Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • andreiS40
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Ето ги моите:

    Ето ги моите CRISPI KANADA EVO GTX

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161218_164613.jpg
Прегледи:1
Размер:60.5 КБ
ID:5738378


    CRISPI KANADA EVO GTX

    Остави коментар:


  • _kalata_
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161217_230721896.jpg
Прегледи:1
Размер:126.3 КБ
ID:5738231Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161217_230737005.jpg
Прегледи:1
Размер:111.7 КБ
ID:5738232Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161217_230747917.jpg
Прегледи:1
Размер:87.6 КБ
ID:5738233Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161217_230758169.jpg
Прегледи:1
Размер:79.1 КБ
ID:5738234Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161217_230806973.jpg
Прегледи:1
Размер:65.2 КБ
ID:5738235

    Айде две приказки и за тез кубинки, дето английският Дядо Мраз ( Бай Ибей ) ми донесе малко предколедно.
    Обущата са с марка YDS и са сделани в туркий ( макар никъде да го няма написано по етикетите ). Моделът е falcon desert. Направени са по поръчка на армията на кралицата за пустинна употреба ( че и номер на поръчката си имат ).
    Примерно ревю от нета ( с по-хубави снимки от моите ) http://www.combatandsurvival.com/pro...es-patrol-boot
    И малко лични впечетления ( от няколко носения ) - много стабилна изработка, подметката е от доста по-твърд каучук в сравнение с кубинките, които съм носил до момента, доста стегната "кройка" и определено не зимна кубинка ( то това е очевадно де ).
    Кожата по спецификации е 1,8-2мм и е основно по долната част на обувката и покрай халките на връзките. Езикът е цяло парче с подплатата. Подметката е доста "дървена", но има неочаквано добро сцепление. Предполагам при по-сериозна употреба това ще бъде и слабото място ( сигурно ще се сцепи на свивката на пръстите... но поживьом-увидим ).
    Бомбето седи твърдо, но не толкова твърдо като метално или композитно... предполагам е пластмасово и пази колкото да не се намачка кожата.
    За да се обуят/събуят без много псувни трябва да се отпуснат връзките до най-долния ред дупки. Ако се натегнат връзките, обувките се чувстват точно като ски-обувки - плътно пристегнали стъпалото и глезена и движение на глезена само в една равнина, като предполагам това произлиза от предвидената им употреба - по камънака в пустинята.
    Никъде не пише да имат някаква мембрана или да се водонепроницаеми, което директно ги прави неподходящи за мокро и студено време. Даже при сегашните условия ( умерен студ и сухо ) се усещат студени с нормален чорап.
    Като заключение бих казал, че за момента този YDS ми изглежда като една чудесна 3-сезонна ( с превес на сухото време ) кубинка на доста приемлива цена.

    Остави коментар:


  • Roninn
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Понеже колегата пита за работни обувки,от 20 г.почти ползвам диадора,жена ми работеше там,това са най добрите работни обувки,лошо е само цената.

    Остави коментар:


  • andreiS40
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Новите ми планински обувки са Crispi Kanada EVO GTX..Виждам подметка и Гор текст. Тепърва предстоят изпитния в реални условия.

    Остави коментар:


  • MartiX5
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    От известно време заглеждам обувките на Salomon понеже никога не съм имал, а и ми харесва дизайна им и от седмица търкалям тези:
    Salomon X Ultra LTR GTX Men's Hiking Shoes


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fs_223032_z.jpg
Прегледи:1
Размер:24.4 КБ
ID:5736559
    На първо четене са малко по-твърди от последните ми Adidas, които са от Hiking серията им също с GoreTex но много бързо им се износи подметката и се изкривиха, а и мембраната взе да пуска в две точки в които се сгъват. Ще видим как ще се представят тези в дългосрочен план.

    Остави коментар:


  • Божо72
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    Дайте идея за работни обувки - половинки или боти, да са от лицева кожа, здрава и твърда подметка(може и с пластина) и най-важното - да не спарват. Ако са около 50лв - идеално.
    Ето и снимка на закупените от мен нови вчера , цена 80 лв.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161021_081448.jpg
Прегледи:1
Размер:133.6 КБ
ID:5731951

    Остави коментар:


  • dragoveli
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    На Бестард ползвам модела Еxplorer bg3 и мога да кажа че е страхотна обувка.Ползвал съм Роки,ИришСетер,Мейндел и Криспи все модели с мембрани,но Бестард-а ги превъзхожда.

    Остави коментар:


  • zzlatev
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Имам въпросния модел на Бестард - за наистина висока планина, пък и зиме, е разкошно решение. За съжаление не ми остава врема да ходя на високо и съответно напоследък не го ползвам много, но първи впечатления съм споделил тук - http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...-поглед и внимавай как ги стягаш, че на моменти чак може да спреш кръвообращението, толкова плътно обхващат крака.

    Остави коментар:


  • Божо72
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    След дълго гледане и четене се спрях на Bestard Kathmandu. Първи впечатления много удобни въпреки твърдоста им, може би при шофиране ще е проблем, тази събота и неделя смятам да имам отговор. Ще споделя. Цената им от 386 падна на 312 лв след отстъпката.

    Остави коментар:


  • Божо72
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    ,
    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    Е все пак не съм хобит и не ходя бос! Купувам си от време на време маратонки по над 100 лв и имам един куп най различни видове кубинки каквито са сметнали за нужно да ми дадат за служебни през годините. През лятото в цивилизацията нося предимно чехли някакви.
    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    Дайте идея за работни обувки - половинки или боти, да са от лицева кожа, здрава и твърда подметка(може и с пластина) и най-важното - да не спарват. Ако са около 50лв - идеално.
    От всички ползвани до сега най- съмдоволен от Диадора, лека с бомбе и пластина от пластика., За три години два пъти сменям само стелки !

    Остави коментар:


  • сто
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    Дайте идея за работни обувки - половинки или боти, да са от лицева кожа, здрава и твърда подметка(може и с пластина) и най-важното - да не спарват. Ако са около 50лв - идеално.
    Огледай тия на адрес ул. Уста Колю Фичето № 25Б, партер гр. Варна 9000, 052/600 071 според страницата им, все ще намериш нещо. Аз ходя трета година с някакви от там, ма вече им се цепна подметката и тази година за 34 лева си взех други. В началото старите не пускаха вода, спарват нормално, като за кожена обувка без намкаквиси мембрани, устойчиви са на хулиганско отношение към тях - мен друго не ми трябва. Разхождах си песът последната година с тях, по десетина километра на ден, и предполагам че това довърши подметките, но за толкова пари - толкова

    Остави коментар:


  • rumbata
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    Дайте идея за работни обувки - половинки или боти, да са от лицева кожа, здрава и твърда подметка(може и с пластина) и най-важното - да не спарват. Ако са около 50лв - идеално.
    Иване, винаги бих ти препоръчал HAIX, но...не са 50лв.
    Имам и от 50лв. /друг производител/ с пластина и бомбе, но си имат всички нежелани "екстри" /спарване, аромати, тежки и т.н./

    Иначе от 6 год. дърлям едни "HAIX Airpower P9 Desert", ежедневно, 5-сезонно и безотговорно.
    Е, по-удобна обувка не съм носил, но всичко това си е доста субективно.
    Последно редактирано от rumbata; 14-10-16, 08:42.

    Остави коментар:


  • bushiDO
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
    Купувам и все не са ми удобни, или корави, или се потят краката или все нещо има. А не са хич евтини, сега бачкам с едни кожени с бомбета, някакви вносни, и направо са супер удобни, за около 50-60лв. Не знам вече какво да купувам?
    За удобство не мога да ти гарантирам - това много лично! Като качество само много ОК! М/у другото по-добре да минеш през магазина, защото често има намаления и можеш да прожваш на живо!

    Остави коментар:


  • Ivan_J
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Дайте идея за работни обувки - половинки или боти, да са от лицева кожа, здрава и твърда подметка(може и с пластина) и най-важното - да не спарват. Ако са около 50лв - идеално.

    Остави коментар:


  • lyubo73
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    Ами то сигурно вече са изкарали нов модел - от доста време вече ги нося и им врътнах сериозен километраж. Още се представят много добре. Купвал съм ги от мазазина на Салева на черни връх и имаха номера, но както казах беше доста отдавна. Ако не се лъжа цената беше около 300 лв, но не помня вече със 100% сигурност.

    М/у Другото по-горе съм писал за едни ловнi обувки, Jack Pyke, които бързо се прецакаха и като цяло не знам дали да ги препоръчвам... единственото им предимство е сравнително ниската има цена от окло 200 лв. Сега нося едни Crispi, които са чук, но и струват 2.5 пъти повече...
    Купувам и все не са ми удобни, или корави, или се потят краката или все нещо има. А не са хич евтини, сега бачкам с едни кожени с бомбета, някакви вносни, и направо са супер удобни, за около 50-60лв. Не знам вече какво да купувам?

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X