Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До-лекарска помощ, аптечки, лечение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До-лекарска помощ, аптечки, лечение

    Още по-тъпо е (((( Знам даже разни гнусни продавачи на лекарства. Бизнесментове с папионки. Обаче аптечката ми е празна. Няма нищо за контузни рани, няма превръзки за изгаряния, няма кислороден балон, няма противошокови ампули, промедол даже няма. Тия буклуци се гордеят с това че не продават "такова". С погнуса казват за "таковато". В тая държава няма освен противотравматични комплекти и противопожарни. Не се продават, не се произвеждат, не се и внасят.
    А покани някой чужденец на състезание! Добре дошли в Абсурдистан!

  • #2
    За съжаление е така.
    На вторият преход до Емине трима австрийци се удариха яко, но отказаха да бъдат лекувани в нашите болници само при вида им отвън и най-вече отвътре Навремето съм постъпвал за три дни в болница в Гренландия , имах бъбречна криза. Няма да ви казвам какъв лукс беше стаята ми. Гледат те като писано яйце и каквото поискаш ти дават!
    Сега ми идва на ум, че пропуснах да си поискам нещо много важно от сестрата.
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • #3
      Ммм ... А няма ли нещо аванта за билетите през зимата? До Гренландско? Доколкото разбирам от вкусове може и заедно да се пребием, после ще казваме че неква криза ... Се едно че бъбречна))
      Мани ги болниците, там е отделна страшилка. Аз съзнателно, нарочно и упорито търся кво да е за ДОлекарска помощ. Първите 10 - 20 минути, или ще живее или не. НЯМА! И никога нямало да получат, идиотчетата се гордеят с това! Купи си силиконови цици, за тая работа има и отстъпка, за ударен човек няма!
      Мамка им педераска и търговци в американски стил. С лют кеф утре ще превържа опечения разпран задник на някой такъв на магистралата като усуче Аудито около колелото на някой ТИР. С неговите си долари, от пачката от кредитната му карта.

      Коментар


      • #4
        Болниците скоро няма да се оправят, или поне да станат в тоя вид за който говори Жоро. Може би сте чували какви пари се отделят от БВП за здравеопазване там някъде и какви са им здравноосигурителните вноски. А при нас как е? Нищо общо! Затова скоро и на йота няма да ги доближим. Стефане кислородни балони няма, но на специализирани места има малки кисл. бутилки /за тях трябват редуцир вентили!,специални маски и въздуховоди/, а пък и стигне ли се дотам в гората или някъде далеч в полето, болният го пиши бегал. Не знам къде си търсил, но има всякакви спец. превръзки - рани, изгаряния и др. Даже вече има и пакети със стерилна марля! Дезинфектанти всякакви, пък и добрият стар Йод и той става. Най-добрите противошокови средства са свободните дихателни пътища, спиране на евентуално външно кървене и доброто обездвижване и обезболяване. Противошокови ампули като такива и Промедол вече няма. Като ми остане повече време ще напиша какво точно трябва да има или поне е препоръчително. Друг е въпросът кой как ще съумее да си послужи с тези неща!?

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Doc
          Като ми остане повече време ще напиша какво точно трябва да има или поне е препоръчително. Друг е въпросът кой как ще съумее да си послужи с тези неща!?
          Темата е много сериозна! Това което продават за автоаптечки са детски комплекти "д-р Охболи"!
          Старите Москвичи слагат в джоба си по отношение на аптечки всички нас!
          Ако можеш опиши какво трябва да съдържа добре оборудваната аптечка и може да спасиш нечий живот!

          Как стои въпроса с обездвижващите материали ? Има ли кратки наръчници за спешна помощ?

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Doc
            Друг е въпросът кой как ще съумее да си послужи с тези неща!?
            Именно това е въпросът. Извинявам се за невежеството, но единственото което знам, е че видиш ли пострадал не трябва да го пипаш за да не му помогнеш да сдаде богу дух. Знам как да използвам йод, бинт и лепенки, но не съм сигурен, че знам всички ситуации в които е подходящо Та затова ме е срам да си го призная, но аптечката я имам, за като ме спре КАТ.

            Та имам и предложение към Венци, може да организира такъв курс, мисля че ще е много полезен
            LZ1JJJ

            Коментар


            • #7
              Дани курса по:

              Оцеляване, първа помощ, необходимо оборудване и инструменти, аптечка и материали за първа помощ.

              е вече обявен и актуален. Има го в списъка от курсовете които организираме под номер 11. Предвиждаме да се проведе в началото на следващия месец, и още днес ще го маркирам като активен за записване. Лектор на курса ще бъде лекар със специалност анестезиология и реанимация и с богат практически опит.
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                Венци, нека Doc да даде някакви напътствия и тук в темата за тези, които сме от "селата".
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #9
                  По-горе той е обещал да го направи, аз се присъединявам към твоята молба...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    извинете ме че може да прозвучи грубо но ако ви издъхне някой в ръцете докато се опитвате да му помогнете ,после ме съмнява че такива разправии щте си имате че пишман щте станете
                    ако не разбирате и не сте обучени точно какво трябва да правите по добре не се занимавайте
                    с изключение на случаи при които предполагате че човека си е глътнал езика /то си личи/ в общти линии
                    или ако тече кръв може да се опитате да я спрете
                    все пак моите наблюдения са че всеки по запознат с законодателството избягва да се меси в такива нещта
                    завчера качвах едни баири с мотора а отдолу има една чешма и едни хора си пълнеха вода като ме видяха кви ги върша решиха че трябва да изчезнат щото ако се пребия да не станели свидетели,после ми го казаха като се разговорихме
                    живял съм в едно общтежитие и в една стая даже с студенти по медицина и те са ми казвали същто че са ги предупредили изрично от факултета че докато завършат нямат право да се месят дори и да видят че някой умира и да знаят какво трябва да се направи
                    иначе хора с немедицинско образование можело да се месят
                    въобщте най добре на никого да не се случва да попадне в подобна ситуация

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от mitkov
                      извинете ме че може да прозвучи грубо но ако ви издъхне някой в ръцете докато се опитвате да му помогнете ,после ме съмнява че такива разправии щте си имате че пишман щте станете
                      ако не разбирате и не сте обучени точно какво трябва да правите по добре не се занимавайте
                      с изключение на случаи при които предполагате че човека си е глътнал езика /то си личи/ в общти линии
                      или ако тече кръв може да се опитате да я спрете
                      все пак моите наблюдения са че всеки по запознат с законодателството избягва да се меси в такива нещта
                      завчера качвах едни баири с мотора а отдолу има една чешма и едни хора си пълнеха вода като ме видяха кви ги върша решиха че трябва да изчезнат щото ако се пребия да не станели свидетели,после ми го казаха като се разговорихме
                      живял съм в едно общтежитие и в една стая даже с студенти по медицина и те са ми казвали същто че са ги предупредили изрично от факултета че докато завършат нямат право да се месят дори и да видят че някой умира и да знаят какво трябва да се направи
                      иначе хора с немедицинско образование можело да се месят
                      въобщте най добре на никого да не се случва да попадне в подобна ситуация
                      Егоизтично мислене... Ако мисля, че мога да помогна ще опитам!

                      Коментар


                      • #12
                        Е кво, да го фърля да умира ли? Ако искам да го утрепам хич няма да го чакам да попадне в катастрофа, сам ще се погрижа. Ми ако не искам? После кво да правя колкото ми е останал живот с няква там съвест? Естествено че ще направя всичко което мога, предпочитам после да се карам с прокурора отколкото да се гръмна за мухльовщина.
                        А травмите заради които не бива да се пипа пребития човек не са чак толкова много, и лесно се запомнят. От останалите не се умира току-така от просто местене а виж от кръвозагуба - бързо.
                        Ако Венци е завербувал някой читав доктор - добре, ако не - да говоря с някой от Пироговските травматолози. Има достатъчно луди за да ни се вържат на ъкъла, и хората са с колосален опит и от по-тъпи и от наште изпълнения.

                        Коментар


                        • #13
                          Ако Венци е завербувал някой читав доктор - добре, ако не - да говоря с някой от Пироговските травматолози. Има достатъчно луди за да ни се вържат на ъкъла, и хората са с колосален опит и от по-тъпи и от наште изпълнения.
                          тва вече е идея
                          аматьорщтината в тия нещта не е много желателна

                          Ако мисля, че мога да помогна ще опитам
                          повечето сме така
                          но има всякакви хора и специфични ситуации
                          и май има доста хора дето после съжаляват /за съжаление/

                          нещтата са сложни и всяка ситуация е специфична

                          аз например на един мотокрос спрях да помогна на едно момче което падна много лошо
                          помислихме дори че щте спрат състезанието после други ми се караха щто съм спрял че щтели да се блъснат в мене /момчето което падна караше първи а аз трети когато падна/ и че можело да стане по голяма беля така като спра
                          повечето си продължиха минаваха покрай нас на милиметри едва не ни пребиха и състезанието не бе спряно настана голяма суматоха славаБогу накрая момчето оцеля макар че дълго време бе в безсъзнание а после в болница

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от mitkov
                            ... повечето сме така
                            но има всякакви хора и специфични ситуации
                            и май има доста хора дето после съжаляват /за съжаление/

                            нещтата са сложни и всяка ситуация е специфична
                            Вярно е обаче при всички случаи е кофти: ако опиташ и сбъркаш - кофти; ако нищо не направиш и човека си замине - пак кофти ...

                            затова е добре да имаш понятие какво и дали можеш да помогнеш ... нещо, което за съжаление почти никой не знае ... повечето хора се панираме дори при едно алкохолно отравяне и не знаем какво да правим ...
                            Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                            Коментар


                            • #15
                              затова е добре да имаш понятие какво и дали можеш да помогнеш ... нещо, което за съжаление почти никой не знае ...
                              да точно тва е проблема

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X