Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Челник за туристически нужди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Челник за туристически нужди

    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    Не си вземай Тика, каквато и да е.
    Хубав челник, но определно е трудно да се ходи с него през ноща по горите.
    Свети слабо и фокуса не е хубав - или много центриран или много разпръснат.
    Освен, че е хубав челник, друго вярно в поста ти не виждам.
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

    Коментар


    • #32
      От: Челник за туристически нужди

      Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
      Освен, че е хубав челник, друго вярно в поста ти не виждам.
      Пробвал ли си да ходиш в тъмна гора или било в планината с него?
      Еми, energizer от 20 лева по-добре ти осветява пътеката.

      И да знаеш, че въобще не съм само аз с това мнение.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #33
        От: Челник за туристически нужди

        Първоначално публикуван от ivoj_bg Преглед на мнение
        Незнам защо смяташ за цената:http://www.ebay.com/itm/LED-LENSER-H...item53f07c8e75


        Тази червеена светлина за какво ти е??
        Предпочитам, освен другото, да го купя от тук. Все пак гаранциии, ала бала... Тикката почти беше спечелила, ама сега,след коментара на Джими, пак взех да обмислям Феникса.... Не е лесно, да знаете...
        Последно редактирано от NovemberCharlie; 03-12-12, 14:57.
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • #34
          От: Челник за туристически нужди

          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
          Пробвал ли си да ходиш в тъмна гора или било в планината с него?
          И да знаеш, че въобще не съм само аз с това мнение.
          Да и върши перфектна работа.
          И да знаеш, че въобще не съм само аз с това мнение.
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • #35
            От: Челник за туристически нужди

            И аз съм с две ръце за тиката! лек ,прибран и икономичен.

            Коментар


            • #36
              От: Челник за туристически нужди

              Охх... Пусто никъде не мога да намаря директно сравнение между двата...
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • #37
                От: Челник за туристически нужди

                Вместо Тиката може да вземеш един "Петел" Мио ЕрЕксПи или по-евтияния ЕксПи , на мен лично не ми харесва материала на Тиката . ЕрЕксПи-то го ползвам с колелото или като ходя вечер из пътеките , но за палатка и край огъня не е ефективен , защото няма цветен диот и съответно вадиш очите на всички срещу теб.
                Разликата в двата модела които препоръчвам е че ЕрЕксПи-то може да се програмира силата на светлината , но пък е по скъп така че за теб е ЕксПи модела ,мисля , че е в бюджета или леко отгоре , зависи къде го намериш

                ПослеПис : Преди да избереш който и да било модел , избистри си идеят къде и как ще го ползваш , защото ако ще си светиш замо в палатката и покрай огъня е едно , ако правиш преходи вечер и в дъжд , друго , ако ли пък се мушкаш в тесни влажни дупки и си удряш кратуната постоянно в тавана е трето ... .))

                Поздрави и дано дядо Мраз те ощастливи
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #38
                  От: Челник за туристически нужди

                  Идеята е съвсем ясна. Няма да се ползва за пещери. Основното му предназначение е да имам качествен челник, когато се прибирам от планината по тъмно. Няколко пъти ми се налага да вървя 2-3 часа след залез и с китайските боклуци е тегава работа. Особено зимата. На второ място е да се ползва в хижа или палатка.
                  Последно редактирано от NovemberCharlie; 03-12-12, 16:20.
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Челник за туристически нужди

                    Каквото и да напиша, всеки ще си избере това което му харесва. Но за протокола да отбележа, че след няколко годишното ми проучване на тема челници, при което закупих почти всичко произведено някъде и го тествах лично и в различни условия установих, че най-важното за един челник е:

                    Да може да се стартира директно на най-слабият си режим, без да преминава през останалите... (който е бил дълго време на палатка знае защо)
                    Да има стабилизация на силата на светене, а не постоянно очите да се нагаждат към промените и респективно човек да не "вижда добре"
                    Да има ултраниски (слаби) режими, силата на светене при които да не надвишава тази на четвърт луна... Само и единствено на тях може да се ходи продължително време в непознати планински условия без маркировка и без да се загубите..
                    Да бъде с диод, който има висок CRI индекс, т.е. максимално добро цвето предаване...
                    Да е лек, малък, с батерии от тип, който използвам за всичко останало...

                    Това са изводите до които аз, достигнах и с които не бих на правил компромис...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #40
                      От: Челник за туристически нужди

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Каквото и да напиша, всеки ще си избере това което му харесва. Но за протокола да отбележа, че след няколко годишното ми проучване на тема челници, при което закупих почти всичко произведено някъде и го тествах лично и в различни условия установих, че най-важното за един челник е:

                      Да може да се стартира директно на най-слабият си режим, без да преминава през останалите... (който е бил дълго време на палатка знае защо)
                      Да има стабилизация на силата на светене, а не постоянно очите да се нагаждат към промените и респективно човек да не "вижда добре"
                      Да има ултраниски (слаби) режими, силата на светене при които да не надвишава тази на четвърт луна... Само и единствено на тях може да се ходи продължително време в непознати планински условия без маркировка и без да се загубите..
                      Да бъде с диод, който има висок CRI индекс, т.е. максимално добро цвето предаване...
                      Да е лек, малък, с батерии от тип, който използвам за всичко останало...

                      Това са изводите до които аз, достигнах и с които не бих на правил компромис...
                      Благодаря! Наистина ценно. Предвид бюджетното ограничение да имате някакво предложение (може и на ЛС)?
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Челник за туристически нужди

                        Energizer - 24лв. С два бели и един червен диод. Тики-пики...80-100лв. Тествано отново последния уЙкенд по тъмно. 24лв. не са проблем предполагам, вземи го...тествай, ако не ти хареса аз ще го купя. Щом е за туризъм тествай. Ако е за пещери, вече не разбирам.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Челник за туристически нужди

                          Поръчал съм сигурно над 15 такива челника-никакви проблеми с тях,ползвам го то 3 години и повярвай ми уникален е ,има си копче за плавно регулиране на светлината,можеш да си нагласяш фокуса плавно за близко/далече,можеш да го навеждаш и да го изправяш/нагоре надолу/светлината му е отлична за всякакви условия ,а бе челник да си е...е
                          Прикачени файлове
                          Колкото е по-добър джипа ти, толкова по-надалеч ще ходиш пеша за ТРАКТОР !!!!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Челник за туристически нужди

                            Да кажа само, купих от .........( не помня името, трябва да си видя фактурата утре) ООД страхотен челник , три пъти, че все ми го отнасяха приятели. Около 130-140 лв. Бесен е. Венци Петров е човекът, който може да Ви го набави, другият е Събин , но той не е в БГ.
                            Невероятна светлина, без артефакти, даже имаше тема , в която правих снимки, как светят различните челници.
                            Понеже пак ми го отнесоха, не мога да напиша марка и модел, но Венци знае за какво става въпрос.
                            С една АА батерия е и свети колкото 2-3 китайски челника с по 16 диода, а е само с един крий диод.

                            ПП. Май беше някаква Зебра.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #44
                              От: Челник за туристически нужди

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              NC само за идея го дадох,че е на нормална цена и не пуска водица за разлика от другите.

                              На 60 % от цената на Тиката е,дьржи под метьр вода 30 минути и е сравнително леко нещо което ми стои в раницата 3 години и горница.

                              Гледам го нов запечатан в Ибей за 29 кинта или колко се навие и 10 кинта доставка до БГто.Врьзва се на доста под 100 кинта.

                              http://dx.com/p/cree-xr-e-r2-wg-emit...ium-star-15943

                              Някои им сменят диода с това горе,но аз сьм доволен и от оригинала.
                              Малко прясно инфо - това държи доста повече от 30 минути и доста повече от метър под вода.На брата челника прекъсна 3 пъти / протекла скапана батерия вътре / и той му се нервира и го метна в морето.След около 5 часа и на дълбочина около 4 метра нещото си светеше,сега остава да намерим водолаз да го извади.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #45
                                От: Челник за туристически нужди

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                Малко прясно инфо - това държи доста повече от 30 минути и доста повече от метър под вода.На брата челника прекъсна 3 пъти / протекла скапана батерия вътре / и той му се нервира и го метна в морето.След около 5 часа и на дълбочина около 4 метра нещото си светеше,сега остава да намерим водолаз да го извади.
                                Въдица нямате ли?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X