Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучегон - доколко е ефикасен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кучегон - доколко е ефикасен

    Да се слагат кучета и вълци под един занаменател е несериозно! Дори да оставим настрана вълка, този метод изскващ "САМО малко тренировка" отнесен към някои породи кучета селектирани да бъдат агресивни към хора, както и да ги превъзхождат физически ми навява асоциации с клиповете на безконтактния бой, с които също е пълен нета.

    Коментар


    • От: Кучегон - доколко е ефикасен

      Първоначално публикуван от jkaradjov Преглед на мнение
      ... някои породи кучета селектирани да бъдат агресивни към хора, както и да ги превъзхождат физически...
      Кои са тези породи?!
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Кучегон - доколко е ефикасен

        Ами примерно КО селектирани в "Червена звезда" , с "караулно-охранителна" цел, превърнати от овчарски кучета в крайно агресивна порода.Като цяло доста са породите, които надминават човек чисто физически и са склонни да бъдат агресивни към него при дадени обстоятелства.
        Последно редактирано от jkaradjov; 17-11-13, 22:57.

        Коментар


        • От: Кучегон - доколко е ефикасен

          Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
          И без нож и пищоф
          За куче ли говорим или за булонката ти?За такова което те напада и не го знаеш и не е твое или за помиярче отгледано от теб на двора?
          Намигай колко искаш,нека те захапе средна хубост помияр и да не пуска па ти го плюй или чембери му бий.Как се влиза с шут на глутница което отглеждам АЗ знам,а ме съмнява ти да го знаеш това.Как изтървано куче от даден размер напада и какво правя АЗ си е мой проблем,а ти ако искаш вярвай колко е ефикасен малък и здрав нож в такава ситуация.Това не е булонка да ти носи чехлите и лично на мен ми дреме дали ще му виснат червата или не ако мога да го натисна както искам.

          Дали куче ми е влачило колоездач който си е вързал петичките за педалите на колелото и катери в гората?Ми да,влачило ми е.АЗ ли съм отговорен.Ми да ако кучето да е под моя опека последния месец само,а е почти на 2 години.Мога ли да му се сърдя ако му тегли ножа?Мога ама няма,ти им Намигай в такъв случай.


          Нищо лично към булонките,такова имахме от 5 годишен та до ммммм няма да ти казвам,че няма да повярваш,че живеят около 20 години.Прави разлика между куче,глутница,ситуация,нападение и отбрана.Много ти е смешно ма пробвай ако искаш някой номер с куче,с булонка и аз мога......с вързани очи.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Кучегон - доколко е ефикасен

            Първоначално публикуван от jkaradjov Преглед на мнение
            Да се слагат кучета и вълци под един занаменател е несериозно! Дори да оставим настрана вълка, този метод изскващ "САМО малко тренировка" отнесен към някои породи кучета селектирани да бъдат агресивни към хора, както и да ги превъзхождат физически ми навява асоциации с клиповете на безконтактния бой, с които също е пълен нета.
            Кажи една порода която е по силна от човека да го кажем и на Дарвин да си оправи записките.Да си сменим и мястото в ,,хранителната'' верига!
            Grand Vitra ddis 2008
            SEAT Althea XL tsi 2010
            Mitsubishi Canter

            Коментар


            • От: Кучегон - доколко е ефикасен

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              За куче ли говорим или за булонката ти?За такова което те напада и не го знаеш и не е твое или за помиярче отгледано от теб на двора?
              Намигай колко искаш,нека те захапе средна хубост помияр и да не пуска па ти го плюй или чембери му бий.Как се влиза с шут на глутница което отглеждам АЗ знам,а ме съмнява ти да го знаеш това.Как изтървано куче от даден размер напада и какво правя АЗ си е мой проблем,а ти ако искаш вярвай колко е ефикасен малък и здрав нож в такава ситуация.Това не е булонка да ти носи чехлите и лично на мен ми дреме дали ще му виснат червата или не ако мога да го натисна както искам.

              Дали куче ми е влачило колоездач който си е вързал петичките за педалите на колелото и катери в гората?Ми да,влачило ми е.АЗ ли съм отговорен.Ми да ако кучето да е под моя опека последния месец само,а е почти на 2 години.Мога ли да му се сърдя ако му тегли ножа?Мога ама няма,ти им Намигай в такъв случай.


              Нищо лично към булонките,такова имахме от 5 годишен та до ммммм няма да ти казвам,че няма да повярваш,че живеят около 20 години.Прави разлика между куче,глутница,ситуация,нападение и отбрана.Много ти е смешно ма пробвай ако искаш някой номер с куче,с булонка и аз мога......с вързани очи.
              Някой разбират ,които не разбират започват да се обиждат и обиждат.От както се помня съм с КУЧЕТА -болонката е на жена ми.В двора си имам и имах каракачанска овчарка ,който има знае какво е .
              Едно време един мой даскал по нещо ми каза следната фраза ...,,спечелена битка е тази която си избегнал''
              Едно куче има елементарна тактика колкото и да са го селекционирали ,работи по инстинкт .Разликата между двата вида /не винаги/че ние хората разсзждаваме/мислим/предвиждаме /преценяваме ....и т.н.
              От там на татък всеки си преценява колко по мъж става като заколи едно куче .
              Тактиката която използвам с куче се използва и с хора ,ако вадех нож на всеки посегнал ми сега щях да пиша от друго място.
              Куче ме хапало и то селекционирано като по силно от хората ....но вече не виждам смисъл да пиша .
              Grand Vitra ddis 2008
              SEAT Althea XL tsi 2010
              Mitsubishi Canter

              Коментар


              • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                За куче ли говорим или за булонката ти?За такова което те напада и не го знаеш и не е твое или за помиярче отгледано от теб на двора?..
                Чакай да се изкажа и аз с миниболонката
                Преди много много години, някъде 1994г за няколко години имах питбул.
                Много дружелюбен към хората и пълен идиот към други животни (уби две кучета, отскубна опашката на елитен кон и за малко да се хвърли на улична мечка - добре, че прозореца в колата бе притворен и не успя да се промуши).. Бе спасен от 'борби' след няколко шева..
                Точно същия, на когото му отварях устата с щангата когато отидох да го видя няколко години след като го бях дал на приятел да му пази къщата.
                Та докато бе при мен имаше такава случка - в голяма затворена площ (голям заграден обект), където в тези години живеехме с кучето, на един плац бяха дошли някакви семейства с деца да си правят пикник. Не бе много позволено, обекта по принцип не бе отворен за посещения, но се случваше да влязат външни хора (обекта не е военен). Децата ритат топка по голяма асфалтова площадка, родителите - смучат бира и правят барбекю и т.н. Общо взето - мирна поносимост.
                Аз се спускам 'от гората', а кучето е пуснато. В един момент забелязва децата и се спуска с всичка сила към тях.
                Последват писъци от родителите, а кучето без да му правят впечатление писъците разбутва децата (питбула бе около 40кг) и победоносно си взема топката (за съжаление се чу само едно пфффф - купих им нова топка )...
                Да, децата след това си играха с него, но първоначалното впечатление, което създаде кучето явно съвсем не е било толкова дружелюбно.

                Затова си мисля, че над 90% от 'нападенията' от куче съвсем не са били започнали като такива. А ако са прераснали в нападение, то най-вероятно е било поради някаква правокация от човека. Или просто неразбиране на това 'какво иска да ти каже' животното.
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                  Сливенски аз не се обиждам ма осма страница се чудя каква толкова тактика ще приложиш в тъмницата на един пес който едва те вижда.Явно няма да кажеш каква е тая нинджа ус маваши доберманска люта та оставам да се чудя.

                  какви селекционирания те гонят,гони те тъпо куче от уличните искащи да да те захапе,стоиш мирен,хапе те,после какво го правя,дърпам му ухото ли?
                  Аз съм си момче на почти 40,докопам ли го после жална му майка,а ти като си мъж му приложи една от твоите неизвестни тактики.


                  И като си толкова мъж,че не ползваш ножове можеш ли да ми кажеш с какво съм те обидил?Извинявай ако е така ма искам да знам с какво те ощипах
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                    Жоро ти как очакваш да реагират дечица на 5 като срещу тях лети пес от тия?Какво да му обясня на моя,че да не се страхува и още 10 около него и те да са така та песа да подмине?Ако не подмине какво очакваш от мен като баща да направя на песа ти?

                    И да,и аз им бъркам в устите за да му покажа,че не е страшно на синчето ма е на 5,я реагира правилно я не,трудно се дресура дете за разлика от куче което поне едно СТОП трябва да знае,а не да тича срещу тях и да им пука топката.Щото тогава ще съм в правото си да му тегля един шут,а при нападение от негова страна да му тегля ножа.Защо ли?Щото е тъпо животно необучено от стопанина си или на стопанина не му дреме,защото ако то реши да нападне ще те слуша точно толкова колкото те е послушало за топката.

                    А де,аз съм крив,това ясно,пипна ли го ставаме на кълбо с тебе после ако не стоиш и гледаш шанса ми да му разкажа играта на това.И не говорим за булонка,а за пес от ония,билонката може да знае как се носят чехли и вестник,но ония са друга бира.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Сливенски аз не се обиждам ма осма страница се чудя каква толкова тактика ще приложиш в тъмницата на един пес който едва те вижда.Явно няма да кажеш каква е тая нинджа ус маваши доберманска люта та оставам да се чудя.

                      какви селекционирания те гонят,гони те тъпо куче от уличните искащи да да те захапе,стоиш мирен,хапе те,после какво го правя,дърпам му ухото ли?
                      Аз съм си момче на почти 40,докопам ли го после жална му майка,а ти като си мъж му приложи една от твоите неизвестни тактики.


                      И като си толкова мъж,че не ползваш ножове можеш ли да ми кажеш с какво съм те обидил?Извинявай ако е така ма искам да знам с какво те ощипах
                      Не сме разбрали,че темата се отнася,само за бездомни кучета по 20кг, толкова наплашени,че ако им тропнеш с крак бягат. Останалите,които се включихме,сметнахме,че става въпрос за нападение от истински сериозни кучета,в това число отвързали се от някой двор и прескочили ограда,оставени без надзор и пр. За това колегата,по-горе ви каза,че има породи,които са селектирани да са агресивни към хора. Като гледам споделяте и мнението,че кучетата не "виждали в тъмното",а всъщност виждат,доста по-добре от хората. Вкл. и "цветно" нищо,че тука сме 45г. назад,както с "глутницата",така и с физиологията на кучетата и ги смятаме,че не виждат,че не мислят и пр. Та има кучета по 80кг,които имат кожа,козина и кости пригодени освен за карулно-охранителна дейност и за опазване на стада от мечки и всякви др, хищници. Съвсем да не говорим,че е научно доказано, че кучетата има елементарна разсъдъчна дейност, и в много случай,при нападение,кучето разбира,че предмета в ръката ти има за цел да го нарани и ще останеш без ръка доста бързо. Но нищо де,всеки рано или късно си намира майстора... така че. .

                      Коментар


                      • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                        Със сигурност виждат значително по-добре от нас в тъмното и със сигурност различават цветове. Има още една лека кола на паркинга, същата на цвят и модел като моята и песа редовно ме води към нея като иска да ходи в парка. Към други цветове от същия модел досега не се е бъркал, нито към други марки и модели. А темата по стара традиция "улете улево". Почнаха да се рисуват апокалиптични картини, да се вадят ножове, брадви и т.н. Само дето не знам защо всички ножари рисуват сценария с нападение от едно-единствено куче. А наблюденията ми са, че уличните нападат в глутница. Т.е. докато едно напада фронтално, другите дебнат в гръб и нападат доста подло. Та не знам кой ножар ще се справи с 3-4 и повече, ако ще и пинчери да са. Личи си, че се пише от теоретична гледна точка. На мен редовно ми налитат глутници от по няколко помияра като се разхождаме с моя пес, но досега до схватка не се е стигало. Може би защото и кучето ми като го лаят не се обажда, а само настръхва и ако някой го доближи го изръмжава. Като видят, че не ги застрашаваме, а просто си минаваме, вдигат аларма още известно време и не ни закачат. Вероятно и това, че рядко има някой помияр, близък до неговите размери също помага. Не знам, кучетата явно се разбират по-добре от хората и не предприемат непредизвикани нападения (освен такива, като "китеника" от случката, която описах). Бих посъветвал тези, които се чудят какви брадви и тесли да си закичат и да изглеждат като пълни кукувици, да си вземат по един пепър спрей. Със сигурност ще подейства по-ефикасно на всякакви зверове, включително и двукраки и няма риск да попадне в юрисдикцията на прокуратурата. Защото все пак има и един текст в НК, който квалифицира убийството на гръбначно като престъпление. А носенето на нож се тълкува като подготовка...
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Жоро ти как очакваш да реагират дечица на 5 като срещу тях лети пес от тия?Какво да му обясня на моя,че да не се страхува и още 10 около него и те да са така та песа да подмине?Ако не подмине какво очакваш от мен като баща да направя на песа ти?...
                          Ако говориш за 'вълкодава' - то не очаквам нищо да му направиш - прекалено бързо ще се шмугне в краката ти от страх ако види друго 'огромно' куче, нещо като кокерче (за по-големи да не говорим)
                          Но в момента говорим за реакция на родителите, а не на децата. Надявам се не учиш 5-годишното ти детенце да стреля със стоп патрони, за да може да изкара в правилния момент пистолета, или пък да си носи 20см кама в джоба
                          Това, което може да се приучи детето е да не се страхува от кучето 'по принцип'. Да е внимателно- да, но не и да се страхува.
                          Децата си ги порастих по този начин, и до този момент да чукна на дърво - не са имали дори най-малък инцидент.
                          Докато жената я е учил тъста - старшина от МВР. И нея успя да я ухапе куче (поне тя така каза - аз следа от ухапано не видях).
                          Но жената винаги я е било страх от кучета - нощем ме будеше, защото питбула я гледал странно - сигурно искал да я яде, а очите му (със зелена рефракция) светели 'злобно като на вампир'

                          П.С. доколкото си спомням кучетата са далтонисти - не различават цветове.
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                            Жоро към тебе,че явно четеш какво се пише.

                            Реакцията на родителите - сина гони топка заедно с братовчедка си,брата говори по телефона,а аз отговарям на някакъв мейл,полянката пред бачкането.Чувам ръмжене,поглеждам стъписаното дете,жената кресва МОЕТО име /инстинкт,не че ми трябва подката /и аз просто си пуснах телефона,Песчето хукнало точно след топката,но кой и как да е сигурен,каква да е реакцията на една майка когато срещу детето и търчи сладко хьски от умните?

                            Аз съм след бачкане,Латермана ми на задника,то не беше стигнало и на 5 метра от топката,а аз бях тръгнал.Някъде в далечина се чува едно НО,НО,НО.......няма НО,не ме дресирай мен какво да правя когато пес лети към сина,научи си песа да ти стои до задника или поне да спира.
                            Как и да е де,хвана топката,сина и малката не мърдат,жената гледа злобно,а единствения дето се движи още съм аз в посока кучето,стопанина му беше развил неподозирани скорости в тяя част на света.Аз съм до сина,ръката ми на задника,идва ония,гледа ме жално в очите и само едно НО,Но ломоти,не знае какво ми е на кръста.Къде е грешката?

                            Закона тук е малко по-нормален,не му скачам АЗ,а то на мен,в тоя случай нали се видя как полицая вади пищов,а аз с 10 см острие да ме съди после кой как иска ма това 5 пъти го казах вече.Спазвайте каквито закони искате,зъб за чене,око за 2, много добър закон за мен.

                            да ми обяснявате,че звяр вижда в тъмното няма смисъл,също толкова няма смисъл от стойки в 2 сутринта като те напада глутница между околоврьсното и Младост 2,пак толкова смисъл има ако ми кажете,че куче ще види 10 см. острие в ръката ми в тая тъмница.Говорим да види каква специална техника му прилагаш за да не те хапе,нинджа нам си Кво,а не че е кьораво като бухал,ако беше така бягането щеше да работи като тактика.



                            Обяснете ми тогава защо преди 2 седмици имаше случай на накапано по главата дете в Русе ако помня?То не е знаело нинджа фифел,страхували се е/не го е срам значи/стопанина не е за клецане или просто не е добре да му забия едно защото това със сигурност му е първо нападение,а закона ми забранява да го кълцам?
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                              BENZBOSS, не виждам нищо учудващо в реакцията на никой от участниците... Нормална ситуация...
                              И съвсем не искам да кажа, че не са позволени всички средства, АКО е започнало нападение,.

                              Просто според мен в повечето (почти всички случаи) не е имало нападение, а неразбиране на ситуацията от страна на хората...
                              И от там - неправилно насочване на ситуацията в неизгодна за човека посока...

                              Като стана въпрос за хъски, ето как се учеха децата (снимката е отпреди 9г, а кучето е Лари - на Стара хижа Ком).. Тогава щерката беше точно на 5г...
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20040818164124.jpg
Прегледи:1
Размер:220.0 КБ
ID:5538654
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                                Нещооо... тотално се объркаха нещата... темата стана развален телефон... едни говорят за едно... други за друго.... човека ти обяснява,че е добре,хората да се научим да различава поведението на животните, е разбира се не е задължително,но при всички положения е добре. Ти говориш за някакви неща,които са неотносими към съществото на спора. Едно е да те нападне куче и да се защитиш... няма закон,който да ти забранява да го направиш,нападнало те - утрепал си го.. няма неизбежна отбрана при човек куче. Обаче,кучето ми да гони топка (може своята вкл.) щото аз на мойто куче му я хвърлям и то си я гони... и ти да ми утрепеш кучето,щото жена ти решила,че иска да изяде детето ти... или щото ти така си решил... е малко ... как да кажа хмм... а бе няма да е добре... Такъв не ми пука какво острие има или какъв пистолет. ЩЕ му се наложи да ме свитне и мене после,щото със сигурност ше го удуша с голи ръце. Презумпцията,която правите,че всяко тичашто около вас куче... е потенциялна заплаха е меко казано тъпа. Бай дъ уей.. ми се струва,че не всяко куче,което ухапе някой,трябва да бъде убивано... МЕждодругото аз в момента съм ухапан от куче... и познайте каво... не го убих! Нищо,че имам 2 бая големи дупки на ръката. Как и да е...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X