Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камък за печене на месо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Камък за печене на месо

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    Ако ще има броене при запитването за цена:

    1 бр. за мен, ако авторът на дизайна няма нищо против

    ---
    дотук 2 бр.
    Принципно, скицата съм я дал в "Патентно ведомство", но в името на експеримента ще прежаля авторските си права.
    Освен това, ще можем да получим по- представителна извадка в чисто статистически смисъл. Примерно, ако моето се спука, а твоето оцелее, значи проблемът не е конструктивен дефект или неправилно подбран материал, а е нехомогенност на партидата и/или неправилна експлоатация... Като се замисля, аз също бих взел 2-3 бройки за проби.
    Достигането на производствен вариант няма да е кратък процес. В момента сме с бета-версия на идейния проект.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #77
      От: Камък за печене на месо

      Моят човек има вИшу по керамика, та ако това което искам не става, няма да го направи.

      Всичко в процеса на изработката, от материала, за който ходи да кОпа на майната си ( да не се разбира Пловдив ), до крайният продукт е негово лично дело.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #78
        От: Камък за печене на месо

        болгарский сач
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #79
          От: Камък за печене на месо

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          На тоя българофил ако му напълня един таландар със същите продукти, той вероятно ще го оближе и от двете страни.
          Рецептата - поне като продукти, е аналогична - и ефекта е аналогичен.

          Пак тръгнахме да се отклоняваме от темата..

          Коментар


          • #80
            От: Камък за печене на месо

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            Такива сачове имам 3, а съм потрошил поне 30. Някои се оказаха декоративни и се пукнаха по време на експлоатация, други по невнимание, трети нарочно... Моят идеен проект е по- друг. Има вълнообразна ламарина, която може да се ползува за калъп. Ако ѝ се набият подходящи железа преди заливането с глина, ще се получат и отворите. От мойта камбанария, изпълнението не е голяма философия, но трябва да се подбере материала и да се обработи от знаещ човек. Пробиването на дупки след печенето на глината, мисля че е обречено на неуспех.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #81
              От: Камък за печене на месо

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              Такива сачове имам 3, а съм потрошил поне 30. Някои се оказаха декоративни и се пукнаха по време на експлоатация, други по невнимание, трети нарочно... Моят идеен проект е по- друг. Има вълнообразна ламарина, която може да се ползува за калъп. Ако ѝ се набият подходящи железа преди заливането с глина, ще се получат и отворите. От мойта камбанария, изпълнението не е голяма философия, но трябва да се подбере материала и да се обработи от знаещ човек. Пробиването на дупки след печенето на глината, мисля че е обречено на неуспех.
              може да не си ги подготвил правилно......... 2о дена била процедурата, за да не се пука.
              за твойта камбанария, що не вземеш няколко огнеупорни плочи, да пробваш .......като гледам ,размера е подходящ, оребрени са, даже предполагам че могат да се разпробият с подходящо свредло, а и са по 5 лева

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:brick5.jpg
Прегледи:1
Размер:60.3 КБ
ID:5709618

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:products_8824_101102125511-500x500.jpg
Прегледи:1
Размер:32.8 КБ
ID:5709619
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #82
                От: Камък за печене на месо

                Аз от скицата разбрах, че желаната керамична плоча е с канали /вълни/, а от коментарите - че е на бабуни /хълмове/. Ако е второто, пишете ме и мене, че ми е интересно. При нас в леярната, преди да я закрият, правеха кръгли чугунени сачове с борд околовръст като плитка тавичка и релефни вълни на дъното. Работят перфектно, ако някой се интересува, мога да снимам моята бройка.
                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                Коментар


                • #83
                  От: Камък за печене на месо

                  Принципно е на вълни. Мислил съм го и на бабуни, ама е сложно за изработка, а и тогава, щях да дам (за кеф на Кольо) поне още една проекция и разрези.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Камък за печене на месо

                    Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                    ... ако някой се интересува, мога да снимам моята бройка.
                    Моля, Колега.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #85
                      От: Камък за печене на месо

                      Ми тъй де, като ще е чертеж-да е като хората.

                      И на мен ми е интересно какво ще сеполучи, ако станат изделията-трябва проба.
                      Еднакви продукти, с еднакви подправки, еднакво време за готвене, но едното на обикновен сач, а другото на изделието "по Венци".
                      Това за да се разбере дали има смисъл да се преоткрива топлата вода, или да си ползваме обикновен глинен сач.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Камък за печене на месо

                        От Трявна си прибрах два чисто нови камъка-плочи за покрив.
                        Месото става страхотно на тях, стига да имаш търпение.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Камък за печене на месо

                          Обиколи ги отстрани с канали с дебелл диск за камък за да не тече мазнината по нагряващото у- во.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #88
                            От: Камък за печене на месо

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Ми тъй де, като ще е чертеж-да е като хората.

                            И на мен ми е интересно какво ще сеполучи, ако станат изделията-трябва проба.
                            Еднакви продукти, с еднакви подправки, еднакво време за готвене, но едното на обикновен сач, а другото на изделието "по Венци".
                            Това за да се разбере дали има смисъл да се преоткрива топлата вода, или да си ползваме обикновен глинен сач.
                            Идеята на нещата:
                            - Дупките позволяват на пушека да овкусява мръвките. При валандъра или тигана това го няма и е все тая, дали си го сложил на жар, или на газов котлон.
                            - В улеите се събира мазнина, която хем овкусява мръвките с изпаренията си, хем не ги пържи (мръвките нямат контакт с мазнината).
                            – Равномерна температура по цялата плоча. Е, почти.
                            – Да продължавам ли?
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Камък за печене на месо

                              Проба, пробаааа...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Камък за печене на месо

                                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                                От Трявна си прибрах два чисто нови камъка-плочи за покрив.
                                Месото става страхотно на тях, стига да имаш търпение.
                                Дозата търпение при печене на плоча е доста по-малка от чакането да стане жар за скарата! Месото наистина е несравнимо по-вкусно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X