Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дойде Виктрона, баси голямото нещо, аз очаквах колкото кутия вафли то голямо колкото акумулатор и тежи толкова.

    По-късно днес трябва да дойдат и двете литиеви батерии.

    За ФВ панели мисля да сделам едно бързо скелетче от тръби и фитинги за скеле, после дъски и на тях да фиксирам панелите. Избирам скеле защото мога да играя с ъгъла към слънцето сравнително лесно, имам го налично и е много здраво.

    Мисля да започна с четири панела, 235Вата се оказаха на 36 Волта, ако е много зян добива може да добавя още един панел според какъвто волтаж получавам в силното слънце, контролера ме ограничава до 150Волта.

    Купих и 2 х 50 метра х 6мм кабели за солар(УВ обвивка), червен и черен, че се оказа, че моите налични са по-тънки.
    Последно редактирано от BatGeorgeone; 07-04-21, 14:16.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • pan_rt
      pan_rt коментира
      Редактиране на коментар
      Боса има предвид географската ширина на родината ни-тя е северна и е от 41 до 44 градуса,това е и градуса на наклон на панелите южно. За ЮК е повече 55 го дава уикито
      Последно редактирано от pan_rt; 07-04-21, 20:39. Причина: 55

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      А така,баш това имах в предвид

    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Добре, сега разбрах за градусите, мерси много.

  • При ползване на кепмера през зимата за 24 часа ориентировъчно изразходвам 50-70 Ач. и в 90% от случаите 1 слънчев панел 160 вата ги дозарежда.
    Само когато вали сняг и натрупа в/у ФВ има нужда да дозареждам от ДВГ.

    Сега в неделя при облачно време и периодични валежи от дъжд заряда беше м/у 0,5 и 1.1 А.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • За момента мисля да тествам на 12Волта, имам и 24Волта инвертор но първо е на 12в теста.

      Вместо прав ток от соларни панели, за тестовете вътре в гаража мисля да закача сървърни захранвания, имам на 350, 500 и мисля 750 Вата само волтажа не съм сигурен колко е. Това за да видя как се настройва и как работи контролера а и нямам друго зарядно за литиевите, а не ми се пробва със зарядно за оловни батерии но ако се наложи 1-2 зареждания може и с него.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2021-04-07 16.00.343.jpg
Прегледи:215
Размер:342.4 КБ
ID:6729836
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • stefsab
        stefsab коментира
        Редактиране на коментар
        Те хладилниците си харчат еднакво от инвертора. Но при 24V загубите от преобразуване на енергия се очаква да са наполовина от 12V вариант. Отделно кабелите при 24В могат да са с 1/2
        по-тънки.
        Последно редактирано от stefsab; 08-04-21, 09:45.

      • dancoo
        dancoo коментира
        Редактиране на коментар
        Има значение и инвертора какъв е, че те са с различно КПД. Също оразмеряването има значение. Ако ползваш 3кВ инвертор със сигурност ще имаш повече загуби от примерно 500В инвертор. Идеалния вариант е да работиш близо до номинала на инвертора. Но пробвай, имаш с какво да си играеш. Пусни една снимка на фризера да го видим колко е голям.

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        На литиеви не бих вързал зарядно за оловни даже и 1-2 пъти за проба.С 700 вата панели загубите са пренебрежимо малки.
        В мъглива Англия или на място с малко слънце аз поне бих избрал 100 ампера зарядно ако имам вече панели по 235 вата бройката,да мога да вържа 5 панела тотал 98 ампера,с тоя контролър връзваш 3 макс
        Последно редактирано от BENZBOSS; 08-04-21, 10:25.

    • Ето го фризера.

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2021-04-08 10.27.313.jpg Прегледи:0 Размер:351.2 КБ ID:6730161

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2021-04-08 10.237.16.jpg Прегледи:0 Размер:433.8 КБ ID:6730160

      А ето това са панелите, десет броя, мисля са еднакви.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2021-04-08 10.35.533.jpg
Прегледи:184
Размер:410.6 КБ
ID:6730163
      Последно редактирано от BatGeorgeone; 08-04-21, 11:39.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • Ефективността на инверторите е еднаква или почти еднаква при така поставения въпрос за напрежение. Източник (като за масова употреба) - данните на хубавите производители. Потвърдени са опитно многократно. Експериментът не може да помогне за избора 12 или 24 и загубите. На практика такива не могат да се забележат.
        Основната и главната задача на тестовете е да покаже колко ток харчи малкия ми фризер, после имам един голям истински хл+фр, да се види колко ток отива на 12В и после на 24В и да се вземе решение на кой волтаж да се работи. Това решение да се вземе след реални измервания, а не след теоретични размишления.

        Коментар


        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Докато правим нещо се учим и научаваме на множество други интересни и полезни неща, косвено, което е и целта на задачата както си усетил.

        • stefsab
          stefsab коментира
          Редактиране на коментар
          Виж твойте акумулатори, дали поддържат паралелно и последователно включване. Би трябвало, но го провери в даташийта.

        • veskov
          veskov коментира
          Редактиране на коментар
          Наслагай повече ватметри(от левче, вършат работа), направи си таблици, пиши и снимай. Така се оплиташ в развойната дейност

      • Кабелът от панелите щял да е дебел - и колко пък толкова да е дебел? 2,5 кв мм стигат и това може да мине през всякаква незабележима дупчица в стена, каса на врата или между вратата и прага. 3 панела последователно ти стигат засега. Ще дадат няколко ампера ток.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X