Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучегон - доколко е ефикасен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Кучегон - доколко е ефикасен

    Пиратките доказано работят, поне при овчарски кучета на средата на нищото, разбягват се с първа светлинна. При обикновени софийски помияри - върши работа и добре премерен шут (ако успееш да го уцелиш де) с тежка обувка, също лично проверено. Имам известни съмнения, че при бойните породи нещата не седят точно така.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • #92
      От: Кучегон - доколко е ефикасен

      Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
      Това май ми прилича на професионално изкривяване Колега , ти да не се разхождаш с мачете по улиците ?
      Нося си нож на крака,
      понякога се прибирам посред нощ и да го държа повдига духа. Нямам мачете-имам сабя, но тя от вкъщи не излиза. Предпочитам при битка аз да съм оцелелия, веднъж ме нападнаха кучета нощем, но ги прогоних с камъни, иначе ножа ми беше в другата ръка и се чувствах доста уверен.
      Последно редактирано от КИМИ; 14-11-13, 22:09.

      Коментар


      • #93
        От: Кучегон - доколко е ефикасен

        Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
        Четвъртия член на семеиството е каракачанска овчарка но свече съм убеден че ние тримата сме членове неговото семеиство.Отношението ни към животните говори за нашата култура и възпитание.....това за ножовете!....и разпарянето !!!!Много бих искал да видя колегата срещо 60кг каракачанка която е РЕШИЛА че ТИ си заплаха за неиното семейство/стадо.
        Куче без причина не напада ,наша е винаги вината .То предупреждава и ако продължаваме защитава територията си!
        Ако визираш мен-каракачанката НЯМА да атакува , ако не си и влязъл в охранявания район. И никой няма да стреля в защита , ако не е агресиран. И не си мисли , че немска ( с 10 кила по-малко ) е по- безопасна...Та така
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #94
          От: Кучегон - доколко е ефикасен

          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
          Ако визираш мен-каракачанката НЯМА да атакува , ако не си и влязъл в охранявания район. И никой няма да стреля в защита , ако не е агресиран. И не си мисли , че немска ( с 10 кила по-малко ) е по- безопасна...Та така
          Именно !Нарушаваме територия,преминаване на граница-резултата е почти винаги един и същ и при животните и при хората .Разликата е че нас ни спират евентуалните последствия апри животните работи изключително Само инстинкта и там отпадат разните кучегони и т.н.
          Grand Vitra ddis 2008
          SEAT Althea XL tsi 2010
          Mitsubishi Canter

          Коментар


          • #95
            От: Кучегон - доколко е ефикасен

            Първоначално публикуван от КИМИ Преглед на мнение
            Нося си нож на крака,
            понякога се прибирам посред нощ и да го държа повдига духа.
            Обмислял ли си варианта за две отбранителни гранати с изправени шплентове, закачени на колана ? Хем можеш да си ги стискаш в ръце за кураж, хем ако се сговнят нещата - едно бързо движение, и отиваш във Валхала, но поне ще вземеш душите на 4-5 гадни помияра със себе си....
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • #96
              От: Кучегон - доколко е ефикасен

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              Алекс , на лакътя , трите кости-трябва да е акула да ги строши. Лакътят е пред шията , за да не те удави.
              Всъщност почти никога не нападат гърлото от първия скок, независимо кучета или вълци.
              Обикновено нападат крайник за да накарат жертвата да легне и тогава чак може да започнат да душат, имаме 1-2 минути за борба и обикновено даже и при първото пробождане пробождане имаме преднина и животното отстъпва,
              ако нямаме оръжие- кучето да се държи за двете уши и с крака да се рита докато спре да атакува.

              Коментар


              • #97
                От: Кучегон - доколко е ефикасен

                Тц тц тц... ето едно клипче... тоя и да имаше нож... незнам щеше ли да се сети какво да прави с него. И тръбата не му помогнА. Естествено за тукашните специалисти не се отнася,те са си тренирани барети
                http://www.youtube.com/watch?v=DIREytV2HRY
                Последно редактирано от Борислав Ангелов; 14-11-13, 23:01. Причина: клипчето не тръгваше

                Коментар


                • #98
                  От: Кучегон - доколко е ефикасен

                  Хмм. Този на клипа не беше адекватен според мен, а и кучетата са две. Но аз се сборих доста ефективно с немска овчарка (мъжка) която ме нападна докато си чаках автобуса на спирка пред квартирата ми в Лондон 2006 година.Кучето го водеше дете на 6-7 години, а на 20 метра назад вървеше пияния му баща.Не знам какво си помисли тая гад но в момента, в който ме видя излая и налетя, а хлапето падна и го изтърва естествено.Гада се метна направо към гърлото да ме захапе и добре, че успях да го хвана във въздуха, та се разминах само с леко разпран десен бицепс, понеже в суматохата там ме докопа, преди да го хвърля на земята. Докато пияницата дойде, песа се опита да атакува още 2 пъти, но получи шутове и така завърши всичко.Аз не съм нито барета нито прекалено натрениран, тогава да съм тежал 87-8 кила. От тогава винаги ходя с нож в джоба, а ако го имах онази вечер песа нямаше да се прибира изобщо у тях. С малко самообладание и подходяща реакция човек може да пребори повечето кучета, особено ако има и помощно средство каквото и да било то. Което се и вижда от клипа с полицаите по-горе. А най-доброто според мен за защита на жена или тийнейджър в такава ситуация си е спрей с пиперец от сериозните.
                  Subaru Legacy 2.5
                  Suzuki GS500 E

                  Коментар


                  • #99
                    От: Кучегон - доколко е ефикасен

                    Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
                    Хмм. А най-доброто според мен за защита на жена или тийнейджър в такава ситуация си е спрей с пиперец от сериозните.

                    ……….и ако се замота му тегля ножа ако мога да го докопам сополив,да ме сьдят после.Евтин нож като Кершоу 3/4 тон ще свьрши работа,11 долара последно взех един.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                      Само имай предвид, че кучешката кожа е много, ама много по-здрава от човешката и ефекта от ножа е много по-различен. С удар, скойто ще изкормиш човек на кучето ще му причиниш само повърхностна драскотина. Без предварителна нагласа човек с нож срещу агресивно куче е обречен.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                        Май има такава работа... На времето питбула ми се опита да го сдави една немска овчарка. От опита и да го захапе за врата останаха само четири обръснати ивици където са минали кучешките зъби. Кожата нито бе наранена, нито дори бе зачервена...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                          Четенето на Джек Лондон може да доведе до странни неща

                          Търпението на вълка беше страхотно. Не по-малко страхотно беше и търпението на човека. Половин ден той лежа неподвижно, борейки се с безсъзнанието, и дебнеше вълка, който искаше да го изяде и когото сам той искаше да изяде. Понякога го заливаше вълната на забравата и пред него се редяха безкрайни видения; но през цялото време, в съзнание и в унес той неизменно чакаше хриптящото дишане и грапавата милувка на вълчия език.

                          Мъжът не чу дишането, когато бавно се възвърна от някакъв сън, но усети допира на езика по ръката си. Зачака. Зъбите леко стиснаха ръката; натискът нарастна; вълкът напрягаше сетните си сили и се мъчеше да впие зъбите си в плячката, която беше чакал толкова дълго. Но и човекът беше чакал дълго и ето че изпохапаната му ръка стисна челюстта на вълка. Бавно, докато вълкът немощно се бореше, а ръката немощно стискаше челюстта му, другата ръка се протегна и хвана вълка за гърлото. След пет минути мъжът лежеше с цялата тежест на тялото си върху звяра. Ръцете нямаха сили

                          за да удушат вълка, но лицето на мъжа се намираше при вълчия гръклян, а устата му се напълни с косми. Беше минало близо половин час, когато мъжът усети в гърлото му да протича топла струя. Тя не беше приятна. Приличаше на наливано насила в стомаха разтопено олово и той го наливаше сам, със силата на собствената си воля.


                          Разказът е Воля за живот, никак не е лош
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                            Кво правите бе хора, имам усещането че съм попаднал в Авганистан, където всеки ходи тежко въоръжен, я с огромен нож или пък друго оръжие.И то определено предназначени за отбрана от лоши кучета.
                            Кучето има много по бързи реакции от човека, а и на момента заучава движенията на противника за да се предпазва.
                            Имам Хъски около 40кг, викам му голяма котка, щото с хората се отнася точно така. Като играя с него от време на време го стискам здраво за врата, а на него това хич не му харесва. В процеса на игра първия път успявам да го изненадам и го стискам, обаче до там. След това толкова бързо реагира с глава, че винаги успява да ме хване за ръката докато посягам.
                            Това разбира се е само игра и не бих искал да се случи в реална обстановка и да разчитам на по бързи реакции от кучето.

                            Коментар


                            • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                              Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                              Кво правите бе хора, имам усещането че съм попаднал в Авганистан, където всеки ходи тежко въоръжен, я с огромен нож или пък друго оръжие.И то определено предназначени за отбрана от лоши кучета.
                              Кучето има много по бързи реакции от човека, а и на момента заучава движенията на противника за да се предпазва.
                              Имам Хъски около 40кг, викам му голяма котка, щото с хората се отнася точно така. Като играя с него от време на време го стискам здраво за врата, а на него това хич не му харесва. В процеса на игра първия път успявам да го изненадам и го стискам, обаче до там. След това толкова бързо реагира с глава, че винаги успява да ме хване за ръката докато посягам.
                              Това разбира се е само игра и не бих искал да се случи в реална обстановка и да разчитам на по бързи реакции от кучето.
                              Защо се чудиш?Има толкова Юнаци с ножове и без ножове из България
                              Grand Vitra ddis 2008
                              SEAT Althea XL tsi 2010
                              Mitsubishi Canter

                              Коментар


                              • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                                Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                                ...
                                Това разбира се е само игра и не бих искал да се случи в реална обстановка и да разчитам на по бързи реакции от кучето.
                                Хм. Специално за реакциите не съм съвсем съгласен. Доста са еднопосочни.. С всичките ми кучета редовна играта бе точно на реакции ...
                                Почти всеки път успявам да го прекарам и дори да го хвана за муцуната, затваряйки му челюстта...
                                А съвсем не съм някакъв супермен. Просто кучето действа доста по-еднопосочно и гледа едностранчиво на 'проблема' - съответно лесно можеш да му отвлечеш вниманието в неизгодна за него посока...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X