Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Специализирано оборудване за палатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Специализирано оборудване за палатка

    Ми... не намерих по- подходящ раздел да дискутираме к’во имаме и смятаме, че трябва да имаме в палатките.

    На въпроса защо палатка, а- не каравана или кемпер, отговарям веднага: всеки път дърпам и лодка. За лодка+ каравана съм объркал континента, за лодка + кемпер 4х4, още не съм порастнал достатъчно.

    Палатки имах всякакви, предимно хубави. Писна ми да се свивам на осморка и след определен брой проби, стигнах до оптималния избор (за мен!): e-zup . Три на три метра, 2.50 височина. Кубчето се закача на фирмена шатра, за която ми се досвидяха 1000 евра и взех усилена нашенска за триста кинта , на която мога да се набирам. Е, не е толкова лека и толкова джиджана, като оригинала, ама върши същата работа. Като и закача страниците за дъжд, по 20 кинта парчето, я пръскам с маркуча от където ми дойде и няма капка вътре.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:F29103FD-FF4B-4613-AA39-72310ED7ADE0.jpeg
Прегледи:962
Размер:677.0 КБ
ID:6705026

    Осветлението, зареждането на електронни устройства и хладилника са поверени на една Хондичка, единичка:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:91AC1B5F-7CBF-41AF-A445-F7A18730B267.jpeg
Прегледи:787
Размер:303.4 КБ
ID:6705027

    Хладилника (от утре сутрин) трябва да е това:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5D035B0D-5BD3-4DEB-B845-40737595AE38.jpeg
Прегледи:773
Размер:1.20 МБ
ID:6705028

    Но се замислям дали пък абсорбционната ракла не е по- прагматична (заради възможността да работи и на газ, при нищожната консумация от 8 грама на час) и поради близо 5 пъти по- ниската и цена:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ACF2203B-6507-4B6D-8639-21C15A57595C.jpeg
Прегледи:755
Размер:567.3 КБ
ID:6705029

    Следващият ми голям въпрос е с отоплението и охлаждането на палатката. Откривам сезона края на януари и го закривам началото на декември. В зимните месеци е студеничко през нощта- като се пъхнеш в чувала е добре, но някой път искаш да почетеш книга, да побраузваш- без отопление си е бахар...
    За сега ползвам газеника, който грее добре (1.4 киловата), но не бих спал докато гори, да не говорим, че все гледам да не го ритна и да приключи палатката генерално:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1668BEF4-798B-428B-8D8C-BD6EBF1312A2.jpeg
Прегледи:763
Размер:347.3 КБ
ID:6705030

    Опитвах с духалка, но гаси генератора. Чудя се дали да не опитам с конвектор около 8-900 вата, а онзи ден си запалих фитила за инфрачервена печка. Има от 600 и 800 вата, обаче четох, че при стартиране за част от секундата потребявали 7-8 пъти над обявената мощност, та може и пак да Хондичката да не и насмогне. Ей това печле за външна употреба ми хвана окото:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:73EDA990-A2E5-49FF-BC00-51BD686726A1.jpeg
Прегледи:765
Размер:424.5 КБ
ID:6705031

    Готвенето.
    Ползваме единичен, газов котлон с два кръга. Български, със стъклен плот, предпазител и всички шукаритети. Не е най- олекотената версия, но е трепач за всякакви дейности- почти няма разлика от домашното готвене:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:B1929551-10CE-488A-BDE2-71F2D72B5A1C.jpeg
Прегледи:734
Размер:280.0 КБ
ID:6705032

    Чудя се: има ли смисъл от карбонова газова бутилка (двайсетина литра) за близо триста кинта или да взема същото двайсетаче от джилезо за пеесе кинта???

    Когато сме на лодката и няма да пътуваме до съседни брегове, ползвам един сгъваем солар и голяма батерия (21- ца)

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:F21FC7D9-2353-4379-AEE9-10C10D161869.jpeg
Прегледи:747
Размер:743.2 КБ
ID:6705034



    Прикачени файлове
    08седемшест5едно513четири

  • #2
    Въпросите ми към момента са:

    - с какво да се грея в палатката още два месеца и

    - компресорен или абсорбационен хладилник да вземам ?
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Смисъл от карбонова бутилка не виждам,не ти дреме за 2-3 кила повече или дали ще корозира след 10 години,ни на гръб я носиш,ни лагеруваш на брега на Северния ледовит океан,нормална бутилка върши работа еле ако редовно я зареждаш за да знаеш,че има нещо в нея

    • gabocvet
      gabocvet коментира
      Редактиране на коментар
      Гледам по възможност да избягвам вибрации и шум. При риболовът на сом вибрации шум и светлина е препоръчително да се избягват.

    • brum
      brum коментира
      Редактиране на коментар
      Със същият генератор пусках духалка на Дипломат. На 1ва степен работеше без драма. Но за палатка за 2.5 човека не работи добре. Вътре става сауна за нула време и като спре печката изстива за нула време.

      За топлене в палатка ползвам схемата с няколко шишета топла вода в чувала. Водата я топля на газов проточен бойлер. Спи се със страшен кеф така. Две шишета на гърдите, 2 на краката. На 5-7 час почва да става хладно, но не студено. До сутринта издържат без смяна. Ама за тази цел и чувала трябва да е сериозен.

  • #3
    За Гърцията, лятоска съм се зачудил за един мобилен климатик Бош за 280 кинта, втора употреба. Пише, че е 955 вата , та е много близо до максимума на генератора: дали ще ми загаси Хондичката???
    А зимата- дали ще може да отоплява?

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:892D1FD4-B40E-45AF-BA6C-F830E4B68751.jpeg Прегледи:0 Размер:934.3 КБ ID:6705044

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:240B4385-BEFE-4897-947E-D05587907AA0.jpeg Прегледи:0 Размер:694.3 КБ ID:6705043
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Стартовия ток ще ти гаси Хондичката,смени я за 2000 модела или карай на ледено узо и вентилатори

  • #4
    Имам един комшия , монтира си китайска въздушна печка в една голяма метална кутия и с въздуховоди си качва топъл въздух до покривната палатка . Една сутрин го гледах че я беше пуснал да си топло купето на Хайлукса през прозореца . Има бленда с отвор и го защипва със стъклото . От хорски срам не извадих да снимам и сега съжелявам .....
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Една на дърва се е утепало ако има кой да си играе с нея,кюнеца вече ти го мисли от къде минава

      Седни,да не паднеш.......500 кинта

      https://gear.com/products/winnerwell...SABEgIG1PD_BwE
      Последно редактирано от BENZBOSS; 05-02-21, 22:19.

  • #5
    Идеи ако приемаш

    1 Солари - евтини са вече,не заемат място,работят при нашите условия,лесно се пренасят,набиват добри ампери за цената си,аз бих взел поне 300 вата,има къде да ги висиш по палатката
    2 Батерия / има литиеви за по 500 кинта или АГМ за половината / със соларен контролър / Тука си 150 кинта назад / или директно комбайн / добрите по 500 кинта /хондичката ти остава само за греене или зареждане на батерията ако прекалиш.Комбайна е злато - зарежда телефони,лаптопи,Айпади,Колоните на музиката,фенери и челници,а тоя малкия хладилник ще го подържа една вечер поне........УСБта,вграден инвьртьр,УСБ-С ако си на зор.......сълза
    3 Втора батерия в джипката,дълги кабели и си правиш каквото искаш после.
    Последно редактирано от BENZBOSS; 05-02-21, 22:20.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #6
      За топлото бих взел туй чудо.В тубата има тестове колкото щеш.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • Вальо
        Вальо коментира
        Редактиране на коментар
        Добре де, аз точно към това съм се насочил. У нас продават два варианта: читаво webasto за около 800 пари, ама трябва за му правя кутия и пр. или направено с кутия изчадие от незнаен производител за 600 пари. Има и от 300, ама аз нЕмам кУраж да го ползвам...

      • gimax
        gimax коментира
        Редактиране на коментар
        Кат немаш кураж,сбирай пари.

    • #7
      https://youtu.be/_5S5G0maUJM
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Това първото е моя газеняк за който писах по-горе

    • #8
      Мобилният климатик, категорично няма да работи с този генератор.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #9
        https://www.campingaz.com/uk/p-23185-bluecat8482.aspx

        Коментар


        • #10
          Пенчо ... тая играчка виждал ли си я на живо?
          Имах таква .... и я подарих на един приятел. Сети се защо!
          Подходяща е само за там където всеки грам е важен.
          И да си стоплиш едната ръка е животоспасяващо.
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • Пенчо
            Пенчо коментира
            Редактиране на коментар
            Виждал съм я.Комшията по каравана с такова се топлеше. То е ясно, че с 850 Вата няма да е супер жега, ама е по-добре от без хич.
            п.с. не я продавам -колегата да си прецени.

        • #11
          Компресорния хладилник какви пари ти дойде че и аз се оглеждам за караваната да запроходя един.
          0 8 76 36 8 542

          Коментар


          • #12
            Waeco- то (Dometic по производител) се появи баш днес: гледах, гледах, сравнявах, чаках и накрая си дойде к’вото ми трябваше. Най- евтината оферта в България беше 1968 кинта. От Щатите моето пристигна на 1200 тотал. Ако е без WiFi е една идея по- евтино, ама е удобна сгода.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FE2393F1-0EBE-4164-9E0F-C3F7E216FA35.jpeg
Прегледи:724
Размер:263.2 КБ
ID:6705263

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:A88CF6BD-DA4E-4FE0-B5EE-E65B034D2782.jpeg
Прегледи:744
Размер:279.9 КБ
ID:6705262
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:52D72F59-744F-4362-9F68-C471B01ABE3D.jpeg
Прегледи:728
Размер:57.2 КБ
ID:6705261
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • Вальо
              Вальо коментира
              Редактиране на коментар
              Не: CFX40W е модела, т.е. 41 литра. Предлагаха ми го ей така, със соларите и дрешката, ама парите ми се видяха много:

              https://www.mygenerator.com.au/domet...olar-pack.html

              Някой има ли идея къде да погледна за читава литиева батерия, като тази от линка?
              Последно редактирано от Вальо; 07-02-21, 07:44.

            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Почти познах модела

              Само батерия ли търсиш или комбайн?

              До какви пари говорим?

            • Вальо
              Вальо коментира
              Редактиране на коментар
              Само батерия- нали трябва да намеря някакво приложение и на генератора :-)

          • #13
            Колега аз ползвам компресорен хладилник Neo 50L.Работи през инвертор 1000w китаец модифицирана синусоида .Малко е по шумен компресора,но досега 3г никакви ядове.Захранвам акумулатора с панел 160w куфар за 6 дена никакви ядове.Иначе за отопление газовата пита,отварям шатрата малко от горната страна.Шатрата ми е от Декатлон 3 на 3 метра.

            Коментар


            • #14
              https://planarheaters.com

              ако ти е много студено и ти се додават парици - руснаците правят това,хората са доволни.


              Пиши бюджета на идеята,че така идеи много,от 50 кинта та до 3-4-5000 имам.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #15
                Кептън, тея от Планар са луди: нито са супер технологични (духалка в куфар от флекс всичкото оборудване извън кутията), нито цените им са читави. Виж какво предлагат у нашенско:

                Чистак- бърсак с дисплей, дистанционно и гаранция 6 месеца:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:110ACC3B-0156-4686-8720-5BEACF959656.jpeg
Прегледи:629
Размер:313.9 КБ
ID:6705447
                08седемшест5едно513четири

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X