Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ivanomir
    отговори
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
    Ми незнам какъв се води ето модела:
    http://www.wolverine.com/Product/Wol...inch-Boot.aspx
    тези са без изолация, за лятото стават....
    малко скъпи ми се виждат, в Cabelas се предлага и тази марка но трябва да се следят промоциите и може да пазаруваш дори на половин цена!
    а забравих да спомена че се предлагат още хиляди стоки като дрехи, рибарски екстри, GPS, радиостанции и т.н. даже мисля да си поръчам едни Midland 4 броя за 160$...

    Остави коментар:


  • Николай Малинов
    отговори
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Ми незнам какъв се води ето модела:
    http://www.wolverine.com/Product/Wol...inch-Boot.aspx

    Остави коментар:


  • ivanomir
    отговори
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    има различни модели обувки според тежината на изолацията обикновенно се слага 3М изолация , най подходящи за зимата при нашите условия са с 800гр изолация, за по студено има и над 1200гр. съответно за лятото има модели без изолация....

    Остави коментар:


  • Николай Малинов
    отговори
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Аз лятото като бях в Щатите купих на бащами WOLVERINE / ето сайта www.wolverine.com/, много добра марка, скъпичка, но си заслужава всяка стотинка. Откакто ги носи никога не се е прибирал с мокри или изморени крака. Единствения недостатък е можеби, че нямат дебела подплата отвътре и трябва да го компенсираш с по-дебели чорапи.

    Остави коментар:


  • ivanomir
    отговори
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    хубави обувки с мембрана се продават на WWW.Cabelas.com, миналата година си взех от там с гортекс мембрана от кордура обувки, изпитани са по време на лов и отзивите са 100% позитивни, няма пропуск на вода, не изпотяват за каране са удобни и леки и не изискват поддръжка като кожените, и успях да ги взема на пловин цена - 60$, в България подобни струват от 300лв нагоре....!!!!

    Остави коментар:


  • Slick
    отговори
    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
    Онзи ден си взех едни които много приличат не тези от 68лв. Марката е "Руканор". Нищо не разбирам от тези неща и ще се радвам ако някой каже дали са добри или не.
    Руканор е много удобна обувка, но откъм подметка ще сдаде багажа.
    дано в твоя случай не е така. имам намколко си модела спортни техни. За софт ходене ползвам ASOLO - талянски - много добре , един лек недостатък - Вибрамовата подметка е удачна за всякъде ОСВЕН на мокър камък !!! Други за софт ходене - Чешки кубинки - мека и грайферна подметка - нищо общо с тия боклуци българските.

    за ХАРД места - съм се сдобил с едни .. били на Австрийските войничЕта .. какво да ви кажа .. НЕМАМ ДУМИ ! уникални са. невероятни и се носят с тънък пъмучен чорап. Единствения минус - малко са по-тежички, но за сметка на това път може и 4 тонна машина да ми мине през крака -- нема да го усетя!


    Та така ... варианти много

    ей сега прочетох за карането и чепиците - с мойте се кара без проблем. Препоръчвам на тия дето имат проблеми да покарат малко повече от 50 метра, както и да разхлабят леко обувките - при слизане от колата и ходене само се налага да се притегнат и сте готови. !

    Остави коментар:


  • Дявол Коледа
    отговори
    Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

    Сещам се за едно "оффроуд чипици" ама ще звучи тъпо май така че понеже оффроуд в краина сметка е събирателно понятие и не значи само каране на джипове и тн неща може пък да пасне загалавие като обувки за оффроуд друго в момента просто не ми идва на ум

    Остави коментар:


  • kraz
    отговори
    Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

    още не съм ги ползвал и не мога да кажа колко са удобни в гората но мисалта ми е че тази фирма има много модели и вероятно ще има и някакви подходящи за гората със специфичните и качества
    цена на тези им е към 60-70лв

    Остави коментар:


  • Венцислав Петров
    отговори
    Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

    Вече направихме някакъв опит но ако някой се сети за по-подходящо заглавие да казва...

    Остави коментар:


  • Дявол Коледа
    отговори
    Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

    Имам предложение към модераторите и администраторите тъй като темата се разрастна и от предложения за импрегниране на кубинки стана всъшност доста по полезна нека ако могат да я преименуват по собствено осмотрение все пак според мен тема е доста полезна и трябва да има правилно име.

    Остави коментар:


  • Венцислав Петров
    отговори
    Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

    Обувките които сте показали са за работа а не за ходене в гората. Здрави са но не стават за продължително ходене нито за ходене по сложни повърхности...

    Остави коментар:


  • kraz
    отговори
    Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

    На мен ми донесоха едни Panda Safety модел ЕN345 S1
    италянски са - http://www.pandasport.it/
    има 3 нива на защита S1, S2 и S3
    може да ги видите от какво предпазва всяко ниво като разгледате каталога в италянската версия на сайта

    Водят се работни обувки и са много леки и удобни
    подметката е oil resistant и antistatic

    Отпред имат някаква метална бронировка която може да ви предпази ако примерно ви мине гума през пръстите или настъпите пирон и като гледам е доста здрава
    в лисчето към обувките пише STEEL TOE CAP RESISTANT TO 200J
    Прикачени файлове

    Остави коментар:


  • Венцислав Петров
    отговори
    Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

    Е, то има някаква причина да избера точно тези обувки все пак Това според мен са идеалните обувки за всеки джипер. От една страна са високи и идеално пазят крака включително и от намокряне и голяма кал от друга са гъвкави достатъчно за каране а от трета подметката им е идеална за непрофесионално катерене и продължително ходене в гората. В интерес на истината от този модел има две разновидности: За работа под 2000 метра и над 2000 метра. Разликата е в подметката (на вторите е много по-твърда) и в допълнителната топлоизолация от Дуратерм... Аз избрах вторите но предполагам че за повечето от вас повече биха паснали обувки с по-мека подметка с които се ходи по-лесно на по-добри терени...

    Остави коментар:


  • Тодор (Zaarin)
    отговори
    Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    Колеги аз определено споделям мнението че "кубинките" не стават (поне тези които са по магазините). Според мен правилната обувка няма цена и е може би най-важната част от екипировката. Не знам защо се плашите от каране с големи обувки аз постоянно си използвам тези:




    И с тях съм карал какво ли не. За леки коли е малко неудобно но УАЗ-а например е специално правен да се кара с гумени ботуши 48 номер тъй че няма никакви грижи... Ако се вгледате ще видите че повечето сериозни 4х4 машини са направени с такива педали че да е удобно карането с яки обувки или ботуши...

    А, ма това не е обувка от клас за височинен алпинизъм Не е проблема толкова в големината, колкото че възможностите им да се сгъват и чуствителноста на крака ти е кажи речи колкото при скьорска обувка

    Остави коментар:


  • Веселин (linux.lab)
    отговори
    Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

    Патрола със сигурност е правен за обувки до 45-ти номер При това тесни
    Аз с моя 48-ми лопан натискам спирачката и газта едновременно и няма оправия. Освен това с педала на съединителя обувката получава гадна чупка и за това съм си взел 2 чифта обувки - едни тесни тимбърланди с гортех за каране и едни Нортфейс за планината. За мен това е идеалната комбинация. Само не се репчете, че струват много пари. Докарал съм си ги от САЩ за има-няма 180лв двата чифта, а тука цените им са ....
    Щях да падна, когато видях същия Тимбърланд наш магазин за 450лв. Така и не успяха да ми обяснят разликатата в цената.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X