Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Специализирано оборудване за палатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Така де ма ония от Планър имат история някаква,гаранция дават,ми ало тестове някакви,не ти поти палатката.......тинтириминтири

    Аз такова бих платил ако ще го монтирам на кампер,лодка,вила........за палатка един газеняк и як спален чувал с добър матрак и нека да е зима.
    Не си заслужава мьката и парите според мен,на голяма палатка и циганско кюмбе върши работа,има ги за по 150 кинта неръждавейка.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      Комбайн ако търсиш ммммммм аз имам Суаоки,много хора са доволни от Реноджи,големите модели ще го хранят тоя хладилник без проблеми.
      Аз бих инсталирал втора батерия ако имаш място в джипката

      Дакота литиева батерия,зарежда и на минусови температури,имат 100 ампера модел,Виктрон зареждачка,300вата Лексон солари и Виктрон конвъртър от стартовата до литиевата батерия.Това ако много те друса тока,мерака и парите.

      Комбайн е мързеливия начин,отиват си едни 900 долара ма става

      https://www.goalzero.com/shop/portable-power/
      Последно редактирано от BENZBOSS; 07-02-21, 16:13.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #18

        Най-мързеливия начин ако нямаш място за втора батерия или те мързи да я монтираш под комбито.

        Група 31 АГМ батерия,морски терминали,соларен контролър Виктрон с WiFi монтиран до крачната спирачка,2 солара на предното стъкло и дебели кабели с извод за запалка в багажника.

        Храни какво искаш само слънце да има,отделно комбайна се ползва за преносим ток където ти трябва,а под седалката се държи стартова станция ако отплесна и свали батерията под нормалното макар,че хладилника има 3 защити които не позволяват да си утрепаш батерията колко и да си отплеснат.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5C40B414-FED7-46F4-A2D4-B2672142D671.jpeg
Прегледи:591
Размер:461.6 КБ
ID:6705631
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          Вариант - https://www.jackery.com/pages/portable-power-stations със солар от същите. Чехите ги продават в Европа, но най-голямата батерия я нямат.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Да - Суаоки,Джакъри,Гол Зиро,Реноджи,Рокпалс........комбайни да искаш,гледай да е поне 50 АЧ

            За цената на едно такова обаче ще си купиш 100 ампера АГМ батерия и много добра зареждачка за нея,кабелите са 30 кинта,инвьртьр по желание,моето комби има някакъв кекав вграден оригинално.Като теглиш калема то пак батерията държи 5 годинки поне и имаш отделни компоненти,един да клекне сменяш само него,а не цялата макина.

            Ни така ни иначе,делай и двете,е така да има
            Последно редактирано от BENZBOSS; 07-02-21, 17:07.

        • #20
          Трябваше да изчакаш до пролетта за хладилника,от нелас всяка година ги пуска на 850 лв промоция този модел.И аз съм му хвърлил око но търся доста под тази цена ако не намеря ще взема пролетта от нелас.
          0 8 76 36 8 542

          Коментар


          • Вальо
            Вальо коментира
            Редактиране на коментар
            Дано успееш да го вземеш на 850 кинта! Аз бая търсих и под 1200 не успях да намеря нищо...

        • #21
          Като почнат да го дават точно тоя модел за 850 кинта ми се обадете,да си взема и аз един
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • Вальо
            Вальо коментира
            Редактиране на коментар
            Абе, и на мен ми се вижда бая ниска цена, но след като колегата ги е виждал на тези пари- сигурно е възможно...
            По магазините, (където ги имат в наличност!!!) цената е твърда: 1949 лева:

            https://m.emag.bg/kompresorna-kutija...scenario_ID=52

          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            За марката не говоря,точно тоя модел обаче с малкото отделение над компресора и WiFi мнооооого ме съмнява да се продава за 850 лева,някои стари модели съм съгласен,за тоя съм яко скептик

          • Вальо
            Вальо коментира
            Редактиране на коментар
            ...........

        • #22
          Колко голяма батерия ти трябва? Имай предвид, че понатежава. Не като оловна ама 100Ач са примерно 10кг.

          Коментар


          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Контролъра ти е между зареждането и батерията нормално зарядно ако искаш го наречи което е между малкия ти генератор и батерията или между соларните панели или соларни генератори както някои ги наричат и батерията ти.


            Аз генератор не нося,не ми е притрябвал много 110 волтов ток,до 400 вата комбайна ми дава,повече не ми трябва,не нося нищо което да харчи повече от това.
            За целта съм си вързал контролър или зарядно за соларните панели до крачната в краката ми - 120 кинта,2 кутии цигари размер,за него съм вързал в солара колко предния джам на комбито на цена около 400 кинта с мощност 220 вата,на слънчево време набиват по 13-14 ампера на час та колко и да тормозиш хладилника,колко и неща да имаш за зареждане на 12 волта........слънцето набива ампеража обратно в батерията.
            Хладилника нормално работи по 20-30 минути на час с тормозене,харчи ми 4 ампера,смятай колко остават,за 3 -4 часа и батерията пак е пълна след цяла нощ хладилник и зареждачки включени в нея,зареждам 3 радиостанции,3 айпада,3 айфона,една работна или къмпинг лампа на Дювал,една JBL тонколона и хладилника.........батерии,челници,други бъзикнета.......... какво включват не съм гледал,6 входа за запалки имам в комбито плюс малко вградени USB та го ползват за контакт кой къде го барне.Отделно е светилник на лагера както и клюкарка - радиото му стои включено постоянно,антената на покрива и тонколона на тавана или предния капак,това въобще не го смятам и колко харчи,нито пък осветлението в купето или други бъзикни.


            Ти имаш малък генератор и си го носиш - купи си едни 100 ампера АГМ батерия,купи си едно зарядно от генератора към батерията което да вкарва поне 25 ампера,купи едни солари да ги висиш на палатката или на джипката и един контролър или зарядно за соларите.После по желание - или носиш батерията отделно или я завираш някъде в джипката и теглиш кабелите от и до нея.АГМа почти не се различава по волтаж на зареждане от нормалната батерия на колата та може да сложиш и ключ или шалтер или ба ли го как го знаят,като запалиш колата го включваш и ти зарежда батерията за хладилника,става и да си запалиш колата ако ти е клекнала стартовата по някаква причина.Тия ги има автоматични,има ги на каскадно зареждане,има ги на копче с реле.........каквото ти душа иска.

            По-простия и скъп вариант,но и по-какъв - един комбайн който има всичкото това вградено - батерия,зареждачка на 220 волта,контролър за солари,инвъртър за ток от 12 на 220,зареждане на телефони през УСБ,вход за запалка.........и си свиркаш,зареждаш го и си го влачиш къде искаш.Не може да го вали дъжд,не може да си подпреш колата с него,не става да си палиш джипката,става обаче за всичко друго.
            Последно редактирано от BENZBOSS; 08-02-21, 14:01.

          • Вальо
            Вальо коментира
            Редактиране на коментар
            Босе,
            дай малко повече информация за тази къмпинг лампа на Дювал и особено за JBL-а , че това са следващите неща в списъка от оборудването.

          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Работна лампа на Дювал,зе аз съм с такива инструменти и обикновенно си нося дрелка и винтоверт,зареждачката,3 батерии,бургии,ударни камъни.........и най-лесно една такава лампа,така или иначе батериите са с мене.

            https://www.dewalt.com/products/stor...ol-only/dcl050

            Става да си светиш из джипката,става да светиш като закачаш ремаркето,жена ти да реже салата на светло,децата да си търсят кучето в храсталака,да светнеш под джипката,да я закачиш в палатката,кеф ти права кеф ти под ъгъл...........45 кинта май беше,батерията и двойно ма батерии имах.

            JBLа ми е Чардж 4 модела ако правилно помня ма помня ли вече,прилича на тоя долу,спокойно го вали дъжд като дьниш Металика или Лили Иванова,до 5 сутринта я си свали половината батерия я не,може да си го ползваш за зарядна станция за телефонче,по-малките се събират в стойка за чаши в колата,аз ти предлагам поне 4ти размер да е,връзваш за телефона с Блутууд.
            Кофтито е,че няма как да го закачиш в палатката или под тентата,няма ухо за закачане та си носи пазарска мрежичка,да не се чудиш къде да го сложиш та да не го ритат

            Чардж или Флип,по желание,аз от Чардж 4 съм доволен,5цата обаче по-яко бие като ти дойде музата.

            https://www.cnet.com/news/jbl-debuts...eaker-for-180/

        • #23
          Не ползваш 12в изход на генератора, освен при авария с колата. Вече писах.

          Вместо литиева можеш да си вземеш оловна батерия и цената ще е друга. Оловните не искат и контролер на самата батерия. Монбат имат чудесни АГМ-та. Тежко на ръцете ама пък леко на портфейла, а за по-малко от 2-3 месеца автономка годишно литиева не си струва.

          Контролерът на солара може също да не е Виктрон а от някой дето горе-долу познава парите. Ще погледна наскоро какъв аз си купих.

          А генераторът по нашите ширини въобще е за много краен случай. Освен ако не настояваш за климатик в палатката.

          Коментар


          • Вальо
            Вальо коментира
            Редактиране на коментар
            Не, че настоявам, но би било доста добра опция да имам климатик в палатката. Колегите по- горе писаха, че този мобилен климатик, дето си бях харесал, Хондичката няма да може да го храни... Има ли климатик, който моят агрегат да успее да захрани???

        • #24
          Аз ползвам вече над 8 години ракла на газ. И в къщи я ползвам на 220В, а докато се придвижвам - на 12Волта. Та съдържанието пристига на местоназначението напълно с подходящата температура.
          Та съвета ми е да не си усложняваш живота с компресорен хладилник. Не, че не е гот, ама дали си струва? Все си мисля, че незамразяваната пържола е по - вкусна от замразената.
          Иначе в караваната ми хладилника, отоплението, готвенето и къпането са на газ и проблеми няма. Само климатика е на 220В и бичи на генератор, ако се налага.
          Последно редактирано от Пенчо; 08-02-21, 13:44.

          Коментар


          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Явно не ядеш сладолед в пустинята от хладилник захранващ се на слънчеви батерии,не го товариш и с 40 топли бири

          • Пенчо
            Пенчо коментира
            Редактиране на коментар
            Така е!

            За радост нямаме пустини в близката околия. Но пък имаме високопланински язовири, дето понякога на първи август ме е валял сняг.
            Та всеки / дето има нещо в кратуната/ би трябвало да може да прецени кое е по-добро за него.
            За гръчките и турските дестинации има и други условности, ама излизаме от темата.

          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            За съжаление няма пустини ако ме питаш мен,с малко каране и до там се стига обаче както и до Гърция пък на него точно това му трябва.

            От компресора по-добро няма,има компромиси

        • #25
          Няма по-добро от компресорния хладилник. Амонячните са силно компромисни. Даже в караваната сложих компресорен. Просто няма прилика.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #26
            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Няма по-добро от компресорния хладилник. Амонячните са силно компромисни. Даже в караваната сложих компресорен. Просто няма прилика.
            Не съм съгласен. В камерата на амонячния хладилник леда става за 3 часа след като спра на място. Месото е на кокъл, слагам го на слънце, или във фурната, за да мога да го режа. И в движение работи прилично, но с леда е по-трудно.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #27
              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Не съм съгласен. В камерата на амонячния хладилник леда става за 3 часа след като спра на място. Месото е на кокъл, слагам го на слънце, или във фурната, за да мога да го режа. И в движение работи прилично, но с леда е по-трудно.
              За кой амонячен говориш? Мраз 80, или Fram112? Щото Електролуксът в караваната ми, уж работеше, но символично. Изхвърлих го с кеф и сложих компресорен. Предимството на амонячния е че почти няма какво да му се повреди.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • Kirilpm
                Kirilpm коментира
                Редактиране на коментар
                И тишината, по-тих хладилник не съм имал.

              • Вальо
                Вальо коментира
                Редактиране на коментар
                Да ти кажа, два дни тестваме дометик-а, но звук от компресора няма. Ако много се заслушаш- може и да чуеш нещо, но на метър от него нямаш шанс. Единствено, ако го ползваш за маса и целенасочено се опитваш да доловиш дали работи или не, има някакъв звук.

              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Моя се чува на 3 педи от него,ако спя в колата с него вместо в палатката с жената ще го чиуя и от метър сигурно ма трябва да е мноооооого тихо,тоя експеримент обаче не съм го правил,няма смисъл.

            • #28
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dometic.jpg
Прегледи:304
Размер:10.9 КБ
ID:6706294
              Този Дометик с фурна.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #29
                Този е някакъв премиум. Говоря за по-стандартни.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • s_s1
                  s_s1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  На един и същ принцип е с мраз 80. Само че има нагревател за 12 в., за 220 в. и газова горелка. Има позиция "авто". Голямото му отделение не насмогва лятото, когато е препълнено снапитки, но "камерата" е супер. Пиша това, за да докажа, че правилната работа е пряко свързана с качеството на изделието.

              • #30
                Обикновен амонячен със отделна камера,същия х,,й като всеки амонячен.По хубаво от компресорноя няма,имам перфектен амонячен хладилник със сменен амоняк и му трябва поне 12 часа за да направи лед в камерата,при това съм го тунинговал със вентилатори.
                0 8 76 36 8 542

                Коментар


                • s_s1
                  s_s1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Компресорния е с несравнимо по-добър КПД, И разликата м/у външна и вътрешна темп. е много по-голяма. Но за да ги произвеждат и сега, амонячните, може би има защо.

                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Цената ако ме питаш мен

                  Моя е грубо 1500 кинта,истинските кинти,работи и на 40 градуса наклон,не му влияе друсане и вибрации и харчи мизерните 4 ампера което е соларче 3 на 3 педи,събира 65 бири

                  Няма да питам ако твоя го спреш с едните гуми на бордюра какво става,но и говорим за различни неща,факта,че моя се отваря капака му,а твоя е със странична врата........и няма какво да сравняваме,твоя слънце няма да види никога,на моя като му седна на капака и си пърля кьлките,а сладоледа е на кокьл.

                • Ясен
                  Ясен коментира
                  Редактиране на коментар
                  На амоняка единственото му предимство е да работи без ток, само на пропан или на керосин.

                  Да е тих, да е тих - колко да е тих, ако е достатъчно тихо капките амоняк които капят вътре се чуват като в китайско подземие за изтезания, а пропанът съска. Компресорният, ако не е сделан в СССР преди 55 години, е по-тих.

                  Кинтите... малък компресорен хладилник за 220в струва 50 евро нов от магазина. Причината същият хладилник на 12в да струва 500 евро няма нищо общо с технологията. Просто едното е стока с голям пазар с конкуренция, другото е екзотика за паралии.

                  Впрочем той и амонячният затова е по-евтин. Технология която е станала масова преди 100 години, имало го е във всяка къща преди 50, се опитва да изстиска последни приходи от наличното производствено оборудване. И няма как да искаш за кемперния хладилник 500 евро първо защото компресорните са по толкова и второ защото амоняк на 220 волта с материали от кофата и 1 бира време става на 12 волта.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X