Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камък за печене на месо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Камък за печене на месо

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    А-айде-е - и ти у темата с п@рното на дрътаците...
    За пържоли си говорим мръсник

    Стандарта не го знам,моя е 15 инча както казах,но имам и мммммм нормални да речем по 8,10 и 12 инча,гледам сега един 5 инчов за скръндзи,е така сам да си ги пека.


    А иначе за профита франсетата правят тигани от преди Левски да се роди.

    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Камък за печене на месо

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Дай рецепта и размера на мръвките и след 3 дни ме гледай как ги въртя ма на мой тиган и моята печка.......само не казвай размер пържола колко на жена ми педята,че няма да се съберат - нещастна жена с големи ръце,каквото и да хване все малко и се вижда.

      ТиганЯ съм казал кой е,печката не казвам
      Е такова включване очаквах.

      Първо да уточня, че говорим за "тук".

      Говорим и за стандартна домашна европейска печка (написал съм го в поста си), в/у която ползвай какъвто тиган искаш, на избран от теб котлон, в който ще има 4 мръФки по 300-350гр., а по davc-овите стандарти и повече.

      И става въпрос за печене, а не са пържене или киснене в горещо олио.

      Просто пържолките около центъра ще станат, а тази част към края ще е "алангле".
      За да станат трябва да ги въртиш навсякъде, ама пак не стават равномерно, и се бяга от идеята "1,2 и готово".
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Камък за печене на месо

        Абе Ники, кво става с твоя човек дето можел да цепи камъни? Да тестваме с една буца сол дали може да стане или ще се разхвърчи като се загрее?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Камък за печене на месо

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          А иначе за профита франсетата правят тигани от преди Левски да се роди.
          Такъв тиган, е имала Левски баба му (положително и пра, и пра-пра - баба му). Ся, френци да са ги правили е мноо съмнително. С направо 100-процентова сигурност - нашенски житани.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Камък за печене на месо

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Е такова включване очаквах.

            Първо да уточня, че говорим за "тук".

            Говорим и за стандартна домашна европейска печка (написал съм го в поста си), в/у която ползвай какъвто тиган искаш, на избран от теб котлон, в който ще има 4 мръФки по 300-350гр., а по davc-овите стандарти и повече.

            И става въпрос за печене, а не са пържене или киснене в горещо олио.

            Просто пържолките около центъра ще станат, а тази част към края ще е "алангле".
            За да станат трябва да ги въртиш навсякъде, ама пак не стават равномерно, и се бяга от идеята "1,2 и готово".
            Не е съвсем така, зависи доста от съда. Този дето съм го дал не е върха, но се нагрява несравнимо по- равномерно от всички останали дериманчета, кефалчета и др. На практика е също като тикла или дебел чугун след достатъчно време, но по- бързо достига нужната температура и можеш да го нагряваш екстремно.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Камък за печене на месо

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Не знам, нещо ми сивее и синее баш като оловен емаил, а едно време са се използвали доста такива бои. Дай му форца с един резак по-от далече и ще се разбере, оловото на 330 градуса трябва да потече...
              Една снимка по отблизо:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:99087998_6_585x461_stara-chugunena-plocha-s-barelef-.jpg
Прегледи:1
Размер:37.5 КБ
ID:5724538

              И на мен вече ми се струва, че е боядисвано. Няма да рискувам като че ли.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • От: Камък за печене на месо

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Е такова включване очаквах.

                Първо да уточня, че говорим за "тук".

                Говорим и за стандартна домашна европейска печка (написал съм го в поста си), в/у която ползвай какъвто тиган искаш, на избран от теб котлон, в който ще има 4 мръФки по 300-350гр., а по davc-овите стандарти и повече.

                И става въпрос за печене, а не са пържене или киснене в горещо олио.

                Просто пържолките около центъра ще станат, а тази част към края ще е "алангле".
                За да станат трябва да ги въртиш навсякъде, ама пак не стават равномерно, и се бяга от идеята "1,2 и готово".
                писал си ЗА ДОМАШНА ГОТВАРСКА та за това и аз така,все пак у дома на печката,домашна е,няма да тичкам до ресторанта я.

                3 см поне на 300 грама пържолка на 40 санта 5 кила тиган на нормална готварска ще ги събера и няма да има студени петна по тигана.И печката не е нищо особено,на бабата баницата не и стана преди време и се нервира,поле ме нервира и мен и на вечерта и жената се нервира,че имаше печка в резерва.......ше ме нервират значи.

                300 грама пържолка не е много,на 3 прьста дебела не е кой знае какво,виждал съм и по-бабаянести,за печене си говорим,без много мазнина,но на железен тиган и трябва да сложа малко,за пържене дума да няма.

                И аз за тук пиша,обменям опит един вид пък ти ме игнорираш
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Камък за печене на месо

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Такъв тиган, е имала Левски баба му (положително и пра, и пра-пра - баба му). Ся, френци да са ги правили е мноо съмнително. С направо 100-процентова сигурност - нашенски житани.
                  Е не баш ма знам за какво говориш,тия са със слой неръждавейка,а някои са с по 5 слоя та без да омаловажавам постиженията в металургията ония години ме съмнява доста на Ле'ски бабата да е ма'ала такъв тиган.Бакьр да,Чугуний да,тави разни и котли от ония черните да,но 21 век,сега по иначе ги чукат.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Камък за печене на месо

                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                    Една снимка по отблизо:

                    [ATTACH=CONFIG]879505[/ATTACH]

                    И на мен вече ми се струва, че е боядисвано. Няма да рискувам като че ли.
                    Мдамм, разбира се, боя е Владо, и не е безопастна...Друг коджаЧугун търси, все ще има...
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • От: Камък за печене на месо

                      стеатит

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:soapstone.jpg
Прегледи:1
Размер:43.2 КБ
ID:5724548
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • От: Камък за печене на месо

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Абе Ники, кво става с твоя човек дето можел да цепи камъни? Да тестваме с една буца сол дали може да стане или ще се разхвърчи като се загрее?
                        Онзи ден като му звънях, но не ми вдигна, нито ми звънна (което с него ми се случва за пръв път), пък после явно нещо ми изветрЕ кратуната и забравих.
                        Е ся ше му звънна, че той гледа до към 14-15 да приключва с работата, и после си бръмчи с биричка по двора.


                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Не е съвсем така, зависи доста от съда. Този дето съм го дал не е върха, но се нагрява несравнимо по- равномерно от всички останали дериманчета, кефалчета и др. На практика е също като тикла или дебел чугун след достатъчно време, но по- бързо достига нужната температура и можеш да го нагряваш екстремно.
                        Говорим си общо, а всеки конкретен пример е различен.
                        ... тва с кефалите дето се нагряват нИ гУ разбрах, ма ша ни светнеш.


                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        писал си ЗА ДОМАШНА ГОТВАРСКА та за това и аз така,все пак у дома на печката,домашна е,няма да тичкам до ресторанта я.

                        3 см поне на 300 грама пържолка на 40 санта 5 кила тиган на нормална готварска ще ги събера и няма да има студени петна по тигана.И печката не е нищо особено,на бабата баницата не и стана преди време и се нервира,поле ме нервира и мен и на вечерта и жената се нервира,че имаше печка в резерва.......ше ме нервират значи.

                        300 грама пържолка не е много,на 3 прьста дебела не е кой знае какво,виждал съм и по-бабаянести,за печене си говорим,без много мазнина,но на железен тиган и трябва да сложа малко,за пържене дума да няма.

                        И аз за тук пиша,обменям опит един вид пък ти ме игнорираш
                        Да, нарочно написах обикновена стандартна домашна печка (като искам да избягам от частни случаи, както казах и по-нагоре, и керамични плотове), защото там най-големият котлон е 22см., на който не можеш да сложиш голям тиган и да е ефективен по цялата си площ.

                        Също така, имах предвид врат или котлет, щото бонфилето е съвсем друга работа.
                        А по щатските стандарти и мръвките за печене са друг размер.

                        И естествено, че грила/тигана трябва да е омазнен, кеф ти сланина, кеф ти нещо друго, бе кой квото има.

                        И, Асене, моля те, никой не игнорирам !
                        Всяко мнение е важно, щото нали за това си пишем, всеки да споделя знание и опит.

                        Продължавам да твърдя, че в/у най-големият котлон на стандартна домашна печка, 4 поне 300гр. пържоли, направени както трябва, т.е. начукани, не могат да бъдат направени добре едновременно, в какъвто и да било тиган.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Камък за печене на месо

                          А колко готино стават някои работи на капака на стара Нафтова печка.
                          Малко малък в диаметър,но за проби става.
                          Имахме навремето и с квадратен капак,но си замина ...
                          Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                          ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                          Коментар


                          • От: Камък за печене на месо

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            ...
                            Продължавам да твърдя, че в/у най-големият котлон на стандартна домашна печка, 4 поне 300гр. пържоли, направени както трябва, т.е. начукани, не могат да бъдат направени добре едновременно, в какъвто и да било тиган.
                            Аз пражоли не чукам. Много рядко им мятам съвсем лек кютек, колкото да си поемат подправките, но не и да си променят формата и размерите.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Камък за печене на месо

                              12 инча котлон събира 15 инча тиган и като го загрееш няма проблем,няма студени места.15 инча тиган са 40 см или двойно на тия които смятаме и по моята логика ако ти събереш 2 то аз ще събера 4 паржоли.

                              Печката Самсунг двойна врата електрика,няма да ги вадя и на скарата даже.

                              Вярвай ми става,аз малки неща скоро не съм си купувал.......ще ме караш сега като се прибера да намятам 4 мръвки е така за сеира.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Камък за печене на месо

                                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                                стеатит

                                [ATTACH=CONFIG]879518[/ATTACH]
                                Това наистина и много - става. Нищо общо с изгъзични мурафети.
                                А това явно е рекламна снимка на търговец, продава ли се в България, или е просто произволно намерена из мрежата?
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X