Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Венцислав Петров
    отговори
    Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

    Колеги аз определено споделям мнението че "кубинките" не стават (поне тези които са по магазините). Според мен правилната обувка няма цена и е може би най-важната част от екипировката. Не знам защо се плашите от каране с големи обувки аз постоянно си използвам тези:




    И с тях съм карал какво ли не. За леки коли е малко неудобно но УАЗ-а например е специално правен да се кара с гумени ботуши 48 номер тъй че няма никакви грижи... Ако се вгледате ще видите че повечето сериозни 4х4 машини са направени с такива педали че да е удобно карането с яки обувки или ботуши...

    Остави коментар:


  • Тодор (Zaarin)
    отговори
    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    Първоначално публикуван от Tisho Преглед на мнение
    Според мен ако ще е за сериозно ходене из планините си трябва читава обувка. Аз лично на тема обувки не бих пестил, защото ако е дреха и ти убива може лесно да я наместиш. Но с обувките не е така.

    Аз ползвам ето този модел :


    Около две години и за сега нямам никакви оплаквания.

    http://stenata.com/?categoryID=202
    Абе, да те питам все пак. С тези обувки пробвал ли си да шофираш? Щото аз с моите които са от този клас веднъж пробвах и на 50тия метър се отказах и се преобувах . Принципно ги ползвам само като слизам от колата при над 20 сантиметра сняг или за драйтулинг(катерене с котки и пикели по скали) на отвесни стени Това все пак е бая сериозен зимен високопланински модел предназначен за автомати на котки С едни свестни чорапи и на -25 градуса не усещаш хлад... ама за сметка на това тежат майка си и баща си и си като робокоп...

    Остави коментар:


  • Тодор (Zaarin)
    отговори
    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
    E, точно от Netwalk имахме добри впечатления, докато не падна сняг.
    Протекоха като чешма при първото попадане и задължане на сняг върху тях. Пак да повторя, че не става дума за някакъв дълъг пеши преход, а за просто разтъпкване при спирките по време на офроудна разходка ...
    Отпуши им мембраната. Не е върха на сладоледа и трябва се почиства през 2 - 3 излизания дори в сухо време.

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
    Но иначе имам добри впечатления и отзиви от приятели за бъргарските марки Нетуоук и Улвфейс(те всъщност май се правят на едно място).
    E, точно от Netwalk имахме добри впечатления, докато не падна сняг.
    Протекоха като чешма при първото попадане и задължане на сняг върху тях. Пак да повторя, че не става дума за някакъв дълъг пеши преход, а за просто разтъпкване при спирките по време на офроудна разходка ...

    Остави коментар:


  • Тодор (Zaarin)
    отговори
    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
    Ти определено си по запознат с нещата и се радвам че споделяш опит би ли дал мнение за следните обувки за които се двоумя,като това което ме интересува мен е здравината водо и влагонепропускливоста и разбира се удобството.Да уточня тези за 68 лв. са с дишаща мембрана Pro tex

    Protex не е върха на сладоледа, но става. Конкретния модел за съжаление не съм го виждал и не съм чувал отзиви за него. Но иначе имам добри впечатления и отзиви от приятели за бъргарските марки Нетуоук и Улвфейс(те всъщност май се правят на едно място). Цените им почват от около 60 лева.

    Мембраната, за да не пропуска трябва перидодично да се "отпушва". Това става по следния елементарен начин - Просто напълвате обувките с вода(желателно по-чистичка) и ги остъвяте да преседят пълни една вечер.

    Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
    Онзи ден си взех едни които много приличат не тези от 68лв. Марката е "Руканор". Нищо не разбирам от тези неща и ще се радвам ако някой каже дали са добри или не.
    Зависи донякъде и от конкретния модел, но принципно Руканор е много добър избор

    Велура в една туристическа обувка не е проблем. Вярно, че се надрасква и загрозява по-лесно, но за сметка на това пък се цепи по-трудно, а в една такава обувка поне аз си мисля, че не е основното външния вид...

    Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
    Колега, мога да ти демонстрирам едни армейски чепици на 24 (двадесет и четири) годинки. Нито кожата се раздрала, нито пък подметките са се отлепили. Те и трудно биха могли да го направят, защото не са лепени, а шити.
    За съжаление има сериозна разлика в кубинките на 24 години и по-ладите им събратя А и проблема със сцепването остава. Виждал съм 2 - 3 чифта сцепени при възглавничките зад пръстите подметки на кубинки... Естествено след зверско натоварване по скали. За пропускливоста на мембраните съм писал по-горе какво трябва да се прави, ако вземат да пропускат.

    Важното като се избира е да стяга добре глезена, но в същото време като го кривиш по всякакъв начин(то не трябва и да ти позволяват да го кривиш кой знае колко) все да му е меко. Езика трябва да стърчи малко над обувката, да е с мек горен ръб и да се огъва навън... иначе стават много гадни рани от него при дълго ходене. Самата обувка трябва да не стиска, но в същото време да няма много свободно място при пръстите(ако ритнеш леко стената крака да не движи напред), за да не се набиват при слизане. Подметката зависи в какви условия ще се ползва. Твърдата(вибрам) е по-добра за почти всякакви случаи(включително сняг и лед), като обаче изключим мокри скали. На тях се пързаля ужасно. Амартисьорите на подметката са един вид удобство, а не нещо жизнено важно, така че ако не сме сигурни в качеството им по-добре да ги избягваме.

    Остави коментар:


  • denislav
    отговори
    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
    Ама тези които са от 68лв/модела /-хубави и високи ,ама с този велур....
    имам такива - под велура явно има някакава мембрана - ХХХХХХХХtex някакъв и наистина не пускат - джапал съм.
    но имат проблем с подметката - от онези кухите, в които има само една решетка като скара - аз съм ок. 80 кг - за два месеца се смачка и в двете обувки на петата, а на лявата се сцепи под възглавничката - там, дето се опъва при клякане на пръсти
    явно читава обувка за <150 лв НЕМА

    а за импрегнирането - (някой беше писал по-горе) вие виждАли ли сте мокра патка или гъска бе
    купуваш за стотинки гъши/патешки фенер С ТРЪТКА (там им е жлезата, която прави импрегнатора) и мажеш обилно, оставяш през ноща на топло да попие добре и 2-3 дни 'одиш сух - само за обувки от ЕСТЕСТВЕНА кожа...
    аз поне не съм пробвал на тази по-модерните (с ХХХХХХХХtex-овите мембрани)

    Остави коментар:


  • dragomir_68
    отговори
    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    Влади преди десетина години когато в Бърза Помощ имаше всичко всички доктори фелшери и шофьори си мажехме обувките с Дефламол-профилактично и обувките ни бяха винаги сухи

    Остави коментар:


  • jimmy
    отговори
    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    Голди е прав. Иначе, по магазините за туристическа екипировка има импрегнатори колкото искаш. NIKWAX са едни от най-добрите - цената може би е 10-15лв поне.
    И въпреки всичко, въпросната обувка вода пак ще пуска.

    Остави коментар:


  • GOLDY-Владиан Христов
    отговори
    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    За инпрегнирането на Кубинки ставаше въпрос.
    Казаха ми един начин от който в първият момент помислих, че ме майтапят , но впоследствие се убедих че е много добър.
    Става въпрос за намазване с крем против изгаряне-Дефламол.
    Купи си от аптеката и пробвай. Ще се изненадаш как отблъсква водата..

    Остави коментар:


  • Tisho
    отговори
    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
    Ти определено си по запознат с нещата и се радвам че споделяш опит би ли дал мнение за следните обувки за които се двоумя,като това което ме интересува мен е здравината водо и влагонепропускливоста и разбира се удобството.Да уточня тези за 68 лв. са с дишаща мембрана Pro tex


    Според мен ако ще е за сериозно ходене из планините си трябва читава обувка. Аз лично на тема обувки не бих пестил, защото ако е дреха и ти убива може лесно да я наместиш. Но с обувките не е така.

    Аз ползвам ето този модел :


    Около две години и за сега нямам никакви оплаквания.

    Едит:
    За импрегниране може да ползваш ето това :
    http://stenata.com/?categoryID=202

    Остави коментар:


  • vokel
    отговори
    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    Ама тези които са от 68лв/модела /-хубави и високи ,ама с този велур....

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
    Коженото бомбе се наранява и раздира по-лесно от еластичните мембрани комбинирани с велур, а подметките се отлепят и цепят далеч по-бързо и от най-скапания вибрам.
    ...
    Колега, мога да ти демонстрирам едни армейски чепици на 24 (двадесет и четири) годинки. Нито кожата се раздрала, нито пък подметките са се отлепили. Те и трудно биха могли да го направят, защото не са лепени, а шити.

    Вярно е това, което е казано по-горе. Че са тежки, че подбиват краката при ходене и особено при слизане. Но пък и не се е случвало краката ми да се намокрят от газене в снега така, както се е случвало с уж прилични туристически обувки (не особено маркови), които протичат като сито не при пеши преходи, а при леко разтъпкване около джипките ...

    Остави коментар:


  • Chico
    отговори
    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    Да и аз се чудех дали може да се намери нещо, което да върши работа на по-сносна цена и да е по- височко.Ще се радвам ако някой по-запознат сподели нещо за марки,цени и магазини.

    Остави коментар:


  • disem
    отговори
    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    Ние с жена ми се качихме по джапанки до седемте рилски езера, щото беше забравила да ни вземе обувки, а вие егати дискусията заформихте!
    Прикачени файлове

    Остави коментар:


  • TRAPERA
    отговори
    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    Има много видове обувки за планина и екстремни терени.Лично аз си ходя с армейските кубинки Българско производство и съм доволен от тях.Иначе ето някой модели които са едни от най добрите-поне според разни специализирани оръжейни магазини и вносители:
    http://gunsbg.bgservice.net/index.ph...0f4fbb8393e459
    Цените им са меко казано малко завишени но за сметка на това са качественни

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X