сашо има и такива.


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #81
              От: Челник за туристически нужди

              Аз да споделя за челник в средния клас с много добри параметри и приятна цена - Black Diamond Spot 2017 /300lm/ има го по нашите магазини - около 80лв.

              Коментар


              • #82
                От: Челник за туристически нужди

                Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                Аз да споделя за челник в средния клас с много добри параметри и приятна цена - Black Diamond Spot 2017 /300lm/ има го по нашите магазини - около 80лв.
                Добре изглежда като параметри.
                Нещо аналогично, но с АА батерии дали има на пазара?
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #83
                  От: Челник за туристически нужди

                  За съжаление не съм намерил.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Челник за туристически нужди

                    От 10на дена ползвам ежедневно Petal reactic +.
                    След първоначалното ми объркване от начина на включване и заключване на челника, го препоръчвам силно.
                    3 режима на активно сменяне на силата на светлината, както и избор на това дали да работи широкоъгълнят лед или този за голямо разтояние. 3 режима за постоянно светене, без автоматична корекция.
                    Блутут връзка (on/off) за свързване с андроид( малко е бъгаво приложението,но работи) или iOS.
                    Смисълът е, че могат да се правят профили в телефона и да се качват в челника, както и в реално време да показва заряда и да се корегира силата на светлината. Може и да се пращат светлинни сигнали с морзова азбука.
                    Идва с презареждаема micro USB батерия, допълнително може да се сложи кутия за 3хААА батерии.
                    Впечатления - перфектна работа на челника в реактивен режим,веднага променя лъч и сила, това ми е вече основния челник. Като недостатък в този режим батерията се изтощава по бързо. При необходимост от по дълго светене се минава в класически режим.
                    Цената е 150лв, лумените 300.
                    Пътят е целта.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Челник за туристически нужди

                      Много е хубав Reactica .. Много.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Челник за туристически нужди

                        Искам да взема за селото 2-3 челника и два фенера.
                        Също и нещо като Петромакс на 220V (за удължаване на деня )

                        Такъв фенер е доста удобен защото може и да се лепи за метал, има и кука.
                        Под 10лв дали може да се намери? С 3хАА батерии е (имаме такъв и вече един месец кара на първите батерии)


                        ---------------
                        С какви батерии работите - обмислям дали да не взема зарядна станция някаква и батерии. Но днес в голям хипермаркет,... гледам 16бр Varta Longlife (alkaline) за 11лв и се чудя има ли смисъл да се занимавам..

                        За челник - мислех на Petzl Tikkina , но ми се струва скъп за тези цели.
                        В Алито гледах някакви по 6-9$ с доста надути характеристики.
                        Опасявам се да не точат много бързо батериите.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Челник за туристически нужди

                          Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                          ...
                          Челник си взех преди три години, hama, до преди месец ми служи вярно за около 15 лева от хипермаркет. Светеше обилно, но на късо разстояние, преди да го накисна в един пороен дъжд наскоро и до там. Фенер за стаята си купих пак от подобно място, представлява развиващ се цилиндър с пружина:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9aef0ee4a2ca87baf88420b13edac5dc.jpg
Прегледи:1
Размер:7.9 КБ
ID:5799860

                          Доволен съм. Струваше пет-седем лева на прИмоция. Имам и две фенерчета по 15-16 лева, пак от кУфлЕнд, светят на 50-60 метра и с по час светене на ден изкарват повече от месец с батерии за 1.50-2.00 на фенер, не се трогват от дъжд и студ, нито от нормално изтърване. Общият недостатък и на трите осветителни тела за мен е изборът на режим на светене - минава се последователно през всички режими, а мен това ме нерви леко, особено с челника и фенерчетата за далеч.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Челник за туристически нужди

                            Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                            Искам да взема за селото 2-3 челника и два фенера.
                            Също и нещо като Петромакс на 220V (за удължаване на деня )

                            Такъв фенер е доста удобен защото може и да се лепи за метал, има и кука.
                            Под 10лв дали може да се намери? С 3хАА батерии е (имаме такъв и вече един месец кара на първите батерии)


                            ---------------
                            С какви батерии работите - обмислям дали да не взема зарядна станция някаква и батерии. Но днес в голям хипермаркет,... гледам 16бр Varta Longlife (alkaline) за 11лв и се чудя има ли смисъл да се занимавам..

                            За челник - мислех на Petzl Tikkina , но ми се струва скъп за тези цели.
                            В Алито гледах някакви по 6-9$ с доста надути характеристики.
                            Опасявам се да не точат много бързо батериите.
                            За челниците - моят скромен очите показва че има 2 типа челници. Petzl и всички останали.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Челник за туристически нужди

                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              За челниците - моят скромен очите показва че има 2 типа челници. Petzl и всички останали.
                              А моя е, че има доста по-добри от Petzl. Май най-доброто им е маркетинга...
                              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                              Drag Grand Canyon Daily
                              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                              LZ1JYM

                              Коментар


                              • #90
                                От: Челник за туристически нужди

                                И аз така
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X