Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Паксс, хич нищо хубаво ли не можеш да кажеш за Мак? Че аз имам една на почти 30 години, която вече няма кърпене. А съм много доволен и пак за такава си мисля.
    Нищо общо.
    Фалираха, купиха ги едни китайци и накрая Хускварна. Преди десетина и кусур години.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Чистил съм парцели многократно. В някои от тях без подходящи дрехи не можеш да направиш 3 крачки навътре. В такива ситуации се влиза с резачка с коса с циркулярен видиран диск, с резачка за клони и за храсти ръчни. Всичко се използва и универсално няма. Особено в лозе или запустял вилен имот.
      Колко зъба съм счупил щото не съм видял от гъсталака я камък я бетонен кол, и колко пъти съм отвивал телове от косата представа си нямате.
      Някои от храсталаците не можеш с коса с диск. Просто не можеш да я натикаш. Трябва да клекнеш-тогава пък ножа се извърта нагоре. Ако има и дива лоза,или друго влачещо, кефа е пълен. Там е най добре с резачка,прежалена с по-дълга шина. Нарочно съм слагал неизползваема верига с по 2 мм зъб наточена с малкия шлайф ,колкото да е стро,за някои участъци...
      Аре натикай там машина която вчера си взел за 1300 лв.
      Хайде моля ви се!
      Последно редактирано от //Радо//; 28-02-19, 19:34.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Нищо общо.
        Фалираха, купиха ги едни китайци и накрая Хускварна. Преди десетина и кусур години.
        Знам бе знам, много добре знам. Искам да чуя мнение на човек, който с това се занимава.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          По повод Дуро шината много ми хареса мнението на колегата Викторов!Бях свидетел как на хускварна 3120 бяха сцепили ринга на 1 метър дуро шина.Машината купена няма и преди месец!Пък в наше село чух мнението,че този вид шини работели с вериги с по-високи пети!Та тез високи пети загребвали маслото от дъното на канала на шината и го пращали напред!Ама такваз верига още не съм видел!Шината понеже е с наварен твърдосплавен връх,много грее и става червена.И трябвало много масло и такваз верига!Ама незнаят,че веригата трябва да има коремче надолу,да виси повечка.И така тия шини без звездочка били лоши!Интересно що гърчолята ги търсят толкова у Гърция!

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Е като знаеш какво питаш глупости
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
              а защото няма Дуро шина, която да пасне на китайска резачка, директно, без преправяне.
              Без "намеса",не стават за друго освен за Щил,
              ползвам я на Макитата след "корекцийка"-елементарна работа,но иска подходящи инструменти-което знаете..............

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                Чистил съм парцели многократно. В някои от тях без подходящи дрехи не можеш да направиш 3 крачки навътре. В такива ситуации се влиза с резачка с коса с циркулярен видиран диск, с резачка за клони и за храсти ръчни. Всичко се използва и универсално няма. Особено в лозе или запустял вилен имот.
                Колко зъба съм счупил щото не съм видял от гъсталака я камък я бетонен кол, и колко пъти съм отвивал телове от косата представа си нямате.
                Някои от храсталаците не можеш с коса с диск. Просто не можеш да я натикаш. Трябва да клекнеш-тогава пък ножа се извърта нагоре. Ако има и дива лоза,или друго влачещо, кефа е пълен. Там е най добре с резачка,прежалена с по-дълга шина. Нарочно съм слагал неизползваема верига за някои участъци...
                Аре натикай там машина която вчера си взел за 1300 лв.
                Хайде моля ви се!
                Мачетето е много полезен инструмент за такива цели. Още повече че истинските са без пари на практика.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Имам трамонтина . Искаш ли да те викна на следващия да се развъртиш с мачете? Това е направено за малко по-дебели храсти или тръстика.
                  Про вай на жива изоставена роза,шипка или подобно.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                    Чистил съм парцели многократно. В някои от тях без подходящи дрехи не можеш да направиш 3 крачки навътре. В такива ситуации се влиза с резачка с коса с циркулярен видиран диск, с резачка за клони и за храсти ръчни. Всичко се използва и универсално няма. Особено в лозе или запустял вилен имот.
                    Колко зъба съм счупил щото не съм видял от гъсталака я камък я бетонен кол, и колко пъти съм отвивал телове от косата представа си нямате.
                    Някои от храсталаците не можеш с коса с диск. Просто не можеш да я натикаш. Трябва да клекнеш-тогава пък ножа се извърта нагоре. Ако има и дива лоза,или друго влачещо, кефа е пълен. Там е най добре с резачка,прежалена с по-дълга шина. Нарочно съм слагал неизползваема верига с по 2 мм зъб наточена с малкия шлайф ,колкото да е стро,за някои участъци...
                    Аре натикай там машина която вчера си взел за 1300 лв.
                    Хайде моля ви се!
                    Точно така стоят нещата на 100%.

                    Затова и посъветвах човека да вземе едно Деу за 139.00 лева. Щот зорлем да съсипваш скъпа резачка, също не е хубаво.
                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                      Имам трамонтина . Искаш ли да те викна на следващия да се развъртиш с мачете? Това е направено за малко по-дебели храсти или тръстика.
                      Про вай на жива изоставена роза,шипка или подобно.
                      Пробвал съм.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Не пиша за да си чеша телефона. Един от 600 кв.м. след три съботи и недели видяхме какво сме купили. Двама души които знаят какво правят ,щото не е за първи път . Точно там райдъра го хвърлих от ,единственото читаво дърво което остана,от 4-5 метра. Прецених че заради резачката мога да падна с резачката.Боли ме. Части има и в магазина има. Оживя.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Husavarna 236 последните години на практика е изчистена от детски болести машина. Между другото вече я няма, от утре в ценовата листа я замества Husqvarna 120. Ако някой иска евтини 236 да ми пише. McCulloch CS 340/380 от година и нещо са сменени от CS 35/42, рано е да се каже как са. Нямаше части в началото за тях. За домашни нужди и за два пъти в годината са достатъчни. Хубавите модели Husqvarna струват 700+ лв, тези за гората 1000+. При Stihl е подобно.

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            @ turtey Няма да се случи ,но ако беше в района щях да е убедя . Пиеш бира на сянка и гледаш.
                            Идва багериста/познат/ и казва момчета авери сте ама тук не мога да вляза. Да беше само тръни и дървета да ама то чудо. Колове,черчевета,стъкла,варели,тел от тук до луната ,незнайни творчески напъни от железобетон и стърчащи арматури....
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение

                              Затова и посъветвах човека да вземе едно Деу за 139.00 лева. Щот зорлем да съсипваш скъпа резачка, също не е хубаво.
                              Съвпадение-в пост 534 и537 предложих същото решение, като приемлив компромис

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                                @ turtey Няма да се случи ,но ако беше в района щях да е убедя . Пиеш бира на сянка и гледаш.
                                Идва багериста/познат/ и казва момчета авери сте ама тук не мога да вляза. Да беше само тръни и дървета да ама то чудо. Колове,черчевета,стъкла,варели,тел от тук до луната ,незнайни творчески напъни от железобетон и стърчащи арматури....
                                Май не се разбрахме. Мачетето е за да можеш с косата да стигнеш до основата на шипката.
                                Не да овършееш целия двор с него.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X