Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камък за печене на месо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Камък за печене на месо

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Това наистина и много - става. Нищо общо с изгъзични мурафети.
    А това явно е рекламна снимка на търговец, продава ли се в България, или е просто произволно намерена из мрежата?
    Стеатита е мазен талков силикатен минерал, с много добро топлопренасяне..Гледам продава се- 240 лева...
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • От: Камък за печене на месо

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      ...240 лева...
      За какво - в смисъл, завършено готварско пособие като това на снимката ли?
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Камък за печене на месо

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        За какво - в смисъл, завършено готварско пособие като това на снимката ли?
        Да бе, същото точно..
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • От: Камък за печене на месо

          Ми то си е направо изгодно, предвид, че за подобни пари се продават разни скари от откровено тенеке и тел.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Камък за печене на месо

            нали не дават да разпространяваме линкове безплатно..... гугълни Алпийски камък за печене"Стеатит", 230 лв. е от първия линк, по-евтино не съм търсил.
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • От: Камък за печене на месо

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              Стеатит
              Такова нещо в кухнята ми не!


              В магическата практика стеатита се използва като инструмент за развиване на свръхестествени способности. Това е камък на шаманите и маговете. Практикуващите магове твърдят, че стеатита излъчва почти същите вибрации като на човешкия мозък. В него има силна енергия Ян. Медитацията с този камък помага за развитие на ясновидството и други паранормални свойства.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Камък за печене на месо

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Такова нещо в кухнята ми не!
                А те така..а па като го нагрееш, ептем ще вземе да излъчва вибрации и енергия Ян..и да те преследват духовете на погибшите прасета дето го печеш на него..
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • От: Камък за печене на месо

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  и да те преследват духовете на погибшите прасета дето го печеш на него..
                  Дани не си човек! Сега няма да мога да спя, ще ме преследват в сънищата ми духовете на хиляди прасета, телета, бели къдрави агънца, пилета, зайчета, крокодил, щраус, конче, жаби, раци и т.н. и не дай боже някое куче или коте /кой знае какви кебапчета и кюфтаци съм изял по онова време преди 20-тина години/. Хичкок ряпа да яде!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • От: Камък за печене на месо

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    12 инча котлон събира 15 инча тиган и като го загрееш няма проблем,няма студени места.15 инча тиган са 40 см или двойно на тия които смятаме и по моята логика ако ти събереш 2 то аз ще събера 4 паржоли.

                    Печката Самсунг двойна врата електрика,няма да ги вадя и на скарата даже.

                    Вярвай ми става,аз малки неща скоро не съм си купувал.......ще ме караш сега като се прибера да намятам 4 мръвки е така за сеира.
                    При теб ще стане, както и в професионална кухня.
                    Аз затова написах 22см.
                    Ако имаш 8" котлон, пробвай на него.

                    Ама това, въщност, е без значение, важното е да има мръвки, нЕкой да ги мЕта на тиган/грил, и нЕкой да ти казва "Наздраве", щото за мен това е най-важното.

                    Аре на всички !
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Камък за печене на месо

                      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                      Дани не си човек! Сега няма да мога да спя, ще ме преследват в сънищата ми духовете на хиляди прасета, телета, бели къдрави агънца, пилета, зайчета, крокодил, щраус, конче, жаби, раци и т.н. и не дай боже някое куче или коте /кой знае какви кебапчета и кюфтаци съм изял по онова време преди 20-тина години/. Хичкок ряпа да яде!
                      Ммммне..,няма да те преследват, тези жертви на твоите гладове са намерили небесният си мир ! Търтея пише за притежателите на Стеатит, той е камъка, който магове и шаманите използват за привикване на духовете на всичко що е било живо някога...

                      А интересно ми стана относно споменаването на "крокодил" в редицата изброени изядни твари...как се получи тази история, от глад или любопитство ?
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • От: Камък за печене на месо

                        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                        ...
                        А интересно ми стана относно споменаването на "крокодил" в редицата изброени изядни твари...как се получи тази история, от глад или любопитство ?
                        Бая глад ше да е било !

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Абе Ники, кво става с твоя човек дето можел да цепи камъни? Да тестваме с една буца сол дали може да стане или ще се разхвърчи като се загрее?
                        Чух се с него. Вел си е макарите по морето до вчера.

                        Няма проблем с обработката, само че до към 30см. в ширина ще може, щото, предполагам, дисковете за рязане са му малки.

                        Тези дни се разбрахме да го налазя за обедна бира, та да му обясня кво искам.
                        После ше го измислим.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Камък за печене на месо

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Тези дни се разбрахме да го налазя за обедна бира, та да му обясня кво искам.
                          После ше го измислим.
                          Идеалка
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Камък за печене на месо

                            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                            А интересно ми стана относно споменаването на "крокодил" в редицата изброени изядни твари...как се получи тази история, от глад или любопитство ?
                            Любопитство разбира се. Във Виетнам си е блюдо в менюто като всяко друго, грях беше да не го пробваме. Не е лошо между другото, нещо между пиле и риба.
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • От: Камък за печене на месо

                              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                              Любопитство разбира се. Във Виетнам си е блюдо в менюто като всяко друго, грях беше да не го пробваме. Не е лошо между другото, нещо между пиле и риба.
                              А кучешко имаше ли в менюто ?
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • От: Камък за печене на месо

                                Крокодила наистина има странен вкус, аз по-скоро на змия му го определям. А и ако ви попадне пробвайте кенгуро, не е лошо. Става и на стекове и на бургери та може и на камък да се опече.
                                Subaru Legacy 2.5
                                Suzuki GS500 E

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X