Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Всеки сам си решава,
    За много редки приложения -1,2 пъти в годината за кратка експлоатация и аз съм купувал "райдерчета'",в последствие се оказва,че икономията ми е ялова-може такъв да ми е късмета.
    Пр. на райдер- 24,волтов гайковерт се срина батерията и го подарих,малък прав шлайф(дремелче) след трето включване отказа врътката за оборотите,42кубикова коса ползвана няколко пъти за по 15-20 минути-разхлабва крепежа на карбуратора,спука се мехчето на помпичката и я продадох на половин цена (добавих и взех китайски кореец които е доста по добро изпълнение), малък хидравличен крик2т. протече след 10-15 ползвания и отиде в "надин",саблен трион с идиотско регулиране на оборотите и хлабини- още е в наличност и здрав (ползвам акумулаторен 10.8 в. бош ),направих подарък резачка на приятелчето и дали е нарязала и 5-10 кубика и сменях маслена помпа,а подкачващата я изолирах (също се спука)................
    Явно късмета не е с мен и съм си научил "урока" за евтиното и скъпото и за епизодични ползвания търся или качествено втора ръка или компромисно със средно качество.

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Петков, гаранция няма ли за вас?
      В смисъл само купуваш и хвърляш, нещо не ми се връзва.
      А, ся се сетих - счупи ми се храстореза Райдер, ножицата оредя на зъби, инвентар към косачката. Не ми идва път да им го нося в сервиза.

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        В смисъл само купуваш и хвърляш, нещо не ми се връзва.
        Кое да рекламирам,батерията, "дремелчето" за трийсетина лева, или...........
        А аз не задължавам никой в доверие,но седя зад всяка дума и мога да докажа,стига да има желаещ за облог- каня го на гости и ще види на живо-,моторния трион, продадената коса ,подарения гайковерт, "дремела" и сабления трион са на стената само крика отсъства!
        (- И още нещо се сетих,че докато се разправям с гаранциите на китаеца- ще потроша време,нерви и пари за транспорт до града.)
        Последно редактирано от petkov_bb; 26-02-19, 17:25.

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
          Кое да рекламирам,батерията, "дремелчето" за трийсетина лева, или...........
          А аз не задължавам никой в доверие,но седя зад всяка дума и мога да докажа,стига да има желаещ за облог- каня го на гости и ще види на живо-,моторния трион, продадената коса ,подарения гайковерт, "дремела" и сабления трион са на стената само крика отсъства!
          (- И още нещо се сетих,че докато се разправям с гаранциите на китаеца- ще потроша време,нерви и пари за транспорт до града.)
          Ово йе стандарт! Режеш - фърляш!

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            Ово йе стандарт! Режеш - фърляш!
            Не,
            акъл-море,глава шамандура!!!

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Да удариш Кьоравото, става чат- пат. Проблемът е в механизма на ставането. Да не подозираш за съществуването му, Кьоравото да те издебне иззад ъгъла и ти да го фраснеш- може. Ама, да превърнеш в цел, поведение, начин на мислене... търсенето на Кьоравото, тва е възболестно състояние. Най- лошото е, че си и вярваш как си го ударил, па то не било туй Кьораво, дет си го търсил.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                38см, 325 стъпка шина е с цена от 30.41лв с ДДС. Точно погледнато в официалният ценоразпис на Орегон за България за 2019-2020г. И неофициални вносители на орегон
                .... 28,80....http://instra-parts.com/product/905/...95-oregon.html ... ,,,а тия примери с обувките , въдиците , козметиката и тн. , са бъркане на шаха с таблата...
                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Райдърска резачка при мен е вече 9 години. Сменяно е въжето за дърпане-20 лв.
                  Взех едно щилче 170 назаем и от мое недоглеждане го натиках с неомаслен бензин. Естествено задра. От хорски срам купих чисто ново и му казах на човека да си върши работа докато оправя неговата. Цената която ми обявиха за ремонт беше с 10 лв. по-ниска от чисто нова машина.
                  Имам доста инструменти и нещо в тиквата и се размина с 50 лв. ремонта,но като цяло частите и сервиза на марковите изобщо не лъже.
                  Сега си имам дъртанян райдър и ново щилче. Режа и с двете. При добра верига са си на кантар. Щилчето е по-лекичко и ако режа клони съм си с него.
                  Имам и електрическа ейнхел. Няма бензин ама моташ кабел зад себе си. Иначе си реже като тигър .
                  Ако трябва пак да купувам бензинова за вкъщи-китай.
                  Ако ще ставам дърворезач-маркова.
                  Живея в къща и обичам да имам всякакви иструменти-за металообработване,за дървообработване,шлайфане,полиране,мазане,боядисване,копане,сечене,рязане,зидане,поддръжка на автомобили и мотор.....
                  Не мога да заровя 20000 лв. само за маркови инструменти.
                  Ако всичко е марково някъде там е сметката.
                  Последно редактирано от //Радо//; 27-02-19, 19:12.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    170 е възможно най евтината, което си е от значение
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      От значение е разбира се. Истинска 1000лв.
                      Ако само това беше плюс ъглошлайф и дрелка ,щяха и те да са добра марка.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Като разглобих щилката/на кванти/ видях какво представлява .
                        Мислена машинка. По-добър материал където трябва,но това нещо без данък марка със същите материали китаеца може да го пусне на пазара за 180 лв.
                        Просто китайските са някакъв архаичен модел за който не дължат нищо-никому.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Е то именно "мисленото" на един продукт струва каквото струва
                          Както се казваше в стария виц
                          Удряне с чук пет долара
                          Знаене къде да се удари 1 млн долара
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                            Нали претендирахте за официалният вносител )) Съфорумника Драгозов, може да Ви продаде тази шина и и още по евтино. Също така и още куп други търговци занимаващи се с продажби на горска техника и аксесоари.

                            А отваряйки, сайта на орегон Европа, виждаме, че официалният представител за България е Агроланд България, който всъщност е представител и на Хускварна за България,а и за Гърция, а и за Румъния, а .........

                            И да не бъда голословен, ето Ви снимка на официалният Орегонски каталог, с подчертавам ПРЕПОРЪЧИТЕЛНИ цени. От които търговецът може да варира в рамките на 10на процента, без да му се сърдят от офиса, за потбиване на официалните цени и нелоялна конкуренция.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2019-02-27-21-15-04-653_com.miui.gallery.jpg
Прегледи:1
Размер:24.4 КБ
ID:5809782Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2019-02-27-21-15-12-670_com.miui.gallery.jpg
Прегледи:1
Размер:45.8 КБ
ID:5809783
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Практиката ми показва че за домашно ползване може да се мине с евтина резачка +една електрическа.
                              Да не кажа че и само електрическа ще задоволи доста хора. Повечето си режат купени дърва пред портата.
                              4 пъти по скъпа а нисък клас шил или хуск няма смисъл.
                              Като условието е ,за китаеца да има лесно достъпни части.
                              Много по-важно е да знаеш как да се грижиш за шина и верига. Китаец с правилно наточена верига си върши работата.
                              Е ще изгори 5 л. повече бензин за една година,ама аз давам толкова за цигари на ден,така че...
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                                Практиката ми показва че за домашно ползване може да се мине с евтина резачка +една електрическа.
                                Да не кажа че и само електрическа ще задоволи доста хора. Повечето си режат купени дърва пред портата.
                                4 пъти по скъпа а нисък клас шил или хуск няма смисъл.
                                Като условието е ,за китаеца да има лесно достъпни части.
                                Много по-важно е да знаеш как да се грижиш за шина и верига. Китаец с правилно наточена верига си върши работата.
                                Ако можеш да си позволиш липсата на надеждност, стават за три пъти годишно.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X