Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
    Препоръчвам от личен опит McCulloch CS 380, защото:
    1. Е качествена изработка във всяко отношение. Да, много повече пластмаса от професионална серия Щил или Хуск, но изпълнението е отлично.
    2. Супер ергономична и удобна (по-удобна от професионана лека Щилка), пали всеки път от първия път, лека, удобна, абе кеф да си режеш.
    3. Цена около 300 лв, ако хванеш правилната промоция може и 200
    Сравнявам със професионален Щил МС 261 и няколко други.... Не казвам че е по-хубава от щилката (над 1100 лв), но за 4 пъти по-малко пари е отлична хоби машина.
    П.С. Възможно е да е изчерпан модела, тогава виж CS 42s би трябвало да е още по-хубава и ето ти промоция за 319 лв.
    https://www.onlinemashini.bg/motoren...w-40-sm-/32588
    П.П.С. 380 е произход Китай, тази е произход Швеция...
    Епа за 300 сигурно пак е до края на живота му, но без кючек
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
      Препоръчвам от личен опит McCulloch CS 380, защото:
      1. Е качествена изработка във всяко отношение.
      3. Цена около 300 лв, ако хванеш правилната промоция може и 200 ..... произход Швеция...
      Маккълък принципно е американска марка .... странно ми е резачка правена в Швеция да струва 300 лв.

      . Иначе - евала на това че с 42 кубика и 16 инча верига , вади 1,5 киловата мощност при тегло 5 кг.


      .... Интересно , дали у нас има *диностенд* за резачки....
      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        И фалираха преди едно десет години и сега са собственост на Хускварна. Не знам дали имат собствени разработки
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
          ...
          https://www.onlinemashini.bg/motoren...w-40-sm-/32588
          П.П.С. 380 е произход Китай, тази е произход Швеция...
          Шведски киловат и половина според мен е по-малко от китайски Daewoo 2,4 KW. Но да, като цяло се надявах повече такива неща да прочета в темата, не само за Двете Правилни Марки. To и Щил и Айфон са китайски, и Бош, и май почти всичко останало.
          Из ония дни си търсих осцилоскоп. Взех най-голямото дърво на старо, пред 460 лв. нов, цифров. Досега не ми е трябвал и един път, щото се оказа по-евтино да си купя хардуера готов. Ама на, хляб и вода неще, ако ми затрябва имам, че и един повреден си намерих от същия модел.
          "Златната среда" са казали хората от римско време още. Руснакът добавя "лучшее - враг хорошего".
          Това последното ми е девиз в живота, чисто емпирично забелязах колко е правилно. Презряното Вики не е запънало и един път да пали, а с Щила се изприщих няколко пъти таман, докато го удавя и да оди на сервиз да го констатират.

          п.с. Писах у една друга тема - чисто нов HP принтер нов от кашона почна да печата лента по периферията, га, че е на 50 години. А един стар от същата марка е перфектен на изпечатани 40 касетки с тонер.
          Софтуерът му е 500 мегабайта бъгня, дори IP не може да се смени след инсталация. И ме занимаваха половин час с това какви данни от компа ми да споделя с Централата. Извънземен дарак с идеята да киризи и сканира на поразия, и да ми "прави профил на навиците", по техни думи.
          Марково почна да си губи смисъла, зад кулисите съм свидетел как се покитайчват култови марки да спестят някви стотинки.
          Последно редактирано от Ivan Terziev; 28-02-19, 15:08.

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            https://www.offroad-bulgaria.com/sho...33#post3432433

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
              Tanaka са много хубави машини, в момента са собственист на Hitachi или HiKoki, както ще е новото им име. Преди десетина години вкарахме няколко палета от Гърция с резачки и моторни коси от тази марка. Каквото сме продали не се е върнало за сервиз. Изглеждаха малко дървени, но бяха много здрави, дори най-ниския клас резачки имаха регулиране на подаването на маслото, екстра, която при двете марки я имаше при машини за 800+ лева.
              Не знаех, че още се продават, но както казах, горещо препоръчвам марката. Тормозил съм я и съм рязал какви ли не чворести сухи дънери със захабена верига, заклещвал съм шината и какви ли не други простотии от неопитност и няма отказ за толкова години
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Аз пак ще си дам съвета. Вземи си китаец - при това възможно най-евтин който намериш. Деу 2.4кв идва с 50см шина, дето нема кааа да режеш с нея, огромна е и неизползваема. Деу 16ка в момента във Враца ще излезне на промоция, по случай отваряне на Практикера, на ЕДРОВА цена - 139.00лв. Аз бих си взел нея, или някой друг още по-евтин китаец. Аргументи -

                - евтина е,
                - не са чак толкова зле,
                - части евтини и във всяка железария,
                - с хубава шина и верига, хептен не са зле.

                Макове, точно в момента два са ми пред очите. Единият е почти нов 42с на три кубика дърва - за карбуратор/ с непризната гаранция и струващ пари. И 38ца, практическа нова за Бобина. И двете са Китайци, няма нищо евтин клас, което да се прави в Швеция/ респективно Германия при Штил. Мак, лично за мен няма да с ивзема, както и Хускварна 236 - лично мнение. Нищо, че са евтини, ремонта после им е скъп.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2019-02-28-17-25-17-835_com.miui.gallery.jpg
Прегледи:1
Размер:34.0 КБ
ID:5809808Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2019-02-28-17-25-03-353_com.miui.gallery.jpg
Прегледи:1
Размер:34.4 КБ
ID:5809809
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2019-02-28-17-25-10-748_com.miui.gallery.jpg
Прегледи:1
Размер:27.9 КБ
ID:5809810
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2019-02-28-17-24-56-687_com.miui.gallery.jpg
Прегледи:1
Размер:46.6 КБ
ID:5809811
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                  Деу 16ка в момента във Враца ще излезне на промоция, по случай отваряне на Практикера, на ЕДРОВА цена - 139.00лв.
                  Някой врачанец би ли оказал съдействие, че Враца ми е бая далеч? Голяма верига е по-добре за кастрене на храсти, а мощност под 2,2 киловата не ми трябва дОма.
                  Всъщност май и онлайн може да се напазарува от големите вериги магазини.

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Храсти се кастрят с ножица бе младеж
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Деу 4516 е 1.7 киловата, 2.3 конски сили, 45к.см с практичната 40см шина. На 139 лева, / препоръчителната й цена по спомен е 190.00лв/просто си заслужава. Но е само във Враца и ако не се лъжа само за откриването на 7 март.
                      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Храсти се кастрят с ножица бе младеж
                        или с храсторез, а мощна и тежка резачка, като я завреш с тоя 50 санта меч у клоняци, и като ти я емнат тия клони и заврЪтЪт, и като я шибнат у земЪта тая пущиня, та ще се разхвърчат и капаци, и спирачки и сичко.
                        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          За изкореняване на издънки си иска повечко тяга, и голямата шина е в плюс. Под 2,2 киловата неща, измъчих се с малкото Щилче, може да имам нищожен практически опит, ама веригата почна да пуши. И се оцвети в кафяво.
                          То ако ми вършеше работа тия Щилки са по 350 лева, ама не ми вършат работа.

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Храсти се кастрят с ножица бе младеж
                            И аз се чудех, какво ще прави на лозето с резачката, ама нали е все сепнат - може и да знае какво да прави с нея.


                            Дано не си резне някой крак

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Веригата пуши от задверижното устройство. Не е до мощност.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Между другото, Бахко имат много готини акумулаторни ножици. Няма да казвам цената
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X