Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камък за печене на месо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Камък за печене на месо

    Да де-то си го пише-блок от сол. Не е камък, ама върши същата работа. И няма нужда от осоляване на месото, то си поема от плочата.

    Ама е излишна глезория според мен. Какво ако не е обиновен камъкм а плоча от сол, и то хималайска.

    Капани за лапнишарани.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Камък за печене на месо

      Камък мое и да си не купим, ма барем кило две хималайски кристали ще. Да се пробва при еднакви останали условия какво ще да е. Мисля да включим и гръцка, българска и украинска морска сол, па какво ще да става, че камичето малее нещо
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Камък за печене на месо

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Аууу, ми аз тоя камък ще го изям за два месеца - без мръвки.
        Обичам си соленкото..

        Коментар


        • От: Камък за печене на месо

          Същата работа ще свърши и на баба ми железния тиган,само малко подправки му трябва и става-по-лесно се чисти,по-лесно се пече на него,като се развихря и не падат от павето,не го мислиш колко рязко да го нагряваш и като го изтървеш не става на ......сол,най-много да си строшиш някой палец или тъща ти да мрьнкЯ,че бил тежък........ма па става за бой.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Камък за печене на месо

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Много е напудрен, моите са от плочи на покриви,гадни и криви, но вкусни. Интересно ми е колегата Тропчо до къде я докара.
            В момента карам някакси на тикла. Проучвам залежите на глина и свойствата ѝ. Явно ще затварям цикъла и ще правя нещата отначало- докрай. От идейния проект, през конструкторската маса, до прототип.
            После ще остана под пари!
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Камък за печене на месо

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              В момента карам някакси на тикла. Проучвам залежите на глина и свойствата ѝ. Явно ще затварям цикъла и ще правя нещата отначало- докрай. От идейния проект, през конструкторската маса, до прототип.
              После ще остана под пари!
              Най-мързеливо се надявам на някой що-годе-почти-успешен прототип бета версия.

              Коментар


              • От: Камък за печене на месо

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                Най-мързеливо се надявам на някой що-годе-почти-успешен прототип бета версия.
                И аз.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • От: Камък за печене на месо

                  Като видях темата се сетих какво бях обещал.

                  Моят човек беше в чужбина, но това беше преди 5 месеца, когато стана въпрос.

                  Ако не забравя, утре ще му звънна да видя дали се е прибрал.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Камък за печене на месо

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    На мене ми стана интересно че май не е точно камък.
                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Да де-то си го пише-блок от сол. Не е камък, ама върши същата работа.
                    Ми то каменната сол си е камък. Седиментна (утаечна), конгломератна скала. Ся, баш пък да е хималайска. Може да се направи от най-нормална, която се продава за животни (всъщност - продава ли се такова нещо в момента?).
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Камък за печене на месо

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Ми то каменната сол си е камък. Седиментна (утаечна), конгломератна скала. Ся, баш пък да е хималайска. Може да се направи от най-нормална, която се продава за животни (всъщност - продава ли се такова нещо в момента?).
                      Еййй, тва гражданЯта сте голема работа !
                      Кво ше прават кравите без сол бе, Митак ?!
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Камък за печене на месо

                        Te kравите без сол не могат, ма може по някакъв нов, друг, модерен начин да им се дава, знам ли.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Камък за печене на месо

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Te kравите без сол не могат, ма може по някакъв нов, друг, модерен начин да им се дава, знам ли.
                          Надали.

                          Един приятел реши да влиза в овчия бизнес преди 10г. и купи некви бройки да ги гледа в едно село до Дулово, пък той в София.
                          Преди това агне беше виждАл само в тава, и аз се опитах да му обясня, че агнета по интернет не може да се гледат.
                          Първо не ме разбра, а после също.
                          Ни агнета видЕ, ни агне опитА !

                          За солта и кравите, да се обадим на приятел ?
                          Дневален беше събота и неделя, и от днес пет дена ще скучае.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Камък за печене на месо

                            Инфо първа ръка от виден форумен член:

                            Въпрос: Тони, от къде взимаш каменна сол за кравите, колко струва, и има ли големи буци ?
                            Отговор: То малки буци сол нЕма !
                            Сол продават навсякъде, където и фуражни смески, по 45ст. килото.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Камък за печене на месо

                              Солта, като се нагрее, няма ли да се пука/рони/разхвърчи?
                              Влага вероятно си има вътре и като се заизпарява ...
                              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                              Коментар


                              • От: Камък за печене на месо

                                Купувал съм каменна сол от Агрокомплекса, на края на "Карловско шосе". Бая ми ти буци са, но каква плоча можеш да издялкаш от тях, какви пукнатини ще има и как ще се държи на 300 градуса...? Тия от линка на Бенца обясняват подгряването да става 20 мин на ниска, 20 мин на средна и 20 мин на висока температура... 1 час! Аз през това време ще съм опукал 3 кила въглища, а тепърва ще почвам да пека, а как се регулира температура с твърдо гориво? Или, да я подгрявам на газ, пък после да я туря на огина, за пред чужденците?
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X