Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Специализирано оборудване за палатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Ако искаш глезотия си вземи ръчно кована.
    иначе е се двеста.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • Вальо
      Вальо коментира
      Редактиране на коментар
      Глезотия за колекцията на стената- разбирам, ама за нещо, дето всеки ще го маа както му дойде, а децата ше кОпат съкровища с него- Аре нЕма нужда...

  • #77
    Е тогава от хоремага една ще ти е идеална. Дървения сап на нещо евтино ще се разсъхне в един момент. Аз бих заложил на пластмасова дръжка
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #78
      Имах голям чук на Топмастер. Ползван е 2 пъти и половина. Защото последния път му се счупи дръжката точно където влиза в чука. От раз се счупи. Добре че не стана като замахвам, а когато удрям бетона, че можеше да усмъртя някого. Не знам дръжката на брадвата до колко е сигурна.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #79
        Вальо, като гледам на къде си тръгнал може да пропуснеш Унимога и да се целиш направо в Зетрос

        По отношение на брадвите - имам 3 различни ковани, всичките хускварна, но това е печата на дръжката, на главата печата е на различни шведски ковачници. Имам и фискарс с пластмасова дръжка. От гледна точка на класа - нищо общо. От гледна точка на функционалност - всичките си имат предимства и тези на фискарса не са малко. По важното, обаче е друго - прицелил си се в брадви за цепене, те са страхотни, но само за това. С такава брадва нищо, ама нищо не можеш да отсечеш. По лесно ще е да мааш с чука докато го счупиш Обратното не е вярно - брадвата за сечене става И за цепене, макар и не с такъв кеф. На кратко на къмпингарство КАТЕГОРИЧНО ти трябва брадва за сеч, а не за разцепване. Нищо, че имаш резачка... Във връзка с това, фискарса (но не този, а нормалните) е доста универсален и цепи не лошо...
        Последно редактирано от icerunner; 24-03-21, 21:50.
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Има още място той,моите стоят ще закачени на стьлбата вече,преди това бяха горе в Якимата,събира яко железа.
          Кьсата за цепене се събира и под седалката,това и е хубавото,но е вярно,че става само за къмпинг и леки цепеници,а за сериозно рязане аз си ползвам триона

      • #80
        Аз пък що дръве съм нацепил с нещо такова на младини:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:428
Размер:14.2 КБ
ID:6724294
        Ама не съм знаел тогава че имало Фискарси и подобни де
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #81
          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          Аз пък що дръве съм нацепил с нещо такова на младини:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:428
Размер:14.2 КБ
ID:6724294
          Ама не съм знаел тогава че имало Фискарси и подобни де
          Е това е истината. Не ти требва "топор", требва ти "манара". С такова нещо добър размер и цепиш, и сечеш, и дялкаш. Те нашите деди не са били глупави.
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #82
            Е на Фискърса какво му е за 35-45 пари?
            Хускварната е двойно и тройно,разни Шведки са по 10 пъти горница и май има защо ма на Фискърса какво му е кривото за 5 кутии цигари?

            Брадвичка за сечене,ако сечеш става,но става и за цепене ако няма друго ма то и Фискърса става.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #83
              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Е на Фискърса какво му е за 35-45 пари?
              Хускварната е двойно и тройно,разни Шведки са по 10 пъти горница и май има защо ма на Фискърса какво му е кривото за 5 кутии цигари?

              Брадвичка за сечене,ако сечеш става,но става и за цепене ако няма друго ма то и Фискърса става.
              Е той Вальо гледа някакви по сто и кусур кинта. Скъпи цигари пушиш ти
              Не че сто лв са някаква крупна сума, но за цепене е се тая. Там се работи с маса и клиновидна форма.
              За сечене също съм фен на скандинавската бойна брадва
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Доживотна гаранция имат ако не се лъжа,има и строшени,не е като да не се трошат ма ти ги сменят. Една циганска за 50 лева ще върши същата работа,нищо особено не
                е ни Фискарс ни подобните на пазара, но си идва остра,пластмасова удобна дръжка,кеф ти модел са цепене кеф ти за сечене,100 пари,какво му плащаш.

                Скандинавките тук са по 400-500 долара и такова няма да закача да виси зад комбито - ни имам как да го вържа да не го крадат ни ако го изгубя ще ми е все тая,500 кинта са бая цигарки,не е като 50,виж ако се засиля да се състезавам с нея или ми изпадне къща в гората,чакат ме едни 15 кубика / помня аз помня едно време / и ги имам парите ммммммм може ма да го разхождам до кален язовир зад комбито за 10 цепеници.......ега не дам 500 кинта за брадва.

                500 кинта са Дювал електрическа резачка с 2 батерии,малка Фискарс за цепене,средна Фискарс за сечене,мачете Фискарс и много добър трион с 2 резака,за бакшиш малък Шарад манарче за около огъня.........е предпочитам тоя комплект пред Шведката.

                Сега ще ме караш да ти ги снимам хахахахха

            • #84
              Снимай За сечене освен циганските и няколко китайчета имам Хускварна.
              мачете само и единствено оригинално - ем е без пари. Трамонтина. ))
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                След 2 месеца ако се сетя,че съм малко на бачкане

            • #85
              Тая става ли за “универсална” (61 сантиметра, аз съм 175) Фискарс вече не предлагат универсални, на Хускварна това е единственото предложение, има и на щил някакви... Дайте линк към нещо, дето го има и става.

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:A8005A17-18A9-4BE7-B335-87343592E675.jpeg Прегледи:0 Размер:248.8 КБ ID:6724386
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Е па баш това Хъски е двойно на пари от Фискърса тук

                На размер ще ти пасне май,може една идея по-дълга да е,около 70 см ако ‘е се заиграваш яко със сеченето.

            • #86
              https://www.olx.bg/ad/malka-bradva-o...2-ID6lM4K.html
              тоя ми изглежда от боята. Бих го преслушал.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • Вальо
                Вальо коментира
                Редактиране на коментар
                За джилезото се доверявам на братята, но за дръвото- йок. Трябва все да я закисваш или да набиваш клинци преди работа, че иначе почваш да тренираш мятане на чук...

              • turtey
                turtey коментира
                Редактиране на коментар
                В Бриколаж и Практикер има хубави сапове.

              • crazyjob83
                crazyjob83 коментира
                Редактиране на коментар
                От тези от боята по-добре далеч.

            • #87
              Ето я: 73 сантиметра, 1450 гр., универсална :

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:76CB4502-F52B-4563-BAC0-45336A4768C6.jpeg
Прегледи:392
Размер:300.3 КБ
ID:6724581
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Взимай,а аз ако не забравя ще ти снимам мойта как виси на задника на комбито

              • pan_rt
                pan_rt коментира
                Редактиране на коментар
                с тая ме можеш да чукаш с обратната страна ако потрябва

              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Да,за сечене е,модела за цепене е с другия захват на дрьжката и е мислен за забиване на клинове.

                Става ма трябва да си точен,ако нямаш чук и с това става

            • #88
              Днеска поразпънах жиците:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2021-04-10_15-26-48.jpg
Прегледи:358
Размер:232.8 КБ
ID:6730990
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2021-04-10_15-27-32.jpg
Прегледи:355
Размер:64.7 КБ
ID:6730992
              Панела номинално е 120 W, но всъщност на априлското слънце едва вдига до 60W. Хладилничето бачка много тихо и сравнително бързо свали до -10, все пак отчитайки факта, че навъм беше около 14-15 гр. За окло час и половина волтажа на батерията не се промени нито нагоре, нито надолу.
              Прикачени файлове
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • brum
                brum коментира
                Редактиране на коментар
                Ако не стигне вземаш още един. Моите са 2 по 80 вата, ама общо правят 100 вата в най-големите жеги. Сам дето не ги нагласям - слагам ги на покриван а колата и пуска едно въже да ги държи, че като духне вятъра се опитват да си тръгнат.

                Та с тия 100 вата максимум дето правят панелите акумулатора за хладилника седи винаги пълен. Даже ги прехвърлям на стартерният акумулатор да дозаредя него, че джипката седи все с отворени врати и си харчи ток. Та си мисля, че ще ти стигне.

                Другото е каква е разликата в и извън хладилника. Моят седи на жега в колата. Вътре е сауна, а в хладилника е 2-3 градуса. Ако го извадя на сянка сигурно ще харчи ток на половина.

              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Добре си,5 ампера за 5-6 часа ще бута и лятото,просто през Април е така,Нама как да стиснеш 100 вата от панела 6 месеца в годината.

                2 по 200 / грубо,220 са иначе / на преден джам на Тойота на ширината на Египедските пирамиди бутат около 14 ампера 7-8 часа на ден,хладилника дърпа 4,на 40 градуса жега на слънце си работи с дни от батерията на колата,за нея както казах има вързано какво ли не,100 ампера АГМ,обикновенно около 11 сутринта е пълна на 100%
                Последно редактирано от BENZBOSS; 10-04-21, 15:46.

            • #89

              Хвърлил съм око на такива панели - гъвкави са и имат метални капси (не знам как се казват тия армивоки на илиците ), през които може да се прокарва въже и да се фиксират външно и вътрешно..

              За сега плана е да намеря размер, който да покрива предното стъкло и да може да се използва като вътрешен сенник, когато колата е паркирана.

              За истинско приложение, мисля да го "лепя" на предния капак или на покрива с "магнитна" лента- няколко ивици от тая лента, залепени с двойнозалепващо тиксо.
              Тавана ми е оребрен, така че лепенките трябва да се оразмеряват според ребрата.
              Дупките ше помагат за допълнително фиксиране.

              Явно трябва да си взема и 5-10 резервни инструмента за разглобяване на тия възки, щото били бая чешитести

              Основно съображение ми остава въпроса със складирането на панела.
              Мисля да го държа като окачен таван в багажника, с някаква конструкция, между дръжките на тавана за 3тия ред седалки.

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Фирмата е Ленсун както писахме,имат модели панели за доста модели коли според профила на предния капак.

                Купи си магнитни листове за снимки - лепиш към панела и след това с магнита за предния капак,моите ги взех за 16 долара 8 бройки или нещо такова.Намери си и въздушен оптекател,да не ги повдига при скорост.

                Панела ще е около 80-90 вата,някои с плоски капаци събират и по 130 ватов панел,цена на малкия около 320 долара при мен

                За предния прозорец и да го ползваш като сенник има сгъваеми,гледай да не ти покрива целия прозорец,че това почти не се гьне и ако имаш 2 камери,радар детектор и 2 стойки за телефона на предния джам като мен и няма монтиране.Можеш да вземеш някакво малко кекаво панелче,да махнеш релето и да вържеш запалката да е жива постоянно,не става за зареждане,а само да подържа батерията жива или поне моето 30 ватово за това става.Малко е обаче и може да си стои постоянно на таблото,не пречи въобще,40 кинта или нещо такова беше

              • large
                large коментира
                Редактиране на коментар
                Boss-е, благодаря за насоката. Интересни са тия панели, разкроени точно за предни капаци.

                Аз се бях насочил към магнитни ленти, за закрепване, но не мисля да ги оставям в движение.
                За цели листове си мислех и аз, ама се чудех ако контактната площ е много голяма, при отлепване, дали няма да се прецакат клетките.
                А между лентите, може да сложа някакви връви да отделям по-голяма повърхност наведнъж и да не се гъне панела.

                Точно такъв дефлектор имах, ама се пръсна на магистралата, а чаршафи не ми се гонят

                За инсталирането на предното стъкло си мислех да става с плъзгане отстрани, на отворена врата, ама аз все още нямам нищо, освен стойка за телефон, и то гумена, дето разчита на триене да се задържи на таблото.
                Запалки имам даже 2, на 1 педя разстояние, ама съм намислил да заменя тая цялата пластмаса с нещо от метал, дето да е под наклон и да събира старите копчета, както и волтметър, може и амперметър, няколко USBта с амперметри и т.н.

                https://thumbs.dreamstime.com/z/novo...-156286290.jpg

                Основния "проблем" сега е че колата стои в подземен гараж, та няма слънце наоколо.
                Хубавото е че контакта е през един GL320 разстояние и само си пускам удължителя зад него и си профилактирам акумулатора.

            • #90
              А ако няма да се движиш с това на капака е лесно,продават се кръгли неодим магнити с дупка по средата,в нея слагаш един болт и нанизваш панела на болта,няма да мръдне пък и ще има охлаждане под панела.Аз мисля да карам с това,монтирам и заебавам та за това съм си взел листове,лепя ги на панела и не ги свалям,от другата страна на лоста е гумирана мека магнитна материя,все ще ми издържи кило и половина панел.

              https://www.magnetshop.com/neodymium...-coated.html#1

              Заалки имах 2 на таблото,разкарах едната и сложих кръгла макина с 2 УСБти и волтметър директно към батерията на колата,в другата запалка съм набил 5 УСБта плочка с велкро,а между седалките имам една нормална запалка,в багажника още 2,едната директно за батерията с дебел кабел.Комбито се ползва и за зареждачка,кой какво има зарежда в него та ми трябва всичко да работи без да е на контакт,а за да не го мисля съм се прицелил в един Ленсун за предния капак ма все не ми остава време за атака.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X