Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучегон - доколко е ефикасен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кучегон - доколко е ефикасен

    Нещо не ми се връзва човек да надвие примерно 40-50 кг свиреп звяр. Не забравяйте, че кучето превъзхожда визически човека в пъти. И като мускулатура, издържливост, обоняние, слух..... Е такива бездомни кучета не знам дали има. Но не само бездомните са опасни. Виждате колко инциденти стават с домашни кучета по време на разходка. За мен лично при ситуация с куче изхода е само един.....Лошото е ако ми се случи на място където има много хора....тогава надали ще реагирам.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • От: Кучегон - доколко е ефикасен

      Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
      Нещо не ми се връзва човек да надвие примерно 40-50 кг свиреп звяр. Не забравяйте, че кучето превъзхожда визически човека в пъти. И като мускулатура, издържливост, обоняние, слух..... ...
      Не забравяй, че при кучетата йерархията е на много висока почит.
      В случая не става въпрос за бой на живот и смърт със звяр, а за това да му покажеш на звяра, че стоиш над него в йерархията. Най-малкото защото си по-висок от него
      Пример - кучето обичаше да се вре в купата да ми пречи да му слагам храна. Един лек шут (само маркиращ, дори не болезнен) го накара да преосмисли изцяло идеологията си - вече види ли ме, че отивам към купата веднага прави две крачки назад и застава зад мен.
      Това е в следствие изградения от еволюцията инстинкт, че шефа трябва да се храни пръв... Вече преминахме и на друга фаза - види ли, че се хваща храна бяга в 'колибката' си, и чака там. Не се ли извика да дойде - не мърда...
      Та затова си мисля, че точното действие, за да му покажеш да не се замесва с теб е най-правилното действие в такъв момент.
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Кучегон - доколко е ефикасен

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Не забравяй, че при кучетата йерархията е на много висока почит.
        В случая не става въпрос за бой на живот и смърт със звяр, а за това да му покажеш на звяра, че стоиш над него в йерархията. Най-малкото защото си по-висок от него
        Пример - кучето обичаше да се вре в купата да ми пречи да му слагам храна. Един лек шут (само маркиращ, дори не болезнен) го накара да преосмисли изцяло идеологията си - вече види ли ме, че отивам към купата веднага прави две крачки назад и застава зад мен.
        Това е в следствие изградения от еволюцията инстинкт, че шефа трябва да се храни пръв... Вече преминахме и на друга фаза - види ли, че се хваща храна бяга в 'колибката' си, и чака там. Не се ли извика да дойде - не мърда...
        Та затова си мисля, че точното действие, за да му покажеш да не се замесва с теб е най-правилното действие в такъв момент.
        Grand Vitra ddis 2008
        SEAT Althea XL tsi 2010
        Mitsubishi Canter

        Коментар


        • От: Кучегон - доколко е ефикасен

          Да "бутна" и аз моите 5 стотинки по темата...Първо-Инкасатор съм ...Ако кажа ,че на ден ме лаят по около 10-20-30 кучета няма да излъжа...Ако ви кажа ,че почти всеки ден имам по една такава "студена война" с куче пак няма да излъжа...Какво имам в предвид? Горните мнения са много верни(в повечето случаи) Куче срещу мен...Лае...Аз стоя...тръгва с лека изсилка към мен...Аз заемам позиция за ритане...Кучето се връща...рядко се случва да тръгне втори път.Случи ми се последно онзи ден.Дребна немска овчарка.Не беше пощадена от работните обувки с бомбета.Има случаи обаче когато са ме гонили големи кучета или злобни от тея бойните породи...Ох как съм бягал...търся да се покатеря на нещо задължително...Обикновено този тип кучета са на разходка с "тъпия си стопанин" който е решил ,че може да го разходи без намордник и каишка из селцето...После ми се иска него да набия...А за кучегона...Имам...Някой път работи някой път не...на обикновените кучета които повече лаят им го пускам...Но видя ли куче да бяга срещу мен и да преценя ,че не мога да му опонирам БЯГАМ! ама към нещо за качване...Хапан съм 1 път и то от куче един кг! захапа ме в гръб за крачола ама аз докато усетя и правех вече следващата си крачка с което се указа ,че го метнах леко и настъпи смях за мен и собственика
          Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

          Коментар


          • От: Кучегон - доколко е ефикасен

            Само да вметна, че да не се страхувате от кучета, не означава да имате или да сте имали големи и малки породи за гледане в къщи. Щото гледам повечето коментиращи тук се бъркат нещо...
            124 -> 164
            T4

            Коментар


            • От: Кучегон - доколко е ефикасен

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Не забравяй, че при кучетата йерархията е на много висока почит.
              В случая не става въпрос за бой на живот и смърт със звяр, а за това да му покажеш на звяра, че стоиш над него в йерархията. Най-малкото защото си по-висок от него
              Пример - кучето обичаше да се вре в купата да ми пречи да му слагам храна. Един лек шут (само маркиращ, дори не болезнен) го накара да преосмисли изцяло идеологията си - вече види ли ме, че отивам към купата веднага прави две крачки назад и застава зад мен.
              Това е в следствие изградения от еволюцията инстинкт, че шефа трябва да се храни пръв... Вече преминахме и на друга фаза - види ли, че се хваща храна бяга в 'колибката' си, и чака там. Не се ли извика да дойде - не мърда...
              Та затова си мисля, че точното действие, за да му покажеш да не се замесва с теб е най-правилното действие в такъв момент.
              Много от нещата,които каза нагоре в темата са така. Радвам се,че има хора които разсъждават нормално. Това последното,обаче не е съвсем вярно. Незнам от къде е дошла тая глупост с глутницата и йерархията,но я има предимно в България,като идеология,а успешно се разпространява и на запад. Кучето в семейството не живее в глутница. Не може да съществува глутница от различни биологични видове. Междудругото доскоро в уикито имаше правилното научно определение на "глутница",само че някой естествено в зора да спори го е променил,дори е дописал безумната глупост за кучетата и хората. В нета има много инрересни изследвания върху поведението на кучетата и те се различават мнооого много. Всичко зависи от типа нервна система,която притежават кучетата.Чрез нея поведението им може да се моделира от човека. Обширна е темата много,така че нямам намерение да навлизам в някакви глупави спорове,който иска може да потърси инфо и да се ограмоти. Просто съвета ми е,да не наблягате с глупостите,кой влиза пръв през вратата,кой пръв яде в семейството и пр. На кучето иЧ му не дреме и,това как то се държи в семейството се определя от съвсем др. неща. Мойте кучета,винаги се хранят първи,първи влизат и излизат от нас,изобщо... всичко е коренно противоположно да афишираните неща
              Темата много се измести, към изкормвачите имам само пожелания да не ги хапят кучета и ако е възможно,понеже кучегона е несериозна работа,да си вземат по 1 пепър спрей и да не отнемат живота на животинките.

              Коментар


              • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                Никъде в моя пост не съм споменавал глутница. Споменах йерархия, и продължавам да смятам, че съм прав...
                Не си обяснявам по друг начин голямата разлика в отношението на кучето към различните хора вкъщи.
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                  Значението на думата глутница е обяснено в речника!И за да съществува глутницата трябва да има иерархия .Има разлика между стадо и глутница .Глутница може да бъде и от 3 члена и нагоре.Има един парк в Северна Гърция ,,Арктурос'' за мечки и вълци и развъдник за Гръцки овчарски /кучета /нашите каракачански овчарки/Пожелавам на всеки да може да посети парка и да види колкото може живота на вълците.
                  Там се вижда иерархията при кучетата и при вълците разлика няма -шефа е един!А тези изледвания -всеки си прави исзледвания и всеки си вади изводите.
                  Но темата наистина се измести прекалено много !
                  Grand Vitra ddis 2008
                  SEAT Althea XL tsi 2010
                  Mitsubishi Canter

                  Коментар


                  • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                    Всеки, който имал кучето, знае, че кучето и човешкото семейство е на практика една глутница. И кучето така се държи сред хората, според неговата иерархия.

                    Коментар


                    • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                      Всеки, който имал кучето, знае, че кучето и човешкото семейство е на практика една глутница. И кучето така се държи сред хората, според неговата иерархия.

                      Така е!
                      Не знам защо в последните мнения колегите се "увъртяха" в излишна терминология. А им личи, че са "кучкари"!
                      Аз с две думи да ви разкажа как наместих малката си дъщеря в йерархията на глутницата в къщи . Ами, със пластмасов градински стол- просто той ми попадна в ръцете, след поредното озъбване на 5 годишното ми куче към 3 годишната ми щерка. Урока беше преподаден и научен! Познайте кой (пак) е в дъното на йерархията?!
                      Последно редактирано от komisar; 17-11-13, 18:27.

                      Коментар


                      • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                        Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
                        Така е!
                        Не знам защо в последните мнения колегите се "увъртяха" в излишна терминология. А им личи, че са "кучкари"!
                        Аз с две думи да ви разкажа как наместих малката си дъщеря в йерархията на глутницата в къщи . Ами, със пластмасов градински стол- просто той ми попадна в ръцете след поредното озъбване на 5 годишното ми куче към 3 годишната ми щерка. Урока беше преподаден и научен! Познайте кой (пак) е в дъното на йерархията?!
                        И без нож и пищоф
                        Grand Vitra ddis 2008
                        SEAT Althea XL tsi 2010
                        Mitsubishi Canter

                        Коментар


                        • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                          По-интересно, когато вземаш кутрето и ти се ражда детето. Е тогава ще има истински цирк в къща, вижда се че в един момент и детето, и кучето стават на един акъл. Пример - лежи забравената и от двама играчка, но ако един я грабне, то и на другия му изведнъж тя се притрябва на мига. Няма такъв смях! Спинкат двамата на пода заедно, плачат и скимтят заедно, огладняват заедно и правят бели също заедно. После няма по-здрава дружба между тях, кучето защитава детето до край. В мой случай имаше момент, когато детето ми пропадна в замръзнал ров, пълен с водата и кучето го спасило.

                          Коментар


                          • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                            При мен болонката в къщи гледа малкия но и постоянно са на нож иначе вечер спят заедноС каракачанката в двора там е шоу голямо....но определено малкия е шефа все пак е по голям на 5г е
                            А съм се виждал в чудо като гледах малкия да прави каквото правеше болонката
                            Grand Vitra ddis 2008
                            SEAT Althea XL tsi 2010
                            Mitsubishi Canter

                            Коментар


                            • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                              Майка на мой син щяла да припадне, когато видяла как момчето първи яде сухата храна от паницата на кучето, а то дисциплинирано сиди и чака.

                              Коментар


                              • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                                Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                                Отговора е Че кучето/вълка прави разъзнавателна атака за да види с кого си има работа и ако му замирише на жертва или на напълнени гащи напада втори път.
                                Така е изключвам от уравнението дресираните за нападение полицейски или бойни дрогирани кучета, но шанса да ви нападне такова е минимален- тях не ги пускат свободно,
                                та говорим за помиярите, които нападат 1-ви път за сплашване и ако блъфа им не успее(т.е ако останеш с лице към него) се спират на около 1.50 -2м. и се зъбят няколко секунди в които имате възможност да извадите каквото имате за защита и да го елиминирате. Средствата са в следната класация по ефикасност: КНО, нож,спрей, кучегон, шут с крак.
                                Всичките методи осигуряват успех, важно е да се запази присъствие на духа и "ние да сме шефа".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X