Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Туристически обувки - от лицева кожа или набук?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Туристически обувки - от лицева кожа или набук?

    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    За каране на джипка и престой в преспите ти трябва, обувка с мека подметка и хубава мембрана. Аз от една година мъча едно подобно Райхле с тези неща и освен това, доста километри съм му навъртял в планините пеша включително и сняг и да ти кажа съм впечатлен, меко казано. Супер удобна, лека и топла обувка със идеално сцепление на подметката. За сега няма следи от разлепяне или късане, пък и дистрибуторите са едни от малкото при които гаранцията е 100%. Ето я обувката, само дето моя модел е с лицева кожа:

    http://ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=477

    пп За Асолото забрави. Качеството, последните години е лошо. Не само мое мнение.
    А за моделите които съм дал линк на HI-TEC....някакво мнение....
    Просто ми е интересно за тях като технология някой знае ли нещо...
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #92
      До: Туристически обувки - от лицева кожа или набук?

      Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
      Ако колегата maystor може да се ангажира с подобни гаранционни условия, ще изпадна в голямо затруднение при определянето на "моя" магазин....
      Ако някой не е чувал, в България действието на европейското законодателство е с приоритет пред нашето родно. А в Европата казват, че всички потребителски стоки имат две ( 2 ) години, 24 месеца, гаранция. Е разбира се тя не е за дефекти от нормално износване , а за фабрични такива. Ама не вярвам някой от вас до сега да е търсил гаранция на едногодишни разпрани Адидаски от 250 лв. , щото Адидас си е ....ия, ще си купя нови.
      А с колегата от Екипировка се запознахме на Мальовица, читав човек е.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #93
        До: Туристически обувки - от лицева кожа или набук?

        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
        А за моделите които съм дал линк на HI-TEC....някакво мнение....
        Просто ми е интересно за тях като технология някой знае ли нещо...
        За тези "технологии" нищо не знам. Изглеждат ми доста афиф тези обуща, а цената не е малка.
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #94
          До: Туристически обувки - от лицева кожа или набук?

          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
          Ако някой не е чувал, в България действието на европейското законодателство е с приоритет пред нашето родно. А в Европата казват, че всички потребителски стоки имат две ( 2 ) години, 24 месеца, гаранция. Е разбира се тя не е за дефекти от нормално износване , а за фабрични такива. Ама не вярвам някой от вас до сега да е търсил гаранция на едногодишни разпрани Адидаски от 250 лв. , щото Адидас си е ....ия, ще си купя нови.
          А с колегата от Екипировка се запознахме на Мальовица, читав човек е.
          Колеги,гаранцията наистина е 24 месеца,НО...до 6 месеца търговеца не може да откаже рекламация,а след този срок клиента трябва да докаже,че несъответствието на дадената стока не получено от обичайната употреба,а вследствие на фабричен дефект.
          Иси искайте касовите бележки,защото без тях нищо не правите.

          Коментар


          • #95
            До: Туристически обувки - от лицева кожа или набук?

            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
            За тези "технологии" нищо не знам. Изглеждат ми доста афиф тези обуща, а цената не е малка.
            За първия модел на въпросните HI-TEC....търговците твърдят че с тази Йонна технология обувката като се намокри и водата стои на капчици отгоре и не просмуква навътре...а иначе и тази обувка си има мембрана/макар че ситурно не е Горетекс.../
            Беше ми интересно да получа някакво инфо за тях...щото гледам че има колеги които ги разбират водоустойчивите материй и мембрани,но явно....
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #96
              До: Туристически обувки - от лицева кожа или набук?

              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
              За първия модел на въпросните HI-TEC....търговците твърдят че с тази Йонна технология обувката като се намокри и водата стои на капчици отгоре и не просмуква навътре...а иначе и тази обувка си има мембрана/макар че ситурно не е Горетекс.../
              Беше ми интересно да получа някакво инфо за тях...щото гледам че има колеги които ги разбират водоустойчивите материй и мембрани,но явно....
              Колега тъй като и аз сега търся основно обувки които също да са до 200 лв но търся главно трисезонни пък и жалко че тук във Варна няма много магазини за такава екипировка пък обувката трябва да се пробва преди да се вземе. Сега като разглеждах сайтовете попаднах на това което според мен напълно покрива твоите изисквания и ги дават по спецификация точно за зимни обувки пък и в момента имат малко намаление.

              Коментар


              • #97
                До: Туристически обувки - от лицева кожа или набук?

                Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                Колега тъй като и аз сега търся основно обувки които също да са до 200 лв но търся главно трисезонни пък и жалко че тук във Варна няма много магазини за такава екипировка пък обувката трябва да се пробва преди да се вземе. Сега като разглеждах сайтовете попаднах на това което според мен напълно покрива твоите изисквания и ги дават по спецификация точно за зимни обувки пък и в момента имат малко намаление.
                Благодаря ти колега.....дори имат магазин и в Мола в Ст. Загора....ще отида на място да проверя и да премеря евентуално!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #98
                  До: Туристически обувки - от лицева кожа или набук?

                  Виждам, че търсите хубави обувки, но моя съвет е каквито и да си изберете окомплектовайте ги и с едни "гамаши" http://ru.wikipedia.org/wiki/Гамаши. Това е дно от нещата които за 20 - 30 лв. ви пазят краката сухи при дъжд и газене на сняг.
                  Вярно е, че когато падне дебел сняг и излизам да си чистя колата със зимната екипировка ( зимни панталон, обувки, гамаши и полар) комшиите ме гледат като извънземно, но бързо разбират, че това обурудване си заслужава.
                  [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                  Коментар


                  • #99
                    До: Туристически обувки - от лицева кожа или набук?

                    А за тях знам и ако си взема обувки определено ще си купя едни от такива, даже има направени и от Горетекс ама тогава цената вече не е 30-40 лв. а скача двойно и тройно. Между другото не знам кое е по-правилно но мисля че за т.к. нар. "гамаши" се среща и понятието "гети" което май е и по-разпостранено.

                    Коментар


                    • До: Туристически обувки - от лицева кожа или набук?

                      Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                      Между другото не знам кое е по-правилно но мисля че за т.к. нар. "гамаши" се среща и понятието "гети" което май е и по-разпостранено.
                      Явно се употребяват и двете. Според мен Горетексовите "гети" имат смисъл само при продължителни туристически преходи (3 до 15 часа). За оборудване на колата стават и обикновенните. Когато нямаше такива отигинални съм си правил от ракави на яке.
                      [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                      Коментар


                      • До: Туристически обувки - от лицева кожа или набук?

                        Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                        Колега тъй като и аз сега търся основно обувки които също да са до 200 лв но търся главно трисезонни пък и жалко че тук във Варна няма много магазини за такава екипировка пък обувката трябва да се пробва преди да се вземе. Сега като разглеждах сайтовете попаднах на това което според мен напълно покрива твоите изисквания и ги дават по спецификация точно за зимни обувки пък и в момента имат малко намаление.
                        Пробвай в Яко: www.yakobg.com имат магазин във Варна.

                        Коментар


                        • До: Туристически обувки - от лицева кожа или набук?

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          Пробвай в Яко: www.yakobg.com имат магазин във Варна.
                          Да знам за техния магазин във Варна, аз и затова следя и темата с голям интерес да видя какви мнения ще дадат колегите тъй като също се бях насочил към някои от моделите в Яко посочени от lubashki777. Но ако направя сравнение със София и Варна, то в София разнообразието от магазини и марки е в пъти по-голямо т.е. има по-голям избор.

                          Коментар


                          • До: Туристически обувки - от лицева кожа или набук?

                            И аз това чакам, но май няма да дочакам мнение. Странното е, че на сайта им на английски повечето модели не пише да имат мембрана. В магазина си имат закачени етикети за мембрана, а и в сайта, но на чешки пише че имат. Писах им мейл, но не са отговорили и май няма да го направят.
                            Утре ще купувам на жена ми обувки и в този диапазон май само тези са добре. А и са леки.

                            Коментар


                            • До: Туристически обувки - от лицева кожа или набук?

                              Първоначално публикуван от jashi1 Преглед на мнение
                              "Meindl"-фирмата е със седалище Мюнхен,Германия.
                              Намерих случайно къде се продават обувки на гореспоменатата фирма: в базар "Пасажа" в НДК,входа преди билетния център.

                              Коментар


                              • До: Туристически обувки - от лицева кожа или набук?

                                Първоначално публикуван от jashi1 Преглед на мнение
                                Намерих случайно къде се продават обувки на гореспоменатата фирма: в базар "Пасажа" в НДК,входа преди билетния център.
                                И за какви парички става дума.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X