Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чавдар (V93)
    отговори
    До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
    Сигурен съм, че сега ако има такова производство при една добра организация стоката ще си върви много добре.
    Въпросът е дали производителите са на същото мнение. Иначе чужди сметки лесно се правят. Нали разходите ги плаща някой друг ...

    Остави коментар:


  • blackfirefly
    отговори
    До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Защо само армия? Ами полиция, разните му там подразделения, охранителни фирми, СОТ и т.н. Това малък сегмент ли е на пазара? Хората които поне са свързани малко с природата търсят такива обувки по битаци и незнам си какви пазари. Не бих казал, че такива кубинки не са нужни на никому. Забравих за тинейдърите също. Dr. Martens да не е фалирал. За всеки влак си има пътници. Сигурен съм, че сега ако има такова производство при една добра организация стоката ще си върви много добре.

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
    Не знам защо се е скапало това производство. Къде ли са отишли машините, технологията и т.н.
    За да оцелее една фирма трябва да произвежда такава стока, за каквато има търсене на пазара.
    При положение, че масовата наборна армия я няма, а военният бюджет е далеч от това, което е бил в миналото, най-вероятно просто такива обувки не са нужни никому.
    Имам предвид в количества, от които фирмата производител да има сметка ...

    Остави коментар:


  • Стефан
    отговори
    До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Има два вида кубинки, и на вид практически не се различават. Освен от старшините. До началото на 90-те всички кубинки бяха двугодишни, след това - едногодишни. Те не стават. Какво стана с габровските заводи сигурно знаят мазните им приватизатори. Така са проектирани и така се произвеждаха. Могат да се направят и 20 годишни, само че струват други пари и не виждам за какво могат да служат.
    Зимни - летни ... Сигурно някой е виждал кубинки с брезентови кончове, кожена е само ниската част. Не са летни, ами разни мобилизационни истории, за които не съм сигурен че ми се говори.

    Остави коментар:


  • blackfirefly
    отговори
    До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Кубинките от преди 20-25 години се правеха в Пещера. Много качествени и здрави. Преди две седмици на един събор видях такива, производство 1984 година от военния резерв сигурно ама не бяха чифт. Не знам защо се е скапало това производство. Къде ли са отишли машините, технологията и т.н. Като гледам доста хора жалеят по тях. Аз също съм един от тях.

    Остави коментар:


  • davc
    отговори
    До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Ако ви кажа, че аз нося едни военни обувки от стария образец - "цинтари", които са набор на жена ми, не знам дали ще ми повярвате! Не знам от какво са правени, как са правени, но факт. Вярно ползвам ги само през лятото, защото нямат никакви подплати и подметките им са гьонени, но пък са много леки - много съвременни обувки от синтетични материи са по-тежки от тях, държат глезена почти като ски-обувки и са удобни като... "стара обувка"! Никога не са им набивани кабари и метални налчета, а периодично им лепя мека гума отдолу /като се изтрие, лепя отново/

    Остави коментар:


  • Стефан ERA
    отговори
    До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    По отношение на кубинките,искам да споделя и аз мнението си.Имам два чифта,които нося.Едните са с подметки Дахщтайн,армейски даваха ги в периода 90-95 година в армията,много по леки и удобни,но вече взеха да сдават багажа и ги ползвам само за каране на джипката,като ходя на ски.Другият ми чифт е на 23 години,от курсант във военното училище си ги нося.От най първите модели са,с по високи бомбета.Трябва да ви кажа,че с тях съм минал сигурно десетки хиляди километри по лов,и никога не съм си изкълчвал крака или да са се намокрили.Даже понякога 1-2 години не съм ги мазал с вакса и пак са сухи.Единственният им недостатък е,че са твърди и наистина уморяват крака,но страшно им вярвам.От какво им са подметките незнам,но имат поне още 5 години носене !!! Вероятно нямат нищо общо със специализираните туристически обувки,но ако знам че има някъде от този модел,бих си взел още едни за следващите 25 години без да се замислям

    Остави коментар:


  • davc
    отговори
    До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Като са толкова добри тези обувки, защо ти се налага всяка година да купуваш нови?! Да неби, да ти расте кракът още

    Остави коментар:


  • Stan40_San
    отговори
    До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Нека и аз да изкажа някакво мнение и препоръка... От 4-5 години всяка зима си купувам туристическо-зимни обувки от магазина "Италиански Обувки" на Солунска. Тъмно сини с Горе-Тех - за 100лв. Нереално здрави са и никога не са ми правили проблеми (даже и павета съм ритал с тях и то нееднократно )... Миналата година обаче нямаше такива, но има други модели. Ако не се лъжа всичките са на фирмата "Бергхаус"... По принцип магазина е доста неугледен (не съм минавал оттам скоро, но мисля, че още съществува), но тези обувки са определено на ниво...

    Остави коментар:


  • Стефан ШОПОВ
    отговори
    До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
    Преди 4 дни си купих български обувки с мембрана GORE-TEX вече им направих един тест и съм доволен от проведения за сега тест супер удобни са леки и надявам се да са здрави ще си каже.
    Каква марка са обувките и сподели повече впечатления ако обичаш.На мен ми предстои покупка и се колебая между различните марки.

    Остави коментар:


  • sl.daskalov
    отговори
    До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Първоначално публикуван от Tisho Преглед на мнение
    Този тип кубинки може и 5 години да издържат...
    Но въпроса е дали краката ще ти издържат толкова....
    Кубинка - не благодаря. Стигат ми няколкото големи мазола получени в казармата...
    Ми явно зависи от краката, щото моите успешно се справят до ден днешен! А виж с официалните обувки ,че и с някои модели маратонки, имам сериозен проблем! Ама и там до някое време обувката протрива кракъ и прави мазол , а после мазола протрива обувката....
    Иначе нямам нищо против скъпите туристически обувки, ама засега краката ми са по-издръжливи от джоба!

    Остави коментар:


  • Дявол Коледа
    отговори
    До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Преди 4 дни си купих български обувки с мембрана GORE-TEX вече им направих един тест и съм доволен от проведения за сега тест супер удобни са леки и надявам се да са здрави ще си каже.

    Остави коментар:


  • Tisho
    отговори
    До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
    Браво на баща ти. Ако някога в България е имало истински кубинки то е било точно по тези години. Всеки който е бил в армията знае, че за 2 години се полагаха по 2 чифта обувки /или поне при нас беше така/. Тези кубиники за цяла година не слизаха от краката ми. Как са издържали всеки може да се досети. Просто са били истински. Ако сега имаше такова производство щях да го нося кубинки и със смокинг . ;-))))

    Този тип кубинки може и 5 години да издържат...
    Но въпроса е дали краката ще ти издържат толкова....
    Кубинка - не благодаря. Стигат ми няколкото големи мазола получени в казармата...

    Остави коментар:


  • blackfirefly
    отговори
    До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    Кубинки нося редовно още от ученическите си години! Краката ми до толкова са свикнали с кубинките че всякакви други ми се струват неудобни (става дума за туристически)! Между 90 г. и 96г. ходех активно по планините в БГ (най-вече Пирин и Рила) с една група алпинисти от клуб Академик - Варна (но алпинист не станах)! Ходил съм с кубинки и при -28 С и при +42С! Тези с които ходех по снега и за минусови температури винаги са били от старите, качествени ,зимни кубинки! Баща ми беше купил около 86-87г. 10 чифта от някакъв старшина , сега ми е останал 1 чифт необувани - пазя си ги! Та тия старите ги импрегнирах като разтопявах в тенжера свинска мас и топвах кубинките вътре докато маста избие отвътре а после ги оставях на студено да се стегнат! Кубинките ми за сняг ги носех с 1 номер по-големи с тънки вълнени чорапи и проблеми не съм имал със студ и вода! Новите кубинки още не съм успял да ги импрегнирам с нищо - пълни боклуци! Но виж има едни полуботушки на "Здравоход" - Габрово дават ги за служебни на полицията много са добри, издържат и на вода и на сняг и на студ не се пързалят даже и на лед! Не съм ги импрегнирал досега ,само с вакса ги мажа чат пат и пак държат вече 4 години!

    Браво на баща ти. Ако някога в България е имало истински кубинки то е било точно по тези години. Всеки който е бил в армията знае, че за 2 години се полагаха по 2 чифта обувки /или поне при нас беше така/. Тези кубиники за цяла година не слизаха от краката ми. Как са издържали всеки може да се досети. Просто са били истински. Ако сега имаше такова производство щях да го нося кубинки и със смокинг . ;-))))

    Остави коментар:


  • sl.daskalov
    отговори
    До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Кубинки нося редовно още от ученическите си години! Краката ми до толкова са свикнали с кубинките че всякакви други ми се струват неудобни (става дума за туристически)! Между 90 г. и 96г. ходех активно по планините в БГ (най-вече Пирин и Рила) с една група алпинисти от клуб Академик - Варна (но алпинист не станах)! Ходил съм с кубинки и при -28 С и при +42С! Тези с които ходех по снега и за минусови температури винаги са били от старите, качествени ,зимни кубинки! Баща ми беше купил около 86-87г. 10 чифта от някакъв старшина , сега ми е останал 1 чифт необувани - пазя си ги! Та тия старите ги импрегнирах като разтопявах в тенжера свинска мас и топвах кубинките вътре докато маста избие отвътре а после ги оставях на студено да се стегнат! Кубинките ми за сняг ги носех с 1 номер по-големи с тънки вълнени чорапи и проблеми не съм имал със студ и вода! Новите кубинки още не съм успял да ги импрегнирам с нищо - пълни боклуци! Но виж има едни полуботушки на "Здравоход" - Габрово дават ги за служебни на полицията много са добри, издържат и на вода и на сняг и на студ не се пързалят даже и на лед! Не съм ги импрегнирал досега ,само с вакса ги мажа чат пат и пак държат вече 4 години!

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X