Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
    Е да, два лева е гайката. Но и за китаеца качествена, а не от пластелин е 80 стотинки, а погледнато с просто око, штиловата е поне три пъти по-голяма. Та нещата пак са съпоставими.
    Какво значение има размера на гайката" Всяка гайка 8мм ще държи достатъчно добре.
    По магазините за крепежи гайка М8, от яките е някъде 20-30 ст. Яка за да не се износи след 20 стягания. И пак не е 2 лева, а пъти по-малко.

    Но да де-2 лева за каквото и да е са смешни пари, изобшо не си заслужава да ги коментираме.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Има ли достъпни части всичко става. Техника е и се чупи. Някои повече други по-малко. Кой как му харесва по джоба.
      Най -голяма греда са екзотични фирми с калпав сервиз и собствени разработки. Даже и гаранционно.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Какво значение има размера на гайката" Всяка гайка 8мм ще държи достатъчно добре.
        По магазините за крепежи гайка М8, от яките е някъде 20-30 ст. Яка за да не се износи след 20 стягания. И пак не е 2 лева, а пъти по-малко.

        Но да де-2 лева за каквото и да е са смешни пари, изобшо не си заслужава да ги коментираме.
        Е аз си довърших работата с обикновенна гайка и шайбичка. Можеше и така да остане,ама нали новичка машинка...
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Какво значение има размера на гайката" Всяка гайка 8мм ще държи достатъчно добре.
          По магазините за крепежи гайка М8, от яките е някъде 20-30 ст. Яка за да не се износи след 20 стягания. И пак не е 2 лева, а пъти по-малко.

          Но да де-2 лева за каквото и да е са смешни пари, изобшо не си заслужава да ги коментираме.

          Размера на гайката при штила, е с този размер, за да може да се използва оригиналният ключ който получавате в комплекта. Едната му страна отвива свещта, а другата гайката на капака и съединителя. Навивайки гайка с друг размер, те принуждава да носиш в гората още един ключ 13мм с теб. Не , че е болка за умиране ама ....
          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
            Е аз си довърших работата с обикновенна гайка и шайбичка. Можеше и така да остане,ама нали новичка машинка...
            Срещу още 800-1000лв- нямаше да губиш гайките,а целия капак..
            (при посещение в магазин на щил гледхме и се смяхме, как обикновенни ръкавици (от 2-3лв.), са с пет пъти по висока цена и "горд надпис".)

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Тук е момента да попитаме Терзиев дали не кара Лада, че нали-евтинко, и няма нужда от 200 коня двигател...
              А Терзиев се опитва да убеди сам себе си че и Лада и Ферари все пак са коли. Той е друга бира.
              Е, нали Терзиев казва,ч е няма нужда от сериозна техника.
              Хора, няколко пъти го написах. Търся среден клас машина. Нито отричам високия клас, нито искам да си взема нещо дето ще се счупи на 10-тата минута. Лошото е, че не разбирам и не смея да взема нещо на старо. С кеф бих си взел стар Щил, ама до колкото разбирам е пълно с ментета. Не мога да ги различавам.

              Не карам Лада, карал съм Московец някога. Най-евтиното възможно на пазара, като за 18 годишен неработещ пишлегар. Едни от най-хубавите ми спомени.

              Всеки се простира според чергата. Не че нямам 1000 лева за истинска машина, но за 2 паления на година не си струва. Ако щях да ставам дървар нямаше да има чудене.


              За двора имам електрическа, която има много предимства пред бензина. Само ток да има.

              Мисля че в тая тема сте изпаднали в крайност. Почни всички мнения са възхвала на 2 марки.

              С Щил нисък клас съм бачкал и ми идва прекалено слаба.
              Последно редактирано от Ivan Terziev; 28-02-19, 10:38.

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                Хора, няколко пъти го написах. Търся среден клас машина. Нито отричам високия клас, нито искам да си взема нещо дето ще се счупи на 10-тата минута. Лошото е, че не разбирам и не смея да взема нещо на старо. С кеф бих си взел стар Щил, ама до колкото разбирам е пълно с ментета. Не мога да ги различавам.

                Не карам Лада, карал съм Московец някога. Най-евтиното възможно на пазара, като за 18 годишен неработещ пишлегар. Едни от най-хубавите ми спомени.

                Всеки се простира според чергата. Не че нямам 1000 лева за истинска машина, но за 2 паления на година не си струва. Ако щях да ставам дървар нямаше да има чудене.


                За двора имам електрическа, която има много предимства пред бензина. Само ток да има.

                Мисля че в тая тема сте изпаднали в крайност. Почни всички мнения са възхвала на 2 марки.

                С Щил нисък клас съм бачкал и ми идва прекалено слаба.
                Дал съм ти линк кой Щил да вземеш. Може и малко нагоре ценово. Точно среден клас. Китаец среден и висок клас няма при резачките.
                Също така аналогична Хускварна или Олеомак.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Дал съм ти линк кой Щил да вземеш. Може и малко нагоре ценово. Точно среден клас. Китаец среден и висок клас няма при резачките.
                  Също така аналогична Хускварна или Олеомак.
                  За пестин лева ще ми кастрят лозето до края на живота ми, че и кючек ще ми играят.
                  Няма сми!

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Значи не взимаш резачка и няма драма.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      но за 2 паления на година не си струва. Ако щях да ставам дървар нямаше да има чудене.
                      За двора имам електрическа, която има много предимства пред бензина. Само ток да има.
                      .
                      И в тази посока Ви предложиха да си вземете агрегат (осигурявате на къщата аварийно независимо електрозахранване) и всички ел.мащинки стават "мобилни".
                      (най-голям проблем ми е като не съм сигурен какво искам,но поне си трая докато ми се "избистри")

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Сигурен съм какво искам, а това за агрегата го написах аз.
                        p.s. Има един мутренски лаф:
                        Има ЕДНА марка кола, и това е Мерцедес. Айде, за по-младите по изключение може БМВ.
                        И който няма хабер от коли като нищо ще се върже.
                        Че и ваща работа!
                        Последно редактирано от Ivan Terziev; 28-02-19, 11:33.

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Щом има работа 2 пъти в годината качвай се на един китаец ама с гаранция и си свиркай ай. Гледай сервиза да е по близо,че за 20-30 лв. ремонт да изгориш още толкова гориво не е работа.

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Имам Щил 210 и някакъв noname китаец, който завирам там, където не бих заврял Щила. Видял е доста тормоз.. Дъската му умря за норматив. След като сложих истинска дъска и верига си работи безгрижно в гаден режим. Дразни ме само, че винаги нещо тече от него.
                            Използва се примерно за рязане на корени в земята, и веднъж за рязане на кирпичен дувар.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              .
                              ..... Няма как хора които са дали пари за щил или хуск , и които не са ползвали паралелно и друга (евтина) резачка да признаят че с нея също може да се върши домашна работа - от сорта нарязване на 4-5 кубика дърва годишно....


                              .... Никой не е застрахован от фабрично дефектна техника естествено , а при евтините уреди логично процента е по голям.

                              Вече всички ръчни инструменти са с поне 2 год. гаранция ! .... Желателно е да се подлагат в яка експлотация веднага след закупуването им !
                              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                За пестин лева ще ми кастрят лозето до края на живота ми, че и кючек ще ми играят.
                                Няма сми!
                                Препоръчвам от личен опит McCulloch CS 380, защото:
                                1. Е качествена изработка във всяко отношение. Да, много повече пластмаса от професионална серия Щил или Хуск, но изпълнението е отлично.
                                2. Супер ергономична и удобна (по-удобна от професионана лека Щилка), пали всеки път от първия път, лека, удобна, абе кеф да си режеш.
                                3. Цена около 300 лв, ако хванеш правилната промоция може и 200
                                Сравнявам със професионален Щил МС 261 и няколко други.... Не казвам че е по-хубава от щилката (над 1100 лв), но за 4 пъти по-малко пари е отлична хоби машина.
                                П.С. Възможно е да е изчерпан модела, тогава виж CS 42s би трябвало да е още по-хубава и ето ти промоция за 319 лв.
                                https://www.onlinemashini.bg/motoren...w-40-sm-/32588
                                П.П.С. 380 е произход Китай, тази е произход Швеция...
                                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X