Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучегон - доколко е ефикасен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кучегон - доколко е ефикасен

    Между улични помияри, домашни лигльовци, пазачи на овце и друг добитък и от друга страна обучени да се бият с хора (дори и въоръжени) служебни кучета няма нищо общо! На всичкита събрани тук колячи бих предложил един рунд с 25 килограмовия доберман, който лично бях обучил, ама живинката отдавна се спомина от старост! Иначе докато беше жив успешно се справяше и с ножари че и с пищолджии! Едновремешните ни служебни кучета също си ги биваше макар и не чак толкова - мангалите в Петрич още ги помнят с респект! А в Петрич е събран "елита" мангалски от цяла България (зрънчовци и всички останали дето и в собственните им родни махали са вдигнали ръце от тях)! Сегашните служебни поне при нас, не ща да ги коментирам - тъжно е! Ама пък картинката: като пуснат косматото през входната врата, броиш до 5 и през прозорци и тераси на втория етаж започват да скачат мурджовци от всякакъв пол и калибър, е незабравима, но за съжаление останала в миналото! А иначе ножари и брадвари са и ония!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • От: Кучегон - доколко е ефикасен

      Имаш законно правило да притежаваш и носиш нож и пиперец,твоя воля дали ще си ползваш правото или не.От там вече какьвто ти бил кьсмета - дали едно,дали 5 заедно,дали булонка или питбул,дали в дьлбок сняг те напада или по тьмно и равно черен доберман.Като си трьгнал из гората си носи поне нож и спрей ако искаш да ти се увеличат шансовете срещу животно много по-бьрзо от теб,а в някои случаи и по яко.

      5 инча законно тук или по-малко от една пишка острие можем да носим и то без пружинна асистенция при отваряне.Латерман вьрши работа,Кершоу е с двойно по-дебело и широко острие,струва 10 пьти по-малко и има стабилна контра за да не ти пада от джоба.

      Хапан ли сьм?ДА.Имал ли сьм куче?Ми да,рекорда един вьлчак,една стара булонка и 7 помияра от големите на двора.Кой беше шефа на глутницата?АЗ ма сьм излизал с шала на врата,кубинките,военни кожени рькавици и двоен егер на задника.Това след като вьлчака строши 3 ребра на член от семейството.


      Юнаци,колячи………….кой иска да ходи и с рьце в джобовете из покрайнините на София,аз сьм го брал и ял и без нож поне там не излизам,а какво ще се случи ако или ама абе ще видим,ще имам шанс поне,може мальк да е ма ще имам някакьв.
      Последно редактирано от BENZBOSS; 15-11-13, 23:09.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Кучегон - доколко е ефикасен

        Първо: не помня да е ставало въпрос за борба с обучени полицейски кучета.

        Второ: колко пък да му е дебела кожата, та 9-10 см острие да не му разпорят корема смъртоносно, не се наемам да коментирам. Все пак и аз съм драл животни та имам някаква представа.

        Трето: аз си ползвам правото да притежавам и нося КНО и нож, а дето вика Бенцбоса вие ако искате като ви нападне куче или човек учтиво му се помолете да ви остави на мира, може пък и да хване дикиш.

        Юнаци ли? Колячи ли?... Кой както иска така да определя нещата. Аз веднъж съм нападан от животно, повече пъти от хора и съм пострадал поради неподготвеност от моя страна и вече се стремя да се коригирам и да съм подготвен. Това си лично мое виждане и не го налагам на никой. Съжалявам и за офтопика, че за кучегон така и нищо не написах.
        Subaru Legacy 2.5
        Suzuki GS500 E

        Коментар


        • От: Кучегон - доколко е ефикасен

          Няма да ти е до корема му,в момента в който те захапе щеш или не погледа ти е в муцуната му,от там до врата е една крачка,няма да му търсиш и корема който беш ли го къде е в това мятане,врата му стои мирен.
          Не ти трябва и кой знае каква сабя,важното е да не се строши острието като го натискаш.Тоя който според мен е един от подходящите реално стърчи 3 пръста над телефона ми с отворено острие,не знам кой какво има в предвид под Огромен нож или Тежко въоръжен,но за мен ножче с 4 пръста острие не е нищо огромно,за тежко въоръжен пък да не говорим.

          За тия дето много ги е страх да си носят брадвичка,кучето разлика трудно прави между бухалка и брадва ма второто върши повече работа.
          От личен опит - видиш ли атаката по-добре я гледай ако ако можеш тръгне срещу него,един вид ти му скочи,а не го чакай него.По тоя начин и стойката ти е правилната и посоката ви на движение е срещуположната и не падаш лесно,и центъра на тежеста ти е по-нисък,а и долу горе може ако си късметлия да те захапе за ръката която подаваш за да се предпазиш.Да бягаш от него е като да плуваш от акула,печелиш 2 секунди повече страх.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Кучегон - доколко е ефикасен

            Чета вече 6-та страница .....Има си начин за борба и усмиряване на кучета /вълци и то без ножове ......И кучето/вълка имат слаби места не се искат нито ножове нито мускули А САМО малко тренировка .
            Оставям да отговори някой дресьор пом темата че с тези ножове и касапи и ми става смешно.
            Grand Vitra ddis 2008
            SEAT Althea XL tsi 2010
            Mitsubishi Canter

            Коментар


            • От: Кучегон - доколко е ефикасен

              Колко време имаш за дресировка на чуждо куче като те нападне?

              И говорим за Празни ръце или нож в джоба,за чуждо куче или безстопанственост дивак,а не как се млати тъпа овчарка изтървана до 2 години без надзор.То става,хваща месец докато научи какво е Стоп ма аз месец нямам като ме гони на съседа тъпото.

              Става и без ножове,става и без пиперец,аз лично избирам по-лесното.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                Говоря именно за празни ръце.Тактиката и движенията са елементарни !
                Grand Vitra ddis 2008
                SEAT Althea XL tsi 2010
                Mitsubishi Canter

                Коментар


                • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                  Извода е че пазара се нуждае от нож 6 инча острие със вграден в дръжката му кучегон.

                  Коментар


                  • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                    Колеги иска ми се да върнем темата към хуманноста й, че с тези оръжия (малки и големи) работата не отива на добре
                    Дела трябват, а не думи.

                    Коментар


                    • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                      Добре,хуманно ли е да имаш куче от дадена порода и да не си се погрижил това нещо да не научи поне 3 команди до навършване на 1 година?
                      Защото от такова ни се притеснявам дали ще ме съдят ако ме нападне и аз при самозащита взема та надделеят с помощта на каквото и да е.Мога да осъдя собственика му обаче,за тъпотия примерно.

                      Животинка е.........да го води на верига с намордник тогава.При нападение не са много нещата които можеш да ползваш светкавично,конфети,пиратки и подобни не вършат работа според мен поне.Пипереца добре до момента в който не те захапе,после трудна работа,не е много удобен за работа,а и е голям.Как пуска едно такова захапало?Някой друг да каже за ножа,че според някои е хуманно да ме джвака,а аз да го клъцна за да ме изплюе е не е хуманно.

                      Хумамен съм и ги обичам до момента в който не ме нападне нещо,после зъб за чене око за 2,а след въргала да ме съди кой иска ако може.Това ми е скромното мислене по въпроса.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                        И мен ме е бъз в доста ситуации от непознати кучета, нищо че съм почти два метра.

                        Пойнта ми е, че в крайна сметка ние сме (уж) по-разумното същество и за това максимално да се възползваме от това. Ако прояви агресия да използваме методи/уреди/подправки (примерно кучегона а не ножове и т.н.), които да ни помогнат да се спасим възможно най-безпроблемно и така и кучето и ние да си продължим по пътя. Животинка е все пак, каквато и да е има правото да живее. Проблема тук при нас са бездомните, но там очевидно общините нямат воля/изгода да се справят с него.

                        А за манталитета на някои собственици, както казваш е факт да.

                        Дела трябват, а не думи.

                        Коментар


                        • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                          Бездомните

                          Избягал от казармата лекичко,на стоп слизам на околовръстното над Младост,от там пеша до Младост 2 рано сутринта,нямаше сгради никакви там,година 94та да речем.
                          Глутница поне 20 броя,на мен ми се видяха като 100,в началото лаеха и идваха към мен в тъмницата,вървя си спокойно ма с едно на ум,бягане още нямаше,че е около 2 километра дистанцията и не съм толкова бърз аз.
                          Е стигна се до шут на едно,бегом,шут на друго..........аз с кубинките,за шутове ставам ма за бягане мамамия.За късмет спря една кола,Ще те изядат тия бе войската,скачай.........аз се бях метнал вече.

                          Кой какви стойки иска да им прави,да им мига,да им свирка,на 20 песа от уличните не го виждам,това не е домашно куче да е видяло и добро та да ти мине номера.Е от тогава в сака на беглеца си държат един мммммм не беше кучегон,друг да ги гони,аз ако мога прилага сила равна или превишаващо атакуващата,дали ще ходи после или ще лази не ми е проблем.

                          Това ако съм сам,ако съм с децата и мога и ми падне в ръчичките ЗАБРАВИ да го пусна преди да съм му изпил соса,ще трябва мен да ме ритат да освободя,а като знам,че половината време мултитула ми е на задника ммх ъм
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            ...При нападение не са много нещата които можеш да ползваш светкавично,конфети,пиратки и подобни не вършат работа според мен поне.Пипереца добре до момента в който не те захапе,после трудна работа,не е много удобен за работа,а и е голям.Как пуска едно такова захапало?..
                            Така е, затова е добре просто да се повдигне общата култура на хората. Според мен е по-безопасно е да се държиш така, че просто да не те напада кучето, и да разпознаваш поведението му...
                            А относно куче със заключена челюст - на времето отварях челюстта на едно един путбул с щанга - не е лесно.... Добре, че бе заключило челюстта си на друг питбул - разтървахме ги почти без поражения.
                            С изключение на разкървавената уста на единия питбул заради щангата Но не бих се радвал да бъда захапан от такова куче - вижда съм го как отхапва парче протектор на външна гума..
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                              Тук говорим като те напада какво правим,а нападение от Питбул или подобно вьобще не ми влиза в сметките еле ако не ми поникнат крилца за 3 секундиКак да не ни напада не знам,ако тичам и крещя като истеричка шанса ми е по-мальк от колкото да си дьржа рьцете на крьста или да си пазя макарите леко приведен кьм него

                              Аз не помня да сьм провокирал нападение освен ако не броим едно вьрзано и аз на 6 годинки с една клечка бьц бьц и онова така ме бьцна,че ме чуха в квартала,мани ми и баща ми ме опердаши,за тьпотия


                              Един дзвер
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:i-m-sorry-i-know-i-shouldn-8fef4833-original.gif
Прегледи:1
Размер:1,020.5 КБ
ID:5537949
                              http://4-akamai.tapcdn.com/images/th...3-original.gif

                              И такова подобно ме е нападало редовно,жената имаше такова,много го обичах - грабваш го бьрзо,то те захапва,но го пускаш в ботуша си и го подпираш в ьгьла,тишина ти казвам КЕФ.Това до момента в който не се усети да попита Кьде е кучето,после тишината пак отиде на кино.
                              Последно редактирано от BENZBOSS; 16-11-13, 17:55.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                                Та така... Темата не е за някоИ кучета , на някоИ членове на форума. Темата е :как да отгоним кучето и в същото време да не бъдем стресирани , наръпани или напикани. Тук в тази тема се набъркаха и не съществуващи служебни кучета ( и някоИ други специални породи) Ми не става дума за това , а за дете , или дама нападнати от помияри. Никой няма да прати току -тъй обучено куче по минувач , а имаме срам за изядения на живо български американец , нали . Но ги обичкаме!
                                Госпожо Петрова , докато имате страх от бездомни помияри-всички средства са позволени. Незаконен стоп патрон-не наръпан ДАНЪКОПЛАТЕЦ , или неговото дете!
                                пп Тази техника как става скуче я продаваха в БНА (...)
                                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X