Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    момчета мерак ми е да си взема резачка
    каква щте ми препоръчате и има ли някой конкретни предложения
    засега гравитирам около щтил или хускварна


  • #2
    Всички са едно и също и всички са хубави щом става дума за два кубика годишно. Ей ти обаче една по-интересна секретна информация. В София пред стадион Юнак (той и Дружба) в събота и неделя до към обед има битак за ски. И един или двама които продават триони. Втора ръка, на съвсем смислени цени. И можеш да им вярваш на гарацията, щото това е единствения бизнес на тия хора, и като излъжат един - всичко ще свърши, това не са разните мързеливи търговци от грамадните фирми.

    Коментар


    • #3
      Само Щил - останалите са не така добри./ИМХО/

      Коментар


      • #4
        Имам Хускварна 136 - това е най-малката машинка ... нося я в джипката, ако нещо потрябва ... ГАЗ ..
        До сега съм нарязал около 100 кубика ДЪРВА ...никакви ядове ..чистил съм само въздушния филтър ...
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #5
          Аз съм доволен от електрическата хускварна и мисля да мина на бензинова.

          Коментар


          • #6
            ей нещо и кат за мен
            казваи за какво ти трябва
            дарва за вкащи
            или нещо поовече
            "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

            Коментар


            • #7
              ако е за лично ползване 2-3 кубика годишно щил26или28 лека немного мощна и малка
              за по дебелички дръвца и то ако имаш в превид и по големи кубици щил36 или 38
              те сега май им смениха обузначенията
              ама кат кажеш тъй всеки знае за кво става въпрос
              Щилките ги предпочитам защото и ремонта е по евтинм и изкарват повечко кубици работа.имаме при нас около 15 щила и 1 хускварна,ами постоянно е в ремонт и то маса скъпи части
              "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

              Коментар


              • #8
                актуални цени за Троян,предполагам че в София са по евтини
                любителски:
                250--725лв
                270--795 лв
                290--822 лв
                390--900
                професионални:
                260--960лв
                361--1110 лв 59кубика ,3.4к.с.,5.6 кг, шина 40 ст,много е добра събаряш всичко по патя си
                "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                Коментар


                • #9
                  в МЕТРО-брошурата има промоция на някакви бензинови резачки по 200лв + ДДС! не знам дали 2 кубика ще изрежат
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    определео щил пред хуск... За да ти върши работа дълго гледаш да е максимално мощната според парите с който разполагаш!
                    Е не е най-доброто! Има японски резачки камацу дет са с класи над тия, но за българския пазар незнам дали се продават и разбирасе като "по-богати" се задоволяваме с по скапаната стока!Аз лично съм виждал такава внесена от италия ... просто...
                    4ао
                    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                    Коментар


                    • #11
                      И на мен таз итема доста ми допадна
                      Значи моят дърводобив е полупрофесионален Един вид хоби ама ми е направо страст да съм в гората с резачката. Почнал съм от Дружба която направо си ми таковаше мамата. Докато я запаля и се узмарях- опа отплеснах се.
                      Препоръчвам ти Shtil 270 това е горе долу компромисен вариан професионална и аматьорска. За година и половина съм найстина само въздушния филтър чистил и само масло и бензин. Унищожил съм доста гора - ще мремълча че може да има еколози
                      Пробвал съм и втора употреба ама като реши да млъкне и ми писна -ритла съм я от върха на баира до колата
                      Найстина скъпичка но пък си заслужава
                      Не бях я палил 2 месеца зимува на терасата и като я пробвах без проблем си запали.
                      А ако е само за в къщи вземай електрическа хем малко по безопасна хем и по лекичка и по евтина- такава имам на Sans Dolmar - не съм сигурен дали точно так се пише ама пък си вързан с кабела
                      Дано не прекалих с приказките
                      ОБОЖАВАМ ДА ЦАПАМ В КАЛТА
                      Начин на живот- за някой:)Honda Shutlle 4WD 16V, Suzuki Samuraj SJ413, Toyota Runner 2.5TDI, Мургаш

                      Коментар


                      • #12
                        щила определено е по добрия вариант,поне по лични наблюдения. имам един комшия дето има щил и само бръмчи поне от 3 години без да я спира.само и е сменил свеща и въздушния филтър,сума ти дърва нареза,даже една вечер пиян и прасето натърка

                        Коментар


                        • #13
                          За прасе става и ако набарам половинката с любовник ще е култово кълцане.
                          ОБОЖАВАМ ДА ЦАПАМ В КАЛТА
                          Начин на живот- за някой:)Honda Shutlle 4WD 16V, Suzuki Samuraj SJ413, Toyota Runner 2.5TDI, Мургаш

                          Коментар


                          • #14
                            За професионално рязане нашите не го искат Щил-а .Бил по-бързооборотен и по-бързо се износвал.Иначе всичко зависи от подръжката.

                            Коментар


                            • #15
                              здр

                              за резачките съм мн навътре в нещата потрошил съм 4-5
                              заминавам се с професионален добив на дървесина.
                              значи наи шумни,тежки но инаи издражливи са shtil хускварната са по нежни с повече пластмаса по тях особено в маслената помпа която преви доста бели при тях затова shtil e марката вярно е че са по тежки дори димят малко повече ама една ms290-50.1ксм е НАДРОБИЛА около 250-300 тона до сега без смяна на сегмент за справка я сравнявам с PArtner-(USA) вярно е че е 36ксм но тя за 30 тона искаше сегменти вече +това shtil са с 2 сегмента това е мн важно за моторните триони удулжава живота им доста повече.сега на пазара вече има и китаиски,шведски пуснаха но за сега само Shtill.(разбирасе трябва да зн за какво е нужна ако е за домашни цели може да нее голяма и скъпа )
                              S10 & Frontera

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X