Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Tisho
    отговори
    Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
    Венци за ходене повече от 1 километър тези обувки НЕ стават, изобщо всяка обувка която няма добра сгъваемост за подметката изморява ходилата изключително бързо и при по-продължително ходене прави мазоли защото кракът се плъзга в обувката. За ходене си трябват обувки за "трекинг" за катерене други за топлина трети и т.н.
    Грешиш. Минавал съм по 20-ина км на ден без никакъв проблем. Твърдата подметка не става само за ходене по асфалт и при градски условия. Но в планината няма равна на себеси.
    Ще ти изброя няколко предимства :
    1. Не усещаш върху какво стъпваш. Тоест при стъпване върху остри скални ръбое и камъни нямаш чуството че ще останеш без крака...

    2. На обувка с мека подметка слагането на котки е невъзможно. При първата крачка са паднали.

    3. При сложен терен лесно можеш да "закантиш" с обувка с твърда подметка и да преминеш с много по малки усилия. Може да си стъпил само с половината подметка, но усилието го поема цялото ходило.

    4. Читавите обуеки като тези които показах на снимка по горе са проектирани така че да можеш да ходиш лесно без да се налагат някакви допълнителни усилия. Отпред подметките са леко скосени нагоре.

    Недостатъци:

    1. При продължително ходене по асфалт са неудобни (пробвал съм го няколко пъти, но пък си има решение ходи се по банкета на пътя).

    2. На мокри камъни и камъни с мъх се хлъзгат много. Също и на мокри клони и дървета.

    Остави коментар:


  • Tisho
    отговори
    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
    За софт ходене ползвам ASOLO - талянски - много добре , един лек недостатък - Вибрамовата подметка е удачна за всякъде ОСВЕН на мокър камък !!!
    И мокри клони... Аз поне имам кофти спомени от Мазоло (така ги прекръсти един приятел при слизане от Ботев из Северния Джендем). Тоест аз само наблюдавах отстрани как новите му Асоло се разпадаха на третото им излизане в планината.

    Остави коментар:


  • Tisho
    отговори
    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
    Абе, да те питам все пак. С тези обувки пробвал ли си да шофираш? Щото аз с моите които са от този клас веднъж пробвах и на 50тия метър се отказах и се преобувах . Принципно ги ползвам само като слизам от колата при над 20 сантиметра сняг или за драйтулинг(катерене с котки и пикели по скали) на отвесни стени Това все пак е бая сериозен зимен високопланински модел предназначен за автомати на котки С едни свестни чорапи и на -25 градуса не усещаш хлад... ама за сметка на това тежат майка си и баща си и си като робокоп...
    Хехехе. Не съм се и опитвал. С тези неогъващи се подметки щях да се учудя доста ако беше успял да шофираш безпроблемно. Това са обувки за ходене, а не за шофиране. :-) Първия път като ги обух се чуствах че няма да мога да направя и крачка, но в последствие се оказа, че при 6-7 часови преходи из планината са много удобни. Забравих какво е това пришка, и потни крака.

    Кофтито е че отпред няма жлебове за котки, така че пълен автомат не става... пак си оставя варианта с каишки и постоянното им дозатягане.

    Остави коментар:


  • Иван Алексиев
    отговори
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    От десет години моя избор и за зимна и за лятна обувка е Бореал. Зимните са с метална пластина в подметката но това въобще не ми пречи при каране, основно тяхно приемущество е че са от цяло парче кожа без какъвто и да е шев по "тялото" на обувката основен недостатък е цената когато ги копувах беше малко над 600лв.. Летните са стандартен трекинг модел. И двата модела имат поне по 600-700км. пресечен терен на подметките си (ползвам ги и на работа и за хобито си) и още са си съвсем живи. За импрегниране използвам спрейовете на Бореал в съответствие с обувката. В сравнение зимното Криспи което ползвам за втора обувка при работа е много по-тежко и неудобно за ходене, когато се намокри иска по дълго време за сушене, вярно, че и цената му е друга беше около 250лв..
    Друга полезна вещ за която мога да ви подсетя са гетите. Допълват обувката при сняг, спестяват ти нервите с трънаци и треволяци лятото, а на всичкото отгоре след ходене в калта като се върнеш в цивилизацията и ги свалиш панталонът ти е в почти приличен вид и не те гледат странно като влезеш в крайпътната кръчма.

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
    и не визирах казармени издевателства
    Аааа, не беше "казармено издевателство", а "поход по стъпките на Ботевата чета" във военно изпълнение. С "лирични отклонения" в стил "А бе, вие разузнавачи ли сте или девици в пансион? Какво е това ходене по пътя? Марш нагоре по сипея!"

    А твърдата подметка (гьон с наковани отдолу метални цинти) горе-долу се ядваше при ходене по почвен път, ама на твърда настилка (асфалт, камъни ) ...

    Остави коментар:


  • fanatic
    отговори
    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
    Споко бре! Опъвали са ме. И то не с тия офицерските, ами с войнишки цинтарки (ако си виждал такива, че си малък ). Краката ни бяха целите в мехури ...

    Хич не ги рекламирам тия. Просто казвам, че са още здрави и не дават признаци да се разпадат. А, и вода пропускат по-малко от Netwalk-а.
    Иначе за ходене в планината са отврат. Тежки са и краката ти се пързалят вътре по излъсканата кожена стелка. От което при продължително стръмно слизане пръстите ти стават на нищо.
    Прав си не съм.... а и не визирах казармени издевателства а цивилни приятни разходки а не ход на марш

    Остави коментар:


  • fanatic
    отговори
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    По-удобни обувки не съм нито виждал нито пробвал... Единствения им недостатък е цената от 400+ лева...
    Хммм ето защо не знам повече за тях....
    а за условията сигурно си прав мойте заключения са на базата на дълги планински разходки но в никакъв случай по тежки каменни терени....

    Остави коментар:


  • bojitch
    отговори
    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
    ... Краката ни бяха целите в мехури ...
    Не си си навивал правилно партенките!
    Един чифт обувки не могат да удовлетворат всички изисквания, но ходиш ли през зимата в гората, дори и с джип, най-важно е да не пропускат. Другите неудобства са търпими.

    Остави коментар:


  • Венцислав Петров
    отговори
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
    от тук:


    Не че няма хора които ходят до рилските езера с джапанки ама все пак

    А, не. Съвсем не си прав. Твърдата подметка по принцип е за по-тежки условия и е много по-добра за тежки терени. Справка обувките за височинни преходи. Няма нито една такава обувка с мека подметка. Твърдата подметка е неудобна само за равно и удобно за ходене място като поляна да кажем но при съответните навици не пречи... Точно модела който имам е нещо средно между височинна обувка и такава за каране защото има специална вставка за разгъване отзад която да позволява движение в глезена но не и усукването му... А колкото до километрите почти всеки ден тези обувки изминават 3-5 километра и през 100% от времето аз съм в тях... По-удобни обувки не съм нито виждал нито пробвал... Единствения им недостатък е цената от 400+ лева...

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
    Чаво, ако те опъна на 30 километров преход по пресечена местност за 1 ден, ще си пропсуваш живота с 24-и годишните армейски шити ботушки може да са били хубави но за преди 24 години, за сега е смешно човек да си рискува глезените ставите и пръстите за 200 лв. примерно.
    Споко бре! Опъвали са ме. И то не с тия офицерските, ами с войнишки цинтарки (ако си виждал такива, че си малък ). Краката ни бяха целите в мехури ...

    Хич не ги рекламирам тия. Просто казвам, че са още здрави и не дават признаци да се разпадат. А, и вода пропускат по-малко от Netwalk-а.
    Иначе за ходене в планината са отврат. Тежки са и краката ти се пързалят вътре по излъсканата кожена стелка. От което при продължително стръмно слизане пръстите ти стават на нищо.

    Остави коментар:


  • fanatic
    отговори
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    От кое мое мнение е цитата?

    от тук:
    Първоначално публикуван от Венцислав Петров
    Е, то има някаква причина да избера точно тези обувки все пак Това според мен са идеалните обувки за всеки джипер. От една страна са високи и идеално пазят крака включително и от намокряне и голяма кал от друга са гъвкави достатъчно за каране а от трета подметката им е идеална за непрофесионално катерене и продължително ходене в гората. В интерес на истината от този модел има две разновидности: За работа под 2000 метра и над 2000 метра. Разликата е в подметката (на вторите е много по-твърда) и в допълнителната топлоизолация от Дуратерм... Аз избрах вторите но предполагам че за повечето от вас повече биха паснали обувки с по-мека подметка с които се ходи по-лесно на по-добри терени...
    Не че няма хора които ходят до рилските езера с джапанки ама все пак

    Остави коментар:


  • Венцислав Петров
    отговори
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    От кое мое мнение е цитата?

    Остави коментар:


  • fanatic
    отговори
    Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    и продължително ходене в гората...
    Венци за ходене повече от 1 километър тези обувки НЕ стават, изобщо всяка обувка която няма добра сгъваемост за подметката изморява ходилата изключително бързо и при по-продължително ходене прави мазоли защото кракът се плъзга в обувката. За ходене си трябват обувки за "трекинг" за катерене други за топлина трети и т.н.

    Остави коментар:


  • fanatic
    отговори
    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
    Колега, мога да ти демонстрирам едни армейски чепици на 24 (двадесет и четири) годинки. Нито кожата се раздрала, нито пък подметките са се отлепили. Те и трудно биха могли да го направят, защото не са лепени, а шити.

    Вярно е това, което е казано по-горе. Че са тежки, че подбиват краката при ходене и особено при слизане. Но пък и не се е случвало краката ми да се намокрят от газене в снега така, както се е случвало с уж прилични туристически обувки (не особено маркови), които протичат като сито не при пеши преходи, а при леко разтъпкване около джипките ...
    Чаво, ако те опъна на 30 километров преход по пресечена местност за 1 ден, ще си пропсуваш живота с 24-и годишните армейски шити ботушки може да са били хубави но за преди 24 години, за сега е смешно човек да си рискува глезените ставите и пръстите за 200 лв. примерно.

    Остави коментар:


  • Тедо /LJ73/
    отговори
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    м-даа... в Кабелас има и аксесоари за 4х4, но предимно за американски...

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X