Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • charger
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Моделът е Falcon Evo GTX

    Gore Tex, Vibram , но както казах са си тежки и твърди.
    Задължително мерене преди купуване,защото имат защитно бомбе и при точен номер, да се окажат по малки.За това - мерене.

    Остави коментар:


  • andreiS40
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Чарджър, с какъв модел на ,,Криспи: си?

    Остави коментар:


  • charger
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Подкрепям за защита на глезена: преди 2 години,точно такива над глезена ми го спасиха от усукване,счупване и подобни простотии.Хлъзгане по росна тревица и усукване по камъни.После малко бях разтегнат.Проблемът беше,че обувките вече бяха с изпилен грайфер.Така ,че обръщайте внимание и на подметката.В момента съм с Криспи с Вибран.Малко по тежки,но пък отлично защитават каквото трябва

    Остави коментар:


  • windwarrior
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    Ахах - от студ умри гъзар бъди! Този девиз всеки го е имал за верую в една или друга часто битието си, но в планината и има по-интересни и полезни за правене неща, от това да броиш болезнените крачки до следващата почивка...
    То да беше зимата, че и в планината. Ми то... 3 дена безгрижно (предполагаемо) скитане в каньоните на Русенски Лом, посред лято. Ако бях мазохист - това щяха да са трите най-щастливи дни в живота ми.

    Остави коментар:


  • BENZBOSS
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Те тия ги дебна на Амазон за 170 и няколко бяха,надявах се някоя друга оферта да кацне ма на,ясна е работата

    Мерси много

    Остави коментар:


  • bushiDO
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    Тъй, тъй, право думаш. Един единствен път съм ходил на леко походче с планински обувки под глезена - Adidas Kumasi, водят се hiking shoes. Осъзнах каква тъпа тиква съм още на 5-тата минута, и от там нататък още 3 дена яко страдание. Не я правете тая грешка. От тогава насам - обувки над глезена, и връзките стегнати до изтръпване на ходилата (то и преди това беше така, ама реших да се направа на гъзар).
    Ахах - от студ умри гъзар бъди! Този девиз всеки го е имал за верую в една или друга часто битието си, но в планината и има по-интересни и полезни за правене неща, от това да броиш болезнените крачки до следващата почивка...

    Остави коментар:


  • windwarrior
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    П.п. и колкото и да е лек маршрута, не се подлъгвай да си купуваш планиски обувки под глезена!
    Тъй, тъй, право думаш. Един единствен път съм ходил на леко походче с планински обувки под глезена - Adidas Kumasi, водят се hiking shoes. Осъзнах каква тъпа тиква съм още на 5-тата минута, и от там нататък още 3 дена яко страдание. Не я правете тая грешка. От тогава насам - обувки над глезена, и връзките стегнати до изтръпване на ходилата (то и преди това беше така, ама реших да се направа на гъзар).

    Остави коментар:


  • _kalata_
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
    От цялата работа стана ясно едно - не се различават по нищо ( освен вероятно по цената) от българските армейски (войнишки) кубинки от средата на 80-те години. Все още се намират по битаците. Последните ми такива взех за 30 лв от там. С тая разлика, че не пускат вода.
    Как разбра, че са "туркий".
    Те турците са майстори на етикетите и ако им поискат, ще изкарат етикет произведено на марс.
    ПП. В момента в който разбера, че една стока е турска, не я вземам колкото и да е " качествена" или изгодна. Не виждам защо трябва да слагам хляб на масата на едни турчета, които като порастнат, ще залеят България. А българчетата нямат пари за тетрадки.
    Абе не е баш така.
    За водата - ами водонепропусквливост дори не е било заложено в заданието. Все пак това е кубинка за бойни действия в пустинни местности, където вероятността да си намокриш краката граничи с 0.
    При тези също си личи, че е било вложена и мисъл за комфорта на потребителя - качествена подплата, стелка с гелова пета, самата кройка...
    Че YDS e туска марка не е тайна. По ревютата също се споменава, че договорът се изпълнява от турците. А всъщност YDS се оказа доста сериозен производител на специализирани обувки и в Англия са доста разпространени.

    Остави коментар:


  • bushiDO
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Ми защото за тях чета,че били хубави пьк и ги има в магазинчето при нас.Под глезена си имам,МИД нещо си ще е.

    Предложение друго какво да вкарам в тьрсенето?
    Щом тези са ти под ръка, виж тези дали ще ти паснат: http://www.lasportiva.com/en/core-high-gtx ... иначе виж и модели на Salewa, Asolo (hiking)...

    Остави коментар:


  • BENZBOSS
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Ми защото за тях чета,че били хубави пьк и ги има в магазинчето при нас.Под глезена си имам,МИД нещо си ще е.

    Предложение друго какво да вкарам в тьрсенето?

    Остави коментар:


  • bushiDO
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Я да ви питам по темата - кои са по добри за лек поход в планина с малко камьнак и тревичка,на сравнително сухо и около 5-10 градуса температури без да мькна много неща на гьрба си - Скарпа или Ла Спортива като марка?Четох,че вторите са по-подходящи за тясно ходило като моето ма викам си да ви видя и вие какво ще кажете.

    ТенкЮ
    И двете са читави (лично за мен с малък превес на La Sportiva), но защо точно/само до тях се ограничаваш?

    П.п. и колкото и да е лек маршрута, не се подлъгвай да си купуваш планиски обувки под глезена!
    Последно редактирано от bushiDO; 18-12-16, 20:08.

    Остави коментар:


  • BENZBOSS
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Я да ви питам по темата - кои са по добри за лек поход в планина с малко камьнак и тревичка,на сравнително сухо и около 5-10 градуса температури без да мькна много неща на гьрба си - Скарпа или Ла Спортива като марка?Четох,че вторите са по-подходящи за тясно ходило като моето ма викам си да ви видя и вие какво ще кажете.

    ТенкЮ

    Остави коментар:


  • bogilloff
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]894983[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]894984[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]894985[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]894986[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]894987[/ATTACH]

    Айде две приказки и за тез кубинки, дето английският Дядо Мраз ( Бай Ибей ) ми донесе малко предколедно.
    Обущата са с марка YDS и са сделани в туркий ( макар никъде да го няма написано по етикетите ). Моделът е falcon desert. Направени са по поръчка на армията на кралицата за пустинна употреба ( че и номер на поръчката си имат ).
    Примерно ревю от нета ( с по-хубави снимки от моите ) http://www.combatandsurvival.com/pro...es-patrol-boot
    И малко лични впечетления ( от няколко носения ) - много стабилна изработка, подметката е от доста по-твърд каучук в сравнение с кубинките, които съм носил до момента, доста стегната "кройка" и определено не зимна кубинка ( то това е очевадно де ).
    Кожата по спецификации е 1,8-2мм и е основно по долната част на обувката и покрай халките на връзките. Езикът е цяло парче с подплатата. Подметката е доста "дървена", но има неочаквано добро сцепление. Предполагам при по-сериозна употреба това ще бъде и слабото място ( сигурно ще се сцепи на свивката на пръстите... но поживьом-увидим ).
    Бомбето седи твърдо, но не толкова твърдо като метално или композитно... предполагам е пластмасово и пази колкото да не се намачка кожата.
    За да се обуят/събуят без много псувни трябва да се отпуснат връзките до най-долния ред дупки. Ако се натегнат връзките, обувките се чувстват точно като ски-обувки - плътно пристегнали стъпалото и глезена и движение на глезена само в една равнина, като предполагам това произлиза от предвидената им употреба - по камънака в пустинята.
    Никъде не пише да имат някаква мембрана или да се водонепроницаеми, което директно ги прави неподходящи за мокро и студено време. Даже при сегашните условия ( умерен студ и сухо ) се усещат студени с нормален чорап.
    Като заключение бих казал, че за момента този YDS ми изглежда като една чудесна 3-сезонна ( с превес на сухото време ) кубинка на доста приемлива цена.
    От цялата работа стана ясно едно - не се различават по нищо ( освен вероятно по цената) от българските армейски (войнишки) кубинки от средата на 80-те години. Все още се намират по битаците. Последните ми такива взех за 30 лв от там. С тая разлика, че не пускат вода.
    Как разбра, че са "туркий".
    Те турците са майстори на етикетите и ако им поискат, ще изкарат етикет произведено на марс.
    ПП. В момента в който разбера, че една стока е турска, не я вземам колкото и да е " качествена" или изгодна. Не виждам защо трябва да слагам хляб на масата на едни турчета, които като порастнат, ще залеят България. А българчетата нямат пари за тетрадки.

    Остави коментар:


  • bushiDO
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Браво - предполагам ,че ще останеш доволен от криспито... предполагам, знаеш ,че това са чисто зимни обувки за ниски температури!
    М/у другото от къде и за колко ги сдоби?

    Остави коментар:


  • andreiS40
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Качването на снимки от телефон е доста затруднено.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X