Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучегон - доколко е ефикасен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кучегон - доколко е ефикасен

    За тези които казват, че кучешката кожа е здрава-
    аз съм виждал убито куче нападател само с едно ръгане-
    даже не беше в областа на сърцето- отлетя във Валхала за норматив-
    някъде в корема(там е слабото място на тия гадини) беше попадението- това е,
    не са безсмъртни-умря за 1 минута с 1 удар.
    Последно редактирано от КИМИ; 16-11-13, 20:06.

    Коментар


    • От: Кучегон - доколко е ефикасен

      .......За едно меле е винаги виновен по-умния.! Така ми викаше един дето ме учеше !Атехниката за кучетата не съм чувал за нея в БНА. аз я научих доста преди казармата ,досега винаги е успявала без прегръдки с кучето.Кучето усеща страха,адреналина се покачва и докато извадиш ножа ...
      Grand Vitra ddis 2008
      SEAT Althea XL tsi 2010
      Mitsubishi Canter

      Коментар


      • От: Кучегон - доколко е ефикасен

        И под плешката падат ( без знзчение , дали си левичар)
        хм. И без значение от дебелината на врата!
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • От: Кучегон - доколко е ефикасен

          Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
          .......За едно меле е винаги виновен по-умния.! Така ми викаше един дето ме учеше !Атехниката за кучетата не съм чувал за нея в БНА. аз я научих доста преди казармата ,досега винаги е успявала без прегръдки с кучето.Кучето усеща страха,адреналина се покачва и докато извадиш ножа ...
          За колко време се вади кинжала?...
          Говорихме си , че се очаква атака от куче.Другата се вижда (Бях вметнал , че и дупе сака) не споменаваме тишинки , нали!
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • От: Кучегон - доколко е ефикасен

            Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
            .......За едно меле е винаги виновен по-умния.!……....
            Е да си нося дипломите закачени на врата,че да не ме гризе ли?Какво трябва да направи една майка с детенце на рьце и какво се очаква от бащата при нападение от тьпо куче?
            Ония над Младост май много умни бяха,какво се очакваше от мен сам на пьтя в тьмницата рано сутрин?Едно се спуска кьм крачола,ти какво го правиш?Аз го ритам примерно,с половината си дипломи го ритам у джуките колко сила имам.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Кучегон - доколко е ефикасен

              Едно време живеех в Ориндж каунти (Овча купел). На поляната пред нас съм преброявал на моменти глутница от над 40 кучета. Излизах по тъмно и се прибирах по тъмно и никога не са ме нападали. За сметка на това, някои комшии/ки, които редовно пискаха за помощ и чакаха ескорт да ги прибере, песовете редовно им отмъкваха пазарските чанти. Животните са доста интелигентни и си подбират плячката. И ако си от тези, които се вписват в представите им за лесна плячка се съмнявам, че носенето на нож или гранатомет ще те оправи. Според мен по-правилно е да се изучи малко поведението им и да се преодолее страха от нападение. Досега не съм видял ухапан от куче, който не се страхува от кучета.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                Досега не съм видял ухапан от куче, който не се страхува от кучета.
                Представи си го тоя с дьлга коса,все едно мене гледаш.Израснал сьм с кучета и сьм хапан и нападан от тях.

                За ножа и гранатомета си прав - няма да ти оправи положението,но определено ще ти даде повече шанс.




                Та като каза гранатомет - тук продават едно РПГ7 с крьгчето на надписа,май Български,1300 кинта му искат,заслужава ли си?
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  ... Според мен по-правилно е да се изучи малко поведението им и да се преодолее страха от нападение. Досега не съм видял ухапан от куче, който не се страхува от кучета.

                  Според мен, с изучаване на поведението няма да стане! Вродено си е някак. То и за това е пусната темата.

                  ПС: Мен пък, ме е страх от змии. Колкото и да ги изучавам...

                  Коментар


                  • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                    Кучето зе засилва към теб с 2 цели-сплашване и разузнаване(тук изключвам нарочно обучените полицейски, но шанса да ви нападне такова е нищожен- те са вързани),
                    та да се върнем на темата-
                    кучето(вълка) прави една бърза атака и отстъпва ако сме настъпателни.
                    Тук се получава малък прозорец, в който нападател и нападнат си подготвят тактиката(ако побегнем губим само своето време за подготовка).
                    Следва(в 90% въобще не последва) същинската битка- - тука принципа вече е един- нападни пръв и го елиминирай,
                    всякакви защитни тактики с подлагане на ръце, якета са опасни.
                    Просто атакуваш обезвреждаш.

                    Коментар


                    • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                      Аз съм точно такъв нападнат и ухапан, който няма никакъв страх от кучета. От как се помня у дома все има кучета и то едри породи. Първо имахме дог, след това лайка,след нея средноазиатец а последните 10 години имам американски стаф, ама на нападна ме и ме ухапа гадта на улицата, както си стоях(описал съм по назад). Всички сме виждали глутници бездомни псета, а на повечето се е и налагало да отблъскват някакви опити от тяхна страна, но аз имах впредвид ситуации когато нападението вече е неизбежно. А и колегата дето повтаря няколко пъти с лека ирония за прословутата техника за усмиряване на кучета, която само той знае, да вземе да я сподели и да просветли останалите как да се оправят в ситуация.
                      Subaru Legacy 2.5
                      Suzuki GS500 E

                      Коментар


                      • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        ...Какво трябва да направи една майка с детенце на рьце...при нападение от тьпо куче?...
                        Някак си не ми се вписва с представите майката да остави детенцето, да извади една кама и да почне да реже кучето...
                        Ако кучето е едно - и един ритник може да го отпъди, а ако са много - не би пуснал детето...

                        На времето вкъщи имаше едно дворно куче, което бе много хитро и своенравно. Изпохапа много народ... И доста повече бе 'арестувало' - хората като го видят влизат в къщата и се затварят докато не се прибере някой от нас (ех какви времена бяха - да не си заключваш вратите).
                        Накрая имаше разпореждане от кмета на града да го изселим. Изселихме го за няколко месеца, след което си го прибрахме отново. Последва ухапване на милицЮнер, който бе влязал вкъщи да описва щетите, нанесени на оградата от един автомобил ИЖ
                        Тактиката на гада (кучето имам предвид) приличаше много на тактиката на помиярите по улицата (то и кучето си бе от улицата - от Щъркелово гнездо до яз.Искър ).
                        Та тя бе следната - преструва се на заспало или се е скрило някъде докато чуждия човек не го подмине. След това тръгва тихо след него. Като му се отдаде възможност - 'щраква' глезена или прасеца и същевременно надава врява до бога - ръмжене, лай, оголени зъби и т.н. И ако реагираш както то очаква - стреснато и уплашено - гледа да те заобиколи и да повтори. Иначе се оттегля на безопасна дистанция и лае 'неопределено' по звездите
                        Да, породата му бе дребничка - сигурно около 15кг, и затова освен някоя друга скъсана/продупчена дреха и много рядко - одрана кожа нямаше други поражения.
                        И видеше ли сопа - подвиваше опашка
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Едно време живеех в Ориндж каунти (Овча купел). На поляната пред нас съм преброявал на моменти глутница от над 40 кучета. Излизах по тъмно и се прибирах по тъмно и никога не са ме нападали. За сметка на това, някои комшии/ки, които редовно пискаха за помощ и чакаха ескорт да ги прибере, песовете редовно им отмъкваха пазарските чанти. Животните са доста интелигентни и си подбират плячката. И ако си от тези, които се вписват в представите им за лесна плячка се съмнявам, че носенето на нож или гранатомет ще те оправи. Според мен по-правилно е да се изучи малко поведението им и да се преодолее страха от нападение. Досега не съм видял ухапан от куче, който не се страхува от кучета.

                          Ето ТОВА Е!!! Ножовете и пищофите ако ние страх
                          Grand Vitra ddis 2008
                          SEAT Althea XL tsi 2010
                          Mitsubishi Canter

                          Коментар


                          • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                            Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
                            Аз съм точно такъв нападнат и ухапан, който няма никакъв страх от кучета. От как се помня у дома все има кучета и то едри породи. Първо имахме дог, след това лайка,след нея средноазиатец а последните 10 години имам американски стаф, ама на нападна ме и ме ухапа гадта на улицата, както си стоях(описал съм по назад). Всички сме виждали глутници бездомни псета, а на повечето се е и налагало да отблъскват някакви опити от тяхна страна, но аз имах впредвид ситуации когато нападението вече е неизбежно. А и колегата дето повтаря няколко пъти с лека ирония за прословутата техника за усмиряване на кучета, която само той знае, да вземе да я сподели и да просветли останалите как да се оправят в ситуация.
                            Досега незабелязвам ирония в моите писания ,ако го приемаш така -проблема не е в мен.Техника има поразледай се в в това дето пишеш на него в НЕТА,има толкова изписано че свят да ти се завие.А по нагоре има един пост с цитат от Джек Лондон,затова забрави за иронията
                            а прочети между редовете да разбереш смисъла на писаното!!!
                            Grand Vitra ddis 2008
                            SEAT Althea XL tsi 2010
                            Mitsubishi Canter

                            Коментар


                            • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Някак си не ми се вписва с представите майката да остави детенцето, да извади една кама и да почне да реже кучето...
                              Ако кучето е едно - и един ритник може да го отпъди, а ако са много - не би пуснал детето...

                              На времето вкъщи имаше едно дворно куче, което бе много хитро и своенравно. Изпохапа много народ... И доста повече бе 'арестувало' - хората като го видят влизат в къщата и се затварят докато не се прибере някой от нас (ех какви времена бяха - да не си заключваш вратите).
                              Накрая имаше разпореждане от кмета на града да го изселим. Изселихме го за няколко месеца, след което си го прибрахме отново. Последва ухапване на милицЮнер, който бе влязал вкъщи да описва щетите, нанесени на оградата от един автомобил ИЖ
                              Тактиката на гада (кучето имам предвид) приличаше много на тактиката на помиярите по улицата (то и кучето си бе от улицата - от Щъркелово гнездо до яз.Искър ).
                              Та тя бе следната - преструва се на заспало или се е скрило някъде докато чуждия човек не го подмине. След това тръгва тихо след него. Като му се отдаде възможност - 'щраква' глезена или прасеца и същевременно надава врява до бога - ръмжене, лай, оголени зъби и т.н. И ако реагираш както то очаква - стреснато и уплашено - гледа да те заобиколи и да повтори. Иначе се оттегля на безопасна дистанция и лае 'неопределено' по звездите
                              Да, породата му бе дребничка - сигурно около 15кг, и затова освен някоя друга скъсана/продупчена дреха и много рядко - одрана кожа нямаше други поражения.
                              И видеше ли сопа - подвиваше опашка
                              Именно ,кучето е с психика на член от глутницата и се опитва да се изкачи в иерархията .Трябва да му покажем КОЙ е шефа но да го чувстваме когато го показваме и да сме сигурни а не да му се молим .
                              Точно така си е и при нас хората!!!Трябва да се знае кой е шефа!!!!!
                              Grand Vitra ddis 2008
                              SEAT Althea XL tsi 2010
                              Mitsubishi Canter

                              Коментар


                              • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                                Първоначално публикуван от КИМИ Преглед на мнение
                                Кучето зе засилва към теб с 2 цели-сплашване и разузнаване(тук изключвам нарочно обучените полицейски, но шанса да ви нападне такова е нищожен- те са вързани),
                                та да се върнем на темата-
                                кучето(вълка) прави една бърза атака и отстъпва ако сме настъпателни.
                                Тук се получава малък прозорец, в който нападател и нападнат си подготвят тактиката(ако побегнем губим само своето време за подготовка).
                                Следва(в 90% въобще не последва) същинската битка- - тука принципа вече е един- нападни пръв и го елиминирай,
                                всякакви защитни тактики с подлагане на ръце, якета са опасни.
                                Просто атакуваш обезвреждаш.
                                Отговора е Че кучето/вълка прави разъзнавателна атака за да види с кого си има работа и ако му замирише на жертва или на напълнени гащи напада втори път.Така се водят ивойните от клак свят светува и така си е в спорта или се бъркам?
                                Grand Vitra ddis 2008
                                SEAT Althea XL tsi 2010
                                Mitsubishi Canter

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X