Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пламен Бешков
    отговори
    До: Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
    Ние с жена ми се качихме по джапанки до седемте рилски езера, щото беше забравила да ни вземе обувки, а вие егати дискусията заформихте!
    Е,вие с жена ти може и без джапанки да се качите! Много умноооооооо!

    Остави коментар:


  • Стефан ШОПОВ
    отговори
    Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

    Първоначално публикуван от kraz Преглед на мнение
    На мен ми донесоха едни Panda Safety модел ЕN345 S1
    италянски са - http://www.pandasport.it/
    има 3 нива на защита S1, S2 и S3
    може да ги видите от какво предпазва всяко ниво като разгледате каталога в италянската версия на сайта

    Водят се работни обувки и са много леки и удобни
    подметката е oil resistant и antistatic

    Отпред имат някаква метална бронировка която може да ви предпази ако примерно ви мине гума през пръстите или настъпите пирон и като гледам е доста здрава
    в лисчето към обувките пише STEEL TOE CAP RESISTANT TO 200J
    Здравейте аз ползвам същите обувки за ходене в планината в нашата фирма ги раздават безплатно на всички служители, подметките им също така са устойчиви срещу киселини и основи в магазините за облекло за работа съм ги виждал за по 41 - 42 лв.

    Остави коментар:


  • Tzwetomir
    отговори
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    И аз да си кажа за обувките. Минах на варианта високи работни обувки за автомеханици, те са със защитена подметка с пластина имат и бомбе на пръстите, подметката е устойчива на агресивни среди (не че в планината има значение). Хубавото е е са здраво изработени от сравнително качествени материали(все пак са за ежедневна целодневна употреба и голямо натоварване). Имам два различни чифта, едните са ниски и ги купих преди 1,5 години от МЕТРО, излязоха много добри още не пропускат влага и държат топло (тях ги ползвам за работа). Втория чифт го купих преди 8 месеца специално за излети с джип и пеша, марката е SATEXO и ги купих от ВСК КЕНТАВЪР - имат магаин на Илиенци. Главното и при двата чифта е че са от "скъпите" модели работни обувки около 70 лв. Тези които са между 20 и 40 лв са доста по измислени и най-вероятно няма да изкарат много време.

    Остави коментар:


  • drigi
    отговори
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    МАЛКО КЪСНО СЕ ВКЛЮЧВАМ НО ДА КАЖА МОЯ ОПИТ С ОБУВКИТЕ ОТ 68ЛВ. КУПИХ ГИ В НАЧАЛОТО НА МИНАЛАТА ЗИМА И ПЪРВИЯ МЕСЕЦ НЯМАХ ПРОБЛЕМИ НАРОЧНО МИНАВАХ ПРЕЗ ЛОКВИ И ДЪЛБОК СНЯГ И ОТДЕЛНО КАРАМ КОЛЕЛО ЦЕЛОГОДИШНО КАТО Е МОКРО ЦЯЛАТА ВОДА ОТ ПРЕДНАТА ГУМА ОТИВА В ОБУВКИТЕ И НЕПРОПУСНАХА НИТО ВЕДНЪЖ НО ПО КЪСНО СТАНА ТАКА ЧЕ УЖ НЕ ПРОПУСКАТ А КРАКАТА МИ СА ВЛАЖНИ ОТДЕЛНО НА ЕДНАТА ОБУВКА СЕ СЧУПИ ЕДНА ОТ КУКИТЕ И КЪМ КРАЯ НА СЕЗОНА СЕ ИЗДЪНИХА ОРЕБРЕНИЯТА НА ПОДМЕТКИТЕ ПОД ПЕТИТЕ ТАЗИ ЗИМА ГИ НОСЯ ВСЕКИ ДЕН И ЗАСЕГА СЪСТОЯНИЕТО ИМ Е НА СЪЩОТО НИВО ИНТЕРЕСНОТО Е ЧЕ НЕСЕ НАМОКРИХ НИТО ВЕДНЪЖ ОБАЧЕ ТАЯ ГОДИНА ЗИМАТА БЕШЕ В НЕДЕЛЯ МОДЕЛА НА ОБУВКИТЕ Е PRO HUNTER И В МОМЕНТА ВЪВ ВИП ТРЕЙДИНГ СЕ ПРОДАВАТ ЗА 45ЛВ А АЗ ГИ ВЗЕХ ЗА 68ЛВ КАТО ЗАКЛЮЧЕНИЕ ЩЕ КАЖА ЧЕ СЕ ПРЕ.... ИЗВИНЯВАМСЕ АКО СЪМ ДОСАДИЛ НА НЯКОЙ С МОЙТЕ ОБЯСНЕНИЯ

    Остави коментар:


  • Венци- малкия
    отговори
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Съжалявам, каза ,че някакъв приятел му ги дал ама дори не си спомня кой.

    ето го чепика
    Прикачени файлове

    Остави коментар:


  • blackfirefly
    отговори
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
    Обувките ги имам повече от 8 години. трудно ще си спомня

    Иначе сега ги тествах по малко по нагоре от алеко.
    в снега не се намокриха, пазят топло и не се пързаля.
    Обаче ми излезна мазол на дясната пета, ще опитам с по-дебели чорапи.
    Нали каза че баща ти ги е донесъл от някъде. Той не може ли да помогне.
    Не каза дали са целите от кожа и дали са черни. Приличат ли на кубинки.

    Остави коментар:


  • Венци- малкия
    отговори
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
    Много те моля да си спомниш откаде си взел обувките. Надявам се че са изцяло кожени и ако са черни ще бьде супер.
    Що се касае за дефламола той наистина ще ги направи непромокаеми но ще направи и кожата по мека което според мен не е желателно. По туристическите магазини продават препарати за инпрегниране на кожа. Бях си купувал мисля NICKWAX или нещо подобно и резулата беше много добьр.
    Обувките ги имам повече от 8 години. трудно ще си спомня

    Иначе сега ги тествах по малко по нагоре от алеко.
    в снега не се намокриха, пазят топло и не се пързаля.
    Обаче ми излезна мазол на дясната пета, ще опитам с по-дебели чорапи.

    Остави коментар:


  • blackfirefly
    отговори
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
    Аз имам едни MEINDL, нямам спомен от къде ги довлече баща ми.
    Носил съм ги 2-3 зими когато си имаше дълбок сняг. Нямам спомен да са
    ми държали студено и мокро.

    Сега се присетих за тях и ги изрових от шкафа. Имат нужда от лек ремонт, иначе са като нови.

    Където е зашита кожата за подметката има някакво покритие като
    мазано с топъл силикон, но вече се е напукал и на места липсват парченца. Да ли е силикон или някакво обущарско лепило ?
    Ако е силикон и аз ще ги наплескам


    И друго, естественна кожа са.
    Мога ли да ги намажа с дефламол и трябва ли ?
    Много те моля да си спомниш откаде си взел обувките. Надявам се че са изцяло кожени и ако са черни ще бьде супер.
    Що се касае за дефламола той наистина ще ги направи непромокаеми но ще направи и кожата по мека което според мен не е желателно. По туристическите магазини продават препарати за инпрегниране на кожа. Бях си купувал мисля NICKWAX или нещо подобно и резулата беше много добьр.

    Остави коментар:


  • Венцислав Петров
    отговори
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Обувки които има Gore-Tex мембрана трябва да се мажат или пръскат само с препарти на които изрично пише че стават за Gоre-Tex иначе мембраната заминава веднага... Колкото за шевовете обикновено това което е залепено отгоре е лента с лепило но под налягане... Може и да стане с някакъв силикон но аз съм скептичен за резултатите...

    Остави коментар:


  • Венци- малкия
    отговори
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Аз имам едни MEINDL, нямам спомен от къде ги довлече баща ми.
    Носил съм ги 2-3 зими когато си имаше дълбок сняг. Нямам спомен да са
    ми държали студено и мокро.

    Сега се присетих за тях и ги изрових от шкафа. Имат нужда от лек ремонт, иначе са като нови.

    Където е зашита кожата за подметката има някакво покритие като
    мазано с топъл силикон, но вече се е напукал и на места липсват парченца. Да ли е силикон или някакво обущарско лепило ?
    Ако е силикон и аз ще ги наплескам


    И друго, естественна кожа са.
    Мога ли да ги намажа с дефламол и трябва ли ?

    Остави коментар:


  • Тони Груев(GAD/dag)
    отговори
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Информация "на ухо" - и Асоло не са това, което бяха, преди няколко години!!!
    Но пак са добри, е и скъпи!!!

    Остави коментар:


  • quadra
    отговори
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Нас шефа ни оборудва с такива служебни - много са добри:http://www.asolo.com/content.asp?L=1&IdMen=313

    Остави коментар:


  • VHS
    отговори
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    За оф-роуд и ходене в планината ползвам Асоло. Съгласен съм че за дълъг преход не са удобни, но те са по-скоро за алпинизъм, а не трекинг.

    Веднъж ми се случи да затъна с джипа в едно блатце между Девин и Фатово. Два часа газих във водата докато извадим джипа и обувките не пропуснаха нито капка.
    http://www.asolo.com/content.asp?L=1&idMen=315

    Остави коментар:


  • alex_markov
    отговори
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    С риск да ме "оплюете" ще напиша следните редове
    Имам всякакви обувки (с годините се насъбраха) имах Кубинки, Соломон-ки и какво ли още не, но ги подарих/изхвърлих, сега имам Хануак (за летене) носил съм ги 2 пъти, имам още няколко чифта разни хубави чепици, НО на планина с "джипа" ходя "леко" обут за да имам стимул да не затъвам много, на планина-пеша ходя със Сандали или бос, а ако е много дълъг прехода (засичал съм с ГПС-а над 20км) с маратонки.
    Въобще аз съм човек който винаги тръгва без вода, храна и други супер важни неща, защото ако имам всичко това ще се почуствам "безсмъртен" и ще дам фира - неподговеността ми ме "спасява" от сериозни проблеми, за мен до сега (повече от 20-30 години) това работи, дори когато летях с парапланер, винаги го правех с фанелка и къси гащи за да не се унасям да ходя в "космоса".
    А за обувките имам само прости изисквания - да са ми Удобни, леки и проветриви, за зимата естествено нещата не седят така , тогава освен гореизброеното те трябва да са и Топли

    Остави коментар:


  • Венцислав Петров
    отговори
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Това за мокрите скали и дървета е точно така. Пързалят се, на асфалт наистина са неудобни, всъщност и на равно също не са най-удобния избор. Тези обувки са нещо като МТ гумите, по пътя неудобни но извън пътя...

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X