Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Верига пуши при два варианта:
    - имаш слабо или изобщо нямаш подаване на масло към нея
    - тъпа и захабена е на задник.

    Няма как да не реже тоя Штил, каквото и да е, па ако ще да са и греди от къща 1929г дето пирон не можеш да забиеш в нея.

    Естествено, че с голям мощност по-лесно е да се реже с тъпа верига. А с още по-голяма мощност / хускнарна 562 от 1440лв/ може дори да обърнеш веригата на обратно и тя пак да си реже. И това е действителен случай с клиент, дето си е купил резачката и казва, аве, че реже реже, има мощност ма много вибрира и пуши ......
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Малко се увъртяхме у щуротевини, ама мъжки форум уж. Темите за Казармата не виреят, за самоделен монтьорлък тоже, едни резачки и бръснене ни останаха...
      Лозе е едно място дето не е стъпвал човек от поне 6 години.
      Като настъпя да режа коренища - веригата заминава за половин час.
      От сакатлъци никой не е застрахован.
      Някой спомена, че не знам кво искам.
      Среден клас от 2,2 киловата нагоре. ОК съм да взема нова верига и шина нататък.
      Засега съм на кантар м/у Райдер 2,2 кВ за 150 лева, и Деу 2,4 кВ за 206 лв.
      Ако разбирах от тия неща и втора ръка е ОК.
      Тия малките Щилки са играчки. Едни пачки дето им викат, изрезки от кората дето бичат дъски. Не стига шината да нареже елементарни дъсчици.
      Па бъзикайте си се, няма лошо.
      Деда ми с бичкията къща е направил. Тъй са строили едно време. Всичко може.

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Голяма гарнитура ти трябва ако си дървосекач в Канада.
        За всичко друго е минус всъщност.
        Китайски резачки среден клас не съществуват. Всички са нисък, независимо какво пише на етикета.
        Корени и дървесина с много пясък в нея се реже с изкилиферчени вериги.
        И те така
        От тия двете е все тая коя
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          баааахмааамууу, че е тъмно у дворо.

          Имам 170ка Штил под ръка, имам и две трупи по 30см диаметър, ще ти заснема утре, как ги реже на филии като хляб. Кви са тия измислици и глупости де ги пишеш, кви са тия кори и дъсчици.

          Па и да ти кажа, че с дълги шини, режат единствено мангустите, че ги мързи да се навеждат, за друго има и техническа информация, и горски техникуми, и курсове, и мнения на знаещи с кое, и как се реже най-удобно. Ние нямаме дървета такива, че да ги режем с тия дълги шини.

          Но ти ако искаш си вземи и метър шина, кой мое те запре, и главата си е твоя, и парите ....

          И си земи после и зил 131, че актроса 6х6 е скъпичък, че за да извозиш коренищата, тия пикапи и коли нещо малеят като мощност.
          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            Деда ми с бичкията къща е направил. Тъй са строили едно време. Всичко може.
            Пък моя цимент е докарвал от гръчко, за да вдигне седем етажна кооперация 1939 година.

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Най-после проблясък за проблема и какво Ви трябва.Няма никакво значение каква е машината,за тази цел трябва подходяща режеща част
              QUOTE=petkov_bb;2605466]Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020699.jpg
Прегледи:1
Размер:110.8 КБ
ID:5615884[/QUOTE] която изглежда по подобен начин!

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Точно Дуроматик ще си взема после, четох че са чепати откъм точене, ама не знам що у шината се хванахте.
                Малко да заореш у пръстта и стандартната верига чака да я цигулираш.
                Имаше съмнения че имам проблем с мазането, ами преди всяко рязане го проверявам и не е имало проблем.

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  За тази цел, на китайска моторна коса, като й се сложи нормален видиран диск и докато, Терзиев ще се върти и гъне като смок на 10ти корен, косачът ще е свършил с почистването на целия масив.

                  Резачка не ти трябва за да я бодеш с шината в земята, не че ще пуши, ми ще изскочи сама от ръцете и ще побегне с 200.

                  Петков, знаеш ли кога ще си купи Дуро верига и Дуро шина? точно никога. Най - много 40кинта за веригата да прежали, да еве мамата на стандартната шина за норматив, и да каже, че си е знаял, че всичко марково е боклук. Не тря и да съм врачка за тази цел.
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    А, пуснаха ти жокер че се разчиства с косачка.

                    С циркулярен диск
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                      За тази цел, на китайска моторна коса, като й се сложи нормален видиран диск и докато, Терзиев ще се върти и гъне като смок на 10ти корен, косачът ще е свършил с почистването на целия масив.
                      ...
                      Точно тая комбинация я имам. Няма душица, отрязвал съм 15 см. дървета, ама изгорих половин резервоар.
                      Виж за косене с видирания диск е ПЕРФЕКТНО! Не пуши като кордата, не се мъчиш като с ножицата, след проба-грешка разбрах кое ме кефи.
                      Разправяха те у сервиза да си взема малко по-мощното Daewoo, аз не! Тия играчки са хилави на границата да свърши работа. Мисля 1,8 киловата беше, най-мощното на марката.
                      Някой горе пусна линк за 1,5 киловата за резачка. То за косачка малее, виж колко са истински моите 1,8 не знам, нямам стенд.

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        http://www.kraft-shop.com/4589

                        Еха, значи взимаш две три и си ти. Ебешифъргаш
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Как па, при нас на Пътстрой им имат душа косите. Пролетно време, общинско близо 60километра, двустранно на 3 метра от асфалта, обрасло за годинааааааааааааа, та чак до асфалта с издънки по до 10см. Или викаш, тия са абиче, и не знаят, че има тривоне за тааа работа.
                          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение

                            Резачка не ти трябва за да я бодеш с шината в земята, не че ще пуши, ми ще изскочи сама от ръцете и ще побегне с 200.

                            Петков, знаеш ли кога ще си купи Дуро верига и Дуро шина? точно никога.
                            Знам ,че сте прав за всичко което казахте,НО по някога стават чудеса.Ако се снабди с такъв комплект, зимата може да реже по спокойно дупки в леда на язовира и да лови големи риби..............
                            Стана тя, каквато стана................спирам -"помогнах" достатъчно!!!

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                              НО по някога стават чудеса.
                              Понякога стават, но в конкретният случай не и не защото няма да извади човека 200лв, а защото няма Дуро шина, която да пасне на китайска резачка, директно, без преправяне.

                              А защо не се използва Дуро верига с обикновена шина? защото обикновенната шина е с лагерна звездочка отпред, която на второто - третото вклинване в земята, ще се напълни с пякък и ще блокира.

                              Дуро шината затова е без нея. Като не знам, дали са Ви казали, веригата не се обтяга както при стандартните шини, а се оставя с провисване от поне един см, в средната част на шината в покой.
                              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Паксс, хич нищо хубаво ли не можеш да кажеш за Мак? Че аз имам една на почти 30 години, която вече няма кърпене. А съм много доволен и пак за такава си мисля.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X